Esileht Erivajadustega laps Lapsel väärareng raseduse ajal võetud ravimitest?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lapsel väärareng raseduse ajal võetud ravimitest?

Postitas:
Kägu

Kas on kellegil sündinud laps vääarenguga kuna olete tarbinud keelatud ravimeid /röntgeni teinud vms raseduse ajal?
Milliseid ravimeid kasutanud?
Palun jagage oma kogemus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah. Kasutasin glaukoomitilku nimega Xalatan. Laps sündis pooliku südamega ja suri 10-päevaselt. Arstid ei saa kindlalt kinnitada, et see oli sellest, aga hiljem uugeldades leidsin, et selle silmatilga toimeaine on tekitanud laborihiirtel väärarenguid. Teise raseduse ajal olin Cosopti peal, see oli ilmselt ohutu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minule määras arst HJERTEMAGNYL-i, sest varem rasedused katkenud ja veri paks.
Laps sündis südamerikkega. Alles hiljem lugesin ravimi infolehte, kus selgelt kirjas, et võib põhjustada väärarengut, südameriket jne.
Kummaline on muidugi see, et meie kuulus UH arst ei näinud mitmes UH-s 34-35.nädalal, et lapsel südamerike, mis vajas ka operatsiooni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, kuidas see võimalik on? Xalatani infolehel on kirjas, et raseduse ajal mitte kasutada. Kuidas see võimalik on, et arstid sellise asja tähelepanuta jätsid? Mul on ka silmarõhk kõrge ja konkreetselt lükati ravi edasi kuni lapse sain ja imetamise lõpetasin. Silmaarst veel mõtles ja uuris, kas on mingeid tilku, mis vähem ohtlikud oleks, aga lõpuks otsustati, et oodata ikka. Tehti veel mingi laserprotseduur, et vedeliku äravoolu kiirendada, mis küll ei mõjunud. Nüüd panen ka xalatani, aga lapsi rohkem ei plaani.
Mul on nii valus seda lugeda, ise aastaid pabistasin tõusva silmarõhu pärast, aga samas teadsin, et kui neid tilku panema hakkan, siis rasedaks jääda ei tohi. Miks, miks ometi on nii juhmid arstid olemas…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah. Kasutasin glaukoomitilku nimega Xalatan. Laps sündis pooliku südamega ja suri 10-päevaselt. Arstid ei saa kindlalt kinnitada, et see oli sellest, aga hiljem uugeldades leidsin, et selle silmatilga toimeaine on tekitanud laborihiirtel väärarenguid. Teise raseduse ajal olin Cosopti peal, see oli ilmselt ohutu.

Minu kaastunne. Kui kaua sa neid tilkasid kasutasid raseduse ajal?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu kaastunne. Kui kaua sa neid tilkasid kasutasid raseduse ajal?

Aitäh. Ikka kogu raseduse aja. Seda tüüpi südame väärareng tekib juba 5.-7. rasedusnädalal. Esimese raseduse ajal kasutasin nii Cosopti kui Xalatani.
Mul oli tollal 3 erinevat silmaarsti, kes olid kõik erineval seisukohal. Fakt on, et rasedate peal ei testitagi glaukoomitilku, sp keelavad kõik infolehed ka nende kasutamise raseduse ajal (pole tõendeid ohutuse kohta).
Mu peamine raviarst soovitas ära jätta just selle teise glaukoomitilga (Cosopt), sest seda tuli panna 2 korda päevas, Xalatani aga üks kord. Teine ütles, et jätke ära Xalatan, ja kolmas, et ei tohiks üldse kumbagi. Nii et kasutasin Xalatani ja käisin ka vedelikuaparaati kinni laserdamas. Alternatiiv oleks olnud raseduse ajal täisnarkoosiga silma eemaldamine ja kunstsilm.
Mõni kuu enne teist rasedust kadus mul Xalatani vajadus ise ära ja jäi ainult Cosopt, mis ilmselt ei tekitanud midagi hullu. Lapsel on küll (kaasasündinud?) ajunärvi halvatuse tagajärjel kõõrdsilmsus ja silmad ei tee omavahel koostööd, aga seda ei saa otseselt seostada silmatilkadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Appi, kuidas see võimalik on? Xalatani infolehel on kirjas, et raseduse ajal mitte kasutada. Kuidas see võimalik on, et arstid sellise asja tähelepanuta jätsid? Mul on ka silmarõhk kõrge ja konkreetselt lükati ravi edasi kuni lapse sain ja imetamise lõpetasin. Silmaarst veel mõtles ja uuris, kas on mingeid tilku, mis vähem ohtlikud oleks, aga lõpuks otsustati, et oodata ikka. Tehti veel mingi laserprotseduur, et vedeliku äravoolu kiirendada, mis küll ei mõjunud. Nüüd panen ka xalatani, aga lapsi rohkem ei plaani.

Mul on nii valus seda lugeda, ise aastaid pabistasin tõusva silmarõhu pärast, aga samas teadsin, et kui neid tilku panema hakkan, siis rasedaks jääda ei tohi. Miks, miks ometi on nii juhmid arstid olemas…

Minu silmarõhk oleks ravi edasilükkamisel olnud üle 50. Nii nagu ta diagnoosimisel oligi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaks teada kas antidepressante võttes võib rasestuda? On kellelgi kogemusi?Aitäh!

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Tahaks teada kas antidepressante võttes võib rasestuda? On kellelgi kogemusi?Aitäh!

Yldjoontes võib, aga tingimata räägi rasestumisplaanist psyhhiaatrile & ravimist gynekoloogile, nemad teavad, kas Sinu konkreetne AD on ohutu, tulex muuga asendada või hoopis ära jätta.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Erivajadustega laps Lapsel väärareng raseduse ajal võetud ravimitest?