Esileht Väikelaps lapsele schwinni ratta valikul palun nõu?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: lapsele schwinni ratta valikul palun nõu?

Postitas:

laps on 3,5ne, pikkust 96cm, kas valida 12\” või 16\” ratas, olen nõutu. See saab olema tema esimene ratas, ja tahaks, et see sõitmine teda ära ei hirmutaks.
Kes oskab andke nõu, mis suuruses ratta teie ostsite. Tahaks soetada kas \”Tigress\” või Stardust sarjast aga kumb oleks õigem?

tänud ette juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklikult ostaksin 12\”.Meil oli Tigress 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis neil kahel vahet on?
Mina lähek poodi ja prooviks, kas 16 peal saab üldse jalad pedaalidele. Eks 16\” on kauem kasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3,5a 96cm on ikka üsna väikest kasvu laps. Mina läheks poodi ja vaataks. Isiklikult kaldun arvama et 12\” Minu lapsed sõitsid sellises vanuses juba 16\” aga nad olid natuke pikemad ja meil oli Merida Dakar. 16\” on al raamiga Teie nimetatud ratastest ma ei tea midagi. 16\” soovitan igaljuhul al raamiga. 12\” pole oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samade \”andmetega\” laps, sõidab 12\” Tigressiga.
Täiesti paras suurus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 3ne ja ka sõidab 12\” Tigressiga. Ta pikemat kasvu, kaalusin ka 16\” ostu aga müüja soovitas 12\”, et rattasõidu õppimiseks väiksema raamiga parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles pikkuses on Stardust väga suur veel. Minul laps 104 pikk ja sadula kõige alumises asendis ulatuvad jalad maha napilt. Minu laps küll alles 3a4k vana, kuid kuna sõidab vabaöt ilma abiratasteta, siis meil on see väga oluline, et jalad ilusti maha ulatuksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar on 3a4k, 102cm pikk. Sõidab alates 1a9k 12 tollisega. Nüüd hakkab see kuidagi väikseks jääma. Samas proovisime 16 tollist, sellel ei ulatunud jalad pedaalidele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ise kaldun ka arvama, et 12\”. Ma ei soovi ratast, et sellega saaks võimalikult kaua sõita, vaid millega on mugav ja turvaline sõita.
Laps võib ka 98cm, pole mingi aeg mõõtnud aga riiete järgi ütlesin, kannab 98 riideid.

schwinni lehel oli selline tabel ja nii jäingi mõttesse, et milline oleks õigem:

Child’s Height Bicycle Size
28-38 inches (71cm-96cm) 12-inch wheels
38-48 inches (96cm -122cm) 16-inch wheels
48-60 inches (122cm- 152cm) 20-inch wheels

mul laps nii kahe vahel 12\” või 16\” ja nagu aru saan, räägitakse jalgratta ostu puhul ratta, mitte raami tollidest
et siis 12\” on 30cm läbimõõduga ratas ja 16\” on 40cm rattaläbimõõt.

aitäh kaasamõtlejatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin ise sellised parameetrid, ehk on abiks kellelgi, ma saan ise küll nüüd paremini sotti nendest mõõtudest. Lihtsalt olen võhik, pole ise väga rattasõitja ja ei tea neist kaherattalistest midagi, arenen.

Panen lingi ka, kust selle leidsin:
http://www.rattad.com/1/jalgratast-ja-lisasid/3663/

Mõõdud rattarehvi suuruste järgi :

1,5 – 5 aastased lapsed 10\” või 12\” Kasvuga 66-96cm

4 – 8 aastased lapsed 16\” Kasvuga 86-121cm

6 – 12 aastased lapsed 20\” Kasvuga 122-140cm

BMX trikirattad 20\” Kasvuga alates 132cm

Noorte mägi ja linnarattad 24\” Kasvuga 132-152cm

Täiskasvanute mägi ja linnarattad 26\” Kasvuga alates 157cm

Mõõdud kasvu ja rattaraami suuruse järgi :

Kasv 167-177cm Raamisuurus S (small, väike) 16\” – 17,5\” või 40-44cm

Kasv 177-185cm Raamisuurus M (medium, keskmine) 18\” – 19,5\” või 45-49cm

Kasv alates 182cm ja üle Raamisuurus L (large, suur) 20\” – 22\” või 50-56cm

Täiskasvanute maantee, hübriid ja linnarattad 28\” Kasvuga alates 157cm

Jääb valikusse ikka 12\” ratas. Päikest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ratas ei tohi olla liiga suur ja ebamugav.

Me ostsime 5.a saavale ja vabalt sõitvale lapsele 16 tollise. 102 cm pikkune kaksikõde sõidab edasi oma 12 tollisega veel ja 16 peale ei ulatuks ta ronimagi (ok, see oli piltlikult). Ise ei mõtleks isegi nii väiksele lapsele 16 tollise ostmist. Kui raha tahaks kokku hoida, siis ei ostaks veel üldse ratast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 tolline sobib talle ainult sel suvel. Järgmiseks suveks tuleks juba uus ratas osta.

Meetrisele jääb see 12 tolline juba väikseks.

Ise ostsin 4a sünnaks Stardust. 12-tolline jäi ostmata, kuna sellega olekski ainult 2 kuud sõita saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma aru saan, käib jutt tüdrukust. Meie tütar hetkel ka 3,5aastane. 12tollise Treki sai talle ostetud eelmisel aastal. Ega ta eelmine aasta sellega palju ei sõitnud. Lihtsalt ei jaksanud vändata. Nüüd see aasta tahaks loota, et ta sellega ikka rohkem sõidab. Praegu kevadel sõidab veel kindlasti abiratastega. Ratas on täpselt paras. Tüdruk ise 98cm.
Poiss (5aastane) sai see kevad uue 16tollise Schwinni. Poiss 107cm pikk. No tüdrukule oleks see ratas ikka väga suur. Poiss sõidab ilma abiratasteta ja ega ta isegi end selle seljas veel kindlalt ei tunne.
Nii et soovitaks siiski 12tollist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 21:23; 11.04 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaks 14 tollise, kas seda valikus pole? Ostaks teise firma oma siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ostaks 14 tollise, kas seda valikus pole? Ostaks teise firma oma siis.[/tsitaat]

ma ei ole näinud kuskil 14\”, mõtlesin muidu küll sellepeale aga samas arvan, et kui alles alustab, siis tal endal ka julgem, kui on väiksem, ehk. Manööverdada kergem ma arvan.
Kui keegi teab 14\”st siis muidugi võib soovitada, ma viskaks pilgu peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi paljud siin arvavad, et 12\” oleks parem, siis mina ostaks sellise kasvuga lapsele ikkagi juba 16\”. Enda lapsel oli Shwinn 16\” ka esimeseks rattaks. Sadul käis ikka väga madalaks ja lapse jalad ulatusid küll pedaalideni. 3-selt sõitis meil abikatega ja ainult siledal asfaldil, sest lapse osavus ja jõud polnud veel sellised, et kimada ilma abikateta kuskil metsa all. Ja meil ei oleks vahet olnud, kui see ratas oleks 12\” olnud, ega ta ikka paremini sõita poleks osanud ega julgenud (sai proovitud vahel ju ka teiste rattaid). Nii et see esimene ratta-aasta 3-selt oligi ikka selline aeglase sõidu aasta abikatega. Järgmine aasta hakkasime siis rohkem harjutama ja saime juba abikad ära. Siis, 4-selt oli raudselt 16\” ratas parem kui 12\”. Ja sõitis ta sellega kuni 6-aastaseni, siis ostsime Trek 20\”. sellega sai läbi kuni 10-aastaseni ja siis ostsime juba korraliku suure ratta (tolle ei oska küll hetkel öelda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]naaskelsaba kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ei ole näinud kuskil 14\”, mõtlesin muidu küll sellepeale aga samas arvan, et kui alles alustab, siis tal endal ka julgem, kui on väiksem, ehk. Manööverdada kergem ma arvan.
Kui keegi teab 14\”st siis muidugi võib soovitada, ma viskaks pilgu peale.[/tsitaat]

14tolliseid olen mina näinud vaid tundmatute rattafirmade valikus. Ühesõnaga nees rattad, mida mõni mänguasjakauplus müüb. Mina ei julgeks sellist odavat ratast osta. Schwinnil, Trekil, Classicul ei ole 14tolliseid. Järgmine on juba 16tolli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 21:23; 11.04 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on 4,5 a pisike tüdruk 97 cm, ostsime just kasutatud 12 tollise schwinni, kartsin et äkki on väike, aga kui proovima läksime, siis oli nii mõnusalt paras, et 16 tolline oleks kindlasti liiga suur, eriti kuna tegemist on esimese rattaga, väiksemaga on ikka lihtsam ja turvalisem alustada. kusjuures sadul ei ole veel kõige kõrgemas asendis. võibolla saab ühe suve sõita, aga mis siis, sellegipoolest ei hakka ostma 16 tollist ratast, millega lapsel oleks ebamugav. kui mõnel firmal on 14 tolline, siis seda võiks proovida, aga schwinnil ei ole sellist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rademar müüb 14\” ratast. Meie ostsime esimeseks rattaks selle (väga väikest kasvu tüdruk sai 3-ks sünnipäevaks) ja järgmise juba 20 tollise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eelmisel aastal 3,5-aastane ja meetri kanti pikkusega noorhärra sõitis eelmisel suvel 16-tollise Schwinniga, mis vanemast õest alles on jäänud. Sadul oli kõige madalamal astmel, ilusti ulatus väntama. Sama vanal sõbrapoisil oli sel ajal 12-tolline ja see oli talle ikka hirmus väike, see poiss oli veidi üle meetri.
Sel aastal minu poiss 4,5 ja just keerasin abikad alt ära. Paari tunniga sai enamvähem selgeks ilma abiratasteta sõidu. 16-tollisega ulatuvad jalad parasjagu maha. Proovisin esiti ka 12-tollise sõbranna rattaga õpetada, aga laps ise kaebas, et see hirmus pisike ja paha vändata.
Mina julgen soovitada 16-tollist või 14-tollist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil kahe lapse kogemus Schwinni ratastega. ainus kindel on see, et sul tuleb minna koos lapsega poodi ratast proovima – kui ikka 16\” rattal jalg ei ulata väntama (osata ta esialgu ei pruugi) või käed sarvedest keerama, siis pole sellega midagi teha. iseenesest lapse mõõdu järgi võiks aga 16\” sobida küll, võid ka näiteks kuu veel oodata ja siis alles ära osta.
ja kui sa just kindlasti Schwinni ei pea ostma, siis eri firmade raamide-sarvede suhted on väga erinevad, minu lastele Schwinn sobis suurepäraselt, aga Scott oli täitsa mööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on 102 cm laps ja meil on 12\” classiku ratas. täiesti sobiv veel. sadulat ka tõstsime alles sel aastal, eelmisel oli kõige madalamas asendis.
no mina küll ei kujuta etter kuidas teemaalgataja 96 cm pikk laps 16\” rattaga sõidab. esimene ratas võiks ikka parajam olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvi pärast küsin, miks Schwinni rattad perekoolikate seas nii ihaldatud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps 3,5-sena umb sama pikana Schwinn \”16\” manööverdamisega hakkama poleks saanud. 5-lt sai, ja natuke varem oleks ilmselt saanud, aga mitte aasta varem.
Sõltub palju lapsest (kas tahab ilma abiratasteta sõita võimalikult kiiresti või mõnuleks paar aastat abiratastega sõites)ja ka lapse jalgade pikkusest. Kui mul oli poodi minnes mõte ka \”kasulikumat\” ratast vaadata, siis poes laps proovis ja sinnapaika ta ka jättis ning \”12\” sõitis poest ära.
Minu lapsele 5-lt Shwinn Stardus ei meeldinud. Istumine oli kuidagi vale, ja minuarust olid tal narmad, mis lapsele üldse peale ei länud (mõnele meeldib), eelistas selles vanuses käikudega \”16\” ratast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps lapsele schwinni ratta valikul palun nõu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.