Esileht Koolilaps Lapsele nutikella

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lapsele nutikella

Postitas:

Tere!

Palun soovitage (ja jagage kogemusi), milline kell lapsele osta? Oluline oleks, et ta saab helistada, vastu võtta kõnesid ning saaks lapse asukohta jälgida. Valik on kaubanduses üsna lai.

Laps saab kohe 7-aastaseks.

Tänan!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 17:46; 04.01 19:40; 05.01 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

järgmine kes oma lapse vabadust piirab

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 19:23; 05.01 09:04; 05.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli seda vaja öelda? Päev on nüüd kordaläinud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 17:46; 04.01 19:40; 05.01 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üheksasel on Wonlex KT01. Frog.ee müüb (kuigi tooted on otse aliexpressist, võid kontrollida). Laps kasutas aasta otsa, kuna unustas pidevalt telefoni hääletu peale. Nutikell on käe peal ja seega võimatu mitte kuulda. Miinuseks – ei saa tunni ajaks hääletu peale panna, sõnumeid ei näita, vastamata kõnesid ei näe (meil siis võetud ühele numbrile lisa SIM), kui kontakti pole kella mälus, siis kellale see kõne ei tule.  Gps paneb neil tihti puusse, lisaks kuulevad kõik ümbruses mida sa lapsega räägid. Kohe kindlasti ei asenda telefoni, mänguasi rohkem.

Google FamilyLink lapse telefoni, näitab minuti täpsusega asukohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli seda vaja öelda? Päev on nüüd kordaläinud?

Päev läks samamoodi edasi nagu iga teine. Aga tõesti aru ei saa, mis valu on teil oma lapsi nii piirata? Jälgida absoluutselt iga kohta, kus nad käivad. Tahaksite, et keegi teile seda teeb?

Ja sellega ma ka ei nõustu, et kellaga positsioneerimine aitaks siis ohuolukorras, näiteks kui keegi last röövima hakkaks vms. Sest tänapäeval ka röövlid teavad sellistest asjadest nagu nutikellad ja see on esimene asi, mis teie lapse käe pealt läheb.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 19:23; 05.01 09:04; 05.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli seda vaja öelda? Päev on nüüd kordaläinud?

Päev läks samamoodi edasi nagu iga teine. Aga tõesti aru ei saa, mis valu on teil oma lapsi nii piirata? Jälgida absoluutselt iga kohta, kus nad käivad. Tahaksite, et keegi teile seda teeb?

Ja sellega ma ka ei nõustu, et kellaga positsioneerimine aitaks siis ohuolukorras, näiteks kui keegi last röövima hakkaks vms. Sest tänapäeval ka röövlid teavad sellistest asjadest nagu nutikellad ja see on esimene asi, mis teie lapse käe pealt läheb.

Miks sind huvitab, kuidas keegi oma last kasvatab, kas keegi küsis seda sinu käest? Siin TA küsis nutikella kohta. Sina kasvata või ära kasvata  oma last täpselt nii kuidas soovid ainult vaata et ta ei oleks ohuks teistele, siis on kõik ok.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 09:46; 05.01 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli seda vaja öelda? Päev on nüüd kordaläinud?

Päev läks samamoodi edasi nagu iga teine. Aga tõesti aru ei saa, mis valu on teil oma lapsi nii piirata? Jälgida absoluutselt iga kohta, kus nad käivad. Tahaksite, et keegi teile seda teeb?

Ja sellega ma ka ei nõustu, et kellaga positsioneerimine aitaks siis ohuolukorras, näiteks kui keegi last röövima hakkaks vms. Sest tänapäeval ka röövlid teavad sellistest asjadest nagu nutikellad ja see on esimene asi, mis teie lapse käe pealt läheb.

Kus ma olen öelnud, et ma “jälgin absoluutselt iga kohta, kus ta käib”? Ja valu mul ka pole piirata oma last.

Siiralt loodan, et röövlid ka meie ellu ei tule.

 

On sul veel küsimusi?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 17:46; 04.01 19:40; 05.01 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli seda vaja öelda? Päev on nüüd kordaläinud?

Päev läks samamoodi edasi nagu iga teine. Aga tõesti aru ei saa, mis valu on teil oma lapsi nii piirata? Jälgida absoluutselt iga kohta, kus nad käivad. Tahaksite, et keegi teile seda teeb?

Ja sellega ma ka ei nõustu, et kellaga positsioneerimine aitaks siis ohuolukorras, näiteks kui keegi last röövima hakkaks vms. Sest tänapäeval ka röövlid teavad sellistest asjadest nagu nutikellad ja see on esimene asi, mis teie lapse käe pealt läheb.

Miks sind huvitab, kuidas keegi oma last kasvatab, kas keegi küsis seda sinu käest? Siin TA küsis nutikella kohta. Sina kasvata või ära kasvata oma last täpselt nii kuidas soovid ainult vaata et ta ei oleks ohuks teistele, siis on kõik ok.

Miks mind ei peaks huvitama, see on meie ühiskond. Kas sa oled siis sellise suhtumisega, et naaber peksab oma last ja sa vaatad kõrvale? Pole ju sinu laps..

Samamoodi, kust läheb see piir, et okei lepime kokku lapse peksmine on halb, sellele ei vaata viltu ja sekkume, aga lapse 24/7 jälgimine (tean selliseid emasid) peaks olema okei? Mina ei taha, et teised iga mu käiku teavad, miks ei või kooliskäival lapsel samasugune vabadus olla?

Ja juba mõnda aega on ebanormaalne olla suhtumisega “minu elu, teen mis tahan/ minu laps, teen mis tahan”. See ei ole päris nii, et üks inimene tahab ja sööb end ja oma pere rämpstoiduga paksuks ja küll siis riik maksab ravikulud. Kes tegelikult seda maksab? Meie, kes me siis suudame tööl käia ja tervislikumalt elada.

Seega kui jääbki püsima selline suhtumine “minu laps, teen mis tahan” ei parane iial ühiskond.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 19:23; 05.01 09:04; 05.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samamoodi, kust läheb see piir, et okei lepime kokku lapse peksmine on halb, sellele ei vaata viltu ja sekkume, aga lapse 24/7 jälgimine (tean selliseid emasid) peaks olema okei? Mina ei taha, et teised iga mu käiku teavad, miks ei või kooliskäival lapsel samasugune vabadus olla?

Need vabadused peavad ikka vastama lapse arengule. Seitsmeaastased võivad olla väga erineval tasemel, samuti keskkond, koolitee jm on igaühel erinev. Mina arvan küll, et konkreetse lapse vanem on üldjuhul parem otsustaja selles, kas ta lapsel on sellist kella vaja,  kui sina. Oma üldistamise ja õiendamisega sa maailma küll ei paranda.

*Raske autisti (kellel on aeg-ajalt tulnud tahtmine omapäi jalutama minna) ema

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli seda vaja öelda? Päev on nüüd kordaläinud?

Päev läks samamoodi edasi nagu iga teine. Aga tõesti aru ei saa, mis valu on teil oma lapsi nii piirata? Jälgida absoluutselt iga kohta, kus nad käivad. Tahaksite, et keegi teile seda teeb?

Ja sellega ma ka ei nõustu, et kellaga positsioneerimine aitaks siis ohuolukorras, näiteks kui keegi last röövima hakkaks vms. Sest tänapäeval ka röövlid teavad sellistest asjadest nagu nutikellad ja see on esimene asi, mis teie lapse käe pealt läheb.

Miks sind huvitab, kuidas keegi oma last kasvatab, kas keegi küsis seda sinu käest? Siin TA küsis nutikella kohta. Sina kasvata või ära kasvata oma last täpselt nii kuidas soovid ainult vaata et ta ei oleks ohuks teistele, siis on kõik ok.

Miks mind ei peaks huvitama, see on meie ühiskond. Kas sa oled siis sellise suhtumisega, et naaber peksab oma last ja sa vaatad kõrvale? Pole ju sinu laps..

Samamoodi, kust läheb see piir, et okei lepime kokku lapse peksmine on halb, sellele ei vaata viltu ja sekkume, aga lapse 24/7 jälgimine (tean selliseid emasid) peaks olema okei? Mina ei taha, et teised iga mu käiku teavad, miks ei või kooliskäival lapsel samasugune vabadus olla?

Ja juba mõnda aega on ebanormaalne olla suhtumisega “minu elu, teen mis tahan/ minu laps, teen mis tahan”. See ei ole päris nii, et üks inimene tahab ja sööb end ja oma pere rämpstoiduga paksuks ja küll siis riik maksab ravikulud. Kes tegelikult seda maksab? Meie, kes me siis suudame tööl käia ja tervislikumalt elada.

Seega kui jääbki püsima selline suhtumine “minu laps, teen mis tahan” ei parane iial ühiskond.

Kas TA peksis oma last või soovis ta nutikellaga hakata last peksma? Teeks kohe avalduse politseisse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 09:46; 05.01 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli seda vaja öelda? Päev on nüüd kordaläinud?

Päev läks samamoodi edasi nagu iga teine. Aga tõesti aru ei saa, mis valu on teil oma lapsi nii piirata? Jälgida absoluutselt iga kohta, kus nad käivad. Tahaksite, et keegi teile seda teeb?

Ja sellega ma ka ei nõustu, et kellaga positsioneerimine aitaks siis ohuolukorras, näiteks kui keegi last röövima hakkaks vms. Sest tänapäeval ka röövlid teavad sellistest asjadest nagu nutikellad ja see on esimene asi, mis teie lapse käe pealt läheb.

Minu 6 a lapsel on nutikell. Ning tema vanust, iseseisvuse taset jm asjaolusid arvestades on tema privaatsusega tõesti paraku nii, et tal on valik koduümbruses mängida nii, et ma aeg-ajalt positsioneerin ja hoian silma peal, või siis käibki õues ainult minuga koos ja siis, kui minul on ajaliselt võimalik tal isiklikult silma peal hoida. Punkt. Me ei ela ka kuskil väikeses külas, vaid Haabneeme keskuses. Nutikell on lapsele meeletult vabadust ja iseseisvust juurde andnud. Vaevalt et keegi seda 10-aastasele osta plaanib.

TA, minu lapsel on MyKi Watch koos Elisa Põnniradariga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan Tallinnas ja laps hakkas üksi õues käima alles üheksa-aastaselt. Praegu on laps 12 ja jälgin teda Life360 kaudu. Ma ei pea seda piiramiseks, sest palju rahulikum on, kui tead ja näed kellaajaliselt, kus ta hetkel on. Näiteks nüüd koolivaheajal, läbi selle süsteemi ma näen, mis kell ta ärkas kodus (ise olen tööl) – Life360 läheb kohe tööle, kui hakkad telefoni jälle näppima. Näen, kui on sõpradega õue kelgutama läinud. Vahel on juhtunud, et on vaja tal koju tulla, telefoniga kätte ei saa (ta ei kuule jne), siis vähemasti näen, mis kell kus ta on olnud. Samamoodi jälgib laps ka mind, kui mina olen eemal – kui mind telefonis kätte ei saa. Eks see on vastastikune kokkulepe ja usalduse küsimus, ahistavaks ei saa minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 7-aastasel ka nutikell. Esmalt proovisime telefoniga, aga seda ta ei kuulnud kunagi. Myky Touch Elisast – paha mulje jättis see, et läks katki juba teisel nädalal ja peale seda parandati Elisas kuu aega. Lõpude lõpuks selgus, et ei olnudgi lapse viga, et katki läks(mida nad esialgu väitsid)

Iseenesest näitab hästi, kus laps on. Last häirib see, et ta ei saa sõnumeid saata, samas, helistada sellega on kergem ja kiirem, kui telefoniga.

Mulle aga meeldib, et näen, kus ta parajasti on. Mingit süütunnet lapse jälgmise pärast mul ei ole) GPS paneb mõnikord puusse, aga mitte väga tihti. Saan teadet, kui laps väljub koolist ja kui saabub  koju-kooli, väga rahul, et ei pea kümme korda helistama ja uurima, et kas ikka jõudis ilusti kohale.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige odavam sobib. 20 eurone xiaomi. teeb silmad ette mõnelegi kallimale kellale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Lapsele nutikella