Esileht Pereelu ja suhted Lapsele isa perekonnanimi. No kuidas siis lõppude lõpuks ?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Lapsele isa perekonnanimi. No kuidas siis lõppude lõpuks ?

Postitas:
Kägu

Nimelt on mul selline mureke, et lapse sünni ajaks on minu elukaaslane ja loomulikult lapse bioloogiline isa trellide taha pandud. Aga ühine soov on meil, et laps kannaks ikkagi isa perekonnanime. Kuhu või milliste ametnike poole peaksin pöörduma, mis pabereid on selleks vaja jne ? Kas äkki on siin mõni targem, kes asjast teab ja oskaks mulle selle inimeste keeles lahti seletada.? Ette tänades, 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Lapsele isa perekonnanimi. No kuidas siis lõppude lõpuks ?

Oled sa selles päris kindel? Kas lapse isa ei võiks ise neid asju uurida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapse isa ei saa olla sünni registreerimisel st siis isadust tuvastada?

Praegu on vabaduses?
Sel juhul võib ENNE SÜNNITUST juba koostada ja notariaalselt kinnitada isaduse tuvastamise akti, kus ta kinnitab, et on kodanik….sündiva lapse isa, soovib isana andmete kandmist dokumentidesse, on nõus, et laps saab….eesnimeks ning … perekonnanimeks.

Täiesti seaduslik viis.
Selle dokumendi alusel saab ema pärast sünni registreerimisel kõik korda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma kogemusest soovitan – mõtle hoolega järgi, kas ikka on vaja lapsele panna kriminogeeni perekonnanimi, mis saadab last 24/7?!
Mina seda tegin (nooruse lollusest) ja pärast oli väga raske (kuid mitte õnneks võimatu) teha nn vigade parandust. Muutsin lapsel nii ees- kui perenime ja lisaks lapsendas lapse minu abikaasa, kellega ma pidin abielluma, kuna muudmoodi ei oleks ta saanud last lapsendada. Ühesõnaga igavene sebimine. Õnneks on nüüd kõik hästi ja mu laps saab oma elu elada nn puhtalt lehelt ning vähesed oskavad teda seostada \”selle\” avalikult tuntud/teatud sulaeht päti ja kaabakaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtle tõesti hästi järele, kas sa ise tahaksid olla mingi haleda päti/kaabaka laps ja tema nime kanda. Mina küll ei soovi ja ei soovi ka seda et mu laps sellistega läviks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, olen küll kindel, et seda teha tahan. Ja ei ole ta midagi nii hale kaabakas, ja nime pärast ei pea ka laps tulevikus muretsema. Selle koha pealt on kõik vägagi ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abielluge, polegi mingit jama isaduse tuvastamisega ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga mine perekonnaseisu ametisse küsi sealt?pannakse vist lapsele seal nimi,saad kõige kindlama vastuse,siin saat ainult hukkamõistu:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

PM on viimasel Käol õigus.:) Abielus olles automaatselt loetakse laps abikaasa omaks. Ja mina ei usu, et nii hooliva perega mees nüüd kohe kaabakas on 😀 Elu pole nii must ja valge!

Please wait...
Postitas:
anni187

Tegelikult peaks olema ka selline võimalus, et perekonnaseisu ameti tädi läheb ise sinna kus isa on ja ta saab seal lasta tal täita vajalikud paberid.
Meil oli selline olukord, et mees pidi sõjaväkke minema ja käisime ka enne lapse sündi vallas ära. Kui sa uurid seadust, siis on tal tõesti võimalus varem ära teha avaldus, et ta on nõus oma nime lapsele andma.
Meie vallas see tädi kuulis esimest korda sellist asja, et varem saab ka selle avalduse teha (4 aastat tagasi), ilmselt polnud kellelgi varem lihtsalt vaja olnud sellist varianti, ütles, et tal pole sellist vastavat paberitki kuhu saaks enne lapse sündi avaldust teha jms. Ma küll ütlesin talle selle seaduse nr-i ja kõik puha, aga siis ta rääkiski, et vajadusel läheb ta ise sinna kuhu vaja, et vajalikud paberid täidetud saaks(ütles, et on ennegi läinud).
Igaksjuhuks mees täitis seal ikkagi mingid paberid ja õnneks saime peale sündi ka ikkagi koos minna.

Ühesõnaga minge kohale kuhugi ja uurige, kas saab kohe mees täita paberid või tuleb keegi hiljem tema juurde või kuidas seda asja lahendada 🙂

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Eestis saab tapmisegi eest ju ainult tingimisi, kui ettekavatsetud ei olnud. Selleks, et päris vangi minna, peab ikka päris palju vaeva nägema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eestis saab tapmisegi eest ju ainult tingimisi, kui ettekavatsetud ei olnud. Selleks, et päris vangi minna, peab ikka päris palju vaeva nägema.[/tsitaat]

Just minu mõte!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Abielluge, polegi mingit jama isaduse tuvastamisega ?[/tsitaat]
täpselt. milleks mingi paberimäärimine ja tsirkus kui saab lihtsamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui mina kunagi politseikooli kandideerisin, siis pabistasin nii väga, kuna mu lihane onu oli üle 10 korra vangis istunud! nõuka ajal kakles ja kraakles ja siis pandi kohe kinni. õnneks see ei olnud takistuseks.
küll aga oli koos minuga kandideerimas tütarlaps, kelle isa oli vangis istunud. temale saigi isa just takistuseks. kooli ta ei saanud.
seega mõtteainet on. muidugi, kui sa arvad, et su laps ei taha kuhugile avalikku teenistusse astuda, siis jah lase käia. kraavikaevajalt keegi ei küsi, kes ta isa on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kui mina kunagi politseikooli kandideerisin, siis pabistasin nii väga, kuna mu lihane onu oli üle 10 korra vangis istunud! nõuka ajal kakles ja kraakles ja siis pandi kohe kinni. õnneks see ei olnud takistuseks.
küll aga oli koos minuga kandideerimas tütarlaps, kelle isa oli vangis istunud. temale saigi isa just takistuseks. kooli ta ei saanud.
seega mõtteainet on. muidugi, kui sa arvad, et su laps ei taha kuhugile avalikku teenistusse astuda, siis jah lase käia. kraavikaevajalt keegi ei küsi, kes ta isa on.[/tsitaat]

No mis jutt see on.Minu isa vana retsidevist, kinni olnud Eestis, Venemaal, Soomes.
Olin tema nimega, seda nime ka teati ja tunti.
Sain politseikooli sisse, sõjaväkke võeti, olen tegev kaitseliidus jne.
Loll jutt suhu tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kunagi töötasin pangas ja seal uuriti ka terve suguvõsa ette ja taha. Kriminogeensete sugulastega sinna tööle ei saa.
Tõesti, kui istub vangis, siis on ikka pätt ju. Ei soovitaks ka last tema nimele panna. Kunagi ei tea, kust järgmine pauk tuleb sellistega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]PM on viimasel Käol õigus.:) Abielus olles automaatselt loetakse laps abikaasa omaks. Ja mina ei usu, et nii hooliva perega mees nüüd kohe kaabakas on 😀 Elu pole nii must ja valge! [/tsitaat]Milles see hoolivus väljendus?

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Pereelu ja suhted Lapsele isa perekonnanimi. No kuidas siis lõppude lõpuks ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.