Esileht Väikelaps Lapsel oli/on okse-ja kõhuviirus ja nüüd nii pahad gaasid.Ja mida süüa peaks pakkuma?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lapsel oli/on okse-ja kõhuviirus ja nüüd nii pahad gaasid.Ja mida süüa peaks pakkuma?

Postitas:

Mure on selline, et laps oksendas laupäeva öösel vastu pühapäeva 6h.Siis pühapäeva õhtul läks ka kõht lahti, seda oli 2 päeva, sellist ägedamat, täitsa vesi ikka oli.Õnneks jõi ilusti ja pissis ei pidanud haigla minema.Eilsest siis tundus juba, et hakkab paranema, näksis kergelt ja päevas kakas, kõht oli küll lahti, mingi 3 korda.Täna hommikul sõi putru, päris palju kuivikuid ja rõngikuid, isegi kommi tahtis, õhtul näksis natuke porgandit, aga üldiselt ikka vähe.Lõunast tulid lapsel nii paha haisuga gaasid ja päris tihti puuksutab, kuulen kuidas seest kõik muliseb.Miks siis nüüd nii, kas see on selle söögi pärast, mis täna sõi, sest pole 3 päeva eriti midagi söönud, või tuleb uus kõhuviirus? Kõht endiselt vedela poolsem, aga ei käinud tihti potil, 2 korda.
Mida ma peaksin talle süüa pakkuma? SUppi ei tahtnud, putrudest ainult tatrt oli nõus võtma.Kui kaua üldse laps taastub sellisest viirusest?Õnneks joob väga hästi ja pissib normaalselt.
Veel annan lisaks gefiluse kapslit ja enteroli.
Suured tänud ette, kes vastavad.Pole ennem sellist viirust olnud ja ei teagi kohe kuidas käituda.Eriti muret teevad need gaasid, miks nii tihti ja pahad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:54; 22.02 23:04; 23.02 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perearsti seinal oli just õpetus kuidas kõhuviiruse ajal toituda:
– Mitte mingil juhul ei tohi anda ühtegi piimatoodet, kuna need teevad asja hullemaks.
– Vältida tuleks ka muid happelisi, suhkrut sisaldavaid ja käärimist tekitavaid toiduaineid nt leib, maiustused, kommid.
– Head on banaan, kissell, kuivikud, sai, puder (eriti riisipuder, kuid keedetud veega).
– Kindlasti palju juua vett, kummeliteed vm lahjat, aga mitte magusat mahla.

Enterol, söetabletid, gefilus – kõik sobib. Eks see asi võtab oma aja enne kui mööda läheb. Oluline on tihe kätepesu kogu perel ja jälgi, et laps jooks piisavalt vedelikku. Kui ei söö, siis ära sunni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin olengi vea teinud, sest olen talle piimatooteid andnud küll, hapsi on joonud natuke ja pudru tegin ka piimaga.Homme enam ei anna.Kas sellest piimast võivadki gaasid olla?
Aitäh.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:54; 22.02 23:04; 23.02 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Porgand ei sobi, kommid ka mitte. Ravimitest võiks proovida Espumisani (Enteroli asemel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastel oli sarnane viirus. Need pahad gaasid kestsid umbes päeva, edasi juba kõik ok. Oksendamine ei tulnud enam tagasi (oli samuti umbes 6 tundi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaasid võivadki sellest piimast olla, aga võibolla ka mitte. Seal oli mingi sarnane selgitus, et piim reageerib kõhuviiruse korral organismis kuidagi tavalisest erinevalt ning selle tulemusel tekivad mürgised ühendid, mis halvendavad veelgi enesetunnet ja võimendavad kõhuviirust.
Meie lapsel oli ka mõni nädal tagasi kõhuviirus ja algas justnimelt jubedalt haisvate gaasidega enne kui kõhu lahti lõi. Meil kestsid need gaasid ikka mitu päeva, kuni kõhulahtisuse lõpuni. Gaaside vastu aitab tõesti hästi Espumisan, aga kõhulahtisust see ära ei võta. Kõhulahtisuse vastu on ikka muud asjad, Smecta näiteks. Kusjuures minu 2,5 aastane ei olnud nõus Smectat võtma – ei maitsenud ja mul ei õnnestunud teda ka \”ära osta\”.
Tuli veel meelde, et ka õun jt puuviljad ei ole head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna lapsel tundub, et on juba parem, siis enteroli ma jätaks kindlasti ära. Enteroli piisab kui anda paar päeva. Kui kaka enam vesi pole, siis enterol minu meelest võib pigem kahju teha.

Espumisaan aitab siis, kui gaasid teevad kõhus valu. Peaks gaasimulle väiksemaks tegema ja peaks olema lihtsam puuksutada. Aga ega ta gaase ära ei võta siiski.

Dieet oleks siis:
veega keedetud riisipuder
kisellid, eriti mustikakisell, rosinakisell
kuivikud, mitterasvased küpsised, röstsai

Kui juba tundub, et on parem, siis kerge aedviljasupp (mitte rasvane) ja nt banaan või avokaado võiks ka sobida.

Piimatoodetest, kui võtad need menüüsse jälle, siis esimesena keefir või maitsestamata jogurt. Maitsestatud jogurt sisaldab väga palju suhkrut. Pigem maitsesta ise koduse moosiga keefiri või jogurtit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

smecta on apteekidest otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poisil siis täna öösel lõi veel kõhu lahti ja kakas püksi.Peale seda pole gaase olnud jahommikul sõi päris tugevalt riisiputru ( veega), 3 viilu saia ja tassi kummeliteed.On juba tegusam ja mängib.Kergendus kohe.Aga see viirus on ikka jube nakkav, kõikidel minu tuttavatel on ja üldiselt ikka terve pere niidab maha.Tänan teid heade soovituste eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.02 22:54; 22.02 23:04; 23.02 12:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Lapsel oli/on okse-ja kõhuviirus ja nüüd nii pahad gaasid.Ja mida süüa peaks pakkuma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.