Esileht Pereelu ja suhted lapsendatud olemisest

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 200 )

Teema: lapsendatud olemisest

Postitas:
Kägu

Hea küsimus! Ja pigem olen näinud hoopis vastupidist olukorda, kus laps tahetakse kodust ära viia kõige esimese variandina, ilma üldse probleemidesse süvenemata. Sama hea on küsida, mis huvi on mõnedel lapsevanematel teha oma lapsele halba? Senikaua, kuni leidub selliseid lapsevanemaid, leidub ka samasuguseid sotsiaalametnikke ja ärge küsige, miks. Ühed inimesed kõik.

Ma tean paari inimest, kellel on lastekaitsega probleemid olnud ja mitte kellegi arust ei ole nende perekonnal mitte midagi viga. Täiesti ilmaasjata tülitatakse ja kontrollitakse. Siit Perekoolistki on üks näide, Yxikmees. Samas teised kõrvalt samal arvamusel ei ole, et täiesti lambist oleks tahetud lapsi ära viia. Ikka on probleemid. Üks tuttav kirub Soome lastekaitset, et ta laps ära võeti. Samas nad mõlemad naisega tarbivad narkootilisi aineid ja oli juhus, kus naine virutas lapsele nii, et see vajas arstiabi. Mitte tarbinuna on ta hea ema. Ja nii tema kui ta mees on arvamusel, et sääsest on elevant tehtud. See oli üks näide ainult.

See on pr Tondinahk. Ta võib sel teemal perekoolis lõpmatuseni jaurata. Ja ta jääb enda juurde. Kõik Eesti ja Soome sotsiaalametnikud elavad ainult selle nimel, et täiesti süütutelt inimestelt lapsed ära võtta.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea küsimus! Ja pigem olen näinud hoopis vastupidist olukorda, kus laps tahetakse kodust ära viia kõige esimese variandina, ilma üldse probleemidesse süvenemata. Sama hea on küsida, mis huvi on mõnedel lapsevanematel teha oma lapsele halba? Senikaua, kuni leidub selliseid lapsevanemaid, leidub ka samasuguseid sotsiaalametnikke ja ärge küsige, miks. Ühed inimesed kõik.

Ma tean paari inimest, kellel on lastekaitsega probleemid olnud ja mitte kellegi arust ei ole nende perekonnal mitte midagi viga. Täiesti ilmaasjata tülitatakse ja kontrollitakse. Siit Perekoolistki on üks näide, Yxikmees. Samas teised kõrvalt samal arvamusel ei ole, et täiesti lambist oleks tahetud lapsi ära viia. Ikka on probleemid. Üks tuttav kirub Soome lastekaitset, et ta laps ära võeti. Samas nad mõlemad naisega tarbivad narkootilisi aineid ja oli juhus, kus naine virutas lapsele nii, et see vajas arstiabi. Mitte tarbinuna on ta hea ema. Ja nii tema kui ta mees on arvamusel, et sääsest on elevant tehtud. See oli üks näide ainult.

See on pr Tondinahk. Ta võib sel teemal perekoolis lõpmatuseni jaurata. Ja ta jääb enda juurde. Kõik Eesti ja Soome sotsiaalametnikud elavad ainult selle nimel, et täiesti süütutelt inimestelt lapsed ära võtta.

Vat ei ole. Perekoolis liiguvad mõned sotsiaalametnikud, kel on palju vaba aega käes ja kelle žargoonis nimetatakse kõiki nende tegevust kritiseerivaid kogemusi “Kremli propagandaks”. Tegelikult on sotsiaalametnikega kehvi kogemusi paljudel peredel, ja kaugeltki mitte alati ei ole probleem nii lihtne, et süüdistame aga peresid ja ongi probleem lahendatud. See ei ole nii lihtne. Sotsiaalametnikud võiksid teadvustada, et kõik need arvukad jutud, mida rahvas nende tegevusest räägib, ei ole tekkinud tühjale kohale. Selmet inimesi vaikima sundida, võiks hoopis omaenda tegevuse üle vaadata ja järeldused teha – küll siis ka lastekaitse maine paraneks!

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole eluliselt usutav, et adekvaatne täiskasvanu väidab, et temalt võeti lapsed ära ja ta ei oska kohe mitte ühtegi põhjust öelda. Kohe mitte midagi ei öeldud selgituseks, lihtsalt võeti lapsed kaasa. Loogiline ju, et siin jäetakse midagi rääkimata.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleemsed vanemad enamasti ei ole eriti enesekriitilised. Usun, et paljud on sellistega kokku puutunud – kõik teised on nende probleemides süüdi. Riik, sotsiaalametnikud, õpetajad, sugulased, arstid ja nii edasi. Ainult mitte ise. Ka siis, kui ametnikud juba pereellu sekkuvad ja vanemale tema probleeme selgitavad, ei ole vanem ikka võimeline tõde tunnistama ja enda elu muutma. Süüdistab teisi nii et ninast veri väljas.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole kunagi lastekaitsega kokku puutunud ega tea ka kedagi, kes oleks. Naerma ajab, kui keegi räägib mingist lastekaitse mainest, justkui käiks nad ukselt uksele kõiki kortereid läbi. Probleemsete inimeste suurim probleem ju ongi see, et nad oma probleemi ei tunnista .

Mis kanal see on, kus jookseb tõsielu sari USA politseinike tööpäevast. Uskumatu, kui vähesed inimesed kasutavad võimalust anda ausat ülestunnistust, millega saaks oma karistust kergendada. Kümnest üheksa keerab omale ise mitu vinti peale. Kõige pealt tuleb silmad suureks ajada, et miks te mind korralikku kodanikku üldse kinni pidasite, milline häbematus. Ei mina ei näinud mingit peatumise märguannet, seda te küll ei teinud. Kas teile autos on midagi keelatut? Silmad käivad plaks-plaks – minul või, ei minul ei ole siin autos mitte midagi. Ja kui politseinik sealt kottide kaupa pulbrit välja tõstab, siis läheb tsirkus edasi. Oi, mina ei tea sellest midagi, kust need siia said, ei mina küll ei tea kes pani. Olete arreteeritud, oi siis läheb eriti seakisaks ja rabelemiseks. Plaks-plaks keeratakse omale paragrahve juurde.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat ei ole. Perekoolis liiguvad mõned sotsiaalametnikud, kel on palju vaba aega käes ja kelle žargoonis nimetatakse kõiki nende tegevust kritiseerivaid kogemusi “Kremli propagandaks”. Tegelikult on sotsiaalametnikega kehvi kogemusi paljudel peredel, ja kaugeltki mitte alati ei ole probleem nii lihtne, et süüdistame aga peresid ja ongi probleem lahendatud. See ei ole nii lihtne. Sotsiaalametnikud võiksid teadvustada, et kõik need arvukad jutud, mida rahvas nende tegevusest räägib, ei ole tekkinud tühjale kohale. Selmet inimesi vaikima sundida, võiks hoopis omaenda tegevuse üle vaadata ja järeldused teha – küll siis ka lastekaitse maine paraneks!

Mis krdi kremli propaganda? Ise ka aru saad, mida kirjutad?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vat ei ole. Perekoolis liiguvad mõned sotsiaalametnikud, kel on palju vaba aega käes ja kelle žargoonis nimetatakse kõiki nende tegevust kritiseerivaid kogemusi “Kremli propagandaks”. Tegelikult on sotsiaalametnikega kehvi kogemusi paljudel peredel, ja kaugeltki mitte alati ei ole probleem nii lihtne, et süüdistame aga peresid ja ongi probleem lahendatud. See ei ole nii lihtne. Sotsiaalametnikud võiksid teadvustada, et kõik need arvukad jutud, mida rahvas nende tegevusest räägib, ei ole tekkinud tühjale kohale. Selmet inimesi vaikima sundida, võiks hoopis omaenda tegevuse üle vaadata ja järeldused teha – küll siis ka lastekaitse maine paraneks!

Mis krdi kremli propaganda? Ise ka aru saad, mida kirjutad?

Aga palun! Sotsiaalametnik-kägu erutatud sõnavõtt 12.09 kl 16.20.

Sellised jutud on Kremli propaganda ja täiesti valed. Riigisisest lapsendamist korraldasid varem maavalitsused ja praegu sotsiaalkindlustusamet.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea küsimus! Ja pigem olen näinud hoopis vastupidist olukorda, kus laps tahetakse kodust ära viia kõige esimese variandina, ilma üldse probleemidesse süvenemata. Sama hea on küsida, mis huvi on mõnedel lapsevanematel teha oma lapsele halba? Senikaua, kuni leidub selliseid lapsevanemaid, leidub ka samasuguseid sotsiaalametnikke ja ärge küsige, miks. Ühed inimesed kõik.

Ma tean paari inimest, kellel on lastekaitsega probleemid olnud ja mitte kellegi arust ei ole nende perekonnal mitte midagi viga. Täiesti ilmaasjata tülitatakse ja kontrollitakse. Siit Perekoolistki on üks näide, Yxikmees. Samas teised kõrvalt samal arvamusel ei ole, et täiesti lambist oleks tahetud lapsi ära viia. Ikka on probleemid. Üks tuttav kirub Soome lastekaitset, et ta laps ära võeti. Samas nad mõlemad naisega tarbivad narkootilisi aineid ja oli juhus, kus naine virutas lapsele nii, et see vajas arstiabi. Mitte tarbinuna on ta hea ema. Ja nii tema kui ta mees on arvamusel, et sääsest on elevant tehtud. See oli üks näide ainult.

See on pr Tondinahk. Ta võib sel teemal perekoolis lõpmatuseni jaurata. Ja ta jääb enda juurde. Kõik Eesti ja Soome sotsiaalametnikud elavad ainult selle nimel, et täiesti süütutelt inimestelt lapsed ära võtta.

Vat ei ole. Perekoolis liiguvad mõned sotsiaalametnikud, kel on palju vaba aega käes ja kelle žargoonis nimetatakse kõiki nende tegevust kritiseerivaid kogemusi “Kremli propagandaks”. Tegelikult on sotsiaalametnikega kehvi kogemusi paljudel peredel, ja kaugeltki mitte alati ei ole probleem nii lihtne, et süüdistame aga peresid ja ongi probleem lahendatud. See ei ole nii lihtne. Sotsiaalametnikud võiksid teadvustada, et kõik need arvukad jutud, mida rahvas nende tegevusest räägib, ei ole tekkinud tühjale kohale. Selmet inimesi vaikima sundida, võiks hoopis omaenda tegevuse üle vaadata ja järeldused teha – küll siis ka lastekaitse maine paraneks!

Neid korralike vanemaid, kellelt ilma põhjuseta lapsi eemaldatakse, on seal Facebooki grupis näha jah. Võta üks ja viska teist, nemad pole milleski süüdi, ainult ametnikud on pahad.
Ma ei tea mitte ühtegi inimest, kellel oleks probleeme lastekaitsega või kellelt tahetaks lapsi ära võtta.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kellelt oleks lapsed nii sama ära võetud.  töötasin kohtus ja sinna jõudis asi ikka siis, kui kõik võimalused olid otsas ning lapse huvides oli see, et ta perest eemaldati.  tegelikult teevad sotsiaalametnikud tänuväärset tööd. Meenub kuidas ühte sots.töötajat, kes 2 haiget last viis kodust ära, ajakirjanduses kividega loobiti.

http://www.ohtuleht.ee/447593/kaks-last-ema-juurest-viinud-sotsiaaltootaja-ndash-avalikkuse-silmis-sudametu-ametnik-kodus-seitsme-lapse-hoolitsev-ema

 

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on neid teemasid mitu olnud, kus mingi seltskond tõsimeeli raiub, et sots ametnikud lihtsalt niisama kiusvad nende peret ja lihtsalt niisama eemaldavad lapsi peredest. Põhiliselt on juttu olnud Eesti ja Soome sots töötajatest. Üks lausa väitis, et tasumata parkimistrahvi pärast taheti lapsi ära võtta… või mingi selline lugu oli. Kui siis küsiti selgitust, tuli välja, et põhjust laste äravõtmiseks oli küll ja veel… Täiesti süüdimatu pere oli, kel oligi oma elu korraldamisega suuremat sorti raskused.

Otseloomulikult on need vanemad tegelikult puhtad kui prillikivid. Yxiku näol on meil ere näide olemas. Tema on ju ka väga eeskujulik pere enda arvates. FB-s on sellistel tüüpidel lausa oma lehekülg. Seal möllab lisaks yxikule veel igasuguseid kummalisi tegelasi. Näiteks meesterahvas, kes kurdab, kuidas pahad sots töötajad viisid tema lühikasvulise tütre minema.

Veel meenub lugu välismaalt, kus keegi lillelapsest ema kasvatas oma last täielikult loomalikes tingimustes kuskil paadis. Laps oli pesemata, korralikult söömata, absoluutselt räpases keskkonnas. Tema kodu asus paadis, kust lapsel oli ohtlik liikuda, kui tahtis maa peale minna. Kooli last ei pandud, ehkki Eestist kolis see ema ära põhjusel, et välismaal on palju parem kool.

See ema oli ka enda arust hea ema. Tal oli ka sadu toetajaid. Eestis koguti tema kaitseks lausa allkirju. Kõik olid veendunud, et lapse jaoks on oluline vaid emaarmastus. See, et laps on ohus ja ta kasvab ebainimlikes tingimustes, oli absoluutselt olematu väärtusega asjaolu, sest ema ju armastab oma last.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun! Sotsiaalametnik-kägu erutatud sõnavõtt 12.09 kl 16.20.

Miks see erutatud sõnavõtt on? Mu meelest igati loogiline ja arusaadav jutt, mis tõenäoliselt vastab ka tõele.

Ka minu arvamus on see, et sots töötajad ei kimbuta normaalseid peresid. Ammugi ei võeta kodudest lihtsalt niisama lapsi ära, nagu sinusugused tulihingeliselt väidavad.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti uskumatu – vaatan, et niipalju vastuseid – ja 90 % on kõik täiesti teisel teemal ?!

Kuidas siin ikka nii lappab….

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on neid teemasid mitu olnud, kus mingi seltskond tõsimeeli raiub, et sots ametnikud lihtsalt niisama kiusvad nende peret ja lihtsalt niisama eemaldavad lapsi peredest. Põhiliselt on juttu olnud Eesti ja Soome sots töötajatest. Üks lausa väitis, et tasumata parkimistrahvi pärast taheti lapsi ära võtta… või mingi selline lugu oli. Kui siis küsiti selgitust, tuli välja, et põhjust laste äravõtmiseks oli küll ja veel… Täiesti süüdimatu pere oli, kel oligi oma elu korraldamisega suuremat sorti raskused.

Aga kust sina tead, mis probleemid seal parkimistrahvile lisaks siis veel olid? Otsisin selle loo üles, ja seal oligi ametlikul parkimistrahvi blanketil peal märge, et kes parkimistrahvi ära ei maksa, siis pere olemasolu korral kaevatakse lisaks lastekaitsesse. Kõik. Mingit “muud põhjust” polnudki.

Mu ristipoja vanemad lahutasid ega jõudnud lapse elukohas kokkuleppele. Siis sotsiaaltöötaja nähvas ilma pikema süvenemise ja selgitamisteta, et noh, sel juhul paigutame lapsed hooldusele!

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kust sina tead, mis probleemid seal parkimistrahvile lisaks siis veel olid? Otsisin selle loo üles, ja seal oligi ametlikul parkimistrahvi blanketil peal märge, et kes parkimistrahvi ära ei maksa, siis pere olemasolu korral kaevatakse lisaks lastekaitsesse. Kõik. Mingit “muud põhjust” polnudki. Mu ristipoja vanemad lahutasid ega jõudnud lapse elukohas kokkuleppele. Siis sotsiaaltöötaja nähvas ilma pikema süvenemise ja selgitamisteta, et noh, sel juhul paigutame lapsed hooldusele!

Sa vist ei lugenud teemat korralikult. Lõpuks selgusid ka selle parkimistrahvi loo tagamaad. Sellega seoses oli täiesti arusaadav, miks parkimistrahviga peret lastekaitsega ähvardati.

Ja just nimelt “Aga kust sina tead, mis probleemid seal parkimistrahvile lisaks siis veel olid?” probleemid seal peres olidki. Aga kontekstist väljarebides oli hea heietada, kuidas täiesti süütut peret kiusati. Kui pere ei suutnud pika aja jooksul mitmekümneeurost parkimistrahvi ära maksta – hoopis vastupidi, selle asemel tekitati neid trahve süüdimatult juurde ja jäigalt ignoreeriti kõiki järgmiseid trahve, siis on ju probleem ometi olemas. Lõpuks see kodanik, kes selle parkimisloo näitena välja tõi, selgitas, et perel lihtsalt pole raha, et neid trahve tasuda. Sealt edasi ei ole enam keeruline mõelda… Kui peres on lapsed ja perel ei ole üldse raha… Isegi mitte nii palju, et mõnikümmend eurot ära maksta, siis karjub probleem ju lausa näkku. Ja sama pere tekitas neid parkimistrahve tuimalt järjekindlusega juurde. Siinkohal pole asi enam ainult raha puudumisest, vaid ka suhtumises. Ja, kui lapsevanemate suhtumine on selline, siis tekib tõesti huvi, et kuidas seal peres elavate lastega toimetatakse ja hakkama saadakse. Kas neil on ikka toit laual ja riie seljas, kui vanematel üldse raha ei ole? Kui vanemad on tümikad, keda miski ei huvita, siis kas laste muud emotsionaalsed ja sotsiaalsed vajadused on täidetud?

Lisan, et sellest parkimistrahvist on kirjutatud kahes teemas. Ühes neist oli siiska see teine taust täpsemalt lahti kirjutatud.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seoses lastekaitsega, siis minu kogemus on hoopis teistsugune. See toimus küll nullindatel, aga siiski.

Mind kasvatad väga vägvaldne inimene, mu elu oli kohugav põrgu. Meie pere oli ka lastekaitse jälgimise all, sest meil käis peksu pärast koguaeg politsei ukse taga.
Paar päeva olin päeva olin isegi õega lastekodus, sest meie ema lubas ennast ja minu õde ära tappa.
See, mis meil kodus toimus, oli kohutav. Kahjuks lastekaitse poolt abi ei tulnud. Mis sest, et tõendeid oli. Korduvad perevägivallaga seotud naabrite väljakutsed, arsti poolt fikseeritud vigastused, ema üleriigiline tagaotsimine seoses lubadusega ennast ja mu õde tappa jne. Aga see kõik ei olnud nende jaoks piisav.

Ma eriti ei usu, et korralikelt vanematel lapsi ära võetakse. Isegi retsidelt ei võeta.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist ei lugenud teemat korralikult. Lõpuks selgusid ka selle parkimistrahvi loo tagamaad. Sellega seoses oli täiesti arusaadav, miks parkimistrahviga peret lastekaitsega ähvardati. Ja just nimelt “Aga kust sina tead, mis probleemid seal parkimistrahvile lisaks siis veel olid?” probleemid seal peres olidki. Aga kontekstist väljarebides oli hea heietada, kuidas täiesti süütut peret kiusati. Kui pere ei suutnud pika aja jooksul mitmekümneeurost parkimistrahvi ära maksta – hoopis vastupidi, selle asemel tekitati neid trahve süüdimatult juurde ja jäigalt ignoreeriti kõiki järgmiseid trahve, siis on ju probleem ometi olemas. Lõpuks see kodanik, kes selle parkimisloo näitena välja tõi, selgitas, et perel lihtsalt pole raha, et neid trahve tasuda.

Vabandust, aga olles tutvunud selle looga, imestan, kuidas sul fantaasia täiega lippab. Mitte kuskilt ei selgu, et see, kellele too parkimistrahv välja kirjutati, oli selle ise saanud. Teiseks ei selgu, kust sina eeldad, et neid parkimistrahve pika aja jooksul süüdimatult juurde tekitati – midagi sellist seal ju pole? Kolmandaks, seal toodi välja erinevaid võimalusi, miks mõni pere pole parkimistrahvi tasunud, ühe oletusena pakuti välja, et äkki polnud raha.

Sina aga oled kõik erinevate inimeste arvamised-oletamised toppinud ühte patta kokku, esitled neid miskipärast faktidena ja omistanud need ühele konkreetsele perele. Tõesti südamest loodan, et sa ei ole sotsiaalametnik.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga olles tutvunud selle looga, imestan, kuidas sul fantaasia täiega lippab. Mitte kuskilt ei selgu, et see, kellele too parkimistrahv välja kirjutati, oli selle ise saanud. Teiseks ei selgu, kust sina eeldad, et neid parkimistrahve pika aja jooksul süüdimatult juurde tekitati – midagi sellist seal ju pole? Kolmandaks, seal toodi välja erinevaid võimalusi, miks mõni pere pole parkimistrahvi tasunud, ühe oletusena pakuti välja, et äkki polnud raha. Sina aga oled kõik erinevate inimeste arvamised-oletamised toppinud ühte patta kokku, esitled neid miskipärast faktidena ja omistanud need ühele konkreetsele perele. Tõesti südamest loodan, et sa ei ole sotsiaalametnik.

Ma pole kägu, kellele vastad, aga olen temaga nõus. Olen ka lugenud neid teemasid. Ja ühes neist pandi lausa pilt sellest parkimistrahvist. Ja sealt oli ilusti näha, et neid trahve oli mitu. Erinevatel aegadel. Ehk siis inimesed teadsid, mida nad teevad. nad said trahvi, aga ei teinud trahvist väljagi, vaid parkisid ikka valesti. Ja said jälle trahvi.

Kui ütled, et kuskilt ei selgu, kellele need trahvid olid tehtud, siis sellega vist tahad öelda, et trahvi tehti ka valele ehk süütule inimesele. Sel ei tohiks ju probleemi üldse olla. Seda on ju imelihtne tõestada, et tahv on tehtud valele inimesele. Ehkki, seal teemas see inimene ei väitnud, et see pere sai kellegi võõra trahvi oma kaela.

Kui lastega perel ei ole üldse raha ja lapsevanemad käituvad süüdimatult ning teevad imelikke otsuseid, siis tulebki ju sots töötajatel peret jälgida. Vaidled vastu või? Ja selleks ei pea ju ometi ise sots töötaja olema, et ära tunda vastutustundetud vanemad.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ütled, et kuskilt ei selgu, kellele need trahvid olid tehtud, siis sellega vist tahad öelda, et trahvi tehti ka valele ehk süütule inimesele. Sel ei tohiks ju probleemi üldse olla. Seda on ju imelihtne tõestada, et tahv on tehtud valele inimesele. Ehkki, seal teemas see inimene ei väitnud, et see pere sai kellegi võõra trahvi oma kaela. Kui lastega perel ei ole üldse raha ja lapsevanemad käituvad süüdimatult ning teevad imelikke otsuseid, siis tulebki ju sots töötajatel peret jälgida. Vaidled vastu või? Ja selleks ei pea ju ometi ise sots töötaja olema, et ära tunda vastutustundetud vanemad.

Uurisin natuke vahepeal asja. Parkimistrahvi ei tehtud mitte sellele eesti inimesele, kes Perekooli teemas sõna võttis. Vaid pilt oli võetud internetist, Soome lapsevanemate lehelt, kus keegi pani selle üles ja küsis, et kas talt võetakse nüüd lapsed ära.

Ehk siis point oli tegelikult mujal, ehk see, et lastekaitse võib sekkuda ikka väga lastekaugetel põhjustel. Jaa, loomulikult saab hea fantaasia korral otsida kõikjalt suurt “ohtu” lapsele: näiteks kõrvetab ema vormiroa ära – järelikult ta ei oska süüa teha, laps võib sedasi nälga jääda, tuleb kohe lastekaitset teavitada! Nüüd aga on küsimus, mida see uhke lastekaitse siin täpsemalt teha saab/oskab? Saadab lapsevanema autokooli või kokanduskursustele? Lastekaitseametnikel on kindlasti hästi palju vaba aega, et kõik inimeste elus ettetulevad probleemid parkimistrahvidest kõrbenud  vormiroani neile lahendada/otsustada jäetakse. Mõni võtab asja terve mõistusega, aga mõnele võib võim ka pähe hakata, paraku.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uurisin natuke vahepeal asja. Parkimistrahvi ei tehtud mitte sellele eesti inimesele, kes Perekooli teemas sõna võttis.

Kas keegi väitis seda?

 

Ehk siis point oli tegelikult mujal, ehk see, et lastekaitse võib sekkuda ikka väga lastekaugetel põhjustel. Jaa, loomulikult saab hea fantaasia korral otsida kõikjalt suurt “ohtu” lapsele: näiteks kõrvetab ema vormiroa ära – järelikult ta ei oska süüa teha, laps võib sedasi nälga jääda, tuleb kohe lastekaitset teavitada! Nüüd aga on küsimus, mida see uhke lastekaitse siin täpsemalt teha saab/oskab? Saadab lapsevanema autokooli või kokanduskursustele? Lastekaitseametnikel on kindlasti hästi palju vaba aega, et kõik inimeste elus ettetulevad probleemid parkimistrahvidest kõrbenud  vormiroani neile lahendada/otsustada jäetakse. Mõni võtab asja terve mõistusega, aga mõnele võib võim ka pähe hakata, paraku.

Milleks selline “sodi” kommentaar? Fakt on see, et sots töötajad ja lastekaitse ei kimbuta normaalseid ja korralikke peresid. Ammugi ei eemalda sellistest peredest lapsi. Kui asi on nii kaugele jõudnud, siis on seal absoluutselt ja täiesti kindlasti mingi probleem. Vaidled vastu või?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks selline “sodi” kommentaar? Fakt on see, et sots töötajad ja lastekaitse ei kimbuta normaalseid ja korralikke peresid. Ammugi ei eemalda sellistest peredest lapsi. Kui asi on nii kaugele jõudnud, siis on seal absoluutselt ja täiesti kindlasti mingi probleem. Vaidled vastu või?

Millest selline agressiivsus sinu poolt? Jah, fakt on see, et sots töötajate ja lastekaitsjate seas leidub kahjuks ka viletsaid ametnikke, kes kimbutavad normaalseid ja korralikke peresid. Samuti ähvardardavad nad eemaldada sellistest peredest lapsi. Absoluutselt ja täiesti kindlasti võib probleem mõnikord olla ka hoopis sots ametnikul endal, kellele võim on pähe hakanud. Kahjuks nii on. Soomes juba palus riik andeks peredelt, kes on lastekaitseametnike võimuliialduste tõttu kannatama pidanud, meil Eestis on sinnamaani veel pikk tee minna.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest selline agressiivsus sinu poolt? Jah, fakt on see, et sots töötajate ja lastekaitsjate seas leidub kahjuks ka viletsaid ametnikke, kes kimbutavad normaalseid ja korralikke peresid. Samuti ähvardardavad nad eemaldada sellistest peredest lapsi. Absoluutselt ja täiesti kindlasti võib probleem mõnikord olla ka hoopis sots ametnikul endal, kellele võim on pähe hakanud. Kahjuks nii on. Soomes juba palus riik andeks peredelt, kes on lastekaitseametnike võimuliialduste tõttu kannatama pidanud, meil Eestis on sinnamaani veel pikk tee minna.

Ehk siis jälle sina, Tondinahk isiklikult!?

Ei, normaalne ja korralik pere ei satu kunagi sots töötajate ja lastekaitse ametnike vaatevinklisse. Nii on, ja nii jääb!

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest selline agressiivsus sinu poolt? Jah, fakt on see, et sots töötajate ja lastekaitsjate seas leidub kahjuks ka viletsaid ametnikke, kes kimbutavad normaalseid ja korralikke peresid. Samuti ähvardardavad nad eemaldada sellistest peredest lapsi. Absoluutselt ja täiesti kindlasti võib probleem mõnikord olla ka hoopis sots ametnikul endal, kellele võim on pähe hakanud. Kahjuks nii on. Soomes juba palus riik andeks peredelt, kes on lastekaitseametnike võimuliialduste tõttu kannatama pidanud, meil Eestis on sinnamaani veel pikk tee minna.

Ehk siis jälle sina, Tondinahk isiklikult!?

Ei, normaalne ja korralik pere ei satu kunagi sots töötajate ja lastekaitse ametnike vaatevinklisse. Nii on, ja nii jääb!

Vahet pole, kes – oleta aga edasi. Kuid jah, tõsi on, et leidub ka normaalseid ja korralikke perekondi, kes jäänud Eestis lastekaitsesüsteemi hammasrataste vahele ja saanud seal ära lõhutud. Enne toimiv pere on pärast Eesti lastekaitseametnike sekkumist muudetud mittetoimivaks ja lastele on halbade ametnike poolt põhjustatud traumad. Kahjuks nii on.

Sellepärast ei tohi anda Eestis sotsiaalametnikele enam rohkem võimu, kui neil juba niigi käes. Neil ei tohiks olla ilma loata asja laste e-koolidesse ega peaks ka rahuldama nende praegust taotlust anda neile täielikud õigused nuhkida inimeste patsiendiportaalides ja lugeda digilugusid. Liigne võim rikub spetsialistid kahjuks ära ja toob rohkem kahju kui kasu.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet pole, kes – oleta aga edasi. Kuid jah, tõsi on, et leidub ka normaalseid ja korralikke perekondi, kes jäänud Eestis lastekaitsesüsteemi hammasrataste vahele ja saanud seal ära lõhutud. Enne toimiv pere on pärast Eesti lastekaitseametnike sekkumist muudetud mittetoimivaks ja lastele on halbade ametnike poolt põhjustatud traumad. Kahjuks nii on. Sellepärast ei tohi anda Eestis sotsiaalametnikele enam rohkem võimu, kui neil juba niigi käes. Neil ei tohiks olla ilma loata asja laste e-koolidesse ega peaks ka rahuldama nende praegust taotlust anda neile täielikud õigused nuhkida inimeste patsiendiportaalides ja lugeda digilugusid. Liigne võim rikub spetsialistid kahjuks ära ja toob rohkem kahju kui kasu.

Mul on neli last, ja mitte iiagli ei ol mitte ükski lastekaitseametnik meie pere elu kohta nuhkinud. Mitte iialgi!

Äkki on ikka nii, et nuhkimiseks ja sekkumiseks on mingi põhjus? Tahad öeda, et korralikule perele hakkab lastekaitse täiesti heast peast, ilma mingi põhjuseta klaperjahti pidama? Ei, mitte iialgi!

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on neli last, ja mitte iiagli ei ol mitte ükski lastekaitseametnik meie pere elu kohta nuhkinud. Mitte iialgi! Äkki on ikka nii, et nuhkimiseks ja sekkumiseks on mingi põhjus? Tahad öeda, et korralikule perele hakkab lastekaitse täiesti heast peast, ilma mingi põhjuseta klaperjahti pidama? Ei, mitte iialgi!

Samahästi võid siin uhkustada, et sul on neli last ja mitte keegi neist pole haigestunud näiteks diabeeti. Selle kohta võib öelda: veab siis sul ja ole õnnelik.

Nagu siingi juba kirjutatud, on vanemaid, kes pöördunud lastekaitsesse abi paluma täitsa ise, vabatahtlikult, kui neil elus tulnud ette mõni lastega seotud mure, millega ise ei oska toime tulla. Nad ootavad asjalikku nõu ja abi. Paljud aga on pettunud, kogedes, et lastekaitse poolt ei tulegi mingit abi, vaid pigem muudetakse lapse olukord ainult veel halvemaks kui see enne niigi oli.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samahästi võid siin uhkustada, et sul on neli last ja mitte keegi neist pole haigestunud näiteks diabeeti. Selle kohta võib öelda: veab siis sul ja ole õnnelik.

Minu neljast lapsest üks on diabeetik. Mis siis? Kuidas see käesoleva teemaga seostub?

Nagu siingi juba kirjutatud, on vanemaid, kes pöördunud lastekaitsesse abi paluma täitsa ise, vabatahtlikult, kui neil elus tulnud ette mõni lastega seotud mure, millega ise ei oska toime tulla. Nad ootavad asjalikku nõu ja abi. Paljud aga on pettunud, kogedes, et lastekaitse poolt ei tulegi mingit abi, vaid pigem muudetakse lapse olukord ainult veel halvemaks kui see enne niigi oli.

Seoses lapse erivajadusega on mul olnud vaja korduvalt nii KOV sots osakonna kui ka lastekaitsega spetsialistidega suhelda. Erinevate inimestega. Mitte kordagi, mitte kunagi, ei ole nad mind või meie peret kimbutama hakanud.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kust sina tead, mis probleemid seal parkimistrahvile lisaks siis veel olid?

Kui olid probleemid, siis peabki lastekaitse sekkuma, ju! Millele sa vastu vaidled?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on neid teemasid mitu olnud, kus mingi seltskond tõsimeeli raiub, et sots ametnikud lihtsalt niisama kiusvad nende peret ja lihtsalt niisama eemaldavad lapsi peredest. Põhiliselt on juttu olnud Eesti ja Soome sots töötajatest. Üks lausa väitis, et tasumata parkimistrahvi pärast taheti lapsi ära võtta… või mingi selline lugu oli. Kui siis küsiti selgitust, tuli välja, et põhjust laste äravõtmiseks oli küll ja veel… Täiesti süüdimatu pere oli, kel oligi oma elu korraldamisega suuremat sorti raskused.

Otseloomulikult on need vanemad tegelikult puhtad kui prillikivid. Yxiku näol on meil ere näide olemas. Tema on ju ka väga eeskujulik pere enda arvates. FB-s on sellistel tüüpidel lausa oma lehekülg. Seal möllab lisaks yxikule veel igasuguseid kummalisi tegelasi. Näiteks meesterahvas, kes kurdab, kuidas pahad sots töötajad viisid tema lühikasvulise tütre minema.

Veel meenub lugu välismaalt, kus keegi lillelapsest ema kasvatas oma last täielikult loomalikes tingimustes kuskil paadis. Laps oli pesemata, korralikult söömata, absoluutselt räpases keskkonnas. Tema kodu asus paadis, kust lapsel oli ohtlik liikuda, kui tahtis maa peale minna. Kooli last ei pandud, ehkki Eestist kolis see ema ära põhjusel, et välismaal on palju parem kool.

See ema oli ka enda arust hea ema. Tal oli ka sadu toetajaid. Eestis koguti tema kaitseks lausa allkirju. Kõik olid veendunud, et lapse jaoks on oluline vaid emaarmastus. See, et laps on ohus ja ta kasvab ebainimlikes tingimustes, oli absoluutselt olematu väärtusega asjaolu, sest ema ju armastab oma last.

Mitte et see nüüd praegu midagi ümber lükkaks, aga on küllalt ka selliseid peresid, kus lapsed elavad turvalises keskkonnas ja on pestud-kammitud, aga vaat armastust vanemate poolt ei ole ega tule vaid kõike tehakse mingi välise normi nimel. Kui laps nutab, lükatakse teise tuppa ja pannakse uks kinni. Kui laps rääkida tahab, käsutatakse vait. Kui laps saab hea hinde või koolis kiituse, siis oma vanem ikkagi kritiseerib või lihtsalt mühatab midagi. Ja nii edasi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muinasjutuks nimetati siiski seda lugu, kus naine kadus oma mehe ja laste juurest mitmeks kuuks teise linna ning kogu lapseootuse aja ei puutunud nendega mitte kordagi kokku.

Seda seal kirjas ei olnud. Sinu fantaasia.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on neid teemasid mitu olnud, kus mingi seltskond tõsimeeli raiub, et sots ametnikud lihtsalt niisama kiusvad nende peret ja lihtsalt niisama eemaldavad lapsi peredest. Põhiliselt on juttu olnud Eesti ja Soome sots töötajatest. Üks lausa väitis, et tasumata parkimistrahvi pärast taheti lapsi ära võtta… või mingi selline lugu oli. Kui siis küsiti selgitust, tuli välja, et põhjust laste äravõtmiseks oli küll ja veel… Täiesti süüdimatu pere oli, kel oligi oma elu korraldamisega suuremat sorti raskused.

Otseloomulikult on need vanemad tegelikult puhtad kui prillikivid. Yxiku näol on meil ere näide olemas. Tema on ju ka väga eeskujulik pere enda arvates. FB-s on sellistel tüüpidel lausa oma lehekülg. Seal möllab lisaks yxikule veel igasuguseid kummalisi tegelasi. Näiteks meesterahvas, kes kurdab, kuidas pahad sots töötajad viisid tema lühikasvulise tütre minema.

Veel meenub lugu välismaalt, kus keegi lillelapsest ema kasvatas oma last täielikult loomalikes tingimustes kuskil paadis. Laps oli pesemata, korralikult söömata, absoluutselt räpases keskkonnas. Tema kodu asus paadis, kust lapsel oli ohtlik liikuda, kui tahtis maa peale minna. Kooli last ei pandud, ehkki Eestist kolis see ema ära põhjusel, et välismaal on palju parem kool.

See ema oli ka enda arust hea ema. Tal oli ka sadu toetajaid. Eestis koguti tema kaitseks lausa allkirju. Kõik olid veendunud, et lapse jaoks on oluline vaid emaarmastus. See, et laps on ohus ja ta kasvab ebainimlikes tingimustes, oli absoluutselt olematu väärtusega asjaolu, sest ema ju armastab oma last.

Mitte et see nüüd praegu midagi ümber lükkaks, aga on küllalt ka selliseid peresid, kus lapsed elavad turvalises keskkonnas ja on pestud-kammitud, aga vaat armastust vanemate poolt ei ole ega tule vaid kõike tehakse mingi välise normi nimel. Kui laps nutab, lükatakse teise tuppa ja pannakse uks kinni. Kui laps rääkida tahab, käsutatakse vait. Kui laps saab hea hinde või koolis kiituse, siis oma vanem ikkagi kritiseerib või lihtsalt mühatab midagi. Ja nii edasi.

Emotsionaalne väärkohtlemine on muidugi äärmiselt laiduväärne. Aga vaata, sellel tuppa lükatud ja vait käsutatud lapsel ei ole ohtu elule ja tervisele. Teda hooldatakse, ta kasvab suureks ja tal on võimalik luua emotsionaalselt lähedasi suhteid. Pealegi on paljudel sellistel lastel, kelle vanemad on emotsionaalselt külmad, lähedased suhted vanavanemate, onude-tädide, lasteaiakasvatajate, kooliõpetajate või sõprade vanematega.

Laps, kes elab eluohtlikutes tingimustes, võib saada surma või raske tervisekahjustuse. Kui ema on peast natuke totu, siis leidub alati ka mehi, kes sellistele ligi hiilivad ja last seksuaalselt ära kasutavad. Mis kasu sealjuures on asjaolust, et ema selle kõige juures last väga armastab, kui ta ei suuda tagada lapsele ohutuid tingimusi üles kasvamiseks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kust sina tead, mis probleemid seal parkimistrahvile lisaks siis veel olid?

Kui olid probleemid, siis peabki lastekaitse sekkuma, ju! Millele sa vastu vaidled?

Äkki muid probleeme ei olnudki?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 200 )


Esileht Pereelu ja suhted lapsendatud olemisest