Esileht Väikelaps Lapsel nina öösel kinni

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lapsel nina öösel kinni

Postitas:

Kas keegi oskab nõu anda, mis jama see on? Nimelt, mu lapsel läheb juba kuskil sügisest saati öösel tihti nina kinni, nii et ta hakkab selle peale virisema ja vahel ärkab lausa üles. Mõnikord on perioode, kus ei ole midagi ja siis hakkab jälle pihta. Nohu tal nagu ei ole, vähemalt päeval küll midagi ei tilgu ega lurise. Aga öösel on kuulda, kuidas nohiseb ja norsatab. Aitab see, kui võtan ta sülle poollamaskil veidi ülespidi, siis nagu vajub natukeseks lahti jälle.
Käisime arstil ka, kes ütles, et kui kinni on, siis pange nohurohtu. Kusjuures see aitab ka. Nt täna ma ei pannud ja juba kl 1 läks jorinaks. Rohuga sai ikka magada rahus või vahel alles kl 5 oli häda. Aga ma ei saa talle ju kogu aeg jääda rohtu panema. Nüüd panin nädal aega ära, infolehel on kirjas, et kauem järjest kasutada ei tohi. Täna panin füs. lahust selle asemel, juba näha, et ei aita midagi.
Meil on keskküte, alguses arvasin, et see on süüdi, kuigi eelmistel aastatel pole tal sellist häda olnud. Aga vahel on see ka suht maha keeratud, st ei peaks väga õhku kuivatama, aga ikka läheb nina kinni.
See on sigasuur jama meil, sest lapsel on diagnoositud ülitundlik närvisüsteem ja kui tema ööuni rikutud saab siis on järgmine päev rist ja viletsus. Ta on muidu ka ergu unega, nii et kohe ärkab üles, sest ei saa hingata ja ei jää enam 2h magama. Lihtsalt lamab silmad lahti ja magama ei jää. Pärast magab hommikul kauem, aga ikka on löts ja väsinud ja närviline.
Mis ma tegema pean, et tal nina kinni ei läheks? Ise olen ka nagu vedrunukk öösel, kahman last sülle, õhutan tuba, sussutan, kui jälle virinaks läheb, hommikul siis tõmbame koos magada ja ärkame uimaselt. Nii tüütu, mulle meeldib hommikuti aktiivne olla.
Üldsegi, ma ei saa aru, miks tal teatud kellaaegadel nina kinni läheb. Kuidas ta kl 5 ärkab kinnise nina peale, aga pärast nt kl 9 hingab kuulmatult ja magab nagu kott?. Mis imelik häda see on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun allergiat milllegi voodis – sulepadi, villatekk, kodutolmulest või veel midagi. Kõik need on nahatestidega tuvastatavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla allergia. Kas madrats on vana?
Teine asi. Kirjutad, et hakkas sügisel. Kütteperioodil on kuiv ja see võib ka nina turse ajada. Minu lapsel on ka nii. Proovi mõnd ninaõli. Vaata selline, mis ei oleks alkoholiga ega taruvaiguga (liiga kange lapsele). Koorikute vältimiseks kasutan enda lapse puhul astelpajuõli. Õhtul panen mõned tilgad ninna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhuniisuti osta, kõrgem padi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhuniisuti võib aidata.
Meil on tihtipeale kuivast ja kinnisemast ninast lapsel ninaverejooksud. Samuti kogunevad suured koorikud ninna. Mul endal kipub ka nina kuivaks minema talvisel ajal.

Meie kasutame A-vitamiini spreid ninasse. See on selline õline lahus ja aitas praktiliselt kohe ka verejooksude vastu. Ma ei tea kas seda Eestis saada on, me elame Soomes ja siin on.
A vitamiin tugevdab nina limaskesta ja niisutab.
Need teised igasugu Otrivinid jne tegelikult lõpuks siiski kuivatavad. Sellepärast need tekkitavadki sõltuvust ja on koguaeg vaja kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lastearst arvas, et mingi väike allergia võib olla küll, nt kui on kerge suleallergia ja laps magab sulepadjaga, kui on tolmuallergia, siis vana tolmulesti täis padjaga jne. Mitte küllalt, et mingeid rohtusid kasutada või testid näitaks, aga kerge tundlikkus. Meil tundub isegi, et uue kunstkiust padjaga on asi mõnevõrra parem tõesti (kuigi ega vana lambavillapadi ka vana polnud).
Arst soovitas veel niisutavaid ninaspreisid (hysan jms) õhtul panna. otrivin jms ksülometasoliiniga rohud- pikalt kasutades võib nina limaskesta ikka väga ära rikkuda, see on viimase häda rohi tugeva nohu ajal.
Õhuniisutaja võib aidata, kui asi on selles ja õhk on tõesti kuiv (ninaverejooksuld ja koorikud tunduvad tõesti sedamoodi eelmisel vastajal).
Mõnikord on ka nii, et lihtsalt pikali heites tursuvad ninakäigud veidike ja hingata on nina kaudu raskem, lapsed nagunii on ninakäigud väikesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 19:37; 24.02 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab nagu allergia, meie laps on allergik ja nagu üks-ühele meie lugu kirjutaksid. Kas teil lemmikloomi pole? Kasse, koeri, jäneseid jne?
Meie andsime oma lemmiklooma sugulastele, tegime kodus suurpuhastuse ning paarikuuse ravi allergoloogi kirjutatud ninaspreiga ja uni on kordades parem ning laps rahulikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne allergoloogi juurde jooksmist soovitan ikkagi proovida esiteks tõsta ruumi õhuniiskust (märjad rätikud kasvõi radikale, kui kohe ei raatsi õhuniisutajat osta) ja teiseks küsi apteegist midagi. Mu lapsel sama häda, küll juba kuuene nii et draamat pole aga kurb oli ikka. Saime apteegist mingi kreemi mida vatitikuga ninna määrida (kahjuks laps koos kreemita praegu vanavanemate juures ja nime ei mäleta). On erinevaid spreisid jne aga paljud eukalüptiga vms ja lapsele liiga vänged. See kreem aitas imeliselt.

Nohu rohtu kindlasti lihtsalt niisama ei laseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nisita ninasalv on hea, äkki see oli? Neid ninasalve on teisigi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 19:37; 24.02 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas perearst on lasknud kontrollida, kas adenoid on äkki liiga suur? Minu lapsel oli hästi suure adenoidiga ka nii, et öösel nina kinni, nohises ja norskas, magas suu lahti. Päeval see ei seganud. Nüüd op tehtud ja kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Lapsel nina öösel kinni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.