Esileht Koolilaps Lapsel läheb hommikul süües süda pahaks

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lapsel läheb hommikul süües süda pahaks

Postitas:

Tegemist 12-aastase poisiga. Kuna ma ise ei söö hommikust, lausa süda läheb pahaks söögilõhnale – siis oma lastele olen hommikusööki alati andnud. Siiani on kõik kenasti läinud, aga nüüd juba pikemat aega laps kurdab, et süda läheb pahaks. Minul hakkas see sama vanalt pihta ja mingi aeg suutsin hommikul juua vaid musta, külma kohvi. Ka nüüd võin vabalt olla kella 12-13ni söömata, lihtsalt ei teki söögiisu. Isegi siis, kui näiteks pidasin dieeti ja õhtul läksin koriseva kõhuga magama (mõtlesin vaid, et küll siis hommikul söön) – siis tõusen üles täiskõhutundega.
Aga nüüd lapse juurde- just sellepärast ma nõuan, et hommikul tuleb süüa – kasvõi natuke – täisteravõileivast pool, natuke putru, kasvõi helbeid piimaga. Täna tegin putru, sõi 2 lusikatäit ja siis hakkas paha.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki tasub enne magu kuidagi üles äratada? Nt pisut vett juua.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab klaas sidrunivett, muidu ma ka hommikuti peale kohvi midagi ei taha, samamoodi hakkab paha. Sidrunivesi paneb seedimise tööle ja siis tekib ka söögiisu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei suuda hommikul süüa. Aga ma olen siin terviseteemades vahel sellest kirjutanud ja saanud alati võtta. Sest hommikusöök olevat päeva tähtsaim söök, rikud oma seedimise/ainevahetuse ära, keerad tervise tuksi, saad maohaavandid ja ei tea millega on veel hirmutatud. Paksuks minemisega ka, kui elad niipidi, et sööd õhtul hoopis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama jama ja selgus, et rauapuudus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul esines kunagi hommikune iiveldus ja isegi oksendasin kooliteel mingite vitamiinide pärast. Olid mingid spets naistele mõeldud immuunsustabletid (mingi 10a) tagasi. Aga ei hakanud päris kohe ja ei mäleta, kas võtsin toiduga või tühja kõhuga. Pole ka hommikune sööja. St mul on hommikust iiveldust esinenud vahepeal kohviga või piimatoodetega (mõni kord lööb gaasiliseks või kõrvetama). Aga seda, et reaalselt iiveldas nii, et jala minnes kooliteel oksendasin pole rohkem juhtunud. Mingi paari päeva-korraga sain aru, et neist vitamiinidest ja jätsin ära, nüüd mõtlen, et ma isegi ei proovinud neid vist muul ajal võtta, et ei tea milles täpselt asi oli ja kas õhtul söögiga nt oleks teine reaktsioon kehal olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuna mina okendaks musta kohvi peale hommikul…
Kindel, et laps ei matki sind, et siis vahetunnil krõpsu ostma minna?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamati tõesti, kui sul on endal sama jama, siis miks sa last sunnid sööma?

Pane talle kooli kaasa mingi õun, banaan või müslibatoon, mille vahetunnis ära süüa saab, siis kui tunneb, et nüüd võiks süüa.

Sööma sundida ei tohi, eriti veel siis, kui sellest paha hakkab. Kui laps muudel söögikordadel sööb normaalselt, sul on endal sama teema, siis lase ta olla nagu on. Muidu veel kultiveerid oma sööma sundimisega talle mingi toitumishäire külge.

Väga paljud inimesed ei taha hommikul kohe süüa. Kes seda veel mõistma peaks, kui mitte sina, kes sa oled ise samasugune. On su elu sellest kuidagi nii jubedasti häiritud, et nüüd last sööma sunnid, sest ei soovi talle enda kurba saatust? Kuidas su elukvaliteet rikutud on, et sa hommikuti süüa ei taha? On sul sellest mingid pidevad probleemid ja tervisejamad? Kui ei ole, siis lase lapsel olla nagu ta on, võta seda kui teie perekonna eripära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 12:41; 10.10 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi paari päeva-korraga sain aru, et neist vitamiinidest ja jätsin ära

Kui vitamiine tühja kõhu peale võtta, siis ajavadki iiveldama. Alati võta neid alles siis, kui oled sel päeval juba söönud ja kui kõht ei ole tühi. ka siis võib tulla kerge iiveldus, aga mitte nii hull, et oksendama ajab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 12:41; 10.10 12:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Lapsel läheb hommikul süües süda pahaks