Esileht Koolilaps Lapsel on depressioon ?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Lapsel on depressioon ?

Postitas:

Tere, head lugejad!

Mul on 16-aastane tütar. Õpib hästi, käib trennis, elab normaalset teismeliseelu (sõbrannad, külaskäimised jms). Tekkis ka poisssõber, kellega läks asi luhta (väidab, et polnudki midagi tõsist). Nüüd on olukord, kus ta on öelnud, et ta seda poissi ei taha, kuid kui näeb teda teiste tüdrukutega suhtlemas, siis on armukade. Tegelikult on lugu pikem, kuid püüan siin lühidalt rääkida.
Jah, üldiselt on ta tubli, kuid kodus ei taha ta mitte midagi teha. Läheb oma tuppa ja kas on nutiseadmes või magab ja muud mitte midagi. Tuleb toast välja ainult sööma. Koduseid töid (nõude ärapanemine jms) ta peaaegu ei teegi. Ja kui teeb, siis suure surmaga. Täna aga palusin kenasti teda, et ta teeks kraanikausi lihtsalt puhtaks ja seda siis ütlesin talle kaks korda. Kui kööki tagasi läksin, istus ta arvuti taga, vaatas mingit seriaali. Minu küsimuse peale, et miks sa kraanikaussi puhtaks ei teinud, tuli temalt küsimus mulle: kas sa ei mõista minu olukorra tõsidust (väidetav depressioon, diagnoosi pole ametlikult pandud)?
Mul tekkis nüüd olukord, kus ma ei saa aru, kas nüüd olen mina midagi valesti teinud ja tõesti ei adu olukorra tõsidust või mu tütar lihtsalt manipuleerib minuga.
Lugesin siin paar teemat allpool, et mis on 16-17 aastaste kohustused kodus.. tundub, et seinast seina on perekonniti. Mõnel ei ole üldse lastel kohustusi, mõnel aga suht päev otsa lastel käed tööd-tegemist täis. Tundub, et ma ise olen olnud kehv ema nii ehk naa. Ei mõista oma last, et tal on depressioon VÕI olen lasknud lapsel ülekäte minna, kes sõidab lihtsalt minust üle minuga manipuleerides. ???

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lase lapsel siis psühholoogi juurde minna. aitab, kui keegi kuulab hukka mõistmata ära ja saab ka tütrele edasisi juhiseid anda, kuidas tegutseda sellises olukorras.
soovin, et ise sarnases olukorras oleksin teismelisena psühholoogi juurde läinud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei viitsi kraanikaussi pesta, erti kui kui kamandab.
Põeb tavalist mahajätmist. Normaalne, peabki põdema.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:29; 02.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei viitsi kraanikaussi pesta, erti kui kui kamandab.

Põeb tavalist mahajätmist. Normaalne, peabki põdema.

Kas sa lugesid, et ma kirjutasin kenast ütlemisest kraanikauss puhtaks teha? Kindlasti ma ei kamandanud.
Maha teda ei jäetud, olid sõbralikult laiali läinud.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei viitsi kraanikaussi pesta, erti kui kui kamandab.

Põeb tavalist mahajätmist. Normaalne, peabki põdema.

Kas sa lugesid, et ma kirjutasin kenast ütlemisest kraanikauss puhtaks teha? Kindlasti ma ei kamandanud.

Maha teda ei jäetud, olid sõbralikult laiali läinud.

Kui sa soovid, kenasti ja sõbralikult, et keegi teine mingi töö ära teeb, on see kamandamine.
Loomulikult jäeti maha. Igaüks valetab siis, et “oli sõbralik lahkuminek”.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 16:29; 02.11 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, head lugejad!

Mul on 16-aastane tütar. Õpib hästi, käib trennis, elab normaalset teismeliseelu (sõbrannad, külaskäimised jms). Tekkis ka poisssõber, kellega läks asi luhta (väidab, et polnudki midagi tõsist). Nüüd on olukord, kus ta on öelnud, et ta seda poissi ei taha, kuid kui näeb teda teiste tüdrukutega suhtlemas, siis on armukade. Tegelikult on lugu pikem, kuid püüan siin lühidalt rääkida.

Jah, üldiselt on ta tubli, kuid kodus ei taha ta mitte midagi teha. Läheb oma tuppa ja kas on nutiseadmes või magab ja muud mitte midagi. Tuleb toast välja ainult sööma. Koduseid töid (nõude ärapanemine jms) ta peaaegu ei teegi. Ja kui teeb, siis suure surmaga. Täna aga palusin kenasti teda, et ta teeks kraanikausi lihtsalt puhtaks ja seda siis ütlesin talle kaks korda. Kui kööki tagasi läksin, istus ta arvuti taga, vaatas mingit seriaali. Minu küsimuse peale, et miks sa kraanikaussi puhtaks ei teinud, tuli temalt küsimus mulle: kas sa ei mõista minu olukorra tõsidust (väidetav depressioon, diagnoosi pole ametlikult pandud)?

Mul tekkis nüüd olukord, kus ma ei saa aru, kas nüüd olen mina midagi valesti teinud ja tõesti ei adu olukorra tõsidust või mu tütar lihtsalt manipuleerib minuga.

Lugesin siin paar teemat allpool, et mis on 16-17 aastaste kohustused kodus.. tundub, et seinast seina on perekonniti. Mõnel ei ole üldse lastel kohustusi, mõnel aga suht päev otsa lastel käed tööd-tegemist täis. Tundub, et ma ise olen olnud kehv ema nii ehk naa. Ei mõista oma last, et tal on depressioon VÕI olen lasknud lapsel ülekäte minna, kes sõidab lihtsalt minust üle minuga manipuleerides. ???

Täiesti tavaline teismeline. Mässab sinu vastu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub ka tavaline teismeline, aga see soovitus on õige, et kui on depressiooni ja veel tõsine, nagu ta ütleb, siis on vaja minna psühholoogile. Eks siin ole ka esimene vihje, kas lihtsalt mässab või vajab tõesti abi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata seda Maimikute filmi Kirsitubakas. Seal ka teismeline läheb sõbralikult lahku, aga ikka elab raskelt üle.

Isegi kui sa ise kellegi maha jätad, ikkagi põed selle pärast mingil määral, aga teismelistel on kõik need emotsioonid võimendunud.

Sinu kirjelduse järgi tundub normaalne teismeline, kes on hetkel lihtsalt tusane, et pole enam kellegagi paar. isegi kui ta seda konkreetset kutti tagasi ei taha, ikkagi ta on sellest häiritud.

Oota veidi, kuu, paar. Jälgi olukorda ja püüa ise rahulik olla. Tehke midagi koos, räägi temaga jms. Isegi kui ta sulle vastu plõksib, anna talle teadmine, et kui on mingi jama, siis sinu juurde võib alati oma jutuga tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 22:41; 03.11 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui ta sulle vastu plõksib, anna talle teadmine, et kui on mingi jama, siis sinu juurde võib alati oma jutuga tulla.

Õnneks siiani on meil selline usalduslik suhe, et ta räägib minuga ja mullegi üllatuslikult- ta räägib üsna palju. Ei eeldagi, et peaks kõigest rääkima, kuid siiski räägib palju.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Too talle näiteid oma noorusajast, enda ja sõbrannade näiteid, et selliseid asju juhtub palju ja ta pooe esimene ega viimane maailmas selline. Et ta aru saaks, et see pubekaaegne suhe tundub talle 10-20 aasta pärast nii tühine. Pole mõtet põdeda nii kaua selle pärast. Üldse miks peab nii noorelt mingit peikavärki aretama, mõelgu tuleviku peale ja õppigu, väärtustagu ennast, mitte põdeda mingi suvalise jorsi pärast.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mõtet põdeda nii kaua selle pärast.

Lapse mure pisendamine ei aita küll kuidagi seda olukorda lahendada. Lohutamine aitab, et pole hullu, läheb üle, kõik on samamoodi põdenud, aga samal ajal ei ole vaja sellist suhtumist näidata, et see on tühine teema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 22:41; 03.11 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Mõtle oma lapsepõlvele. Teed midagi, mis on ema meelest mitte midagi tegemine ja ta lihtsalt sõidab sulle sisse: too käärid, pese tainakauss ära. No ok tood ja teed aga kohusetundest ja mitte rõõmuga ja lähed hiilid minema, kus ema sind ei näeks. Too käärid tähendas meie peres seda, et ma pidin elamisest käärid üles otsima, kuna ema ei suutnud korda hoida ja ise kääre sinna panna, kus need käisid. Ja tainakausi pesemine tähendas seda, et emale ei meeldinud tainakausi pesemine ja siis kamandas mind. Kuna sulle tundub, et laps võiks midagi teha, sõidadki ta tegevusele sisse, nõuad esimese ettejuhtuva töö tegemist ja oled pahane, et ta kohe püsti ei karga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimuse peale, et miks sa kraanikaussi puhtaks ei teinud, tuli temalt küsimus mulle: kas sa ei mõista minu olukorra tõsidust (väidetav depressioon, diagnoosi pole ametlikult pandud)?

Kes seda depressiooni väidab, kas laps ise?
Muu kirjeldus on täpselt tujutseva teismelise käitumine + lahkumineku valu.
Aga kui te nii avatult räägite, siis kust see depressiooni teema üldse tekkis ja kas psühholoogi külastusest olete ka rääkinud?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 14:46; 05.11 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimuse peale, et miks sa kraanikaussi puhtaks ei teinud, tuli temalt küsimus mulle: kas sa ei mõista minu olukorra tõsidust (väidetav depressioon, diagnoosi pole ametlikult pandud)?

Kes seda depressiooni väidab, kas laps ise?

Muu kirjeldus on täpselt tujutseva teismelise käitumine + lahkumineku valu.

Aga kui te nii avatult räägite, siis kust see depressiooni teema üldse tekkis ja kas psühholoogi külastusest olete ka rääkinud?

Jah, depressiooni väidab laps ise. Kuigi, nii palju kui ma oma last tunnen, ei arva ma ise, et tal oleks see haigus. Küll aga olen öelnud, et kui tunned, et abi vaja (mina ei oska aidata), siis mine psühholoogi jutule. Alusta kooli omast ning vaata, kuhu jõuad sellega. Oligi käinud koolipsühholoogi juures, kes oli soovitanud siis nö päris psühholoogi poole pöörduda. Eks me siis tegutseme edasi.
Kust see tekkis? Ei oska öelda. Pealtnäha ju tundub kõik korras olevat. Ei ole omaette, naerab, suhtleb jne. Ma tõesti ei saa aru, millest tal see teekida võis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kultiveeriks seda suhtumist, et depressiooni tõttu ei saa majapidamistöödest osa võtta, eriti kui reaalselt diagnoosi ei ole. Kui ükskord tuleb diagnoos, siis arutaks arstiga, kas ja mis ülesandeid võiks lapsele anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, depressiooni väidab laps ise.

Lasedki lapsel endale diagnoosi panna? On ikka tark laps! Muidugi psühholoogi juurde. Saate teada, et tegu normaalse lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oligi käinud koolipsühholoogi juures, kes oli soovitanud siis nö päris psühholoogi poole pöörduda. Eks me siis tegutseme edasi.

Millal see pärispsühholoogi aeg on?
Just nii, enne pole mõtet midagi ravida ega (ise) diagnoosida.
Üldiselt, depressioonis olles on just suur süütunne, kuna tahaks teha vajalikke toimetusi, aga lihtsalt ei suuda. Päris depressiooniga vaevleja ei kasuta seda tavaliselt nii demonstratiivselt vabandusena, et mitte midagi teha (ise filmi vaadates, nagu kirjeldasid).
Kõiki asjaolusid arvestades (lahkuminek eelkõige) on tegu lihtsalt raske üleelamisega.
Oodake psühholoogi aeg ära ja siis saab jah edasi tegutseda.
*Ole valmis last toetama, kui depressiooni ei tuvastata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 14:46; 05.11 08:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Lapsel on depressioon ?