Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Lapsendamine (üksikemana)

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Lapsendamine (üksikemana)

Postitas:

Kuna endal hetkel seis mehega suhteliselt segane, oleme kaua koos olnud, aga ei tea kas koos jätkame. Kasvamas ka üks laps, aga tahaksin ka teist last kindlasti. hetkel pole mingit kindlustunnet mehe poolt ja olen mõelnud, et tahaksin endale lapse lapsendada. Juba natuke suurema lapse, mitte beebieas. Aga kas on võimalik seda teha ka üksikemana, juhul kui pere koost laguneb. Kuna olemas elamine ja olen ennast kindulustanud nii et saan ka üksi hakkama ja palk on ka hea, tugisüsteem oleks vanemate näol k olemas. On kellegil kogemusi selles osas ja keegi lapsendanud, on see pikk protsess ja loomulikult on võõra lapse võtmine ka emotsionaalselt teine kui oma lapse sünnityamine, aga olen järjest enam sellele hakanud mõtlema. Ka vanus on juba selline, et nooremaks just ei lähe…:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, lapsendada saab ka üksi st ainult naine või ainult mees st
lapsendajaks võib olla abielus mitteolev isik((Vallaline isik võib lapse lapsendada ainult üksinda PKS § 148 lg 1).
Samas, kui oled abielus, siis sama last saavad lapsendada abielus olevad isikud. Lapse võib lapsendada ka ainult üks abikaasa, kui teine abikaasa on piiratud teovõimega ega saa seetõttu lapsendada (PKS § 148 lg 2).

https://www.eesti.ee/est/teemad/kodanik/perekond/lapsed_perekonnas/lapsendamine_alaealise_ule_eestkoste_seadmine_ja_lapse_perekonnas_hooldamine#Lapsendamine

Lapsendamise sooviavalduse esitab lapsendada sooviv isik maavalitsusele. Lapsendajaks võib olla vähemalt 25-aastane isik. Kohus võib lubada lapsendajaks olla ka nooremal täisealisel isikul. Lapsendamise otsustab kohus lapsendada sooviva isiku avalduse alusel. Vähemalt 10-aastast last võib lapsendada üksnes tema nõusolekul. Arvestada tuleb ka noorema kui 10-aastase lapse soovi, kui lapse arengutase seda võimaldab.

Veel infot:
http://www.omapere.ee/

eriti

http://www.omapere.ee/handbook/

Mida oleks hea teada?

*lapsendamise tulemusel tekivad lapsendaja ja lapsendatud lapse vahel vanema ning lapse vahelised õigused ja kohustused
*lapsendamine on tähtajatu ega saa olla seotud tingimustega
*lapsendajaks võib olla vähemalt 25-aastane isik, kes on suuteline lapse täisealiseks kasvatama
*lapsendada saab ainult alaealist (kuni 18-aastast) isikut
*lapsendada saab last, kelle vanem(ad) on andnud lapsendamiseks nõusoleku, kelle vanem(ad) on surnud või kelle vanema(te)lt on ära võetud vanema õigused
*sama last võivad lapsendada ainult omavahel abielus olevad isikud
*lapsendajaks võib olla abielus mitteolev isik.

*kohus otsustab lapsendamise üksnes lapsendamist sooviva isiku avalduse alusel
*kohus kaasab lapse elukohajärgse maavanema lapsendamise otsustamiseks vajalike andmete (avaldaja tervis, varaline seisund, eluase, suutlikkus last kasvatada, tema eest hoolitseda ja teda ülal pidada) kogumiseks ning esitamiseks kohtule
*lapsendamine on hagita menetlus, kuhu kohus võib kaasata bioloogilise vanema
*kohus kaasab lapsendamisse lastekaitsetöötaja
*kohus koostab lapsendamise kohtumääruse, mis jõustub üleandmisel lapsendajale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõigepealt koli oma mehest eraldi ja ela üksi. Kui su elus pole just räiget vägivalda, siis üksielamine ei pruugi üldse tunduvalt parem kooselust olla. Kui halvas suhtes mees ikkagi täidab ühe osa sinu ja lapse vajadustest, siis üksiolles tuleb see kohe välja. Tugivõrgustikuga aga pead korralikult läbirääkima, et ei juhtuks selline asi, et lubatakse ühte aga reaalsus on teine. Kui su olemasoleva lapse jaoks eluolu halveneb tunduvalt tema meelest, siis võib ta sulle elulõpuni hakata etteheitma oma lõhutud elu. Oled valmis seda viha taluma kuni su oma laps saab täisealiseks ja ehk saab aru, miks sa tegid tegusid, mida tema võis tõlgendada kui enda vastu suunatuna. See et sina tahad teist last, ei tohi olemasoleva lapse olukorda halvendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhtpraktiliselt võib see osutuda keerukaks, kui soovid lapsendada imikut. Terve imiku lapsendamise võimalust ootavad sajad paarid, lapse huvidest lähtuvalt eelistab enamik ametnikke üldjuhul siiski abielupaare, mitte üksikuid naisi. Nii et see on üsna raskesti saavutatav olukord.

Kui oled valmis lapsendama suuremat last või leppima hooldusõigusega lapse puhul, kes pole lapsendamiseks \”vaba\” (st vanematelt pole ametlikult vanemlikke õigusi ära võetud), ning Su elutingimused on lapse jaoks sobivad, siis ilmselt on Su plaan ilma suuremate raskusteta teostatav.

Lapsendamise nimel mehega vägisi koos elada küll ei soovita – Sa pead ka lapsendatavale lapsele mõtlema. Tema elus on negatiivseid kogemusi ja hülgamist juba niigi küllalt, lahutusdraama uues peres oleks talle ikka kohutav kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsendamine (üksikemana)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.