Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapseootel Itaalias, sünnitus Eestis. Toetused Eestist.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lapseootel Itaalias, sünnitus Eestis. Toetused Eestist.

Postitas:

Olen abielus hollandalsega, kuid elame Itaalias. Plaan tagasi pöörduda Kodumaale on 5a. pärast ja seda kõik koos siis. Eestist lahkusin aasta tagasi. Eestis ei ole vee jõudnud oma abielu vormistada(paberimajandus). Abielu tseremoonia oli Itaalias, vaja siin nüüd dokumendid korda teha. Seda me ka proovisime, kuid ununes üks ime paber, millest me ei teadnud midagi ja avaldust vastu ei võetud. Ok, see seega. Lendasie koju tagasi ja selgub, et olen lapseootel.
Küsimus:
Kas saan võtta ennast arvele Eestis? Kui võtan arvele, kas olen kohustatud käima arsti visiitidel Eestis? Tahaks arvele siin võtta ja Eestis sünnitada, ka esmased testid teeks siin kõik ära, ka kuklavoldi mõõtmise. Edasi lendaks koju ja naaseks vahetult enne sünnitust (arsti tõendi olemasolul tohib lennata küll) Kõik muud analüüsid teeksin Itaalias. Tahan, et laps sünniks oma kodumaal, saaks EV kodanikuks. Meil on ka siin, Eestis, oma kodu, mille pangalaenu maksame hetkel veel. Kas emapalgale(miinimum)on ka mul õigus sel juhul, kui ma ei käi artstlikul läbivaatusel? Olen Eestis kogu elanud ja aastaid töötanud, makse maksnud jne. Paha öelda aga ka miinimum on suur raha ja abiks ikka, kui uus kodanik tulemas on. Ravikindlustust mul Eestis pole aga rasedad saavad, kui arvele enneast võtavad. Hetkel on mul Euroopa RK.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 18:57; 31.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti kodanikuks saab su laps hoolimata sellest, kus sa sünnitad, ega meil USA pole, et kes Eesti pinnal esimese sõõmu õhku saab, kohe kodanik.

Põhimõtteliselt peaks toimima küll nii. Võid ju ka arvele võtta end Eestis ja öelda, et uuringud teed Itaalias ja tuled tagasi Eestisse sünnitama. Keegi ei saa ju sundida siin uuringuid tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 19:19; 31.01 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti kodanikuks saab su laps hoolimata sellest, kus sa sünnitad, ega meil USA pole, et kes Eesti pinnal esimese sõõmu õhku saab, kohe kodanik.

Põhimõtteliselt peaks toimima küll nii. Võid ju ka arvele võtta end Eestis ja öelda, et uuringud teed Itaalias ja tuled tagasi Eestisse sünnitama. Keegi ei saa ju sundida siin uuringuid tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 19:19; 31.01 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eesti kodanikuks saab su laps hoolimata sellest, kus sa sünnitad, ega meil USA pole, et kes Eesti pinnal esimese sõõmu õhku saab, kohe kodanik.

Põhimõtteliselt peaks toimima küll nii. Võid ju ka arvele võtta end Eestis ja öelda, et uuringud teed Itaalias ja tuled tagasi Eestisse sünnitama. Keegi ei saa ju sundida siin uuringuid tegema.[/tsitaat]

Ma ei tea täpselt, millises toetuses, kuid oli minuarust nõe, et käid regulaarselt kontrollis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 18:57; 31.01 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei tea täpselt, millises toetuses, kuid oli minuarust nõe, et käid regulaarselt kontrollis. [/tsitaat]
see käib Tallinna sünnitoetuse kohta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas rasedusega võib kahes riigis korraga arvel olla? Mul sama küsimus? Ravikindlustus on mul Eestis aga elan teises riigis ja tahaks siin ka arsti juures käia. Alguses käiks Eestis ja UH-d teeks samuti Eestis ja enne sünnitust lendaks Eestisse. Olen küll ametlikult Tallinna elanik aga sellest linna toetusest jään sellisel juhul ilma aga muud toetused peaks saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 00:12; 01.02 20:03; 03.02 23:57; 04.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna toetusest ei jää ilma, kui oled endiselt Tallinna registris (vähemalt 1a enne sünnitust)ja seda on ka lapse isa (kui sa ei jää üksikemaks) ja oled kas või 1 x arstil siin (Eestis) käinud enne 12.rasedusnädalat.

Siis on kõik Tallinna toetuse nõuded täidetud.

Pole nõutud, et kogu raseduse käid siin arstil, nõutabv on, et I visiit arstile oleks enne 12.rasedusnädalat ja seda saad tõestada (idee poolest piisab ka välismaal käimisest, kui seda paberil tõestad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 11:48; 04.02 07:23; 04.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

see käib Tallinna sünnitoetuse kohta[/tsitaat]

Valejutt. Tallinna sünnitoetuse üks nõue on, et oled arvele võetud enne 12 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Valejutt. Tallinna sünnitoetuse üks nõue on, et oled arvele võetud enne 12 nädalat.[/tsitaat]
http://www.tallinn.ee/Teenus-Sunnitoetus .Toetus määratakse raviasutuse või perearsti tõendi alusel tingimusel, et lapse sünnitanud ema on võetud rasedusega arvele enne 12. rasedusnädalat ja on olnud arsti regulaarsel jälgimisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on vale jutt?

Kus on kirjas, et rasedusega arvel ja regulaarsel jälgimisel Tallinna toetuse jaoks pead olema Tallinnas?

Sellist nõuet pole.

Käi arstil Tartus, Pärnus või välismaal…kui käid I korda enne 12.nädalat ja edaspidi korralikult nagu ette nähtud, on kõik ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga regulaarne jälgimine? mida sellega siis mõeldakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 00:12; 01.02 20:03; 03.02 23:57; 04.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii, nagu sinu asukohamaal ja kliinikus normaalseks peetakse…

selle kohta saadki paberi (käis I korda visiidil …/kuupäev/, tuvastatud raseduse suurus 10 või 11 nädalat
ja edaspidi oli regulaarsel jälgimisel meie kliinikus kuni…/kuupäev/)
või
esitad
nn rasedakaardi koopia, kust näha, et iga teatud aja järel (no rohkem kui I kord) visiidil olnud

Eestis arvatakse, et ok on arstil käia u 1 x kuus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nagu kohalik ytles siis pole vahet kus käid.peaasi,et oled arvele võetud õigeaegselt ja käid end näitamas.Ma tegin selle kõik läbi 2011,kuigi eestisiseselt.Olin arvel viljandis,kuid kuna sissekirjutus oli tlnas siis sain tlna linnatoetuse 1. osa ja ka 2. osa kui laps sai aastaseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]piiga13 kirjutas:[/small]
[tsitaat]nagu kohalik ytles siis pole vahet kus käid.peaasi,et oled arvele võetud õigeaegselt ja käid end näitamas.Ma tegin selle kõik läbi 2011,kuigi eestisiseselt.Olin arvel viljandis,kuid kuna sissekirjutus oli tlnas siis sain tlna linnatoetuse 1. osa ja ka 2. osa kui laps sai aastaseks[/tsitaat]

Kas toetuse saamiseks oli sul vaja esitada siis mingi paber selle kohta, et oled regulaarsel jälgimisel olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 00:12; 01.02 20:03; 03.02 23:57; 04.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavalt kukub välja: elad püsivalt Tallinnas (sest seda ju Tallinna registris olemine eeldab), aga arstil käid pidevalt Itaalias?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigus toetustele on ka residenr olles, mis ei tähenda sugugi kogu aeg vaid u pool aastat aastast siin olla.
Kui tahab, ongi kuu siin ja teise Itaalias

eelmisele siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 11:48; 04.02 07:23; 04.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa tõestad seda, et oled pool aastat Eestis olnud? Tundub keeruline ikka. Ja üldiselt, kui elada ikka välisriigis siis üsna väike tõenäosus, et pool aastast ollakse Eestis. Samas, kui inimene välisriigis ei tööta siis reisimise eesmärgil ju võib olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.02 00:12; 01.02 20:03; 03.02 23:57; 04.02 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda tõestamist keegi otseslt ei nõua.
Kui sul on siin aadress(sissekirjutus) jne st sa end eesti registrist ei kustuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 11:48; 04.02 07:23; 04.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapseootel Itaalias, sünnitus Eestis. Toetused Eestist.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.