Esileht Väikelaps Lapsel varbad konksus

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lapsel varbad konksus

Postitas:

Selline mure, et just aastaseks saanud laps, kes hakkkas 2 kuud tagasi käima, hoiab seistes ja käies varbaid konksus. Isegi siis, kui tõuseb nn kikivarvule, ei toeta jalg päkale, vaid konksus varvastele. See ei ole ju normaalne? Kas keegi oskab midagi soovitada? Lastearsti juurde panin ka aja kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varvaste konksus hoidmine näitab seda, et lihased on toonuses ehk lihaspingeid. Minu lapsel oli ka, kui ma õigesti mäletan siis arsti sõnul pidi see olema normaalne vanuseni 9-10 kuud? Võin ka eksida.

Helista oma perearstile ja küsi saatekiri neuroloogile. Selle saatekirja võib anda nii perearst, kui lastearst. Kuid kuna järjekorrad on pikad 2-3 kuud siis soovitan juba kohe homme helistada ning aeg kinni panna. Küll selle aja jooksul ka saatekirja hangid.

Vb ma ka ilmaasjata ajan sind närviliseks oma jutuga. Seda enam, kui su lapsel kõik muu (füüsiline areng) korras siis ehk polegi muretsemiseks erilist põhjust.

Aga minu kogemus on selline. Minu lapsel olid jalad toonuses. Lastearst muudkui ütles, et see norm ja läheb ise üle. Lõpuks, kui laps oli 9 kuune palusin saatekirja. Neuroloog saatis massaazi…tegime 2-3 kuuri läbi. Nüüd käime ujumas. Tänu sellele, et lapsel jalad kaua pinges oli ja ta ei saanud piisavalt roomamist ja käputamist harjutada, on tal selg nõrk (istudes on selg täiesti kaardus nagu poolkuu) ja jalad ka nõrgad. Ujumas peaksime käima kuni koolieani. Neuroloog enam millegagi aidata ehk nõu anda ei saa. Plaanin minna ühe füsioterapeudi juurde, kes teeb lastele nii massaazi kui võimlemist. Loodan võimlemise peale.
Paratamatult mõtlen, et kui oleks õigel ajal neuroloogile läinud ja sealt edasi massaazi siis oleksid praegused probleemid olemata. Tagantjärgi olen palju kuulnud, et osad lastearstid/perearstid suunavad kõik lapsed (3-4 kuu vanuses) igaks juhuks neuroloogile kontrolli. Meie arst ei suunanud ja esmakordse emana ei osanud küsida ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu lapsel sama,öeldi ka et toonuses,nüüdseks 2,5 ja ilma sansaalita meeldib käija ka kikivarvul..ei tea millest,pea iga nädal käime ujumas,peaks ju toonus maas olema.ja issi meil 30a,ja hoiab ka varbaid konksus,minu arust täitsa norm mees..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui arstile jõuad aita last ka ise. Hea lihtne harjutus: pane laps mõnusalt selili ning võta tema jalalabad oma kummassegi pihku. Toeta pöialdega talla alt ja silita ülejäänud sõrmedega/käega üle jalalaba pealmise poole varvastest sääre poole. See lõdvestab ning laps hakkab varbaid ise laiali ajama. Kui on siputaja laps, siis võid kahe käega teha korraga ühele jalale ja siis teisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Lapsel varbad konksus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.