Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsele hoius

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lapsele hoius

Postitas:

Tere,

kui paljudel on tehtud lastele panka eraldi hoius?
Uuriks natuke, kuhu panka ja miks tasuks teha?

Endal on idee hakata lapsele igakuiselt ~25¤ kõrvale panema ja kui poiss täisealine, siis saab selle hoiuse ise kätte. Enne seda raha kasutada ei saaks. Ise siis teab, kuidas raha kasutab, kas hariduse jaoks vms Samas on alati võimalus ka lapsel ise sinna raha juurde panna ( kui saab täisealiseks).

Asjalikke vastuseid ootama jäädes 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mõtlesin ka selle peale, aga pole viitsinud lapsele passi ega id kaarti tegema hakata. Tobe, et isegi imikule ei saa avada arvet ilma passi või id kaardita. Mida see küll annab, nagunii ju 3-aastane ise tehinguid tegema ei lähe, on tal siis pass või mitte. Omaette totter on 5-aastase lapse pass, kus 5-kuuse pilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]märtsijänes11 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mõtlesin ka selle peale, aga pole viitsinud lapsele passi ega id kaarti tegema hakata. Tobe, et isegi imikule ei saa avada arvet ilma passi või id kaardita. Mida see küll annab, nagunii ju 3-aastane ise tehinguid tegema ei lähe, on tal siis pass või mitte. Omaette totter on 5-aastase lapse pass, kus 5-kuuse pilt.[/tsitaat]
Minu meelest on totter, kui lapsel ei ole dokumendid korras, ükstapuha kui vana ta on! Vähemalt id-kaart võiks ikka olla.
Teemasse. Laps viiene, meil lapsel swedis koolifond, seal umbes 1000e praegu. Samuti on if-is elukindlustus. ning kolmas arve, kuhu kogume igakuiselt talle(kuus umbes 100-200e), viimane on soome arve

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on Krediidipangas lastehoius, mis teenib 4% intressi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina avasin Nordeas lastehoiuse, kuhu läheb igakuiselt 25¤, ehk siis riiklik lapse hooldusraha + natsa peale. Enne kasutada ei saa keegi, kuni tütrel kukub 18 ja ta ise saab kasutada. Hoiuse avamiseks vaja läks ainult sünnitunnistust. % mis sinna tiksub on praegu küll imepisi, aga eks loodame et ajad lähevad paremaks.
Muidugi vöiks ka investeerimisfondiddega mässata suurema kasvu heaks, aga pole piisavalt oskusi ja püsivust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise olen ka suur hoiuste tegija, aga teen alati endale lühiajalisi hoiuseid.

Mõte lapsele kogumisest on väga hea, kuid tegelikult ilmselt suht vähe efektiivne. Inflatsioon sööb selle raha aastatega ära.

Mul tuttav tegi ka lapse sündides mingi hoiuse või lastekindlustuse. Tingimus oli sama, et laps saab raha kätte 18-aastaselt.
Kui siis laps 18 täis sai, sai ta rõõmsalt 500.- krooni pihku.
No mida kuradit?! Ema ja isa koguvad 18 aastat raha ja siis saad pihku summa, millega saad ühe korra toidupoes käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse enda nimele hoiust või aktsiaid osta on väga keeruline, paar aastat tagasi võeti vastu üks loll seadus mis nõuab igale tehingule kohtuniku luba aga seda tahetakse tagasi normaalseks muuda millalgi.
Kel huvi see lugegu LHV foorumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime 4.a. tagasi, kui laps oli 2-kuune SEB pangas Kasvuportfell Junior nimelise fondi. Maksame sisse igal kuul kumbki lapse isaga 31,96 ¤ ( 500.-EEK vanas rahas). Kätte saab siis, kui saab 20-aastaseks. Fond on seotud elukindlustusega, seega kui midagi juhtuma peaks ( loodan, nagu iga teinegi lapsevanem, et ei juhtu muidugi), siis korvatakse võimalikud kahjud.
Vahepeal aga muutus Perekonnaseadus ( 01.07.2009) ja näiteks seda raha meie lapse isaga sealt enam kätte ilma kohtusse minemata ei saaks. Imelik, makseid võin jätkata, aga kui töötuks jääme, siis pigem sureme riigi arvates nälga, aga raha meile sealt fondist enam kätte ei anta. Vot see on tase!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on eraldi konto/hoius, kuhu läheb iga kuu püsikorraldusens teatud summa. Teises riigis hoius avada tundub ka täita hea mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline kindlustus, et igal kuul maksal summa sinna ja kui laps saab 18, siis saab selle kogutud summa + intressid endale.
Kui mina peaks vahepeal surema, siis maksab pank seda edasi.
Igal aastal inflatsiooniprotsendi võrra tõuseb makse ka. Kui alustasin, siis oleks laps saanud kätte 40 000 krooni, nüüd kroonides peaks saama 60 000. Swedbankis on see.
Palju seda ei ole, aga midagi siiski. Saab ühe vaheaasta reisida või auto osta või maksta kaks aastat ülikoolis õppemaksu näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mis mõtet on teha selline paindumatu investeerimishoius – raha välja võtta ei saa, kohtumääruseta kasutada ei saa…

Võib ju teha eraldi reservhoiuse oma nimel – lisa palju ja millal tahad sinna, samas on võimalus seda siiski vajadusel kasutada (kasvõi teise panka kanda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsele hoius

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.