Esileht Väikelaps lapsel on suur kõht?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: lapsel on suur kõht?

Postitas:

Laps on 1,2-aastane.
Olen vist natuke imelik, aga hakkasin tähele panema, et lapsel on kõht suuremaks kasvanud, on nagu punnnis ees. Varem nagu ei olnud sellist. Kõhukinnisust muidu pole ja tundub olevat rõõmus. Jonnib muidugi, aga ei midagi erilist. Kas olen lihtsalt ülemuretsev ja imelik ema (esimene laps muidu) või äkki peaks ikka arsti poole pöörduma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, võiks minu laste kõhtudega võrrelda, neil ka ikka korralikud punud ees. Mulle on seni nalja teinud, pole tulnud pähe muretseda. Eks mingis vanuses läheb peenemaks, mu lapse rühmas ka juba saledamaid plikasid aga mu 4-aastasel ka veel korralik ümar kõht ees, kõik pükste mudelid ei sobigi talle, osad kipuvad vööst pigistama. Arvan, et muretsed üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:53; 17.01 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Titapunu kaob eest u 4-5-aasta vanustel lastel. Mõõda iga päev lapse kõhu ümbermõõt ühest kohast ühel ajal nt hommikul pärast ärkamist ja vaata, kas muutub midagi. Arstile võid ikka mainida, järsku katsub maksa või midagi… Punu on punu:p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea, 4a küll mingit titekõhtu ei ole, minu laps kolm ja natuke peale ja tal pole ammu mingit nn punu enam.
See punu ikka rohkem 1-2.a. vanuste laste rida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ma ei tea, 4a küll mingit titekõhtu ei ole, minu laps kolm ja natuke peale ja tal pole ammu mingit nn punu enam.
See punu ikka rohkem 1-2.a. vanuste laste rida.
[/tsitaat]

Veidi rumal väide. Nagu täiskasvanud, on ka lapsed erinevad. Sõbranna kolmeaastane on tõesti kui piitsavars, minu ja teise sõbranna 4-aastased korraliku kõhuga veel. Miks nii? Ei tea. Aga kui sinu lapsel seda pole, ei tähenda, et see teistel lastel ebanormaalne oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 5a. oli ka väiksena ikka mõnus punu ees, nüüdseks see juba taandunud. Praegu 1a.9k. samuti ikka \”armas\” punu ees. Pole sellest kunagi probleemi teinud, see minu arvates täitsa normaalne :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel oli selline suur punnkõht väga kaua, muidugi olin ka natuke mures, taanduma hakkas alles 6a. tegemist tüdrukuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ka arutasime ühe emaga lasteaiast seda teemat hiljuti.
Lapse pikkuse lisandudes läheb \”laiust\” vähemaks. Tavaline asi väikelastel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie pliksil ka aga arvan et see sellest, et ta armastab piima/keefiri juua pudelist ja ikka pea 200g korraga päevas paar korda. Tuttava kaksikutel sama – üks armastab piima palju korraga-sellel punu, teine eelistab päeva jooksul tihedalt süüa ja tema peenikene 😉
Küll toitumisharjumused muutuvad ja sellega ka figuurid 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võib punnis kõht olla ka Hirschsprungi tõve üks sümptomitest. Kuid kuna lapsel pidi kõhuga muidu kõik korras olema, siis vaevalt et selle raske haigusega tegu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelikult võib punnis kõht olla ka Hirschsprungi tõve üks sümptomitest. Kuid kuna lapsel pidi kõhuga muidu kõik korras olema, siis vaevalt et selle raske haigusega tegu on.[/tsitaat]

No milleks paanikat teha???
Väljavõte internetist: Hirschsprungi tõbi (megakoolon)

Seda seisundit esineb harvem kui kaksteistsõrmiksoole avanematust; sellel vaatamata tuleb kirjeldavat probleemi Downi sündroomiga lastel ette sagedamini kui normaalsetel lastel. Probleemi põhjustajaks on teatud närvide puudumine pärasoole seintes ja mõnikord ka jämesooles. See tähendab, et ei toimu normaalset pulseerivat liikumist, mis lükkab toitu mööda pärasoolt edasi. Tagajärjeks on kõhukinnisus, harilikult vastsündinu- või imikueas.

Ilmselgelt see ei kehti teemaalgataja lapse kohta!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:53; 17.01 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja, sul laps ju 1,2a. Vaadake aafrika nälgivaid lapsi, kondid ja punud ees. Ja miks???
Sest anatoomiliselt pole lapse sisemuses nii palju ruumi, et mahutada siseorganeid (need arenevad kiiremini keha üldisest kasvust)
Su laps on täiesti terve ja normaalne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 1a3k ja ikka korralik ümmargune kõht on ees. Hommikuti peale ärkamist on väiksem, aga peale sööki läheb kohe eriti punni. Õhtuti kui last vanni paneme, siis ikka mehega naerame lapse punnis kõhu üle, sest kui laps paljas on, siis on kohe eriti hästi näha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps lapsel on suur kõht?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.