Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Lapsenimed

Postitas:

Kas tõesti, et sellist teemat polnudki? Või olid 256-ndal lehel.

Me kõik teame, kui tähtis on lapsele õige nimi valida. See peab kujundama tema iseloomu ja olema esinduslik igas olukorras. Kõige tähtsam aga on see, et nimi oleks ainulaadne. Kes tahaks, et septembris õpetaja Karl Gustavi nime peale 3 vastust saaks või Sessiilja-Emiilja oma eakaaslastega nime peab jagama.
Sestap leidsin, et õige tegu oleks välja pakkuda peatselt emastuvatele perekoolitatavatele mõned originaalsed nimed, mis järgiks 3 peamist eesmärki: ainulaadsus, moodsus, kõigi sugudega võrdselt arvestav. Enamus on liitnimed, nagu tänapäeval kombeks. Võite vabalt kasutada ja ka kombineerida nagu heaks arvate.

Kuidas sobiks teie võsukesele näiteks:

Noobert Eproküp
Holler Manelmygar Kellermult
Handes Heksapander
Koldariin Leetraamen
Hello-Alle-Õllekupp
Moolet Kangremiider
Asip Ermonüükelz
Kergemiina Lorvanna
Qbert Äkkelõõmet
Molberandryina
Ärmeliine Kellopruuk
Hoppandraakel Mesopuuret
Mastropeeno Kangermiina Bernoklaader
Hurna-allep
Meerot Kärmekolle
Hulle-Valle-Robel
Marmeteeno Härmonuukur
Ferikarnimeerit
Päderiina Moseraapel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti midagi paremat teha ei ole kell 01.37? Päriselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

????????normaalne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti midagi paremat teha ei ole kell 01.37? Päriselt?

Ilmselt raseda naise asi – ma vähkresin ka tundide kaupa öösiti üleval. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll mõni nimi siit käibele võetakse, kui kõik teised veidrad nimed on otsas. Selliste vanemate jaoks on ju kõige kohutavam, kui kellelgi on veel sama nimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea normaalseks kahe nime panijaid, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist.” Tulge mõistusele, hüütakse niikuinii vaid esimese nimega te last!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea normaalseks kahe nime panijaid, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist.” Tulge mõistusele, hüütakse niikuinii vaid esimese nimega te last!

Jeerum, kahte nime ei panda ju seepärast, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist”. Minu meelest on kahenimelised lapsed eelkõige perekondades, kus on selline mitmenimeline traditsioon. Siniverelistel on isegi 5+ eesnime….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 14:39; 18.04 14:45; 24.04 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parbadrulla Vaseliina
Cambuuri Halloo
Märtiina Kaskadöör
Värseele Valuu
Onedollar Navi
Birmale Karnak

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 14:39; 18.04 14:45; 24.04 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea normaalseks kahe nime panijaid, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist.” Tulge mõistusele, hüütakse niikuinii vaid esimese nimega te last!

Jeerum, kahte nime ei panda ju seepärast, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist”. Minu meelest on kahenimelised lapsed eelkõige perekondades, kus on selline mitmenimeline traditsioon. Siniverelistel on isegi 5+ eesnime….

Kui ma mõtlen kõikidele nendele inimestele, kelle lapsed kannavad 2 (või isegi 3-4 nime), siis ei tule eriti kedagi melde, kelle enda perekonna vanemas liinis oleks mitmenime komme. No võibolla üks Mari-liis jah on….

2 nime pannaks eikka selleks, et olla tõusiklik, arvates et nii on laps kuidagi parem või midagi taolist, ag aisegi lapse vanemad ei kasuta seda teist nime mitte kunagi 😀 Ja kõige veidram on luged asiis teinekord siitsamas lapsevanema pahakspanu, et miks õpetaj akasutab laps emõlemat nime, kui kõik teised kutsuvad ühe nimega 😀 nagu wtf?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea normaalseks kahe nime panijaid, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist.” Tulge mõistusele, hüütakse niikuinii vaid esimese nimega te last!

Jeerum, kahte nime ei panda ju seepärast, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist”. Minu meelest on kahenimelised lapsed eelkõige perekondades, kus on selline mitmenimeline traditsioon. Siniverelistel on isegi 5+ eesnime….

Kui ma mõtlen kõikidele nendele inimestele, kelle lapsed kannavad 2 (või isegi 3-4 nime), siis ei tule eriti kedagi melde, kelle enda perekonna vanemas liinis oleks mitmenime komme. No võibolla üks Mari-liis jah on….

2 nime pannaks eikka selleks, et olla tõusiklik, arvates et nii on laps kuidagi parem või midagi taolist, ag aisegi lapse vanemad ei kasuta seda teist nime mitte kunagi ???? Ja kõige veidram on luged asiis teinekord siitsamas lapsevanema pahakspanu, et miks õpetaj akasutab laps emõlemat nime, kui kõik teised kutsuvad ühe nimega ???? nagu wtf?

Aga ehk sa lihtsalt ei tea nende inimeste teisi nimesid… Ma olin ikka väga üllatunud kui teada sain, et mu abikaasal on mitu nime. Ikka mitu aastat meie tutvusest alates võttis aega see teada saamine. Ainult bassis on tal see vist kirjas ja mingites super-hüper-ametlikes dokumentides. Samuti olin üllatunud, kui kunagi teada sain, mis mu vanaonu nimi oli, sest ei saanud aru, miks me läheme mingi imeliku nimega inimese hauale (ma matustel ei käinud), elavana hüüti teda alati hüüdnime pidi. Muideks, minu vanaisa eesnimi oli Gottfried – kui tõusiklik see küll veel on! Ma pole temaga kunagi kohtunud, aga kuulduste järgi vihkas ta oma nime ja teda hüüti alati “kutt”-iks. Kesse muu ikka oma lapsele koleda nime paneb, kui mitte tema vanemad (irv)!

PS: õpetaja peaks last viisakuse pärast hoopis perekonna nime järgi kutsuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 14:39; 18.04 14:45; 24.04 16:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS: õpetaja peaks last viisakuse pärast hoopis perekonna nime järgi kutsuma.

Kas lasteaiast saadik juba? Polnud öeldud, kui vana last õpetaja kahe eesnimega kutsub: 3- või 13-aastast.
Mina oleks ilmselt tüdrukule pannud kaks eesnime. Põhjus see, et tüdrukunimede lemmik oli Mari, aga tuttavate hulgas must miljon sellenimelist – et neist kuidagi eristada. Ja teise nime valinud sellise, et oleks suupärane ka topeltnimega kutsuda.
Mis teemaalgatusse puutub, siis endal ka vahel tuleb mingi asjaga seoses pähe: vot see oleks vast hea uus lapsenimi originaalitsejatele! Kahjuks viimane sähvatus on juba peast pühitud. Teemaalgataja omad küll on pigem klaviatuurist välja imetud, nii et ei sisalda midagi eriti naljakat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei pea normaalseks kahe nime panijaid, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist.” Tulge mõistusele, hüütakse niikuinii vaid esimese nimega te last!

Jeerum, kahte nime ei panda ju seepärast, et “issi tahtis ühte nime ja mina teist”. Minu meelest on kahenimelised lapsed eelkõige perekondades, kus on selline mitmenimeline traditsioon. Siniverelistel on isegi 5+ eesnime….

Kui ma mõtlen kõikidele nendele inimestele, kelle lapsed kannavad 2 (või isegi 3-4 nime), siis ei tule eriti kedagi melde, kelle enda perekonna vanemas liinis oleks mitmenime komme. No võibolla üks Mari-liis jah on….

2 nime pannaks eikka selleks, et olla tõusiklik, arvates et nii on laps kuidagi parem või midagi taolist, ag aisegi lapse vanemad ei kasuta seda teist nime mitte kunagi ???? Ja kõige veidram on luged asiis teinekord siitsamas lapsevanema pahakspanu, et miks õpetaj akasutab laps emõlemat nime, kui kõik teised kutsuvad ühe nimega ???? nagu wtf?

Soomes on pea igal inimesel vähemalt 2 eesnime, aga sa ei saagi sellest kunagi teada, enne kui ametlikke dokumente ei näe. See käib kirikukultuuri juurde seal. Kutsutakse ikka esimese nime ja perekonnanime pidi. Sinusugune arvaks ilmselt ei tea mida… Ma arvan, et ka Eestis on selline asi väga levinud. Imelikku pole siin midagi. Ilmselt eestlase jaoks on 3 eesnime juba liig, Soomes nt normaalne, aga jah, 2 nime ju täitsa ok ja ei tohiks probleeme valmistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.