Esileht Pereelu ja suhted lapsendamine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: lapsendamine

Postitas:

Tere,selline küsimus siis ,et kui on soov meil abikaasaga minu poeg enda nime peale võtta et lapsendaks minu lapse kas siis on vaja bioloogilise isa nõusolekut kindlasti ?Bioloogiline isa lapse vastu huvi ei tunne ja ma ka ei tea ka kust teda leida kui peaks alllkirja vaja minema .Kas siis kuidagi kohtu kaudu ka võimalik ilma ,et tema nõusolekut vaja ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaja on selle inimese nõusolekut, kelle nimi on lapse sünnitunnistusel isa lahtris.
Jah, enamasti (90-95% juhtudel?) on see bioloogiline isa, aga mitte alati ja vahel on see lahter hoopis tühi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan teil see asi ette võtta ja lõpule viia. St et lapse vanemateks saaksid ikka need vanemad, kes teda tegelikult armastavad ja kasvatavad, mitte keegi võõras, keda laps võib-olla elu seeski näinud ei ole.
Vastasel juhul võib juhtuda, et kunagi aastakümnete pärast helistab teie suureks kasvanud lapsele sotsiaaltöötaja, teatab et ta isa olla hooldekodus ning maksku poeg nüüd kinni selle temale tegelikult võõra inimese raviarved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitan teil see asi ette võtta ja lõpule viia. St et lapse vanemateks saaksid ikka need vanemad, kes teda tegelikult armastavad ja kasvatavad, mitte keegi võõras, keda laps võib-olla elu seeski näinud ei ole.
Vastasel juhul võib juhtuda, et kunagi aastakümnete pärast helistab teie suureks kasvanud lapsele sotsiaaltöötaja, teatab et ta isa olla hooldekodus ning maksku poeg nüüd kinni selle temale tegelikult võõra inimese raviarved. [/tsitaat]

Päris nii see ka nüüd ei käi. Kui isa ei ole oma last toetanud ja üleval pidanud siis ei lasu ka lapsele kohustust isa üleval pidada. Ja seda, et isa last ei ole üleval pidanud peab tõestama isa(õigem oleks siis õelda, et ta peab tõestama, et ta on oma last üleval pidanud), mitte laps.
Sellest teemast oli alles hiljuti siin juttu pikalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa tahad et võõras inimene lapsendaks sinu lapse, kui lahku lähete ja siis nõuad ju sisuliselt võõralt inimeselt elatist. Milleks? Kui praegu on armastus ja olete nn üks pere, siis ta aitab sul last kasvatada ja võib-olla oletegi elu lõpuni koos, aga garantiid ju pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui sünnitunnistusel on isana keegi kirjas, siis tuleb kõigepealt kohtus hakata taotlema temalt vanemlike õiguste ära võtmist. Ning alles siis saad hakata ajama seda lapsendamise asja.
Kui sünnitunnistusel on isa lahtris auk, siis on sinu jaoks asi sedavõrd kergem ja kiirem.
Siiski peaks sinu uus mees aru saama, et lapsendades su lapse, on tal seadusest tulenev kohustus ka seda last toetada, vaatamata sellele, kas te tulevikus olete veel koos või mitte. Ja ka sinu lapsel on samasugused õigused ja kohustused, nagu oleks tegemist tema lihase isaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sünnitunnistusel on isana keegi kirjas, siis tuleb kõigepealt kohtus hakata taotlema temalt vanemlike õiguste ära võtmist. Ning alles siis saad hakata ajama seda lapsendamise asja.
Kui sünnitunnistusel on isa lahtris auk, siis on sinu jaoks asi sedavõrd kergem ja kiirem.
Siiski peaks sinu uus mees aru saama, et lapsendades su lapse, on tal seadusest tulenev kohustus ka seda last toetada, vaatamata sellele, kas te tulevikus olete veel koos või mitte. Ja ka sinu lapsel on samasugused õigused ja kohustused, nagu oleks tegemist tema lihase isaga.[/tsitaat]
Ei pea vanemlike õigusi ära võtma, bioloogiline isa võib ise anda loa lapsendamiseks, st loobub ise oma vanemlikest õigustest (ja ka kohustustest).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõelge enne väga pikalt järele, kas see ikka on õige mõte. Kas mees algatas selle mõtte ja ajaks vajadusel ise kõik bürokraatia asjad ära? Kui mitte, siis jäta see mõte.
Meestel ei ole lastega sellist sügavat sidet, nagu naistel. Mis silmist, see südamest.
Karm, aga isegi siinsed igapäevased teemad tõestavad seda. Kui te peaksite lahku minema, siis jääb olukord väga veidraks. Pealegi, seda fakti, kes on lapse isa, ei ole ju võimalik muuta tegelikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll teeks sama nagu teemaalgataja….minuarust lausa ideaalne variant, kui naise uus mees võtab naise lapse oma nimele ametlikult. Isa on ikka see kes kasvatab.
Kes lapse bioloogiline isa on, sellele pole ju mingit tähtsust, kui too mees lapsest ei huvitu ja last kunagi vaatamas ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime asja läbi 2 aastat tagasi. Oleme abielus ja meil on ka ühine laps. Minu mees on mu vanemat last kasvatanud 6 elukuust alates. Sünnitunnistusel oli isa lahter tühi (lapse bioloogilise isa omal soovil). Meil läks selles suhtes lihtsalt, et vaja oli ainult minu nõusolekut, aga tean, et kui sünnitunnistusel on isa andmed olemas, peab saama tema nõusoleku ja notariaalselt kinnitatud paberitele allkirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted lapsendamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.