Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lapselt vanuse küsimine (covidiga seoses)

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Lapselt vanuse küsimine (covidiga seoses)

Postitas:
Kägu

Meil ripub lapsel kogu aeg õpilaspilet pükste küljes. Neil nõutakse seda kooliski sööma minnes, peavad registreerima. Mingit muud dokumenti pole ka väljas sööma minnes vaja läinud.

Politsei peale ei hakka meie laps päris kindlasti nutma. Oleme alati talle rääkinud, et politsei aitab, mitte pole hirmutanud politsega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud inimesed lollitavad siin teema all, et kas lapsel pole siis dokumenti ja üliveider jne. Saate ju ise ka aru, et võis juhtuda, et lapsel ei olnud koolikotti kaasas, õpilaspilet võib-olla oli koolikotis, sõita ka võib-olla polnud vaja, ei olnud ühiskaarti või muud taolist. Minu lastega on nii juhtunud, et lähevad välja ja tõesti pole ühtegi dokumenti kaasas. Ja et nad ID-kaarti kaasa tassiks, ma ka ei taha, kaotavad veel koti või rahakoti või varastatakse, siis on dokumendid ka kadunud. Tavaliselt on kotis õpilaspilt ja ühiskaart, ID-kaart on kodus, kui otseselt vaja kuskil pole, siis ei ole 9-aastasel ja 10-aastasel, nagu minu lapsed on, küll seda vaja kaasa tassida.

Kahjuks aga olen mitmelt tuttavalt kuulnud, et teenindajad on lastega ka väga inetult ja ähvardavalt käitunud, kui nutu äärel pikem 10-aastane näiteks ei suuda tõestada, et ta ei ole veel 12. Kõik see on üle igasuguse inimlikkuse piiri läinud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ripub lapsel kogu aeg õpilaspilet pükste küljes. Neil nõutakse seda kooliski sööma minnes, peavad registreerima. Mingit muud dokumenti pole ka väljas sööma minnes vaja läinud.

Politsei peale ei hakka meie laps päris kindlasti nutma. Oleme alati talle rääkinud, et politsei aitab, mitte pole hirmutanud politsega.

Nutma ei aja last sellises olukorras politsei ilmselt, vaid kogu situatsioon, et teda ei usuta ja et keegi ähvardab. Üks jutt on rääkida rahulikus olukorras lapsele, et politsei aitab, aga teine olukord, kui ta on üksi kuskil ja talle ähvardatakse politsei kutsuda ja teda ei usuta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saate ju ise ka aru, et võis juhtuda, et lapsel ei olnud koolikotti kaasas, õpilaspilet võib-olla oli koolikotis, sõita ka võib-olla polnud vaja, ei olnud ühiskaarti või muud taolist. Minu lastega on nii juhtunud, et lähevad välja ja tõesti pole ühtegi dokumenti kaasas.

Jah, tavalisel ajal. Praegu on ju teada, et väljas söömisel on omad nõuded. Teenindaja süü ei ole, kui ta soovib kontrollida nõuetele vastavust. Lapsevanema kohus on hoolitseda, et lapsel oleks vajalik kaasas, kui on plaan väljas süüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpilaspilet, haigekassakaart, euroopa ravikidlustuskaart, isegi raamatukogupiletiga on minu lapsi igale poole lubatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, minul enesel oli selline kogemus, et see, laps, kes oli ligi 12, pidi ikka autosse dokumendi järele minema ja dokumendita sisse poleks lastud (õige ka, seadus on seadus) , pisem, kes ilmselgelt on noorem, aga unustas ka õpilaspileti maha, lubati niisama sisse, sest pikkus juba ei andnud 12 aastast välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ka ID kaardi pildiga sisse saanud, mis on tal telefonis. Muud dokumendid võivad jah maha ununeda, aga telefon on ikka kaasas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Lapselt vanuse küsimine (covidiga seoses)