Esileht Ilu ja tervis Lapsel tugev higilõhn

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Lapsel tugev higilõhn

Postitas:

Tüdruk on seitsmene, kehakaal korras, terviseprobleeme pole. Sööb tavalist kodutoitu, eimidagi üleliia vürtsikat ega eripärast. Iga õhtu peseb end duši all, dušigeeli igapäevaselt ma kasutada ei luba, seep on teine alternatiiv. Ülepesemine ei tohiks olla, kindlasti ühel-kahel õhtul nädalast peseb ainult veega.
Kas sellises vanuses on ok, kui tekib juba märgatav higilõhn või peaks arsti poole pöörduma? Deodorandiks tiba vara ju veel? Teda ennast häirib see juba, mainib vahel, et hommikul pani puhta pluusi, aga õhtuks lõhn juures.. ja see ei ole tingimata trennipäevadel vaid tavalistel lasteaiapäevadel ka. Korra-paar nädalas v tiba harvem tõuseb selline teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:53; 13.04 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonid hakkavad tööle, täitsa normaalne. Kuidas juuksepesuga on? Kas lähevad kiiremini mustaks ja lastešampoon ei tee enam puhtaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 22:44; 13.04 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonid hakkavad tööle, täitsa normaalne. Kuidas juuksepesuga on? Kas lähevad kiiremini mustaks ja lastešampoon ei tee enam puhtaks?

Lasteaialapsel hakkavad hormoonid tööle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 06:35; 15.04 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Juustega on hästi. Kui ise meelde ei tuletaks, et vaja shampooniga pesta vahepeal, muutuksid need ilmselt silmnähtavalt mustaks alles teise nädala teises pooles vm..
Millal teie lapsed vajaduspõhiselt deodoranti kasutama on hakanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:53; 13.04 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teeks see ärevaks/murelikuks ja eelkõige sellise haiguse nagu seda on diabeet tõttu. Diabeetikutel on hästi intensiivne ja iseloomulik lõhn juures kui veresuhkur kõrge. Ühe vereprooviga saab teha kindlaks, kas on mingi haigus või tõesti on teie tütrel varajane puberteet (inglise keeles: premature puberty).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veresuhkrut võiks tõesti kontrollida lasta. Seniks valida aga mõnest ökopoest deodorant, need on alumiiniumivabad. Nende hulgas on tõhusamaid ja vähem tõhusamaid, kuid Weleda salvei deodorant hoiab küll higilõhna kontrolli all. Kui Eestist väljapoolt tellida, siis garanteeritult toimivad on näiteks ka Agent Nateur ja Soapwalla deodorandid. Mõlemaid olen tellinud UK-st Content veebipoest, kus on tasuta saatmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 09:39; 14.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdrukul hakkas tekkima higilõhna umbes 8,5 aasta vanuselt. Nüüd 10 ja kaenla all ka vähene karvakasv juba. Mina tellisin talle iHerbist Crystal nimelise deodorandi mis tundus olevat kõige puhtam igasugu mittevajalikust jamast. Sellel on õrn kummeli lõhn ka, üldse ei häiri see.
Aga 7-aastasel vist on tõesti tugevaks higihaisuks natuke vara, kuigi tänapäeval on juba ju ka 9-10.aastastel päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://foorum.perekool.ee/teema/8-aastase-eelpuberteet/

Lasteaialapsel hakkavad hormoonid tööle?

Seitsmene võib ka koolilaps olla, mis vahet seal on, lasteaias või koolis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 22:44; 13.04 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://foorum.perekool.ee/teema/8-aastase-eelpuberteet/

Lasteaialapsel hakkavad hormoonid tööle?

Seitsmene võib ka koolilaps olla, mis vahet seal on, lasteaias või koolis?

kui ta käib lasteaias, nagu teemaalgatuses juttu, siis on lasteaialaps. Enda pojale hankisin esimese ökodeodorandi 9-aastaselt, dušigeeliga pesta ei viitsi siiani (kohe 11).
Mis puudutab diabeediga hirmutamisse, siis atsetoonilõhn väga kõrge veresuhkru korral on ikka hoopis teine teema:) Ja väga kõrge veresuhkruga, mis juba atsidoosi tekitanud, joob laps liitrite viisi ja pissib veel rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie poisil tekkis ka 7-aastaselt tugev higilõhn. Ei aidanud muu, kui hakkasime deodoranti kasutama. Mingit puberteeti pole (siiani mitte, nüüd juba 5 aastat möödas sellest). Osadel inimestel ongi tugevam higilõhn, see sõltub bakterite liigist, kes kehal elavad.
Kaenlaaluseid ja jalgu peaks küll iga päev pesema seebiga või dusigeeliga, seep on pigem kehvem variant, miks sa dušigeeli ei luba kasutada ometi iga päev?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 21:07; 18.04 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://foorum.perekool.ee/teema/8-aastase-eelpuberteet/

Lasteaialapsel hakkavad hormoonid tööle?

Seitsmene võib ka koolilaps olla, mis vahet seal on, lasteaias või koolis?

kui ta käib lasteaias, nagu teemaalgatuses juttu, siis on lasteaialaps. Enda pojale hankisin esimese ökodeodorandi 9-aastaselt, dušigeeliga pesta ei viitsi siiani (kohe 11).
Mis puudutab diabeediga hirmutamisse, siis atsetoonilõhn väga kõrge veresuhkru korral on ikka hoopis teine teema:) Ja väga kõrge veresuhkruga, mis juba atsidoosi tekitanud, joob laps liitrite viisi ja pissib veel rohkem.

Kerge atsetoonilõhn võib olla ka kõhnal lapsel pärast väga rahmeldamisrikast päeva, kui samas on söögikord või paar vahele jäänud. Minul lapsena olla olnud, olen 30+ ja veresuhkur endiselt korras.

7 a on natuke varavõitu tõesti, võibolla on lihtsalt nö kiirema arenguga laps ja kõik on korras, aga kui on mure, võib perearstiga nõu pidada. Higilõhna vastu soovitan minagi looduslikke/looduslähedasi deodorante. Suurema kaaluga ja pikemad tüdrukud, kes tõesti on kiirema arenguga, tõesti võivad juba 8-9 aastaselt puberteedi esimesi märke ilmutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tüdruk 6,5 ja olen juba ka paar korda tal higilõhna tundnud, viimasel kuu aja jooksul. päris hirmutav..eks peaks ka igaks juhuks veresuhkrut kontrollida laskma. muidu kaal korras, ja tervis ka ok, aga jah higilõhn on tekkinud.

Mõlemaid olen tellinud UK-st Content veebipoest, kus on tasuta saatmine.

polegi sellest poest varem kuulnud, kas kõik brändid on natural and organic? mis seal veel head on, oskad ehk soovitada?:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just lugesin, et tugeva ja ebameeldiva higihaisu põhjuseks on kehal pesitsev elustik, kes higi sööb. Ja eksperimentaalne ravimeetod on selline, et mitu päeva pesemata inimesel, kellel ei ole eriti tugevat higilõhna, kaenla alt kaabitakse spaatliga, mis sealt naha pealt tuleb, ja määritakse haisvate kaenlaalustega inimese kaenla alla. Too on pestud ja kaenlaalused desinfitseeritud ka, aga desifektant peab muidugi olema lahtunud või maha pestud vmt. Ja siis seab see vähem haisu tekitav mikrofloora end inimese keha peal sisse ja jubedat haisu enam ei teki. Mul ajas see südame pahaks, praegugi seda kirjutades ajab üles, aga see võib efektiivne meetod olla. Mis ei tähenda, et ma seda väikse lapse peal pruukida tahaks. Lihtsalt jutujätkuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tüdruk 6,5 ja olen juba ka paar korda tal higilõhna tundnud, viimasel kuu aja jooksul. päris hirmutav..eks peaks ka igaks juhuks veresuhkrut kontrollida laskma. muidu kaal korras, ja tervis ka ok, aga jah higilõhn on tekkinud.

Mõlemaid olen tellinud UK-st Content veebipoest, kus on tasuta saatmine.

polegi sellest poest varem kuulnud, kas kõik brändid on natural and organic? mis seal veel head on, oskad ehk soovitada?:)

Jah, kõik on orgaaniline, võib julgelt šopata. Olen sealt ikka üht-teist lubanud omale. MV Organics on näiteks luksus kuubis näonahale, roosikreem, booster ja 9-õli toonik eriti. Evolue näonaha koorija on väga meeldiv, samuti sama sarja näopuhastusvahend. Siis veel RMS-i “un”-tooted, Sister & CO söega hambapasta ja nende kookosejook juustele, Absolution huulepulgad, Elde huule- ja põsepuna, Tata Harper hügieeniline huulepulk, samuti nende huule- ja põsepuna, Alchemy greibi juuksekuur … sorry, võiksin veel loetleda. Tegelikult on teine ökokosmeetika e-pood veel, kust tellin, Naturisimo ja ma ei mäletagi, kummast mida olen tellinud, osa tooteid müüvad mõlemad. Vannitooted on mul igal juhul Naturisimost – Lola’s Apothecary on mu lemmik, samuti Grown Alchemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 09:39; 14.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just lugesin, et tugeva ja ebameeldiva higihaisu põhjuseks on kehal pesitsev elustik, kes higi sööb. Ja eksperimentaalne ravimeetod on selline, et mitu päeva pesemata inimesel, kellel ei ole eriti tugevat higilõhna, kaenla alt kaabitakse spaatliga, mis sealt naha pealt tuleb, ja määritakse haisvate kaenlaalustega inimese kaenla alla. Too on pestud ja kaenlaalused desinfitseeritud ka, aga desifektant peab muidugi olema lahtunud või maha pestud vmt. Ja siis seab see vähem haisu tekitav mikrofloora end inimese keha peal sisse ja jubedat haisu enam ei teki. Mul ajas see südame pahaks, praegugi seda kirjutades ajab üles, aga see võib efektiivne meetod olla. Mis ei tähenda, et ma seda väikse lapse peal pruukida tahaks. Lihtsalt jutujätkuks.

Aga miks sa arvad, et selle haisva inimese enda mikrofloora nii nõrguke on, et kohe terve inimese mikroobid võimust võtavad? Ma ei usu seda hästi. Korraks, vbl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 06:35; 15.04 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle asemel, et vajaduspõhiselt end seebiga (või kui leebet lasteseepi võo nt neutral seepi karta) intiimpesugeeliga paar korda päevas kaenlaaluseid ja intiimpiirkobda pesta, ostetakse deodorate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda puhul olen märganud, et higi haiseb ainult siis kui liiga palju loomseid toiduaineid tarbin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonid hakkavad tööle, täitsa normaalne. Kuidas juuksepesuga on? Kas lähevad kiiremini mustaks ja lastešampoon ei tee enam puhtaks?

Lasteaialapsel hakkavad hormoonid tööle?

Vabalt. Mu 4-aastasel poisil tekkisid juba hormonaalsed nähud. Käisime tunnustatud lastearsti juures – tema ütles, et nii ongi. Ma mõtlesin ka, et natuke vara, aga ju siis mõnel varem, mõnel hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle asemel, et vajaduspõhiselt end seebiga (või kui leebet lasteseepi võo nt neutral seepi karta) intiimpesugeeliga paar korda päevas kaenlaaluseid ja intiimpiirkobda pesta, ostetakse deodorate?

Lapsed on päev läbi ju lasteaias või koolis, seal ei saa end duši alla tunni ajal sättida. Tugeva higilõhnaga inimestel tekib juba tunni möödudes peale duši all käimist tugev ja ebameeldiv higilõhn. Pole eriti mõistlikki end nii palju päeva jooksul pesta ja seebita ei saa sellise inimese lõhna ära mitte kuidagi ega kunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 21:07; 18.04 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, muidugi osta lapsele higipulk. Ja mitte roll-on, kus higi ringiratast käib, vaid tavaline pulk (mulle endale sobib näiteks Rexona) ja ikka see mis on pulk, mitte pihustiga. Või ma ei tea eks katsetage. Lapse riided hakkavad haisema, koolis hakatakse narrima. Mäletan hästi, et minul oli nii. Ma olin nii väike veel, et ma ei oskanud mõeldagi selle peale, et peaksin emalt raha küsima ja minema higipulka ostma minema. Kuhu või millist ei kujutanud siis ettegi, olin ilmselt poes ainult saiakeste riiulis või kommiriiulis olnud, mitte kodukaupade omas. Ema vaatas mulle viltus näoga otsa ja ütles, et su riided haisevad nagu higi järele? Panin hommikuti uue pluusi selga ju, rohkem ei osanud teha. Ma ei saa küll aru mis vanemate peas toimub ausalt. Ise kasutad higipulka aga lapsele ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Lapsel tugev higilõhn

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.