Esileht Beebi ja mitmikud Lapsele valitud eesnime kahetsemine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lapsele valitud eesnime kahetsemine

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas siin leidub neid, kes on mingil põhjusel hakanud lapse eesnimevalikut kahetsema pärast nime registreerimist?

Miks kahetsesite? Kas, millal ja kuidas see tunne üle läks? Kas keegi on koguni lapse eesnime vahetanud?

Endal on selline olukord, et hakkasin juba ammu valitud nimes küll enne nime registreerimist kahtlema, aga otsustasime siiski selle nime juurde jääda ja asi sai ametlikuks juba mõned päevad pärast sündi. Paraku on tita esimese elukuu jooksul hakanud kummitama ja rohkem meeldima üks teine nimi, mis jäi kõrvale ebaolulisel põhjusel. Too teine nimi tundub lapsele paremini sobivat ja kui saaksin praegu, lapse teisel elukuul uuesti nime anda, valiksin selle. See rong on aga läinud ja koos hormoonide ja magamatusega tundub nagu oleksin nimepanekut liiga kergelt võtnud ja teinud suure vea. Tegelikult on olemasolev nimi täiesti normaalne nimi ja oli pikalt mu lemmiknimi. Lapsele otsa vaadates ja nime välja öeldes aga miskipärast ei tundu õige…  Mehele meeldivad mõlemad nimed – nii see, mis registreeritud, kui see mis kõrvale jäi. Ilmselt läheb see kahetsusetunne kunagi üle, ehkki praegu tundub küll lootusetu. Teiste beebiteemade kõrval tundub see minu oma küll nagu pseudoprobleem, aga vaevab ometi.

+8
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid ju last hakata kutsuma oma nn lemmiknimega.

Minul on aastate jooksul olnud paar sõpra, kelle nimi ametlikult on hoopis midagi muud, kui see, kuidas ta soovib, et teda igapäevaselt kutsutakse. No umbes, et nimi on Tiina, aga kutsutakse Kristiks.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas on midagi, mis takistab nime vahetamast? Ei ole kursis. Kui ei takista, siis vaheta ära. Või pane see teine, meeldivam nimi lisaks.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Bbb

Nime vahetamine on lihtne

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen üks sellisest inimestest, kelle jaoks nimevalik tundub väga oluline. Just seetõttu, et nimi jääb kogu eluks. Kui soovid nime muuta, siis on igaljuhul praegu õige aeg seda teha.

Mul üks sõbranna tahtis lapsele kahte nime, aga kuidagi viimasel hetkel otsustasid ikkagi ühe panna ja nüüd 7a hiljem ikka tunneb kahetsust, et ei kasutanud mõlemat nime. Aga kui ta esmakordselt selle välja ütles, siis oli laps juba nii suur, et nime muutmine oleks olnud veider.

Mul endal on jällegi natuke vastupidine kogemus, et ei suutnud teisele lapsele kuidagi nime valida. Mõtlesime kaua. Kõik juba küsisid, et mis siis lapse nimi on. Aga ükski nimi ei tundunud piisvalt hea. Oli tunne nagu peaks keskpärastest nimedest valima parima. Kui lõpuks ära otsustasime, siis polnud ikkagi üldse kindel selles valikus, aga mida päev edasi, seda õigemana see nimi tundus. Õnneks läks nii, kuid kartsin, et läheb samamoodi nagu teemaalgatuses.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnes mõttes hea mõte. Vähemalt esialgu tasub nii proovida, et vaadata, kas uus nimi ikka piisavalt meeldib.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnes mõttes hea mõte. Vähemalt esialgu tasub nii proovida, et vaadata, kas uus nimi ikka piisavalt meeldib.

Pidasin silmas esimest kommentaari selle kohta, et võib hakata last kutsuma oma lemmiknimega ilma nime amtenlikult vahetamata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas on midagi, mis takistab nime vahetamast? Ei ole kursis. Kui ei takista, siis vaheta ära. Või pane see teine, meeldivam nimi lisaks.

Kui olemasolev nimi oleks lausa vastumeelne, siis tuleks see vahetamise otsus kergemini. Kuna tegu oli pikalt mu lemmiknimega, siis mõtlen, et äkki hakkan pärast nime muutmist hoopis seda tegu kahetsema. Võib-olla on tegu mingi ajutise tujuga. Sünnituse järel on mu meeleolud üsna kõikuvad olnud. Peaksin ilmselt veidi ootama selle võimaliku nimevahetusega. Samas ei tohiks nii kaua oodata, et laps juba oma nime ära õpib.

Teise nime lisaks võtmine oleks selles mõttes hea variant, et siis poleks muutus nii drastiline ja vana nimi jääks alles. Ei hakkaks selle ärakaotamist kahetsema. Olen küll alati arvanud, et eelistan üht nime kaheosalisele, aga see arvamus võib ju ka muutuda. Seda enam, et need 2 nime täitsa isegi sobivad kokku.

Vahetamist võib takistada muidugi ka juriidiline pool. Et nimemuutmise põhjus pole piisavalt mõjuv. Samuti see, et nimevahetus on üldjuhul lubatud ükskord elus, ehkki mõjuva põhjusega saab ka rohkem. Et kui laps peaks tulevikus ise tahtma nime vahetada, siis võib see justkui raskem olla. Ma nüüd küll muidugi ei tea, kui tõenäoline see oleks, et ta tahab aga ikkagi… Ei tahaks oma nimeeelistuste ja kõhkustega tema elu kuidagi raskemaks teha.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli I lapsega nii, et oli samuti ammu üks nimi välja mõeldud ja terve raseduse arvasime, et paneme selle nime. Kui laps ära sündis, siis mõtlesin ümber. Ka hakkas juba kuu täis saama ja lõpuks panime sellel hetkel sellise enam-vähem nime. Mees tahtis veel tegelikult natuke teistsugust panna, aga kuna sisaldas c tähte ja me tahtnud enam avalduse ja ootamise peale aega raisata, jäi see enam-vähem nimi. Tegelikult hakkas aja jooksul see nimi täitsa meeldima. Ei kujutaks mingi teise nimega ettegi.

Mina arvan ka, et see kahe nime variant on hea. Kui tal on kaks nime, siis saab ta ka ise tulevikus valida kumba eelistab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nime vahetamine on lihtne

Kas on kogemus sellega? Peab olema “mõjuv põhjus”, aga mida selliseks loetakse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nüüd räägin natuke teemast mööda, aga mina kahetsen, et laps sündis teatud kuupäeval. Oleksin tahtnud, et ta oleks sündinud eelmisel päeval, sest selle kuupäeva number oli ilusam. Ja ta sündis öösel kell 1, nii et siiani mõtlen, et äkki ma oleks pidanud ikka sünnitades rohkem pingutama ja pressima, et ta enne südaööd välja tuleks. Ja mõnikord mõtlen, et ikka imelik on see inimene: mulle on sündinud terve ja tubli laps, aga mina põen mingi suvalise sünnikuupäeva pärast. Aga nii on.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaksin teise nime juurde.

+2
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Beebi ja mitmikud Lapsele valitud eesnime kahetsemine