Esileht Väikelaps Lapsele õhtusöögiks?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Lapsele õhtusöögiks?

Postitas:
Kägu

No kuule, poe pakipuljong või kuubik nüüd küll mingit kollageeni ei anna

Miks näiteks see https://foodstudio.ee/tooted/product_category/puljongid/#veisepuljong ei peaks kollageeni andma?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina

Igal õhtul supp? Õudne. Kas teised söövad vaikides neljapäeva õhtul esmaspäevast suppi?

Kui esmaspäeval teen, siis kolmapäeval teen uue????ei ole päris nii, et nädal otsa sama. Abikaasa soovil on õhtuti suppi. Supp on meie peres ikka selline, et lusikas peab püsi seisma. Iga päev ei viitsi uut sööki teha ja minu lapsepõlvekodus juba tehti üks söök mitmeks korraks. Mina ei teeks õhtuks üldse mingit sooja sööki, aga teised ikka tahavad.

Lapsepõlves oli su pere vaene ja poest ei olnud miskit saada.

Milleks teha paks supp, kui sama hästi võiks see mingi riisi roog olla? Jätaks selle puljongi rasvasuse ära.

Puljong on väga kasulik, puhas kollageeni ja nooruslikku allikas. Liigestele hea, nahale ülikasulik. Aga mõni eelistab kuiva riisirooga ja ostab juurde kalleid kollageenikapsleid ja näo ringlõikusi.

No kuule, poe pakipuljong või kuubik nüüd küll mingit kollageeni ei anna

Keegi ei räägigi kuubikutest Puljongit keedetakse ikka lihakontidest ja köögiviljadest.

Jah, aga ma sügavalt kahtlen, et teemaalgataja seda paar korda nädalas teeb.

Mina küll teen.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav et laps ei taha suppi? Tavaliselt neile just supid peale lähevad. Vähemalt minu tutvusringkonnas.

Igal õhtul kindlasti mitte. Ise ka ju ei taha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav et laps ei taha suppi? Tavaliselt neile just supid peale lähevad. Vähemalt minu tutvusringkonnas.

Igal õhtul kindlasti mitte. Ise ka ju ei taha.

“Supp” on ju nii lai mõiste. Analoogliselt võiks öelda, et “mis sa sööd igal õhtul praadi või, ise küll ei tahaks”. Mis see supp (eriti selline, kus lusikas sees püsti seisab) siis nii palju erinev on üldse. Põhiline vahe on see, kas sul on kartul ja liha keenud koos või eraldi. Muideks äkki see ongi see, mis laspele ei meeldi – mõni on selline, kes peab täpselt ära nägema, et nüüd võtan liha ja nüüd võtan kaalika?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te teete lapsele õhtusöögiks? Laps 2a. Ise sööme õhtuti suppi, aga tal üle visanud ning ei soovi enam. Andke inspiratsiooni mida lapsele valmistada

ma isegi täiskasvanuna ei tahaks iga õhtu suppi. See ju ei täida kõhtu kauaks.

Viletsaid suppe teed siis. Pane sinna ikka midagi peale kirve ka sisse – näiteks valku, siis täidab.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma isegi täiskasvanuna ei tahaks iga õhtu suppi. See ju ei täida kõhtu kauaks.

Miks sul peab õhtul kõht täis olema? Normaalne inimene ei söögi kunagi kõhtu täis, alati jäetakse “mahub veel midagi” ruum, et mitte koormata keha.
Supid on väga head ja toitvad. Keeda sii korralik leem, mitte kraanivesi ja puljongikuubik.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka supid ei meeldi, milles on leem ja tükid. Aga meeldivad püreesupid. Äkki laps sööks neid püreesupina. Lihtsalt porgandit, lillkapsast või kartulit juurde keetes, et muutuks püreesupiks. Muidugi seljanka või borshi püreesupina ma ette ei kujuta, aga muid küll.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma isegi täiskasvanuna ei tahaks iga õhtu suppi. See ju ei täida kõhtu kauaks.

Miks sul peab õhtul kõht täis olema?

Minul ei pea õhtul kõht täis olema. Aga ku lastel jääb õhtul kõht tühjaks, on nad enne magamaminekut külmkaipst ‘midagi head’ otsimas, või veel hullem, tulevad öösel kell 3 tühja kõhu jutuga. Parem söögu söögi ajal päris toitu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal õhtul supp? Õudne. Kas teised söövad vaikides neljapäeva õhtul esmaspäevast suppi?

Kui esmaspäeval teen, siis kolmapäeval teen uue????ei ole päris nii, et nädal otsa sama. Abikaasa soovil on õhtuti suppi. Supp on meie peres ikka selline, et lusikas peab püsi seisma. Iga päev ei viitsi uut sööki teha ja minu lapsepõlvekodus juba tehti üks söök mitmeks korraks. Mina ei teeks õhtuks üldse mingit sooja sööki, aga teised ikka tahavad.

Lapsepõlves oli su pere vaene ja poest ei olnud miskit saada.

Milleks teha paks supp, kui sama hästi võiks see mingi riisi roog olla? Jätaks selle puljongi rasvasuse ära.

Puljong on väga kasulik, puhas kollageeni ja nooruslikku allikas. Liigestele hea, nahale ülikasulik. Aga mõni eelistab kuiva riisirooga ja ostab juurde kalleid kollageenikapsleid ja näo ringlõikusi.

No kuule, poe pakipuljong või kuubik nüüd küll mingit kollageeni ei anna

Ja kes seda väitnud on? Puljong keedetakse ikka ise, kontidest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus inimesi ei jaksaks päevast-päeva suppi lürpida.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päev keedd suppi? Mul ka saaks kõrini.

Tehke igapäevast tavalist toitu – kartulid, makaronid, riis, tatar, supid, salatid, kastmed, ahjuliha, -kala, -kana, wrapid jne. Ja tee natuke rohkem, nii et jääks õhtuks ka.

Need on lõunaks meil. Praegu olengi talle ka õhtul andnud sama sööki, aga huvitas just mida teised annavad.

Ei keeda suppi iga päev. Esmaspäeval suure potiga ja jagub mitmeks õhtuks. Supp on õhtul hea kerge söök.

Vau. Teed mitmeks päevaks SAMA toitu ja siis üllatud, et laps ei taha. Mul nt üks lastest selles vanuses polnud elu sees nõus sööma lõunaks eelmise õhtu sööki. Jah, tüütu oli. Aga see ei ole pirtsutamine, kui nii väike ei suuda süüa sama toitu 2 päeva.

Ära tee lapsele eraldi toitu, see on libe tee. Lõpeta suures laadungis supi tegemine – suure supi ja väikese kartulipudru tegemine võtab suht sama palju aega kui keskmine supp ja keskmine kartulipuder.

Või tee vähemalt erinevad supid, kui supp nii tähtis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal õhtul supp? Õudne. Kas teised söövad vaikides neljapäeva õhtul esmaspäevast suppi?

Kui esmaspäeval teen, siis kolmapäeval teen uue????ei ole päris nii, et nädal otsa sama. Abikaasa soovil on õhtuti suppi. Supp on meie peres ikka selline, et lusikas peab püsi seisma. Iga päev ei viitsi uut sööki teha ja minu lapsepõlvekodus juba tehti üks söök mitmeks korraks. Mina ei teeks õhtuks üldse mingit sooja sööki, aga teised ikka tahavad.

2-aastane ei taha ju neid suppe.

No aga siis lihtne ju – pe..e täis ja pole kõht tühi. Soovikontsert. Täiega jälestan.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga siis lihtne ju – pe..e täis ja pole kõht tühi. Soovikontsert. Täiega jälestan.

Praegu on ju abikaasa soovikontsert. Tema tahab suppi, naine keetku ja kaheaastane lürpigu. Päris nõme perekond.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga siis lihtne ju – pe..e täis ja pole kõht tühi. Soovikontsert. Täiega jälestan.

Praegu on ju abikaasa soovikontsert. Tema tahab suppi, naine keetku ja kaheaastane lürpigu. Päris nõme perekond.

Kas mees ise ei või endale suppi keeta? Miks terve pere peab mehe pärast suppi sööma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mees ise ei või endale suppi keeta? Miks terve pere peab mehe pärast suppi sööma?

Miks minu käest seda küsid? Naine ju räägib, et teeb kaks korda nädalas suppi, sest mees tahab. Ise ta ei tahakski õhtul sooja sööki ja laps ka ei taha. Tema tahaks süüa, aga mitte suppi kogu aeg. Ja siis õiendatakse lapsega, et laps siin teeb mingit soovikontserti, kuigi mees hoopis.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub nagu oleks TA ise oma söögiteema keeruliseks ajanud. Kas seda siis muuta ei saa kuidagi? Muuda seda ja ongi tehtud. Näiteks ma tavaliselt lõunat ei keedagi eraldi. Ja kui ma lõunat teen, siis niipalju, et see on ka õhtuks veel. Või kui teen korraliku õhutsöögi, siis arvestan sellega, et see on ka teise päeva lõunaks. Tavaliselt ongi nii meil. Tee ise paindlikumaks oma elu ja ongi lahendus. Muidugi tähendab see ka seda, et ei ole raudseid reegelied , et iga ühtu peab olema supp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, mis suhtumine on paljudel siinsetel vastajatel teemaalgatajasse! Õudne!

Korralik, ise keedetud puljongiga supp on väga maitsev ja toitev. See, et paljud maitsvat teha ei oska või suppi ei söö, see ei ole üldse teemasse.

Ilmselt natuke vaheldust tasub tõesti pakkuda lapsele, aga ka endale. Võibolla supi asemel mõnikord mingi pajaroog, peaks ehk sobima või näiteks kodujuustukaste kurgi-tomatiga on ka kerge söök, isegi koos mõne värske kartuliga. Mõned head ideed olid veel vastustes, nt vaheldumisi suppe pakkuda.

Samas, nt kana-makaronisupp on meil selline hitt, mida lapsed on vist nõus iga päev 3 x päevas sööma ja mitu kuud jutti.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas, nt kana-makaronisupp on meil selline hitt, mida lapsed on vist nõus iga päev 3 x päevas sööma ja mitu kuud jutti.

Minu arust teema polnud sinu lastest. Mina ei oleks sellist suppi nõus iga päev sööma, ei armasta üldse suppe ja loomulikult ei tuleks mul pähegi kaheaastast mingite suppidega igal õhtul piinata, kui talle need ei meeldi. Ka ei ole ükski minu laps olnud nõus soojendatud toitu sööma, seega mingi mitu päeva vana supp ei tuleks kõne allagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sobiks siis asenduseks mingi veidi vedelapoolsem ühepajatoit.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma juba varem soovitasin, aga soovitan siis uuesti et tehku lapse lemmiktoite. Iga ema-isa teab neid toite, mida laps on alati nõus sööma. Neid siis praegu tehagi ja unustada see supitamine korraks ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid siis praegu tehagi ja unustada see supitamine korraks ära.

Ei saa ju, mees nõuab suppi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Väikelaps Lapsele õhtusöögiks?