Esileht Koolilaps Lapsel vist kevadväsimus, õpib alla võimete

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Lapsel vist kevadväsimus, õpib alla võimete

Postitas:

3.kl. tüdruk, klassi parim õpilane aga hinded on sellest veerandist pisut alla läinud. Kui enne oli viieline, nüüd on mõnes aines muudkui neljad ja ka üksikud kolmed tulnud.

Ka ühes ainealases võistluses (kestab aasta otsa, kevadel saavad tulemused) ei viitsi ta suurt oma panust anda, ehkki võiks selle lõdvalt võita. Pole nagu stiimulit, lööb käega, et ah, mis mul sellest auhinnast ikka vaja on, ei viitsi.

Kodus jääb tõesti mulje, et laps on lihtsalt väsinud – koolist tulles viskab esimese asjana pikali, mida ta varem kunagi ei teinud. Hommikul ei jaksa kuidagi tõusta, ütleb et ka koolis on väsinud. Söögiisu on küll hea, võtab ka C-vitamiini regulaarselt.

Ei teagi, mida teha – saan ta väsimusest suurepäraselt aru. Kas laseksite selliste nähtude juures lapsel selle veerandi vähe lõdvemalt lõpetada või sundida töötama ikka viite nimel? Äkki kui kevad saabub ja päike, tuleb lapsel ka energia tagasi ja suudab viimase veerandi end rohkem kokku võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 11:28; 28.02 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klassid on siis väga erinevad, minu laps õppis umbes samal tasemel ja oli klassis 5 viimase hulgas, sest neil 30-st lapsest vähemalt 25-l olid 3. klassis kõik viied tunnistusel. Minu laps oma paari neljaga seega viimaste hulgas. Kuid see 3. klassi lõpp ongi enam-vähem murdepunktiks, kust alates enam need viied ka nii lihtsalt sinna tunnistusele ei tule. Edasi on asi kulgenud nii, et järjest rohkem läbiviielisi pole enam läbiviielised ja minu laps oma paari neljaga on päris tublide seas. On tekkinud ka kolmelised õpilased. Ma ei oska sulle soovitada, kas peaksid oma last utsitama või mitte. Kõik ei jää vaid viitele õppima ja eks aeg näitab, kas su lapsel sellist motivatsiooni ja enesepiitsutuse tahet jätkub, see ei sõltu sinust, ikka lapsest endast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hinded on tal alla läinud hooletuse tõttu – hooletusvead, puudub vihik, pole koduseid ülesandeid kirja pannud, jäänud tegemata jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 11:28; 28.02 13:12;
To report this post you need to login first.

Kas sul pole võimalik tal paar päeva koolist vabaks teha? Las puhkab end välja, käib palju väljas värske õhu käes ja on niisama.
Psühholoog ka ütles meile, et kolmas veerand on raske – pikk veerand, pime aeg ja väsimus koolitööst. Meie tegime lapsele vaba nädala, kuid hoolitsesime selle eest, et õppimises lünka sisse ei tuleks ja toimis. Nüüd on taas väga tubli!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 15:18; 28.02 15:37;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No oli alles pikk nädalalõpp seoses pühadega.[/tsitaat]

Meie tegimegi selle nädala koolitööst vabaks ja uus nädal algas suurepäraselt. Kohe näha, et laps on puhanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 15:18; 28.02 15:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Koolilaps Lapsel vist kevadväsimus, õpib alla võimete

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.