Esileht Pereelu ja suhted lapsendamisest üle saamine

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: lapsendamisest üle saamine

Postitas:

Ema lahkus perest, kui olin 5 aastane, õde oli siis 12. Isa oli ja on joodik, isa ema, vanaema, võttis meid õega enda juurde. 30 aastat arvasin, et see ei jätnud mulle mingit jälge, kuid viimastel aastatel olen aru saanud, et see nii siiski pole. Nagu olen aru saanud, siis ma ei oska suhet luua/hoida. Ise olen alati arvanud, et pole suhteinimene (2 suhet olnud, üks pidas vastu üle 7 aasta, kuid kummagis ei tundud ennast mugavalt ja lõpetasin ise ära). olen viimased 4-5 aastat olnud üksi, väga rahul, stressi on vähem ja elu on ilusam. Olen alati kõrvust mööda lasknud hordide leelotuse, et suhtes peab olema, sest näen vaid suhte laastavat mõju (pidevad tarbetud kompromissid, arvestamised, teiste probleemide lahendamised jne). Saan suhtest aru, kui lapse kasvatamiseks vajaliku kooslust, kuid kuna lapsi ma ei taha, siis ei saa suhetest aru.

Käin teraapias ja olen aru saanud, et tegelikult on ema hülgamine tugeva jälje jätnud ja muutnud mu mentaliteeti. Terapeudiga arutades oleme arusaamisele jõudnud, et otseselt midagi valesti pole, lihtsalt olen äärmiselt iseseisev ning seetõttu ei saa suhte loomusest aru. Muu hulgas ei väärtusta ma ka iniesi — ma suhtlen vabalt ja suhtun neisse austavalt, kuid midagi erilist neist ei arva ja nn luurele koos ei läheks.

On siin vanemate poolt hüljatuid? Kuidas eluga hakkama saate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 09:39; 04.10 11:00; 04.10 11:35; 04.10 13:44; 04.10 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sul on juba kõiuge varasematest elukogemustest saadik tulnud õppida, et usaldada saab ainult iseennast. Mis tegelikult ei olegi niiväga vale ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kus see lapsendatud laps mängu tuleb? Kas tema käib ka teraapias?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 10:56; 05.10 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ongi lapsendatud laps, kes nüüd siis täiskasvanu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 09:39; 04.10 11:00; 04.10 11:35; 04.10 13:44; 04.10 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemad on kinkinud sulle elu. Rohkemaks polnud nad võimelised. Ja selle elu kinkimise eest tuleks olla tänulik. Vahel on mõne vanema lahkumine pigem hea kui halb. Ehk siis sa ei tea, mis oleks toimunud siis kui ema oleks jäänud perejuurde. Ehk oleks ta olnud vägivaldne ja sa oleks pidevalt näljas ja läbipekstud olnud. Aga ta lahkus. Seetõttu on väga lihtne mõelda ,et elu oleks siis olnud kordades parem, kui ema poleks lahkunud. Aga mis siis kui oleks kordades hullem olnud? Nii siis sa ei tea, miks ja sa ei tea, mis oleks saanud, kui asjad oleks teistmoodi Saad lähtuda sellest, mis on. Väita, et sul pole suhteid seetõttu, et ema sind mahajättis, on rumalus. Suhteid pole ka neil inimestel, kes on tervest perest, kellel on õnnelik lapsepõlv ja ikkagi on nad üksi. Tean inimest, kes väidab, et tal ei ole suhet, kuna tal oli nii õnnelik lapsepõlv. Ta ei suuda latti alla lasta 🙂 Ema hülgamist põhjusena saaks väljatuua laps. Täiskasvanud inimene on aga võimeline kõike muutma, kui ta nii otsustab. Hetkel tundub, et ohvri roll on sulle omane ja võtad selle alati kilbina endale kui vaja on põhjendada, miks asjad on nii nagu on. Nii et ole tänulik, et sa tead oma vanemaid, tead oma sugulasi, et sa ei elanud kogu lapsepõlve lastekodus ja vaata mida sa praeguse eluga peale saad hakata. Suhete puudumist võiks tõlgendada ka sellega, et sa pole õiget veel leidnud ja igasugused sulle ei sobi. Tõlgendada sellega, et ema lahkus ( oleks võinud ju ka surra sünnitusel), on minu meelest piiratud vaade põhjustele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemad on kinkinud sulle elu. Rohkemaks polnud nad võimelised. Ja selle elu kinkimise eest tuleks olla tänulik. Vahel on mõne vanema lahkumine pigem hea kui halb. Ehk siis sa ei tea, mis oleks toimunud siis kui ema oleks jäänud perejuurde. Ehk oleks ta olnud vägivaldne ja sa oleks pidevalt näljas ja läbipekstud olnud. Aga ta lahkus. Seetõttu on väga lihtne mõelda ,et elu oleks siis olnud kordades parem, kui ema poleks lahkunud. Aga mis siis kui oleks kordades hullem olnud? Nii siis sa ei tea, miks ja sa ei tea, mis oleks saanud, kui asjad oleks teistmoodi Saad lähtuda sellest, mis on. Väita, et sul pole suhteid seetõttu, et ema sind mahajättis, on rumalus. Suhteid pole ka neil inimestel, kes on tervest perest, kellel on õnnelik lapsepõlv ja ikkagi on nad üksi. Tean inimest, kes väidab, et tal ei ole suhet, kuna tal oli nii õnnelik lapsepõlv. Ta ei suuda latti alla lasta ???? Ema hülgamist põhjusena saaks väljatuua laps. Täiskasvanud inimene on aga võimeline kõike muutma, kui ta nii otsustab. Hetkel tundub, et ohvri roll on sulle omane ja võtad selle alati kilbina endale kui vaja on põhjendada, miks asjad on nii nagu on. Nii et ole tänulik, et sa tead oma vanemaid, tead oma sugulasi, et sa ei elanud kogu lapsepõlve lastekodus ja vaata mida sa praeguse eluga peale saad hakata. Suhete puudumist võiks tõlgendada ka sellega, et sa pole õiget veel leidnud ja igasugused sulle ei sobi. Tõlgendada sellega, et ema lahkus ( oleks võinud ju ka surra sünnitusel), on minu meelest piiratud vaade põhjustele.

Äärmiselt rumal jutt. Tänud arvamuse eest, kuid enne kui sõna võtad, katsu ennast natuke ka teise olukorda panna, seda enam, et Sul endal sellist olukorda kunagi ei ole olnud. Kahjuks on aga enamik inimesi sellised, kes tuletasid mulle terve lapsepõlve meelde, kui VEDANUD mul on, et tädi Maali-Juuli mind enda juurde võttis, justnagu oleks see jackpot!

Küsimus ei ole minu ohvrirollis — pole keegi mind veel sellises rollis näinud, pigem on mulle liigset dominantsust ette heidetud. Ka elus hakkamasaamises olen ma peajagu paljudest üle, niiet küsimus ei ole ka selles. Küsisin, kas keegi, kellel on sarnane kogemus, on ennast ka suhtes mugavalt tundnud, sest põhimure hüljatud lastel on hirm hülgamise ees ja seetõttu nad inimsuhetesse eriti ei panusta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 09:39; 04.10 11:00; 04.10 11:35; 04.10 13:44; 04.10 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina oled küll üks vähestest siis, kes ei otsi suhet, ei klammerdu ükskõik kelle külge.
Neid mahajäetud laste lugudest tulevad välja nende hirmud hülgamise ja üksinduse ees ja sellest tulenevad ämbrisse astumised.
Tegelikult mind huvitaks, kuidas vanaema sind nii enesekindlaks kasvatas või kasvasid ise sõltumatuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajad pealkirjas segamini lapsendamise ja hülgamise. Kas need on sinu meelest üks ja sama?
Tead, väga paljudel inimestel on väga suured mured. Näiteks terviseprobleem, mis ei lase oma potentsiaali realiseerida. Või sünnib puudega laps, mis Eestis on üks suuremaid õnnetusi, mis inimesega juhtuda saab.
Kui sa ise oled terve ja su lähedased on terved, siis oled õnnelik inimene hoolimata sellest, et su ema oma eluga toime ei tulnud. Lihtsalt otsid õigustusi oma probleemidele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vanemate poolt hüljatud. Noh, vanemad küll lahutasid, kui olin 6-aastane, aga isaga jäime suhtlema. Suhete osas on mul kehvem seis kui sul ja mina tunnen end jube hästi. Pole iial vajanud kedagi niisama enda kõrvale. Olen 40 ning hetkel olen suhtes, mis on kestnud 2,5 aastat. Rekord! 🙂 Eelmine oli 10-aastat tagasi ning kestis alla kahe aasta. Ning siis on olnud üks suhe, mis kestis natuke alla aasta ning rohkem selliseid pikaajalisi polegi.
Olen väga iseseisev. Ja ma ei leia, et see on konkreetselt põhjus, et mu isa nö “uttu tõmbas”. Ma oleks samasugune ka siis, kui isa oleks jäänud. Ja siin ei ole küsimus selle, kas keegi läks või jäi, vaid isikuomadustes. Ma oleks ka siis õppinud seda, et isa peale ei saa loota. Aga see pole ainus õppetund olnud, ka hiljem on läinud nii, et pole saanud kellegi peale loota. Mul ka võibolla lühike süütenöör, ootan ja ootan ning siis lõpuks teen ise kõik ära. Teen lõpuks paremini.
Õde mul seevastu, on pea 20 aastat juba abielus. Seega see, kas keegi läheb ära, hülgab jne, ei põhjusta seda, kuidas keegi elus pärast käitub, vaid pigem on see kinni inimese isikuomadustes, järeldamisvõimes jne.
Minu arvates ei ole iseseisvusel midagi viga. Mina olen ka end üksi olles tundud suurepäraselt. Ma otsin küll suhet, aga väga head 🙂 Praegu mul on selline ja sellest hoian kinni. Minu jaoks on suhte latt väga kõrgel – suhtes peab olema parem kui üksi, täielik sobivus vaimselt, emotsionaalselt, füüsiliselt. Sarnased väärtushinnangud. Mu elukaaslane peab olema mu parim sõber ja parim armuke. Alla selle ma ei lepi. Mul on palju sõpru, olen ise oma elu peremees, mul on palju huvitavaid hobisid (rohkem, kui jõuan tegeleda) ning ei vaja teist inimest kõrvale, kes oleks lihtsalt “abiks”. Jama on selles, et selliseid väga häid sobivusi, juhtub elus ette üliharva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla nii ja võibolla naa. Keegi ütles siin juba, et see, kuidas inimene elus hiljem käitub, on väga palju kinni tema iseloomuomadustes ja järeldamisvõimes, mitte üksnes selles, mis temaga juhtus. Kui sa soovid oma elufilosoofias lähtuda hülgamisfaktist, ei saa keegi sulle seda pahaks panna.
Aga kui sa tahad elus edasi liikuda ja õnnelik olla, siis mina sinu asemel lõpetaksin pikad mineviku analüüsimise tunnid terapeudiga ja keskenduksin iga päev iga tund olevikuhetkele, mitte sellele, mis kunagi toimus. Mineviku analüüsimine on kõige ebaproduktiivsem tegevus, tuleb tunnistada, see ei tee su elu paremaks. Seda võib teha, aga sellesse ei ole mõtet takerduda. Sest sa oled nüüd täiskasvanu, kes saab ja suudab ise oma elu kohta käivaid otsuseid vastu võtta. Sinu otsus loeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mitmelapselise terve perekonna hoitud ja armastatud laps. Omale ei taha suhet, ei kannata kooselu, armastan ja naudin üksindust ja iseotsustamist. Lapsepõlv võib anda kas kindluse või ebakindluse ja millest see täpselt sõltub, on erinevatel inimestel erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas su õel suhetega on läinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla nii ja võibolla naa. Keegi ütles siin juba, et see, kuidas inimene elus hiljem käitub, on väga palju kinni tema iseloomuomadustes ja järeldamisvõimes, mitte üksnes selles, mis temaga juhtus. Kui sa soovid oma elufilosoofias lähtuda hülgamisfaktist, ei saa keegi sulle seda pahaks panna.
Aga kui sa tahad elus edasi liikuda ja õnnelik olla, siis mina sinu asemel lõpetaksin pikad mineviku analüüsimise tunnid terapeudiga ja keskenduksin iga päev iga tund olevikuhetkele, mitte sellele, mis kunagi toimus. Mineviku analüüsimine on kõige ebaproduktiivsem tegevus, tuleb tunnistada, see ei tee su elu paremaks. Seda võib teha, aga sellesse ei ole mõtet takerduda. Sest sa oled nüüd täiskasvanu, kes saab ja suudab ise oma elu kohta käivaid otsuseid vastu võtta. Sinu otsus loeb.

Mulle väga meeldis see kommentaar. Minu isa jättis mu ema maha ja mina kasvasin ilma isata. Kogu aeg ikka suguseltsis tädikesed vangutasid pead ja rääkisid, et nooh, see laps küll normaalset peresuhet luua ei oska jne. Mõtlesin nende mõjutusel juba ise ka, et mis seal ikka, jään siis üksikuks, kaalusin doonoriga lapse tegemist.
Sellegipoolest olen praeguseks juba 18 aastat õnnelikus abielus oma noorusarmastusega. Mu naabritüdruk aga, kes kasvas hästi harmoonilises perekonnas, ei leia oma armastust, pidevalt proovib ja vahetab ning on tänini (40-a) üksik.

Olen lapsendamise teemaga tegelenud ja suhtlen väga palju lapsendatud lastega. Ütleks, et nad on täiesti tavalised lapsed, kõigil on oma iseloom, mille abil nad tõlgendavad endaga toimunut. Kui nad on sattunud tugevasse perre, siis see pere suudab mineviku edukalt n.ö üle kirjutada. See inimene, kes last kasvatab, ei pea olema üldse tema bioloogiline ema. Vaid tähtis on see, et lapsel oleks olemas keegi, kes teda tõeliselt armastab ja temasse usub. Kui laps seda tajub, siis on kõik korras.

Kahjuks on väga palju peresid, kus lapsel selline tugi tegelikult puudub, ja see on kurb. Pealtnäha on kõik nagu ideaalses korras, ilus terve õpikuperekond, kuid laps on oma mõtete-muredega täiesti üksi. Ehkki mina ei näinud oma isa sisuliselt mitte kunagi (vahel tänavanurgal vaid silmasin fotolt tuttavat nägu) ning emagi oli põhiliselt tööl või sõbrannadega väljas, oli minul olemas maailma parim vanaema! Ta oli minu jaoks alati olemas, uskus minusse, kuulas mind ära, aitas ja lohutas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 13:04; 07.10 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina oled küll üks vähestest siis, kes ei otsi suhet, ei klammerdu ükskõik kelle külge.
Neid mahajäetud laste lugudest tulevad välja nende hirmud hülgamise ja üksinduse ees ja sellest tulenevad ämbrisse astumised.
Tegelikult mind huvitaks, kuidas vanaema sind nii enesekindlaks kasvatas või kasvasid ise sõltumatuks?

Ma olen selline, kes kardab hülgamist ja mul on kombeks ise kõik ennem ära lõpetada, kui näen, et suhe kisub rappa, kui, et jääda ootama, et mind hüljatakse. Ma ei usalda ka 100% kedagi, eriti veel mehi. Elu on muidugi ka näidanud, et ei maksagi usaldada ega väga uskuda. Üksi olen tugevam inimene ja vaimselt palju tervem, kui suhtes olles, sest ilmselt ei korva keegi lapsepõlve traumasid ja, et miski minus muutuks.
Mina pole lapsendatud, aga olin väike, kui vanemad lahutasid ja isa ära läks. Ema ja isa kooselu oli nii kohutav olnud, et parem juba lapsendatud olla mujal peres. Oli joomised, teised naised, kui ema kodus polnud, peksmised, mida ma kõike pealt nägin. Emal polnud mu jaoks aega. Olin pidevalt kellegi hoida. Pool küla on mind hoidnud muudkui. Ema oli pidevalt tööl ja tegeles oma tööasjadega. Ilmselt lükkas ta ka minu kõrvale, kui mehest lahutas. Ma ei mäleta end lapsena üldse. Absoluutselt ei mäleta, et kus elasime, elu isaga ja no täielik must auk. Olen uurinud, et miks see nii on, sest üldiselt inimesed ikka ju mäletavad oma lapsepõlve. Öeldi, et see tuleb vaimsest traumast, mille alateadvus on blokeerinud.
Mäletan mõnda seika ainult ja need on ka negatiivsed. Mäletan, et üks noor naine hoidis mind, sest emal oli jälle kuskil tegemist. Oli hilisõhtu, õues juba pime. See naine ütles, et läheb toob meie kodust midagi ära, mis maha jäi. Palusin teda, et ta ei läheks, ei jätaks mind üksi. Ta siiski läks ja vaatasin aknast välja ja ootasin teda tagasi. Täielik hüljatuse tunne oli ja arvasin, et ta ei tule enam tagasi, et isa jättis mu maha, ema on mu maha jätnud ja nüüd jäängi päris üksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile vastajatele, päris toredad vastused. Kas kellegil on ema hüljanud? Kuna isa ei ole väga väikelapsele vaja (psühholoogiliselt), siis oleksin huvitatud just nendest, kelle ema on jäädavalt lahkunud enne kooliminekut?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 09:39; 04.10 11:00; 04.10 11:35; 04.10 13:44; 04.10 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas su õel suhetega on läinud?

Mitte just kõige paremini, kuigi ema lahkumise ajaks oli ta juba varateismeline. Tal on küll suhe, aga suhte kvaliteet on halvemast halvem — varane rasedus, vägivaldne suhe, sellest tulenev tupik ja masendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.10 09:39; 04.10 11:00; 04.10 11:35; 04.10 13:44; 04.10 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sina ja üldse paljud inimesed lihtsalt ei kohta õiget inimest, kellega suhe luua. Kes oleks piisavalt intelligentne ja empaatiavõimeline, et sind toetada, armastada ja olla parim sõber, samas iseseisvale inimesele piisavalt vabadust anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jätnud jälje. Olen ka järginud soovitust eluga edasi minna, mitte olla ohver, mitte süüdistada ja elada olevikus. Nüüd 40 selt tunnen, et sügaval sees on alati hõõgumas kurbus et nii on, see tekitab pinnavirvendusi, aga igapäevaelu ei sega. Suhete osas saan ka kenasti hakkama, arvestades et inimsuhted ongi üks keeruliseim kunst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.saeioleyksi.ee foorumis on nendel teemadel päris palju ja sügavalt arutletud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sel juhul on sul väga hästi läinud.

Mind ja mu noorimat õde ei lapsendanud keegi. Elasime ja kasvasimegi nagu tänavalapsed. Mina olen täna teistkordselt abielus, õde on olnud mitmekordselt armukeserollis ja elab üksi. Ta tahaks suhtes küll olla, kuid ei soovi vastutust võtta – liiga tänamatu tema jaoks. Mina jälle võimlen suhtes isegi üle, kuid õpin iga konflikti järel haaret aina enam lõdvendama. Ikka alateadlikust hülgamishirmu kartusest.

Jah, minevik käib varjuna kaasas, kuid ma ei ole valinud sellesse kinnijäämist… Õde süüdistab tänaseni mõlemat vanemat ja on oma eluga rahulolematu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 21:27; 04.10 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a 18 aastat õnnelikus abielus oma noorusarmastusega.

Julge tüdruk. Perekoolis on selline suhe väga põlu all, ainult ullikestest keskaegsed krunniga tädid võivad midagi sellist taluda, sest keegi neid lihtsalt ei taha.
Ja sina tunnistad kohe julgelt üles, et oled oma esimese armastusega 18 aastat abielus!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadedus ajab roheliseks, mis? :-p

Julge tüdruk. Perekoolis on selline suhe väga põlu all, ainult ullikestest keskaegsed krunniga tädid võivad midagi sellist taluda, sest keegi neid lihtsalt ei taha.
Ja sina tunnistad kohe julgelt üles, et oled oma esimese armastusega 18 aastat abielus!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 21:27; 04.10 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pealkiri on teema kohta kummaline. Mis lapsendamine, sa pole ju lapsendatud, su vanaema kasvatas sind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kus see lapsendatud laps mängu tuleb? Kas tema käib ka teraapias?

Ok. aga kes lapsendas?
Kas kasuvanemad olid pahad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 10:56; 05.10 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema lahkus perest, kui olin 5 aastane, õde oli siis 12. Isa oli ja on joodik, isa ema, vanaema, võttis meid õega enda juurde. 30 aastat arvasin, et see ei jätnud mulle mingit jälge, kuid viimastel aastatel olen aru saanud, et see nii siiski pole. Nagu olen aru saanud, siis ma ei oska suhet luua/hoida. Ise olen alati arvanud, et pole suhteinimene (2 suhet olnud, üks pidas vastu üle 7 aasta, kuid kummagis ei tundud ennast mugavalt ja lõpetasin ise ära). olen viimased 4-5 aastat olnud üksi, väga rahul, stressi on vähem ja elu on ilusam. Olen alati kõrvust mööda lasknud hordide leelotuse, et suhtes peab olema, sest näen vaid suhte laastavat mõju (pidevad tarbetud kompromissid, arvestamised, teiste probleemide lahendamised jne). Saan suhtest aru, kui lapse kasvatamiseks vajaliku kooslust, kuid kuna lapsi ma ei taha, siis ei saa suhetest aru.

Käin teraapias ja olen aru saanud, et tegelikult on ema hülgamine tugeva jälje jätnud ja muutnud mu mentaliteeti. Terapeudiga arutades oleme arusaamisele jõudnud, et otseselt midagi valesti pole, lihtsalt olen äärmiselt iseseisev ning seetõttu ei saa suhte loomusest aru. Muu hulgas ei väärtusta ma ka iniesi — ma suhtlen vabalt ja suhtun neisse austavalt, kuid midagi erilist neist ei arva ja nn luurele koos ei läheks.

On siin vanemate poolt hüljatuid? Kuidas eluga hakkama saate?

oi, kuidas ma enda ära tundsin. aitäh Sulle nende mõtete eest!
Minul läks ära isa, kui olin 4. Kasvasin üles küll ema ja tema uue mehe ning “uute” lastega, kuid tunnen ennast siiani käopojana, kes kuhugi ei kuulu. Olin ju võõras pesas.
Lisaks elasin terve kooliaja internaadis, kust koju käisin ainult nädalavahetustel ja kodus olin koolivaheaegadel, aga ka siis oli ikka mingi töö-ja puhkelaager vms, kus terve suve käidud sai.
Kasvasin äärmiselt iseseisvaks ja kellegi tuge ega abi ei vaja. Luurele läheks ka igal kell üksi, sest inimesed on reetlikud ja ma naljalt ei usalda kedagi.
Suhetega on mul sama lugu, et ei oska luua ja hoida. Olin küll 22 aastat abielus, kuid nüüd juba 7 üksi ja ei üritagi enam…üksi on ikka nii hea olla tõesti 🙂
Mul on ka lapsed, erinevalt Sinust ma tahtsin lapsi, sest need on minu jaoks elu loomulik osa.

Eluga saan hakkama enda arvates suurepäraselt. Ja seda ilmselt just sellepärast, et tean, et pean ise hakkama saama ning kellelegi loota mõtet ei ole ning ainult ise vastutan enda ja enda elu eest.
Küll on see minu tugevus ja pealehakkamine mulle nii mõnedki probleemid kaela tõmmanud, sest kipun liialt organiseerima. Loomult olen üsna võimukas ning tahan, et kõik oleks minu kontrolli all. Seda ka asjades, mis otseselt minusse ei puutu, kuid on kuidagi kaudselt seotud. Muidugi ma nüüd juba oskan ennast kontrollida ja eemale hoida, kuid nooremana ikka toppisin ennast igale poole ning sain ka väga valusalt vastu nina selle eest.
Ehk ma usun küll, et see kontrollivajadus on seotud minu lapsepõlvega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vanemad on kinkinud sulle elu. Rohkemaks polnud nad võimelised. Ja selle elu kinkimise eest tuleks olla tänulik.

Lollus! Tänulik saab olla asja eest mille üle oled õnnelik, et see sul on sellisena nagu on. Teemaalgataja seda ilmselgelt ei ole, muidu poleks seda teemat siin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles olnud ise tugiisikuks ühele asenduskodus kasvanud tüdrukule, olen mina näinud pigem seda, et vanemate poolt hüljatud (või ametnike poolt perest eraldatud) lapsed kipuvad suhetesse klammerduma. Valdav osa mu tugilapse sõbrannadest (kaasaarvatud ta ise) on asunud üsna noorelt oma poistega koos elama ning kas iga hinna eest üritanud mittetoimivat suhet hoida või liikunud ühest suhtest teise ilma, et vahepeal vallaline üldse olnud oleks.
Aga eks iga laps eõab seda erinevalt läbi ja tagajärjed on ka erinevad. Üks on kindel, vanema lahkumime jätab lapsele jälje.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a 18 aastat õnnelikus abielus oma noorusarmastusega.

Julge tüdruk. Perekoolis on selline suhe väga põlu all, ainult ullikestest keskaegsed krunniga tädid võivad midagi sellist taluda, sest keegi neid lihtsalt ei taha.
Ja sina tunnistad kohe julgelt üles, et oled oma esimese armastusega 18 aastat abielus!?

Ja neile, kes oma suhte üle kurdavad, parastatakse: “mis tegid siis jorsiga lapse, lahuta!” Järeldus: Perekoolis on põlu all ilmselt kõik suhted, nii lühikesed kui pikad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 13:04; 07.10 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema lahkus perest, kui olin 5 aastane, õde oli siis 12. Isa oli ja on joodik, isa ema, vanaema, võttis meid õega enda juurde. 30 aastat arvasin, et see ei jätnud mulle mingit jälge, kuid viimastel aastatel olen aru saanud, et see nii siiski pole. Nagu olen aru saanud, siis ma ei oska suhet luua/hoida. Ise olen alati arvanud, et pole suhteinimene (2 suhet olnud, üks pidas vastu üle 7 aasta, kuid kummagis ei tundud ennast mugavalt ja lõpetasin ise ära). olen viimased 4-5 aastat olnud üksi, väga rahul, stressi on vähem ja elu on ilusam. Olen alati kõrvust mööda lasknud hordide leelotuse, et suhtes peab olema, sest näen vaid suhte laastavat mõju (pidevad tarbetud kompromissid, arvestamised, teiste probleemide lahendamised jne). Saan suhtest aru, kui lapse kasvatamiseks vajaliku kooslust, kuid kuna lapsi ma ei taha, siis ei saa suhetest aru.

Käin teraapias ja olen aru saanud, et tegelikult on ema hülgamine tugeva jälje jätnud ja muutnud mu mentaliteeti. Terapeudiga arutades oleme arusaamisele jõudnud, et otseselt midagi valesti pole, lihtsalt olen äärmiselt iseseisev ning seetõttu ei saa suhte loomusest aru. Muu hulgas ei väärtusta ma ka iniesi — ma suhtlen vabalt ja suhtun neisse austavalt, kuid midagi erilist neist ei arva ja nn luurele koos ei läheks.

On siin vanemate poolt hüljatuid? Kuidas eluga hakkama saate?

sinu iseloom pole su lapsepõlvega seotud, vaid sa oledki natuuri poolest selline.
mina olin väga armastatud laps, ema-isa, vanaema-vanaema ning õe ja venna lemmik pesamuna. suhete osas on mul täpselt samasugused tunded kui sul, need ahistavad mind, samuti teiste inimeste suhtes. olen ka äärmiselt iseseisev ja loodan kõiges iseendale. inimesi ei usalda, sest ma ei arva et keegi teeks asju paremini kui mina. kui sa lähisuhetest ei hooli ja lapsi ei taha, siis milles probleem on üldse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted lapsendamisest üle saamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.