Esileht Koolilaps Lapse/laste videod, pildid vms mälestused

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lapse/laste videod, pildid vms mälestused

Postitas:

Kuidas te neid säilitate?
Olen esimese lapse piltidest teinud igal tema eluaastal albumi. Videotest lõikasin kokku filmi, keevitasime DVD-le. Laulukestest-leelotustetst tegin CD.
Aga see andmemaht elektroonsel kujul (toorikud ja valimata pildid – kõik, kõik) on ikka ju tohutu, meil (esimest) last puudutav üksi juba 300GB. Ostsime ühe tera suuruse varuketta ja hetkel on kõik seal peal. Kui see vastu taevast lendab, jäävad füüsilisel kujul pildid, CD ja DVD-d, kuid nö must materjal – samas ülinunnu, mida ise ja laps ilmsel elus ikka vaataks – kaob kõik. Mitu varu tundub ka liialdusena, või ei oleks?! Säilitamise puhul lisandub veel ka see, et kuidas see info ajas vastu peab st formaadid ju muutvad -hiljuti lasin ümber võtta oma lapsepõlve 8mm filmid.
Filmi tegemisel olin ka liiga agar, kergema WindowsMovieMakeri asemel kasutasin keerulist SonyVegasPro-d, see selgus muidugi kui töö tehtud oli. Täitsa loll.

Kas ise ka tegelete mälestuste kogumise ja süstematiseerimisega ja kuidas olete lahendanud säilitamise?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun küll, et lõpuks ilmneb, et tegelikult ei ole ikka päris kogu materjal kuld 🙂 Ehk topeltvarundada on mõtet ikkagi valitud asju, mitte päris kõike.
Mina ilmselt lepiks täitsa rahulikult sellega, et must materjal võib õhku lennata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile tegi lasteaed igal aastal plaadile kogumiku – pildid, videod. Pluss veel joonistused mapiga kaasa. Kõik hoiame alles ja laps aeg-ajalt vaatab ka. Ise poleks seda kõike küll teha viitsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kuulsin hiljuti sellist toredat lugu. Kaksikute(vanuses 11) tütarde isa ostis kaks uut videomakki(kummagile tütrele üks) ja tegi kõigist laste videodest kummagile lapsele koopiad. Täisealiseks saades saavad tüdrukud kingituseks videomakid(mis siis on arvatavasti täielikud uunikumid) ja oma lapsepõlvevideod.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps Lapse/laste videod, pildid vms mälestused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.