Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Lapselapsed

Postitas:
Kägu

Kui lapsed on suured ja hakkavad lapsi muretsema, kas kogute raha ja panete raha kõrvale juhuks kui oma laps ei suuda näiteks ise katta lapse/laste ülalpidamiskulusid. Tänapäeva inimestel mitu pere, kuidas vanemaks saades hindate riske ja enda maksusuutlikust lapselapsi ülalpidada.

0
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütle nüüd ausalt, mitmes teema see sul täna juba teha on? Jälle mingi uitmõte tuleb, kohe teema ka.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütle nüüd ausalt, mitmes teema see sul täna juba teha on? Jälle mingi uitmõte tuleb, kohe teema ka.

Ütlen ausalt, ära sega enda mõtteid ja uitamisi teistega. Küsimus on suunatud emadele, isadele, kes võivad ise hakata vanavanemateks saama või on seda juba. Kui sul endal lapsi ei ole, siis sa ei teagi, mis seaduspunktid ja keda kohustavad.

0
-15
Please wait...

Postitas:
saskia2

Ei. Miks peaks mina lapselapsi üleval pidama? Neil on selleks oma vanemad.

+22
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See uitmõtte diagnoosija  muutub juba ise häirivaks.

Alati lapsed ootavad vanematelt, et nende raseduse üle rõõmustatakse. Kui aga laps pole isegi jalgu alla saanud ja jääb rasedaks, kas vanem peab teesklema rõõmu?

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei tea ju ette kumb vanem sinu lapselapsi kasvatama hakkab. Või ju juhtuda, et sinu laps on see mölaks nüüd, kes ei maksa. Miks pead ülalpidama? sest need on sinu lapselapsed ja nemad ei ole süüdi. Kirjuta jurist H. Kivirand selgitab sulle lahti, mis kohustused sul on vanavanemana juhul kui su oma laps ei anna/ ei ole anda lapsele ülalpidamist.

0
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati lapsed ootavad vanematelt, et nende raseduse üle rõõmustatakse. Kui aga laps pole isegi jalgu alla saanud ja jääb rasedaks, kas vanem peab teesklema rõõmu?

enamasti vanavanemad ikka rõõmustavadki. aga kui tõesti peaks mingil põhjusel teisiti olema, siis vähemasti neutraalseks võiks reaktsioon ikka jääda. miks peaks niigi ärevuses noort inimest asjata kurvastama.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei tea ju ette kumb vanem sinu lapselapsi kasvatama hakkab. Või ju juhtuda, et sinu laps on see mölaks nüüd, kes ei maksa. Miks pead ülalpidama? sest need on sinu lapselapsed ja nemad ei ole süüdi. Kirjuta jurist H. Kivirand selgitab sulle lahti, mis kohustused sul on vanavanemana juhul kui su oma laps ei anna/ ei ole anda lapsele ülalpidamist.

sa oled millestki  valesti aru saanud.

kui see mölakas, nagu sa ütled, lihtsalt ei suvatse oma last üleval pidada, siis selleks on teised regulatsioonid, kohtu kaudu elatiste määramine jne. vanavanematele läheb kohustus üle siis, kui vanem reaalselt ei suuda ise lapsi üleval pidada. ja jah, otseloomulikult ma sellisel puhul aitan, aga ikka oma jõudumööda. mingit spetsiaalset fondi ma loomulikult selleks ei kogu.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei küsi, kas laps oli soovitud või mitte või mis vanematel juhtus. Räägime juriidikast, kus ülalpidamiskohustus on ja lapsel peab olema. Maksma pannakse ka vanavanemaid ja eks on ka selliseid vanavanemaid, kes omast penisonist lapselapsi maksavad. Kes tahaks, et oma laps võlgades upub.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa oled millestki  valesti aru saanud. kui see mölakas, nagu sa ütled, lihtsalt ei suvatse oma last üleval pidada, siis selleks on teised regulatsioonid, kohtu kaudu elatiste määramine jne. vanavanematele läheb kohustus üle siis, kui vanem reaalselt ei suuda ise lapsi üleval pidada. ja jah, otseloomulikult ma sellisel puhul aitan, aga ikka oma jõudumööda. mingit spetsiaalset fondi ma loomulikult selleks ei kogu.

Sa äkki ise oled elust valesti aru saanud. Kohtu kaudu määratakse elatis nagunii, aga kui su oma laps seda kohustust ei täida, siis oled järgmiseks sina kui vanavanem, kes maksma hakkab. Mis sa arvad, et tegemist on lihtsa piksu laenuga, mida üritad korstnasse kirjutada?Mina leian, et tark vanavanem on ettenägelik ja hakkab varakult säästma, et oma kohustustega hakkama saada. Sina ära kogu, aga hiljem ära ka seadust kiru.

+2
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina leian, et tark vanavanem on ettenägelik ja hakkab varakult säästma, et oma kohustustega hakkama saada. Sina ära kogu, aga hiljem ära ka seadust kiru.

valikute küsimus, kas koguda nutsu või kasvatada oma lapsi  nii, et neist hoolivad ja vastutustundlikud inimesed kasvaks. minul on see viimane õnnestunud ja kirumiseks ei ole põhjust.

aga sinu teema üle mõtiskledes püüdsin leida olukorda, mil minu panus võiks möödapääsmatult vajalikuks osutuda. selleks saaks olla vaid raske haigus või õnnetus. ja nagu öeldud, otseloomulikult toetan siis lapselapsi nii nagu suudan.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolis on kõik suured investorid ja passiivtulust elavad miljonärid. Küsimus on seetõttu asjakohatu.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

valikute küsimus, kas koguda nutsu või kasvatada oma lapsi  nii, et neist hoolivad ja vastutustundlikud inimesed kasvaks. minul on see viimane õnnestunud ja kirumiseks ei ole põhjust. aga sinu teema üle mõtiskledes püüdsin leida olukorda, mil minu panus võiks möödapääsmatult vajalikuks osutuda. selleks saaks olla vaid raske haigus või õnnetus. ja nagu öeldud, otseloomulikult toetan siis lapselapsi nii nagu suudan.

sul on valikute küsimus? Küll saad oma peeneid sõnu veel elus mäluda. Nagu lapsikult liiga ülemeelik oled! Ikka suurte sõnade lahmimine hoolimine ja vastutus, tead ja näed ise, et eestlane ei ole suutlik elemetaarseks. Mul ei ole mingit hoolimist vaja, raha on vaja! Bööö

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekoolis on kõik suured investorid ja passiivtulust elavad miljonärid. Küsimus on seetõttu asjakohatu.

Miinuste järgi otsustades siis seda on nad ka kokku valetanud ja petnud ja hämanud kaaslugejat.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ei käi see ikka päris nii, et kohe, kui lapsevanem ei maksa, saab elatise maksmise vanavanemate kraesse lükata. Enne maksma hakkamist, tuleb elatishagiga (maksekäsu kiirmenetlusest siin enam ei piisa) vanavanematele elatise maksmise kohustus kohtus määrata. Kui lapse vanemalt saab elatist nõuda kuni aasta tagasiulatuvalt, siis vanavanematel tekib kohustus elatist maksta alles kohtuotsusega. Seega pole vaja varakult raha sukasäärde koguma hakata, kohustus lapselapsele elatist maksta ei teki vanavanematele ootamatult. Elada tuleb lihtsalt nii, et sissetulek võimaldaks vajadusel lapselaste elatist katta. Ka selle määramisel arvestatakse maksja(te) ehk vanavanemate sissetulekutega – kui ikka on kaks invaliidsuspensionäri, siis on ka väljamõistetud elatis niru.

Üldiselt soovitan kasvatada oma lapsed viisil, et nad saavad ise oma laste kasvatamisega hakkama.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt soovitan kasvatada oma lapsed viisil, et nad saavad ise oma laste kasvatamisega hakkama.

Üldiselt soovitan suu kinni hoida kohas kus pädevus ei küüni! Igaljuhul kasvatan oma tütreid nii, et nad ei peaks tissid laiali kohtuuste vahel nühkima ja poegadel soovitan lisandumist rahamaia eesti naisega üldse vältida. Mis need elatisteemad ja üksikemandus siis suurt pilti vaadates on? kasvatamatus vää! Tule maapeale tibin!

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

see ei ole nii, et teine põlvkond ei viitsi enam oma alaealisi ülal pidada ja vanavanemad siis maksku. Need on väga erilised juhud – surm, kadumine, teovõimetus, täielik töövõimetus jms.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastupidise olukorra jaoks kavatsen raha koguda – tütrele noorelt munarakkude külmutamiseks.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt soovitan suu kinni hoida kohas kus pädevus ei küüni! Igaljuhul kasvatan oma tütreid nii, et nad ei peaks tissid laiali kohtuuste vahel nühkima ja poegadel soovitan lisandumist rahamaia eesti naisega üldse vältida. Mis need elatisteemad ja üksikemandus siis suurt pilti vaadates on? kasvatamatus vää! Tule maapeale tibin!

Ma ei tunne mitte ühtegi inimest, kelle lastele maksaks elatist mitte laste vanem vaid vanavanem. See on ikka väga erandlik olukord, kui tekib vajadus see kohustus vanavanemate kanda jätta.

Enamus elatisevaidlustest ei ole mitte sellest, kes maksab vaid kui palju tuleks maksta. Oma laste tahtlikult rahalise toeta jätmine on minu hinnangul just kasvatuse küsimus. Suht empaatiavõimetu inimene peab olema, kui kohtus käimata aru ei saa, et laste kasvatamiseks kulub raha. Samuti on kasvatuse küsimus see, kui lapsevanem on valmis töötama mustalt selleks, et kohtutäitur väljamõistetud elatist lastele kanda ei saaks. See on ikka mingi kolmanda eesti teema, haritud inimestel selliseid muresid reeglina pole.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on ikka mingi kolmanda eesti teema, haritud inimestel selliseid muresid reeglina pole.

Muidugi sina ei tunne. Koheselt meenus 4 lapse jurist-ema, kes lahutas jurist abikaasast. Ühishooldus ja kumbki ei tahtnud elatist maksta. Lugu on ilmunud ajakirjanduses. Teiseks: https://pealinn.ee/2021/05/22/advokaat-maria-magi-rohtmets-kellele-jaab-vaarikus-kellele-vara/

Läheksin heameelega Anu saatesse rääkima ka sellest, kuidas edukate vanemate lapsed narkootilisaineid pruugivad (raha peab olema, et seda teha) ja kuidas juristi haridusega issi hiljem seaduspunktidega meditsiini ähvardab, sest asutus on ju süüdi sellest, et lapsukesele  uusi organeid ei  muretse. Et perekoolikad, teadmiseks, ei kasvata mitteüks lapsevanem ei narkomane ega ka elatisvõlglasi!

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi. Loomulikult on ka mu laps tubli, edukas ning väga heal järjel. Mingit fondi ei kogu. Enda jaoks on alari olnud 100 000 varuks, juhuks kui mõni tervisega seotud kiire suurem väljaminek.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püha taevas, sul on lapsed??? Milline mees sind tahtis?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püha taevas, sul on lapsed??? Milline mees sind tahtis?

Loll komme sul muutuda isiklikuks. Räägin seadusest tulevenevast kohustusest ja kuidas olla ettenägelik, et oma lapselaps, keda ei pruugi nähagi mitte kunagi saab seadusesilmis makstud. Lapsi on meil mitu.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

o

Kas mitte seda (vanavanem peab maksma) seadusepügalat ei toodud sisse sellisel juhul, kui lapsevanem, kes peaks elatist maksma, on vormistanud oma vara nt oma vanemate nimele vms (selliseid olukordi on Eestis vist ka olnud) ja ise on justkui seaduse silmis töötu-kodutu jne. Sellisel juhul jah siis liigub ülalpidamiskohus vanavanematele.

Muul juhul no milline naine või mees, kelle ex ei maksa elatist, läheb nii kaugele, et hakkab põlvkond vanematel küsima? No vabandage, kas need vanavanemad on sundinud neid lapsi saama? Iga täiskasvanud inimene ikka otsustab lapse saamise üle ise ja kui on kaaslase valikul mööda pandud või lahku mindud, siis kellegi vanemaid süüdistada on ikka nahaalsus.

Omast kogemusest: samuti ei ole ex maksnud peale aastatepikkust abielu 3 lapsele elatist. Aga olen aru saanud, et ju siis ei osanud valida head kaaslast noorena, kes saaks aru naise-mehe ja lapsevanema suhete erinevusest. Olen ise lapsed üles kasvatanud ja saan exi vanematega siiani hästi läbi, ka nemad ei tolereeri oma poja käitumist, hoiavad hoopis minu poole. Annavad taskuraha, annavad, lastele, aga mitte nõudma midagi vanadelt, mitte kunagi ei teeks seda – ise olen ju teinud otsuse kunagi sünnitada ja olen adekvaatne normaalselt teeniv naine. Aga noh, mina olen eluaeg olnud seda meelt, et ka ilma meheta ei peaks naine koheselt supiköögi ukse taha sattuma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loll komme sul muutuda isiklikuks. Räägin seadusest tulevenevast kohustusest ja kuidas olla ettenägelik, et oma lapselaps, keda ei pruugi nähagi mitte kunagi saab seadusesilmis makstud. Lapsi on meil mitu.

Kas Lillkapsamuti lapsed ja mees teavad, millega nende pereliige netis tegeleb?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas Lillkapsamuti lapsed ja mees teavad, millega nende pereliige netis tegeleb?

Mis vanuses sul see muti laul peale hakkab? Viitab nagu pedofiilia kalduvusele. Tead mina hakkan sind edaspidi Pedofiiliks kutsuma, või tahad sa pervert olla? väikse või suure tähega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vanuses sul see muti laul peale hakkab? Viitab nagu pedofiilia kalduvusele. Tead mina hakkan sind edaspidi Pedofiiliks kutsuma, või tahad sa pervert olla? väikse või suure tähega

Eks pead ise mäletama, mis hetkel seda ila siin ajama hakkasid. Pole mitte kunagi, mitte kelleltki sellist jälkust suust tulnud, kui sinu pükste sise jutud. Piinlik peaks olema-ise veel naine!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks pead ise mäletama, mis hetkel seda ila siin ajama hakkasid. Pole mitte kunagi, mitte kelleltki sellist jälkust suust tulnud, kui sinu pükste sise jutud. Piinlik peaks olema-ise veel naine!

Häbi, häbi, suguhaigused levivad eestlaste seas nagu kulutuli. Häbi, häbi, ise tahavad olla veel naised, aga ei ole!

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

suguhaigused levivad eestlaste seas nagu kulutuli.

sinu tutvuskonna kohta muidugi ei tea, aga eesti kohta tervikuna statistika seda ei kinnita.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sinu tutvuskonna kohta muidugi ei tea, aga eesti kohta tervikuna statistika seda ei kinnita.

Mis see tutvuskonna statistika siia puutub? Eestlane ei käi arstilgi, et mingit korraliku statistikat üldse teha saakski. Tema kohe teab, et tema ei ole! aga mis tegelikult on, seda ta ei tea. Vähemalt on 16 inimestest lasknud ennast oktoobris hiv-testida ja saavad nüüd vajalikku ravi. Ja väida, et enamasti ei ole kehv enesetunne mitte depressioon vaid justnimelt hiv.

0
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )