Esileht Väikelaps lapsel sukkpüksid ja pluus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: lapsel sukkpüksid ja pluus

Postitas:

kallid vanemad miks te riietate oma lapsi vaid sukkpükstesse ja pluusi ?? saan aru veel et beebidel, aga suurtel üle 3a lastel. kas tõesti on raske panna lapsele seelik või püksid sinna peale ??
kole vaadata ja kahju lapsest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:17; 20.02 18:21; 20.02 19:44; 21.02 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis lapsel mugavam.Minu laps käib retuuside ja pluusiga vahel ka tuunika või kleidiga..Ega suurt vahet vist pole kas retuusid või sukkpüksid.Mind ennast ei häiri näiteks.Milleks kritiseerida,pane oma laps nii riidesse nagu tahad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 14:25; 21.02 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

wtf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta jube vaatepilt ole…

ise kodus ei käi sukkpükste ja t-särgiga, ikka seelik ka
ja

sama lastel.
Tuunika ja retuusid (või sukkpüksid) tüdrukul veel, kui tuunika ikka pepu ära katab
aga
poisid sukkpükstes ja t-särgiga on nagu pidzaamas st see pole ju ärkveloleku riietus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no lasteaia kontekstis on selle asja nimi mugavus. meeldib või ei meeldi. 3-aastane ei pane üldiselt ise sukkpükse jalga, aga õues käimiseks oleks neid vaja.

sõimes on ca 18 last, kes vajavad enne õueminekut riietamist.
meil nt tehti lasteaias kokkulepe, et hommikul on lastel jalas sukkpüksid ja peale õueskäiku panevad õpetajad lastele püksid jalga. mulle ka ei meeldinud mõte sellest, et laps on ainult sukkpükste väel lasteaias.. aga see lihtsustab õueminekut olulisel määral.

pigem las laps olla siis \”kole\” kui et peab enne õueminekut pidama maha lahingu sukkpükste jalgaajamise osas.

mulle jälle ei meeldi lühikesed püksid sukkpükste peal 🙂 . poisslapsel oleks siis nagu 3 paari pükse jalas.

miks sukkpükstes lastest kahju on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 15:01; 20.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul laps 2,5 ja kodus küll on mugavaim riietus pluusi+sukapüksid, ei näe küll vajadust talle hakata sinna pükse peale toppima.Avalikus kohas ehk ei ole jah just ilusaim vaatepilk. Lasteaias on meil nii soojad ruumid et seal on meil jah lühikesed püksid sokid ja pluusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see teemaalgataja (või kelle iganes teise) asi on, kuidas keegi teine oma lapsi riietab?
Riietuse puhul on neli kriteeriumi – et riie oleks lapsele enamvähem paras (mitte väga suur või väike), et see oleks puhas, et oleks terve ja et vastaks ilmastiku/ruumi temperatuuri nõuetele. Ülejäänu osas on kõik lapsevanemate (ja suurema lapse puhul ka lapse enda) otsus, mis ei puutu teistesse.
Lisaks ei lase lapsed vahel ise neid seelikuid vms panna, olen näinud hommikul riietusruumis, kuidas selle üle vaieldakse-jonnitakse, ja lõpuks läheb ikka laps sukkpükstes ja t-särgis rühma. Ja mis siis sellest hullu juhtub?
Või peaks lasteaia sisekorra reeglitesse kirja saama punkt, et laps ei tohi tulla rühma sukkpükstes ja t-särgis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei näe, et nii kole on. 2-3aastased võivad vabalt olla sukkpükstes ja särgiga. See siis kehtib poiste puhul. Tüdrukutega sellist probleemi nagunii pole. Olen oma tütre rühmas poisse nii riides näinud ja ei häiri. Pigem on tõesti imelik see, et sukkpükste peal lühikesed püksid.
Poiss saab mul 5aastaseks ja temal püksid ning sokid jalas. Kui õue läheb, siis paneb pikad retuusid jalga ja sinna peale kombe. Sukkpükstega jändama ei hakka. Las aga harjutab riietumist. Ta jube laisk ja seepärast ma tal seda riietumist kergemaks ei tee. Kodunt läheb ka retuusidega ja siis vahetab lasteaias. Võiks ju ka kohe püksid panna, aga las mässab.
Kodus on mul lapsed küll sukkpükste väel, küll pooleldi alasti. Mul täiesti ükskõik, mis neil seljas on. Peaasi, et mugav ja soe on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodus mul laps käib küll sukkpükste väel ringi. Nii tal ju palju mugavam. Sokid kipuvad tal alatasa ära tulema. Ise käin ka kodus pluusi ja retuusidega. Väga mugav on ja vaatepilt ka just kole pole.
Väljaspool kodu sukkpükste väel tõesti ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul laps 2,5 ja kodus küll on mugavaim riietus pluusi+sukapüksid, ei näe küll vajadust talle hakata sinna pükse peale toppima.[/tsitaat]

pluusi? sukapüksid? mingi dialekt või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seal vahet on, praegu ju väga ilusaid sukkpükse saada. Koolipoisski tihti koolist tulles võtab ainult teksad pealt ära ja jääb sukkpükste ja särgiväele.
Sellest küll draamat ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:05; 20.02 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]augustikass kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

pluusi? sukapüksid? mingi dialekt või?[/tsitaat]

Sukapüksid on sõnana täiesti olemas, eriti kasutatakse seda varianti muide Lõuna-Eestis. Pluusi, pluuse on küls valed sõnad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seal vahet on, praegu ju väga ilusaid sukkpükse saada. Koolipoisski tihti koolist tulles võtab ainult teksad pealt ära ja jääb sukkpükste ja särgiväele.
Sellest küll draamat ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:05; 20.02 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]augustikass kirjutas:[/small]

Sukapüksid on sõnana täiesti olemas, eriti kasutatakse seda varianti muide Lõuna-Eestis. Pluusi, pluuse on küls valed sõnad:)[/tsitaat]

no järelikult siis ikkagi dialekt, sest EKSS sellise sõna olemasolu ei tuvasta http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=sukap%C3%BCksid&F=M

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskohas sa nõnda riietatud lapsi kohe nii massiliselt nägid, et sõna võtma pead?
Oma kodus oli laps nii?
Kodust väljas võis olla, et seelik ununes maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära siis vaata!

Minumeelest on oluliselt kohutavamad sukkpükstest lastest need vanemad, kes inimeste üle vaid välimuse järgi otsustavad. Kas kritiseerid samamoodi ühe jalaga invaliide, paksude prilliklaasidega, hallipäiseid, pakse, liiga peenikesi või muidu teistsuguseid inimesi?

Ahjaa. Vastus küsimusele, et MIKS panevad vanemad oma lastele selliseid riideid selga. Vaata, iga päev ei jaksa kakelda 3-aastastega teemal \”paneme ikka seeliku/kleidi ka\”. Tänagi juhtus nii, et saatsin lasteaeda oma tütred vaid sukkpükste-t-särkide väel. Appi, appi, mis nüüd küll saab, maailmalõpp vist:)

Rääkimata sellest, et kodus on see mugavaim riietus üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapsest peaks kahju olema siis kui ema-isa ei armasta teda, kui ei anta süüa-juua jne.

3a laps ei tea veel moest suurt midagi ja nii kaua kui ta ise ei häbene oma riietust ja teised ei narri ka, ei näe põhjust, miks sul temast kahju peaks olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama meelt teemaalgatajaga,ehkki ma veidi tolerantsem ja selle jaoks teemat tegema ei hakkaks.

Aga nende sukkpükstega on see teema ,et kui siin räägitakse,et beebil ok,no olgu ,ise küll beebit sukkpükste väel ei hoidnud.

Siis on ok lasteaias,aga see ju juba ühiskondlik asutus ja mingi teistega arvestamine võiks ju juba olla. Esteetilise vaatepildi mõttes siis.

Siis keegi ütleb,et koolipoiss kodus sukkpükstes, vot see oleks minu jaoks juba piisavalt naljaks vaatepilt,et tuttavama lapse puhul ka seda delikaatselt kommenteerida.

Nii nagu isikliku hügieeni harjumused pidi välja kujunema kuuendaks eluaastaks,kujunevad ju ka muud harjumused.

Lauakombed- uskuge ,ka kahe aastane võib salvrätti küsida,kui käsi mustaks saab.
Rõivastumise tavad- kui viiene laps on harjunud ,et plekilist riiet selga ei panda,siis ta ka seda ei tee, isegi kui üksi riietub.

Kogu see jutt oli poiste emana.
Tüdrukutega veidi lihtsam, paned retuusid ja pikema pluuse peale ja nimetad tuunikaks ja tõesti kena näeb välja ka.

Poiste puhul on sukkpüksid aga minu arust pigem aluspesu alla käiv riietusese.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on seda ka jube vaadata. Lapsest kahju küll pole, sest ega talle see midagi halba tee. Või kui, siis vaatan, et miskipärast koheldakse kui titte ja kas muudes aspektides ka või ainult riietus ikka veel titeeale vastav. Samas ma ise ei hoidnud ka titte sukkpükste väel.

Aga ma ei saa aru, mis jutt, et 3a ei saa ise sukkpükse jalga? Minu lapse terve rühm panid 2.5a ise sukkpükse (nt pärast võimlemistundi) ja minu meelest seal imelapsi rühmas pole, kõik tavalised. Seega riietumisoskuse taga see kindlasti pole, pigem vanemate selline soov. Aga kas keegi teist läheb t-särgi ja sukkpükste väel ise tööle? Mehed ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Siis on ok lasteaias,aga see ju juba ühiskondlik asutus ja mingi teistega arvestamine võiks ju juba olla. Esteetilise vaatepildi mõttes siis.

[/tsitaat]

ega enne ilmselt ei mõistagi, kui sul on lasteaias nt 10 2-3-aastast last vaja riidesse panna õueminekuks. aja siis neid sukkpükse seal kümnele lapsele jalga.

on olemas ka hullemaid asju, kui sukkpükstes lapsed. nt see, kui lastel pole üldse midagi selga panna või riided on väga katki, väiksed või mustad. see pole See koht, kust maailma parandama hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 15:01; 20.02 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahju, et siin kasvatajad sõna ei võta. neil on vist muudki teha 🙂
aga kammon, inimesed, mis selles siis viga on, kui laps on sukapükstega või sukkpükstega, nagu päälinna norijatele meeldib, on. Riided on puhtad? Parajad? Mugavad? Ohutud, ei kägista, ei pigista, ei jää kinni? Mis teil veel vaja on? Laps käib lasteaias õppimas ja mängimas, samuti õues ja pissil. Lasteaed on \”teine kodu\” mitte punane vaip ega poodium. Vb Tallinas pööratakse ülemäära tähelepanu lapse riitusele, ka ema-isa riietusele ja muude mitte oluliste aspektidele. Mujal Eestis selline tendents veel väljakujunenud ei ole ja lapsevanemad saadavad võsukesi lasteaeda mugavate riietega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui minu 5a venivillem peaks lasteaias hakkama õueminekuks toapükse sukkpükste vastu vahetama ja pärast tagasi, siis jääks tal õues käimata ja lõunasöögile jõuaks kõige viimasena. nagunii saab ta praegu õue tükk aega peale teisi ja lõunasöögilegi jõuab vaevu, sest lihtsalt ei pane ennast riidesse piisavalt kiiresti. pea laiali otsas, tarvis muude asjadega uimerdada ja kui midagi muud näppida pole, siis kasvõi unistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt öeldes ma ei saa aru milleks üldse lapsele sukkpüksid jalga panna. jube ebamugavad asjandused minu meelest. soojemad nad ka kuidagi ei ole kui nt tavalised dressid või teksased ja seal peal veel kombekas või õuepüksid.
tõesti ei kujuta ette et 7-8a laps käib kodus särgi ja sukkpükste väel ringi, isegi 5a puhul on see masendavalt kole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:17; 20.02 18:21; 20.02 19:44; 21.02 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uskumatu, et teemaalgatajat on nii palju miinustatud. Ütlen, et ka mind kohutavalt häirib. Meil lasteaias paar last, kel ongi ainult sukkpüksid ja pluus. Pole kunagi näinud, et oleks lühikesed püksid võ´i seelik ka. tõesti nagu pesuväel. Meil isegi kasvataja ükskord mainis, et see pole väga kena vaatepilt, et võiks ikka püksid/seelik ka olla. Minu arust näitab see lapse välimuse suhtes hoolimatust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui minu 5a venivillem peaks lasteaias hakkama õueminekuks toapükse sukkpükste vastu vahetama ja pärast tagasi, siis jääks tal õues käimata ja lõunasöögile jõuaks kõige viimasena. nagunii saab ta praegu õue tükk aega peale teisi ja lõunasöögilegi jõuab vaevu, sest lihtsalt ei pane ennast riidesse piisavalt kiiresti. pea laiali otsas, tarvis muude asjadega uimerdada ja kui midagi muud näppida pole, siis kasvõi unistada.[/tsitaat]
miks ta ei või otse dresside või mis iganes pükste peale kombekat või õuepükse panna ?? vaevalt et ta sul lasteaias shortsides on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:17; 20.02 18:21; 20.02 19:44; 21.02 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viiene poiss väidab, et sukapüksid on jalas kõige mugavamad. Tal on PO.Pi jäätisemustriga sukapüksid ja need tal siis kõige armsam riideese. Dressipükse keeldutakse kandmast.

Lõuna-Eestist pärit inimesena alustan SUKAPÜKSI-revolutsiooni. Tõesti ei huvita, mida ÕS ütleb. Lõunaeestlased on alati kasutanud sõnu, mida kirjakeel õigeks ei pea. Oleme uhked oma murdelistele juurtele ja kasutame sõnu nii nagu neid kasutasid juba meie vanavanemad. Tegin väikese küsitluse oma tartlastest sõbrannade hulgas. 100% kõik kasutavad sõna sukapüksid. Kõik on ülikooliharidusega inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps ei oska ise hästi dresside äärt soki vahele ilusti toppida, ja kui nad lumes müravad, siis säär paljas. ei püsi tal lumetõkekumm peal, aga pael talla all. mina isiklikult eelistan õue minekuks, et lapsel oleks sukapüksid jalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võin öelda, et mina oma last nn avalikuse ette samuti sukkpükste ja pluusi väel ei lase, küll aga retuusid+pluus (tegemist tütarlapsega). Ja ma võin öelda, et mind häirivad sukapükste+pluusidega lapsed, sest riietumine on jäänud justkui pooleli. Samuti häirivad mind dressides täiskasvanud poes/vabaõhuüritusel (kui tegemist ei ole spordiüritusega), sest dressid on spordiriietus ja sellega mujale ei tulda.

Aga sellele vaatamata ei viitsiks ma sellepärast teemat algatada 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no lasteaia kontekstis on selle asja nimi mugavus. meeldib või ei meeldi. 3-aastane ei pane üldiselt ise sukkpükse jalga, aga õues käimiseks oleks neid vaja.

sõimes on ca 18 last, kes vajavad enne õueminekut riietamist.
meil nt tehti lasteaias kokkulepe, et hommikul on lastel jalas sukkpüksid ja peale õueskäiku panevad õpetajad lastele püksid jalga. mulle ka ei meeldinud mõte sellest, et laps on ainult sukkpükste väel lasteaias.. aga see lihtsustab õueminekut olulisel määral.

pigem las laps olla siis \”kole\” kui et peab enne õueminekut pidama maha lahingu sukkpükste jalgaajamise osas.

mulle jälle ei meeldi lühikesed püksid sukkpükste peal 🙂 . poisslapsel oleks siis nagu 3 paari pükse jalas.

miks sukkpükstes lastest kahju on?[/tsitaat]

Nalja teete? Meil rühmas (3-4.aastased) saavad kõik lapsed (osaliselt kastavajate abil) ALATI toariided õueriiete vastu enne õue minekus ära vahetatud ja õuest tagasi tulles uuesti. Ja nii on olnud sõimerühmast. Kleidi peale kombekat ka ei panda. Tundub,et see on ikka kastavataje viitsimise küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu viiene poiss väidab, et sukapüksid on jalas kõige mugavamad. Tal on PO.Pi jäätisemustriga sukapüksid ja need tal siis kõige armsam riideese. Dressipükse keeldutakse kandmast.

Lõuna-Eestist pärit inimesena alustan SUKAPÜKSI-revolutsiooni. Tõesti ei huvita, mida ÕS ütleb. Lõunaeestlased on alati kasutanud sõnu, mida kirjakeel õigeks ei pea. Oleme uhked oma murdelistele juurtele ja kasutame sõnu nii nagu neid kasutasid juba meie vanavanemad. Tegin väikese küsitluse oma tartlastest sõbrannade hulgas. 100% kõik kasutavad sõna sukapüksid. Kõik on ülikooliharidusega inimesed. [/tsitaat]

Said ikka ära öelda, et \”PO.Pi jäätisemustriga sukapüksid\”. Teised oleks liiga tavalised ja labased, ei saaks uhke olla!
Minu meelest on ka kole variant SUKKPÜKSID + T-särk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 23:31; 21.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Väikelaps lapsel sukkpüksid ja pluus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.