Esileht Beebi ja mitmikud Lapsel liiga suur pea ?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lapsel liiga suur pea ?

Postitas:

Nimelt minu 7,5 kuusel lapsel on pü 48-49cm ja oleme käinud neuroloogi juures, ning midagi pahasti nende sõnul pole. Kas asi võib olla pärilik (lapse isal oli ka väiksena suur pea) ning kellel on veel lapse pü \”lubatust suurem\” Muidu on igati elurõõmus ja tragi poiss ning areneb jõudsasti.
Tänud kommentaaride ja arvamuste eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps sai 7-kuuseks ja pea 48cm (sündides 38). käime iga 2 kuu tagant neuroloogi juures. ütles et hoiab silma peal. laps ka muidu suur – 11kg ja 73cm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Meie pojal kolmekuuselt perearst arvas, et pea liiga suur. Olin murest murtud. Käisin neuroloogil, küsisin viie erineva arsti arvamust, keegi mittemingit probleemi ei näinud. Poja peaümbermõõt oli ka seal maksimaalse juures. Hopsti.ee järgi ka Sinu pojal kaheksakuuse maksimaalne mõõt ok? Poeg nüüd kolmene ja täiesti normaalse peaga ja tragi sell. Kujutan ette mida Sa tunned, mina isiklikult muretsesin kuni poja aastaseks saamiseni. Muidugi vahetasin ka perearsti. Kui Sul poja tragi, vaatab silma, suhtleb, silmad korras, neuroloog probleemi ei näe, siis ilmeslt muretsemine mõttetu! Ilusat talve!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1. lapsel oli normist suurem pea ja nüüd teisel pojal ka. Mõlemale lasi neuroloog ka aju ultraheli teha, et veenududa, et kõik on ikka ok. 1. lapse puhul ka pabistasin, aga ta nüüd juba 7-aastane ja täiesti normaalne laps:) 2. lapse puhul enam ei pabista. Mul on mehel ka suur pea, seega siis geenid mängivad rolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Mul on mõlemal pojal beebieas pea keskmisest kiiremini kasvanud, nii et oleme olnud neuroloogi tihedamal jälgimisel. Vanemal poisil kasvas esimesel elupoolaastal pea väga kiirelt, lisaks oli tal silmades nn loojuva päikese sündroom, mis andis samuti põhjuse peaaju ultraheliuuringu tegemiseks. Kõik oli korras ja aastaselt oli poisi peaümbermõõt täiesti keskmine, 47cm, kuigi jah, kaalult-kasvult oli ta kõvasti alla keskmise. Poiss on peagi kolmene (pea praegu 50cm) ning väga tubli, tragi ja nutikas.

Noorema poisi pärast olen rohkem muretsenud, kuna tal on pea keskmisest kiirem kasv jätkunud ka teisel elupoolaastal – 10-kuuselt oli 48,5cm (sündides 33cm) – samas kasvult-kaalult on ta keskmine või isegi alla selle. Talle on igasugu uuringuid tehtud ja kuigi ajus on tal vedelikku õige veidi keskmisest rohkem, on tal muidu kõik igati korras. Meil on väga hea neuroloog, kes hoiab lapse arengul südamega silma peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tuttaval oli lapse peaümbermõõt sündides 45 cm. Vot sellest ma saan aru, et tekitaks muret.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lapsel liiga suur pea ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.