Esileht Väikelaps Õietolmu allergia ravi väikelapsel

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Õietolmu allergia ravi väikelapsel

Postitas:

Millist ravi saavad teie väikelapsed, kellel avastatud õietolmu allergia (meil kask)? Kas olete saanud abi perearstilt või pöördunud allergoloogi juurde?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist ravi saavad teie väikelapsed, kellel avastatud õietolmu allergia (meil kask)? Kas olete saanud abi perearstilt või pöördunud allergoloogi juurde?

Meil ka poiss allergiline kasele ja muule kraamile. Ehk siis ristallergia pluss kodutolm. Laps 5 aastane. Algas 2 aastaselt see jant. Alustad perearstist, kes annab saatekirja allergoloogile. Perearst kirjutas meile välja ainult zyrteki tilgad. See aitab tal nina kaudu kergemini hingata. Muud toimet pole täheldanud. Minu jaoks suht mõtetu ravim. Oleneb kuidas väljendub sinu lapsel allergia. Minu omal nina jookseb, kui kraanivesi ja silmad lähevad paiste. Iga aasta kardan mai kuud. Eelmine aasta oli asi nii hull, et lasteaias käia ei saanud kuna silmad olid nii turses ja valutasid. Saime allergoloogile aja kahjuks liiga hilja. Juuni esimeses pooles alles. Tegime ära testid ja seal oli väga kole see pilt ja dr.käskis see aasta enne maid tagasi tulla, et rohud peale panna. Nagu ikka ei saanud ma tema juurde numbrit, kuna sinna võimatu löögile saada. Sain samale dr.tasulise nr. Niine kliinikus 75 euri. Midagi pole teha. Lapsest kahju. Kui arstil ära käin, annan teada mis meile välja kirjutatakse. Nr.on meil 10 aprilliks.Sügisest hakkab saama ka immuunravi. Saame siis sellest jamast lahti.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 11:22; 30.03 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil veretest allergiat ei kinnitanud aga eelmine aasta läksid lapsel silmad väga paiste ja sügelesid. Lisaks pidevad ninast verejooksud. Niiet midagi ikkagi reaktsiooni põhjustas.
Laps on 5a. Eks saab näha, kas see aasta ka reaktsiooni on.
Lapse isal on ka allergia aga täpselt mille vastu, pole kindlaks tehtud. Temal aitavad käsimüügi rohud.
Lapsele saime retseptiga silmatilgad ja antihistamiini siirupi(Aerius).
Käisime allergoloogi vastuvõtul, kes tegi ka vereproovid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 13:25; 30.03 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil veretest allergiat ei kinnitanud aga eelmine aasta läksid lapsel silmad väga paiste ja sügelesid. Lisaks pidevad ninast verejooksud. Niiet midagi ikkagi reaktsiooni põhjustas.

Laps on 5a. Eks saab näha, kas see aasta ka reaktsiooni on.

Lapse isal on ka allergia aga täpselt mille vastu, pole kindlaks tehtud. Temal aitavad käsimüügi rohud.

Lapsele saime retseptiga silmatilgad ja antihistamiini siirupi(Aerius).

Käisime allergoloogi vastuvõtul, kes tegi ka vereproovid.

Mul ka algul perearst kirjutas silmatilgad, kuna arvas, et lapsel silmapõletik. See aga ei aidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 11:22; 30.03 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil veretest allergiat ei kinnitanud aga eelmine aasta läksid lapsel silmad väga paiste ja sügelesid. Lisaks pidevad ninast verejooksud. Niiet midagi ikkagi reaktsiooni põhjustas.

Laps on 5a. Eks saab näha, kas see aasta ka reaktsiooni on.

Lapse isal on ka allergia aga täpselt mille vastu, pole kindlaks tehtud. Temal aitavad käsimüügi rohud.

Lapsele saime retseptiga silmatilgad ja antihistamiini siirupi(Aerius).

Käisime allergoloogi vastuvõtul, kes tegi ka vereproovid.

Mul ka algul perearst kirjutas silmatilgad, kuna arvas, et lapsel silmapõletik. See aga ei aidanud.

Meil on kaks spetsiaalset allergiarohtu silmadele. Tilgad käsimüügist Lomudal(naatriumkromoglikaat) ja silmakreem/geel ekseemi jaoks retseptiga Ultracortenol(perdinisoloon).
Elame Soomes, seega ka teistmoodi ravimite nimed.

Mul poisil läksid silmad ümberringi(alt ja silmalaud) lausa punaseks ja karedaks. Nagu oligi ekseem.
Need rohud aitasid väga hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 13:25; 30.03 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kask, viiene poiss. Käsimüügist Zyrteci siirup ning Lecrolyni allergiasilmatilgad. Hooajaline ravi, muud mured puuduvad.
Esimesel korral, aasta tagasi tuli selline nõgeslööve ja silmade paistetus et olin nädala hoolduslehel, alles siis tõmbas tagasi. Õnneks õitseb kask kiiresti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk on 5 ja eelmisel kevadel tekkis allergia kase suhtes. Sarapuu ka. Ise ma ei saanud muud aru, kui et maikuus oli lapsel öösiti kogu aeg nina kinni, mõtlesin juba, et lämbub ära, ja päeval oli selline veidi nagu vesine nohu, millest lahti ei saanud. Allergoloogi juures käisin sisuliselt teise murega suvel ja siis selgus veretestist, et kask ja sarapuu. Õnneks polnud meil silmade paistetust, aga saab näha, mida see aasta toob. Varusime ka Zyrtecit ja Nasonexi.

Muuseas, perearst andis meile ühe sellise joonise, kus on õietolmu kalender, ja seal on näidatud, et kask võib põhimõtteliselt juba märtsist alates tekitada vaevusi ja seda oktoobrini välja… nii et lõbus.

Siin on materjali: https://www.allergialiit.ee/portfolio/oietolmukalender-ja-allergeenid/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles ise õietolmu allergik, siis mõned soovitused – ärge kuivatage pesu õues, iga õhtu loputage juuksed või peske pea (õietolmu jääb palju juustesse), kandke peakatet, aknaid avada ei tohi, ostke õhupuhasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan proovida ka Kverilla kapsleid. Saab hakata juba enne kevadet vōtma (nt enne kui kask õitsema hakkab). Olen kuulnud just eriti laste osas positiivsest mõjust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan siiski pöörduda ka allergoloogi juurde. Me just pojaga käisime (7a). Tehti torketest, millest selgus, et tal on allergia heinalistele.
Suvel nüüd võtab tavapäraselt rohtu (mingi allergia rohi ja ninasuss) ning sügisest siis immuunravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Õietolmu allergia ravi väikelapsel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.