Esileht Ilu ja tervis Lapsel tihti kõrged palavikud

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Lapsel tihti kõrged palavikud

Postitas:

Minu nüüdseks 3,5aastasel lapsel on tihti kõrged palavikud. Viimase aasta jooksul olen tähele pannud, et iga kuu-kahe tagant on ca 4 päeva kestev 39-40 ja vahel ka peale palavik. Mõnikord on kaasnenenud ka vähene köha.
Aga palavikud on üldiselt kõrged ja väga tihti rohule raskesti alluvad.
Perearst arvas minu uurimise peale, et ega ei ole normaalne küll, kui mis edasi teha, ei miskit soovitust.
Äkki on see normaalne? Või peaks siiski mingi spets. arsti juurde minema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on ikka küll normaalne 🙂 Mul kaks keskmist last ( mitte kaksikud) olid samasugused. 40-41 palavik 2x kuus aastaringselt esimesed 4 aastat. Peale seda kadusid, nagu noaga lõigatult. Algul olin paanikas, lasin uurida. Aga igalt poolt sain sama vastuse, et lastel on lihtsalt selline reaktiivselt käituv immuunsüsteem- asub kohe sissetungija-viiruse vastu hoogsalt võitlema. Minu laste puhul polnud paracetamolist mitte mingit abi. Vahel aitas ibuprofen, enamasti võtsin palaviku lõpuks alla diclofenaciga, mille arstid erandkorras välja kirjutasid. Tavaliselt üle ühe doosi polnudki vaja anda. See rahustas lapse immuunsüsteemi maha ja palavik kadus. Hetkel lapsed 12 ja 10. Viimati olidki kõrges palavikus nelja-aastastena. Paaril korral nende aastate jooksul on olnud kuni 37,5, aga ptüi-ptüi-ptüi, üldiselt ikka väga terved lapsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on ka kõrge palavikuga haigused. Minu kogemuste põhjal võtab ibuprofen palavikku paremini ja pikaajalisemalt alla kui paratsetamol. Ibuprofeni siirupit annan väiksemas koguses kui ksutusjuhendis märgitud ning mõikab kauem kui maksimumkoguses antud paratsetamol. Ja muidugi on abiks, eriti siis, kui ootamatult avastad väga kõrge palaviku, viinaga ülehõõrumine. Teen vee ja viina pooleks, võtan lapse paljaks ja määrin ta niiske lapiga üle, nii palju kui ta laseb. Kui ära kuivab, siis kohe uuesti ja uuesti. Päris röökimiseni pole asja ajanud, ikka nii palju teen, kui laps nõus on. Jahutab päris kenasti ja kiiremini, kui rohi mõijub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Lapsel tihti kõrged palavikud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.