Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapsele panga äpp, kuidas sisse logida?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lapsele panga äpp, kuidas sisse logida?

Postitas:
Kägu

Laps peab oma kontojäägi vaatamiseks alati mulle helistama. Tahaksin, et ta saaks seda ise oma telefonis äpiga teha, seda kunagi reklaamis ka Swedbank ise, kui neil see äpp tuli. Seal peab sisse logima mobiil-id või smart id-ga. Nagu aru saan, siis 10-aastasele mobiil-id teha ei saa. Aga kuidas teha talle Smart ID, kui meist keegi peres id-kaardi lugejat ei kasuta, polegi sellist asja, minul ja abikaasal on ainult mobiil id? ID kaardi koodid on küll kusagil kapis olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nagu aru saan, siis 10-aastasele mobiil-id teha ei saa. Aga kuidas teha talle Smart ID, kui meist keegi peres id-kaardi lugejat ei kasuta, polegi sellist asja?

pangas saad teha. seb-s vähemalt saab.

olenevalt teie elukohast ja -stiilist võib muidugi lihtsam olla leida mõni id-kaardi lugejaga sõber. raamatukogudes oli ka vanasti id-kaardi kasutamise võimalus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Töö juures pole id-kaardi lugejat? Või sõpradel-sugulastel. See käib kiiresti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töö juures pole id-kaardi lugejat? Või sõpradel-sugulastel. See käib kiiresti.

Ei tea, et oleks, kõik kasutavad mobiil-id-d, nii palju, kui küsinud olen. Aga lähen uurin siis pangast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

selline ketserlik mõte, et äkki ostaks siis id-kaardi lugeja, pole ju raske?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Swedbankis saab ka Smart ID teha.

Iga kord kui telefoni vahetate, siis tuleb uuesti panka minna ja uus Smart ID teha.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ID-kaardi lugeja ei maksa ju suurt midagi ja selle ostmine võtab ilmselt vähem aega kui pangas käik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Id-kaardi lugeja saab isegi suuremast toidupoest, maksab alla 10 eur ilmselt.
Laps võib helistada ka pangas kontojääki ütlevale robotile. Minu lapsed just seda varianti kasutavad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Swedbank ise, kui neil see äpp tuli. Seal peab sisse logima mobiil-id või smart id-ga.

Lähed lapsega panka, ostad talle vanamoodsa pin-kalkulaatori. Maksab mingi 2€ vms. (lähete sularahavaba kontorisse, jälgi, et see raha oleks lapse kontol olemas)
Siis tõmbad lapse telefoni Swedi äpi. Sellele vajutades peab esimest korda kalkulaatorilt koodid sisse trükkima, pärast enam pole vaja.
Laps vajutab äpile, raputab telefoni käes paar korda ja saldo on kohe näha.
Pin kalkut rohkem vaja ei lähe, kui just telefoni ei vaheta.
Lihtne.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina proovisin üks kord teha oma lastele pin kalkulaatorit Swedpangas ja nad keeldusid, ütlesid, et lapsed ei saa (10 ja 13 a) hakkama ja kui lukku läheb, on vaja jälle panka minna. Tahtsid hirmsasti, et teeksid smatId aga mu lapse idkaardil oli midagi viga, nii et ei saaanud ja nüüd nad ikka peavad mu äpist oma kontojääki vaatama. Pole julgenud uuesti pin kalkulaatorit küsima minna, sest ikka kategooriliselt keelduti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina proovisin üks kord teha oma lastele pin kalkulaatorit Swedpangas ja nad keeldusid, ütlesid, et lapsed ei saa (10 ja 13 a) hakkama ja kui lukku läheb, on vaja jälle panka minna.

Ära valeta.
Panga kodulehel on selgelt kirjas, et alates vanusest 7 on pin kalkulaator neil täiesti pakutav. https://www.swedbank.ee/private/home/more/authentication?language=EST#

Ok, hinnaga panin puusse, esmakordne on 15€; kui pärast vahetama peab (nagu mul oli), siis on 2€.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Kuna olen pin-kalkulaatori kasutamist kõrvalt näinud, siis seda küll kellelegi ei soovita, esiteks kallis (nagu siit lugesin), teiseks keeruline ja kolmandaks mingi vidin jälle, mis kindlasti ära kaob. Id-kaardi lugejat koju ei taha, kuna sellega pole pärast tõesti midagi teha, seega mõttetu raha raiskamine ja asjade kuhjamine.

Pangakontor oli poe kõrval, seega käisime lapsega koos kontoris, andsin mõned allkirjad ja kõik kiiresti ja tasuta ilma lisavidinaid ostmata tehtud 🙂 Katsetasime ka kohe- igapäevaseks kasutamiseks ei pea ta ka smart-id koode kasutama, saab kiiret kontojääki ilma mingite kooditeta telefonist vaadata ning ülekande jaoks (vähemat oma kontode vahel) piisas sõrmejäljest.

Eks kunagi, kui vanemaks saab, saab mobiil-id teha, kui tahab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
kirilind2

Lapsel täpselt nii nagu sinul. Smart ID, selle lepingu kinnitad sina või teine lapsevanem. Ainult selleks, et laps saaks omada kontot, on tal oma kasutajatunnust vaja. Lähed panka ja teed selle asja ära, muud moodi ta seda kasutajanumbrit ei saa. Ja siis andku minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina proovisin üks kord teha oma lastele pin kalkulaatorit Swedpangas ja nad keeldusid, ütlesid, et lapsed ei saa (10 ja 13 a) hakkama ja kui lukku läheb, on vaja jälle panka minna.

Ära valeta.

Panga kodulehel on selgelt kirjas, et alates vanusest 7 on pin kalkulaator neil täiesti pakutav. https://www.swedbank.ee/private/home/more/authentication?language=EST#

Ok, hinnaga panin puusse, esmakordne on 15€; kui pärast vahetama peab (nagu mul oli), siis on 2€.

Ei valetagi. Ma ei öelnud, et kindlasti ei saa seda, lihtsalt mulle ei teahetud anda. Ju siis ülevalt poolt kõva käsk smartId-d reklaamida, sest ma veel punnisin vastu, et mu lapsel on telefon otsast otsani äppe täis ja see smart id ei mahu sinna enam. Tema vastu, et äkki saab mõne ära kustudada. No lõpuks leebusin, et proovime siis. Selle järel tuli välja, et id kaardiga mingi probleem ja ei saa teha seda smart id-d, et mingu ma vahetagu id kaart välja. Rohkem ma jamada ei viitsinud.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära valeta.

Ei valetagi. Ma ei öelnud, et kindlasti ei saa seda, lihtsalt mulle ei teahetud anda. Ju siis ülevalt poolt kõva käsk smartId-d reklaamida, sest ma veel punnisin vastu, et mu lapsel on telefon otsast otsani äppe täis ja see smart id ei mahu sinna enam. Tema vastu, et äkki saab mõne ära kustudada. No lõpuks leebusin, et proovime siis. Selle järel tuli välja, et id kaardiga mingi probleem ja ei saa teha seda smart id-d, et mingu ma vahetagu id kaart välja. Rohkem ma jamada ei viitsinud.

Huvitav, et mul olid igaks juhuks enda ja lapse ID-kaardi paroolid kaasas (100% kindel pole, et need õiged ümbrikud olid, võib-olla olid ka mingid vanad), aga neid ei läinud kordagi vaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära valeta.

Huvitav, et mul olid igaks juhuks enda ja lapse ID-kaardi paroolid kaasas (100% kindel pole, et need õiged ümbrikud olid, võib-olla olid ka mingid vanad), aga neid ei läinud kordagi vaja.

ei lähegi vaja, sest teller tuvastab isiku.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no mis muud, kui et sa pead talle siiski tegema smartid.

nagu üks eelnev kirjutas, siis kontojäägi nägemiseks ei pea swedbanki äppi sisse logima, piisab sellest, kui telefoni raputad. kui tahad muid toiminguid teha, siis pead sisse logima.

see tähendab, et avad swedpanga äpi, raputad telefoni (või tõmbad näpuga ülevalt alla) ja ongi kontojääk ekraanil.

kasutajatunnus peab muidugi olema. kas esimest korda peab sisse ka logima, seda ei mäleta, aga igal juhul ei pea seda enam hiljem tegema. ma isegi kasutan oma swedi äppi ilma sisse logimata, vaid kontojäägi vaatamiseks.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

see tähendab, et avad swedpanga äpi, raputad telefoni (või tõmbad näpuga ülevalt alla) ja ongi kontojääk ekraanil.

Swedbankil on nüüd uus äpp ja vana kaob varsti ära. Enam raputades või näpuga tõmmates kontojääki ei näe. Saab seadistada sõrmejäljega sisselogimise, kui telefonil on see võimalus. Aga selleks tuleb ikkagi esimest korda Smart ID või Mobiili IDga sisse logida.

+1
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Lapsele panga äpp, kuidas sisse logida?