Esileht Väikelaps Lapsel mitu korda aastas ussid

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Lapsel mitu korda aastas ussid

Postitas:

On see normaalne? Elame Soomes, noorem laps nüüd siin eelkoolis ja seal on igasugust värvilist rahvast koos. Sügisel olid ka ussid, saigi ta need eelkoolist, sest enne minu teavitust olid seal veel teised teatanud ussidest. Nüüd laps hakkas ütlema, et tal jälle pepu sügeleb. Tavaliselt kui ma pepuauku vaatan siis olen neid ka näinud aga hetkel ei näinud täpselt aga korraks nagu tundus seal midagi olevat…
Vanem laps samamoodi käis lasteaias ja eelkoolis jne ja temal pole kunagi mingeid usse olnud, kuigi ka siis on teateid sellest olnud. Siit saab käsimüügist õnneks mingit rohtu aga kas nii sagedane probleem on üldse normaalne?
Kuigi ma midagi ei näinud, andsin ma lapsele tabletid sisse ja eks siis homme või ülehomme näeb kas neid usse tuleb välja või ei.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 16:52; 15.02 21:40; 19.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult tabletist ei piisa ju! Kogu pere peab ravikuuri läbi tegema, lisaks pead sa väga tihti voodipesu vahetama, linasid triikima, aluspükse triikima. Hügieen on ülioluline.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:36; 15.02 14:48; 15.02 21:36; 16.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ka ühel lapsel kes ei viitsinud käsi pesta, eriti lasteaias. Usse soodustasid ka õues olevad liivapõhjaga mänguväljakud kui kogu linna kassid/koerad käisid.
Teisel lastel kes hoolikamad kätepesijad ei ole nii tihti usse olnud.
Alati tegime koos perega ka ussikuuri läbi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks immigrant kurdab teiste omasuguste üle.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult tabletist ei piisa ju! Kogu pere peab ravikuuri läbi tegema, lisaks pead sa väga tihti voodipesu vahetama, linasid triikima, aluspükse triikima. Hügieen on ülioluline.

Just. Proua immigrant ise ei oska puhtust pidada ja siis süüdistab “värvilisi”. Ainult see muidugi ei aita, et sa lapsele tablette sisse söödad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kätepesu, kätepesu, kätepesu. NB, kui on ussid, siis tuleb käsi pesta ka kohe pärast ärkamist, sest laps võib ennast öösel sügada ning ussimunad satuvad küünte alla. Kui laps sõrmed suhu paneb, võib laps ussimunad endale uuesti sisse süüa ja tegib korduvnakatumine. Peput tuleb pesta kaks korda päevas, hommikul ja õhtul. Ravi ajal aluspükse, rätikuid ja voodipesu vahetada igapäev.

Magamisvoodis olete vaid ööriietega ning ei käi päevasel ajal hüppamas või põrandalt võetud mänguasjadega voodis mängimas.

Ihupesu, voodipesu ja rätikuid tuleb pesta üle 60 kraadise veega, aluspükse, rätikuid ja voodipesu kindlasti triikida.

Ravi ajal tuleb iga päev koristada kõiki ruume tolmuimejaga ning magamistube, kööki, WC-d ja vannituba veel ka niiske lapiga. Kõik pinnad (segistid, ukselingid, töötasapinnad, kapipealsed, lülitid, lauad jne.) tuleb puhastada ja ära kuivatada.

Küüned lühikeseks lõigata ning hoiduda sõrmede suhu panemisest.

Kui teil on loomad, näiteks kass või koer, siis tuleb kohe pärast loomade katsumist käed ära pesta ning jälgida, et loomad ei oleks magamisruumis ja magamisvoodites.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui koerad ja kassid on harjunud divanil või voodis käima, siis ei saagi ussidest lahti. Kurb, aga tõsi. Vaevalt neile pärast õueskäiku ülddesinfitseerimine tehakse.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomad saavad ju kogu aeg ussirohtu. Huvitav, kuidas osadel on kogu aeg ussid ja teistel pole mitte kunagi. Mu sõbranna lapsel juba kolmandat korda, minu lapsel pole kordagi olnud, kuigi käisid samas lasteaias.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:18; 15.02 20:47; 16.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomad saavad ju kogu aeg ussirohtu. Huvitav, kuidas osadel on kogu aeg ussid ja teistel pole mitte kunagi. Mu sõbranna lapsel juba kolmandat korda, minu lapsel pole kordagi olnud, kuigi käisid samas lasteaias.

Kust need loomad sul kogu aeg ussirohtu saavad?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:36; 15.02 14:48; 15.02 21:36; 16.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel lastel on immuunsus nõrgem ja saabki ussid.
Mul õe ühel lapsel olid lastaia eas koguaeg. Teisel polnud. Hügieen sama.
Tema perearst ütles, et osade laste soolestik ongi selline nõrgem, mis on ussidele vastuvõtlikum.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust need loomad sul kogu aeg ussirohtu saavad?

Loomaomaniku käest loomulikult, kust siis veel.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:18; 15.02 20:47; 16.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust need loomad sul kogu aeg ussirohtu saavad?

Loomaomaniku käest loomulikult, kust siis veel.

Paljud loomaomanikud ei anna oma loomale kogu aeg ussirohtu.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:36; 15.02 14:48; 15.02 21:36; 16.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hügieeniga ja puhtusega on meil kõik korras.
Päevas pesen peput tal peale iga wc-käiku, aluspükse vahetab ta alati päevas mitu korda, käterätte-voodipesusid-aluspükse olen ma ka alati pesnud 60 kraadiga. Kuivati on meil ka.
Laps peseb eelkoolis koguaeg käsi ja õpetajad rangelt kontrollivad seda. Koduuksest sisseastudes saadan lapsed alati kohe käsi pesema ja kõik kooliriided ka kohe pessu. Pesumasin ja kuivati töötavad mul alati iga päev.
Ei saa ikka asi olla minu kodu puhtuses ja lapse hügieenis, sest ma lihtsalt pesen ja koristan kodus koguaeg. Ja lapsed juba ise teavad, et enne tuppa ei lähe kui vannitoas on käed pestud ja koolis olnud riided pessu pandud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 16:52; 15.02 21:40; 19.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On see normaalne? Elame Soomes, noorem laps nüüd siin eelkoolis ja seal on igasugust värvilist rahvast koos. Sügisel olid ka ussid, saigi ta need eelkoolist, sest enne minu teavitust olid seal veel teised teatanud ussidest. Nüüd laps hakkas ütlema, et tal jälle pepu sügeleb. Tavaliselt kui ma pepuauku vaatan siis olen neid ka näinud aga hetkel ei näinud täpselt aga korraks nagu tundus seal midagi olevat…

Vanem laps samamoodi käis lasteaias ja eelkoolis jne ja temal pole kunagi mingeid usse olnud, kuigi ka siis on teateid sellest olnud. Siit saab käsimüügist õnneks mingit rohtu aga kas nii sagedane probleem on üldse normaalne?

Kuigi ma midagi ei näinud, andsin ma lapsele tabletid sisse ja eks siis homme või ülehomme näeb kas neid usse tuleb välja või ei.

Oleme ka selle läbi teinud. Mingi periood kippusid korduma ühel lapsel. Ei ole meie pere hügieen kindlasti kehvem teistest, pigem vastupidi. Kuum pesu, voodipesu vahetamine, kuivati, triikimine, tihe kätepesu jne jne. Kõik sai tehtud. See on suur koormus kui pole just koduperenaine. Lapsed samuti pesevad käsi rohkem kui teised nendeealised kui kõrvalt jälgida – lihtsalt pidevalt sai meelde tuletatud. Seetõttu võttis teinekord lausa pisara silma kui perearstikeskusest hakati jälle hügieeni kohta uurima. Hügieen muidugi oluline, aga mina ütlen oma kogemusest, et asi ikkagi lapse immuunsuses. Kui on vastuvõtlikum, hakkavadki korduma. Nt meil ühel lapsel peres kordagi pole olnud, teisel olid pidevalt. Praeguseks jagu saanud. Jõudu!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 10:26; 18.02 18:42; 18.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud loomaomanikud ei anna oma loomale kogu aeg ussirohtu.

Tahaks uskuda, et suurem osa ikka annab, vastutustundlik loomaomanik kindlasti teeb seda. Kui seda ei tee, ongi su loomal suure tõenäosusega ussid sees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:18; 15.02 20:47; 16.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud loomaomanikud ei anna oma loomale kogu aeg ussirohtu.

Tahaks uskuda, et suurem osa ikka annab, vastutustundlik loomaomanik kindlasti teeb seda. Kui seda ei tee, ongi su loomal suure tõenäosusega ussid sees.

Minul ei ole kodus looma, ma mitmel tuttaval on kodus koerad-kassid ja nemad ei anna oma loomale ussirohtu, spetsiaalselt küsisin.
Mu ämmal toas 3 koera, need pole iial ussirohtu saanud.
Mu emal 2 kassi, pole ka ussirohtu saanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.02 17:36; 15.02 14:48; 15.02 21:36; 16.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On see normaalne? Elame Soomes, noorem laps nüüd siin eelkoolis ja seal on igasugust värvilist rahvast koos. Sügisel olid ka ussid, saigi ta need eelkoolist, sest enne minu teavitust olid seal veel teised teatanud ussidest. Nüüd laps hakkas ütlema, et tal jälle pepu sügeleb. Tavaliselt kui ma pepuauku vaatan siis olen neid ka näinud aga hetkel ei näinud täpselt aga korraks nagu tundus seal midagi olevat…

Vanem laps samamoodi käis lasteaias ja eelkoolis jne ja temal pole kunagi mingeid usse olnud, kuigi ka siis on teateid sellest olnud. Siit saab käsimüügist õnneks mingit rohtu aga kas nii sagedane probleem on üldse normaalne?

Kuigi ma midagi ei näinud, andsin ma lapsele tabletid sisse ja eks siis homme või ülehomme näeb kas neid usse tuleb välja või ei.

Oleme ka selle läbi teinud. Mingi periood kippusid korduma ühel lapsel. Ei ole meie pere hügieen kindlasti kehvem teistest, pigem vastupidi. Kuum pesu, voodipesu vahetamine, kuivati, triikimine, tihe kätepesu jne jne. Kõik sai tehtud. See on suur koormus kui pole just koduperenaine. Lapsed samuti pesevad käsi rohkem kui teised nendeealised kui kõrvalt jälgida – lihtsalt pidevalt sai meelde tuletatud. Seetõttu võttis teinekord lausa pisara silma kui perearstikeskusest hakati jälle hügieeni kohta uurima. Hügieen muidugi oluline, aga mina ütlen oma kogemusest, et asi ikkagi lapse immuunsuses. Kui on vastuvõtlikum, hakkavadki korduma. Nt meil ühel lapsel peres kordagi pole olnud, teisel olid pidevalt. Praeguseks jagu saanud. Jõudu!

Siis on ikkagi õigus, et liigne hügieen teeb hoopis organismi vastuvõtlikumaks. Kes elavad pigem “mustemalt”, on ka tugevama immuunsusega.

Mitte et see tähendaks nüüd, et ärme üldse enam puhtust pea. Lihtsalt väiksest peale võiks lastel lasta harjuda n-ö tavapärase elu-oluga. Min ajuba pht füüsiliselt ja ajanappuse tõttu ei suudaks iga jumala päev põrandaid ja pesu pesta…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult tabletist ei piisa ju! Kogu pere peab ravikuuri läbi tegema, lisaks pead sa väga tihti voodipesu vahetama, linasid triikima, aluspükse triikima. Hügieen on ülioluline.

ma ei tea kust kohast see terve pere ravimise jutt tuleb, naised vist saunas rääkisid, pigem müüt, aga lapsel kui ravi tehtud, siis enam ei kordunud terve aasta. Ei pidanud keegi perest tegema, kellelgi usse ei tulnud, ei pidanud a-la 100 kaadiga pesema midagi, vaid puhas pesu, kogu lugu.
Selline üle dramatiseerimine

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 16:24; 19.02 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On see normaalne? Elame Soomes, noorem laps nüüd siin eelkoolis ja seal on igasugust värvilist rahvast koos. Sügisel olid ka ussid, saigi ta need eelkoolist, sest enne minu teavitust olid seal veel teised teatanud ussidest. Nüüd laps hakkas ütlema, et tal jälle pepu sügeleb. Tavaliselt kui ma pepuauku vaatan siis olen neid ka näinud aga hetkel ei näinud täpselt aga korraks nagu tundus seal midagi olevat…

Vanem laps samamoodi käis lasteaias ja eelkoolis jne ja temal pole kunagi mingeid usse olnud, kuigi ka siis on teateid sellest olnud. Siit saab käsimüügist õnneks mingit rohtu aga kas nii sagedane probleem on üldse normaalne?

Kuigi ma midagi ei näinud, andsin ma lapsele tabletid sisse ja eks siis homme või ülehomme näeb kas neid usse tuleb välja või ei.

Oleme ka selle läbi teinud. Mingi periood kippusid korduma ühel lapsel. Ei ole meie pere hügieen kindlasti kehvem teistest, pigem vastupidi. Kuum pesu, voodipesu vahetamine, kuivati, triikimine, tihe kätepesu jne jne. Kõik sai tehtud. See on suur koormus kui pole just koduperenaine. Lapsed samuti pesevad käsi rohkem kui teised nendeealised kui kõrvalt jälgida – lihtsalt pidevalt sai meelde tuletatud. Seetõttu võttis teinekord lausa pisara silma kui perearstikeskusest hakati jälle hügieeni kohta uurima. Hügieen muidugi oluline, aga mina ütlen oma kogemusest, et asi ikkagi lapse immuunsuses. Kui on vastuvõtlikum, hakkavadki korduma. Nt meil ühel lapsel peres kordagi pole olnud, teisel olid pidevalt. Praeguseks jagu saanud. Jõudu!

Siis on ikkagi õigus, et liigne hügieen teeb hoopis organismi vastuvõtlikumaks. Kes elavad pigem “mustemalt”, on ka tugevama immuunsusega.

Mitte et see tähendaks nüüd, et ärme üldse enam puhtust pea. Lihtsalt väiksest peale võiks lastel lasta harjuda n-ö tavapärase elu-oluga. Min ajuba pht füüsiliselt ja ajanappuse tõttu ei suudaks iga jumala päev põrandaid ja pesu pesta…

Eelnev kirjeldus oli siiski selle kohta, kuidas toimetada, kui probleem käes – siis loomulikult tuleb rangemaid reegleid järgida. Minu mõte oli ikkagi see, et lapsed ongi erinevad ja võivad tulla ussid ka hea hügieeniga. Sellist järeldust, et immuunsus kehv lapsel, kuna liigne hügieen majas antud postituse järgi küll teha ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 10:26; 18.02 18:42; 18.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult tabletist ei piisa ju! Kogu pere peab ravikuuri läbi tegema, lisaks pead sa väga tihti voodipesu vahetama, linasid triikima, aluspükse triikima. Hügieen on ülioluline.

ma ei tea kust kohast see terve pere ravimise jutt tuleb, naised vist saunas rääkisid, pigem müüt, aga lapsel kui ravi tehtud, siis enam ei kordunud terve aasta. Ei pidanud keegi perest tegema, kellelgi usse ei tulnud, ei pidanud a-la 100 kaadiga pesema midagi, vaid puhas pesu, kogu lugu.

Selline üle dramatiseerimine

Arstid räägivad ja kirjutavad rohu kogu perele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 10:26; 18.02 18:42; 18.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes ravijuhend ütleb, et mingit dramaatilist suurpuhastust tegema ei pea. Aluspesu tuleb iga päev vahetada, voodiriided pesta, peput pesta iga päev.
Rohu saab käsimüügist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 16:52; 15.02 21:40; 19.02 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes ravijuhend ütleb, et mingit dramaatilist suurpuhastust tegema ei pea. Aluspesu tuleb iga päev vahetada, voodiriided pesta, peput pesta iga päev.

Rohu saab käsimüügist.

vähemalt ok suhtumine, mitte üledramatiseerimine. Äkki paneks karantiini ka terve pere 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 16:24; 19.02 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud loomaomanikud ei anna oma loomale kogu aeg ussirohtu.

Tahaks uskuda, et suurem osa ikka annab, vastutustundlik loomaomanik kindlasti teeb seda. Kui seda ei tee, ongi su loomal suure tõenäosusega ussid sees.

Minul ei ole kodus looma, ma mitmel tuttaval on kodus koerad-kassid ja nemad ei anna oma loomale ussirohtu, spetsiaalselt küsisin.

Mu ämmal toas 3 koera, need pole iial ussirohtu saanud.

Mu emal 2 kassi, pole ka ussirohtu saanud.

Väga hoolimatud loomaomanikest tuttavad sul. Tõenäoliselt on neil loomad siis ka vaktsineerimata. Vähemalt enne vaktsineerimist tuleb ussirohtu anda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps Lapsel mitu korda aastas ussid