Esileht Väikelaps Lapsel lasteaias igav

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Lapsel lasteaias igav

Postitas:

Prooviks ise veeta seal mõni päev hommikust õhtuni. Väga palju aega kuulub igasugustele rutiintegevuste: koos söömine, WCs käimine terve rühmana enne õue/magama minekut, kätepesu, riietumine jne

Kas sinu tööpäevad on täis pidevat vaheldust? Jah, lasteaia päev sisaldab teatud rutiini, aga loomulikult seda võibki eeldada. Lisaks, lapsele ongi mingil määral rutiini vaja.
Siin ei idealiseeri keegi lasteaeda, aga teemaalgataja jutt on siiski liialdatud – arvata, et just selles konkreetses lasteaias on hirmus igav ja mujal 4-aastane kohe õnnest joobuks, on ju naiivne.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.04 20:06; 09.04 12:08; 11.04 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joonistamisel/meistedamisel valitakse pigem lihtsamaid asju, sest õpetajal pole mahti iga last eraldi abistada.

Minu kogemused lasteaiaga on just vastupidised: iga kord, kui koridori pannakse uus näitus, ei jõua ma ära ahhetada, nii ägedaid asju on tehtud nii lihtsate vahendite ja meetoditega, ise ei oleks ilma pealgi selliste asjade peale tulnud. Eks õpetajatel on igasuguseid juhendmaterjale kasutada – see ongi nende töö. No kui ma oleksin kodune ema, eks siis leiaksin aega samuti sellise materjali otsimiseks, aga täiskohaga tööl käies kindlasti ei suuda oma last sama hästi juhendada (ütleme näiteks, kui ta päevasel ajal on hoidja hoole all, kellelt ei saa nõuda lasteaiaõpetajaga võrdset professionaalsust).
Liivakasti ümber jalutamine ei ole ka minu kogemust mööda tegevus, millega lasteaialapsed õues tegeleksid.
Samuti arvan, et enamasti just suuremates lasteaedades on rohkem võimalusi personali palgata ja huvitavaid üritusi korraldada. Minu lapse lasteaed küll väga suur ei ole, majas on koos neli rühma, teises majas veel kolm. Mina omal ajal käisin palju suuremas ja seal ei olnud nii, et peaaegu iga töötaja majas teab nimepidi peaaegu igat last – see on tõesti niisuguse mõõduka suurusega lasteaia plussiks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 09:40; 11.04 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam variant on viia ise mõni uus mäng lasteaeda, ma ostsin Maximast paar lauamängu kui seal mänguasjad -40% olid ja viisin lasteaeda, meil oli ka veidi üksluiseks läinud samade asjadega aasta otsa mängida.

siit küsimus, kuidas on riiklikult paika pandud ?
Riik ehitab lasteaia ja vanemad peavad mänguasju tooma ?
Kui riik toob asju, siis kuidas need mänguasjad ajas peaks vahelduma vastavalt vanusele, kui üks rühm on algusest lõpuni ?
Kohati jääb vahel mulje, et lasteaiad on kerjamisasutused, muudkui tee ja too, endal eelarves mänguasjade uuendamist vastvaalt kaasjale ja vanusele ei ole ?
Kuhu jäävad eelmiste rühmade vanemate toodud asjad, miks asju nii vähe on, võetakse tagasi ?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.04 16:10; 06.04 16:38; 06.04 16:49; 06.04 17:59; 07.04 17:28; 09.04 11:29; 11.04 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siit küsimus, kuidas on riiklikult paika pandud ?

Riik ehitab lasteaia ja vanemad peavad mänguasju tooma ?

Kui riik toob asju, siis kuidas need mänguasjad ajas peaks vahelduma vastavalt vanusele, kui üks rühm on algusest lõpuni ?

Kohati jääb vahel mulje, et lasteaiad on kerjamisasutused, muudkui tee ja too, endal eelarves mänguasjade uuendamist vastvaalt kaasjale ja vanusele ei ole ?

Kuhu jäävad eelmiste rühmade vanemate toodud asjad, miks asju nii vähe on, võetakse tagasi ?

Mitu aastat su laps seal lasteaias on käinud, et oled kindel, et asjad ei vahetu ja mänguasju tõesti vähe on ja eale mittevastavad. Meil oli palju asju kappides ja kõiki mänguasju ei tohtinud korraga välja võtta, vaid ainult selle/need, millega laps konkreetselt mängis ja teisele mängule üle minna soovides pidi eelmise mängu/mänguasjad kokku korjama ja kappi ära panema.
Meil ei olnud lasteaed kerjamisasutus (esmatarbeid, meisterdamistarbeid ei tahetudki, saadi hakkama), aga meil polnud ka selliseid lapsi ja lapsevanemaid, kes väidaksid, et lastel pole lasteaias millegagi mängida. Kuna mu laps läks alles ehitatud ja alles loodavasse rühma, siis alguses oli küll just mänguasju vähem, aga öeldigi, et tasapisi täiendatakse (ja nii oligi) ja tegelikult ei olnud asi sugugi mängasjade suhtes olematu ja asjadega ülekuhjamine tõesti mõjub lõpuks pärssivalt. Samas minu lapse lasteaias käimise aja jooksul oli paar suuremat asja (ja tean, et mõni tõi nö kodust vanuseliselt enam mittesobivaid asju teistesse rühmadesse), millega tõesti rühma aitasime ja seda laste ja õpetaja heaolu silmas pidades. Kuidagi valus on lugeda lapsevanemat, kes ise ja laps (ütled, et pole nõus ilmselt oma mänguasju lasteaias teistega jagama) pole valmis sellisteks tegudeks, aga teistelt (teistelt lapsevanematelt, lasteaialt) ootaks küll.
Tegelikult tõesti on olemas võimalus oma lapsele palgata lapsehoidaja ja temal lasta (maksta kinni lisaks lapsehoiule sõidud, sissepääsud erinevatesse kohtadesse) oma lapsega pidevalt tegeleda ja soetada koju/õue vajalikus koguses mänguasju ja tegevusvõimalusi, sest lasteaias ja suuremas rühmas ei saa ilmselt kunagi olla nii palju tähelepanu ühele lapsele.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 12:52; 11.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igavust kardavad vanemad ja annavad sellele mõistena tähenduse. Korterid on igavad ja lagedad, lapsed ei saa enam õue mängima ja siis hakkabki juba pisikesest peale elustiil, kus lapsi viiakse meeelt lahutama: mänguväljak, kino, reis, teemapark, spa jne Ostekatse tühja elu täitmiseks pidevalt uusi asju sest sisi on huvitav.

Tavalisel lapsel ei ole kunagi igav, kui ta elab tavalise lapse elu. Lapse sisse on kodeeritud vajadus avastada, uurida ja suhelda.
Väikese lapse elu peaks koosnema normaalses tempos kulgevast rutiinist- see annab lapse elule struktuuri ja laps ei lähe ärevaks.
Lasteaed pole muidugi ideaalne asutus, kodus on ikka mõnusam olla. Aga kui kodus olla ei saa, siis sealne päevakava on loodud võimalikult mõistlik, et see kamp väikelapsi ära majandada.
Kiitus lasteaedadele, kes oskavad ja suudavad pakkuda lastele võimalikult palju vabamängu ja õueaega. Tihti kiputakse ruumipuudusel lapsi liialt nö laua taga hoidma- töövihikud, käsitöö jne, sest muidu läheb mäsuks.
4 a lapsele pole vaja muud kui ruumi, järelvalvet tegevat täiskasvanud, eakaaslasi ja paar käbi, liivakasti.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel on vaja rutiini.
Lasteaias on kindlasti liikumise ja muusika tunnid.
Igal rühmal on raha, mille eest soetatakse uusi mänguasju, raamatuid, kunstitarbeid jne. Võid selle kohta küsida hoolekogu käest. Igas lasteaia son hoolekogu ehk siis vanemate esindaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, mina olen oma kolme lapse lasteaias korduvalt käinud õpetajaid asendamas õpetajate päeval jm. Alati imestan, et laste päev on nii ära organiseeritud, et vaba mängu aega jagub vaid õhtuks. Ma isegi ei tohtinud liiga vara lastele järgi minna, sest õhtul oli lõpuks võimalik ndil rahulikult sõpradega mängida.

Mänguasjad ei tee lapse elu huvitavaks. Mänguasju võid kuhjata pidevalt uusi ja uusi ja nende sisse kasvõi uppuda. Uus ja huvitav on see mänguasi ikka vaid esimestel päevadel. Huvitavaks teeb mängu oskus ise lugusid välja mõelda, samale asjale erinevaid kasutusi välja mõelda, oskus rollimänge mängida. Lisaks veetsid minu arusaama mööda näiteks minu lapsed suure osa mänguajast sõpradega koos hoopis joonistuslaua taga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen teemaalgataja, tal on aias sõpru, miks te ei süvene teemasse.

Ta on väga seltsiv laps, näen ju ise kõrvalt ka.

Lasteaias on ühekülgsed igavad, samad mänguasjad ja tegevused, muud midagi.

Mänguasjad ei ole küll mängu jaoks eluliselt vajalikud, rohkem on vaja fantaasiat! Kolisin hiljuti väiksemasse korterisse, mul on vaid mõned mänguasjad siin lastelaste jaoks. Ja ei ole probleemi, kui lapsi mitu, siis mõeldakse välja mingi mäng, kehastutakse mingiteks tegelasteks jne. Kui aga vaid üks laps korraga, siis on küll veidi igav, aga mõningase suunamisega leiab ikka tegevust kogu päevaks. St lasteaias, kus pealegi palju sõpru, ei tohiks küll mäng mänguasjade puuduse taha takerduda (ja ma ei usu eladeski, et lasteaias on vaid viis mänguasja 😉 )

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Väikelaps Lapsel lasteaias igav

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.