Esileht Lapse ootamine Lapseootel naise ootamatu surm

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lapseootel naise ootamatu surm

Postitas:

Kas palun keegi kopeeriks selle artikli või räägiks, mis juhtus, kel on ligipääs Postimehe tasulisele osale.
Ei huvitu muudest artiklitest ega vaja seda ligipääsu, aga see jutt puudutab väga, olen täpselt sama vana ja rasedusega sama kaugel, väga kõhedaks võttev lugu. Tahaks lugeda, mis siis konkreetsemalt juhtus: https://virumaateataja.postimees.ee/6986834/lapseootel-naine-suri-teadvusele-tulemata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://virumaateataja.postimees.ee/6985272/rakveres-suri-lapseootel-naine Pmst sama jutt nagu su lingil, lõpp on niisama jutt, aga tähtis on loetav.
Igatahes kaotas kodus teadvuse, sest hakkas halb, üles enam ei ärganud.

Ju oli mingi tervisehäire, aga sa kohe sp paaniliselt kartma hakka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:52; 03.06 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tapa ja Jõhvi brigaadid olid hõivatud. Rakvere brigaad hakkas alles Tallinnast sõitma. Rakvere-Tallinn on ca 100km. Sisuliselt tunni pärast jõudis alles abi kohale. Kõik, mida oleks saanud päästa, kustus selle tunniga. Jube lugemine tõesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui noor inimene äkki sureb, siis tõenäoliselt ei oleks päästnud ka kiire abi. Ilmselt oli mingi varem diagnoosimata haigus.
Kui keegi nüüd mäletab seda teismelist, kes mõned aastad tagasi suri kõhuaordi lõhkemise tagajärjel – tal oli krooniline geneetiline haigus.
Üks Kodutundes osalenud naine suri peale sünnitust – ka temal oli haruldane seisund, mida polnud põhjust varem otsidagi…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadeti ju lahkamisele.
Ilmselt võis ka olla rasedusega seotud,preeklampsia jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadeti ju lahkamisele.

Ilmselt võis ka olla rasedusega seotud,preeklampsia jne.

Preeklampsia ähvardab päris paljusid rasedaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tapa ja Jõhvi brigaadid olid hõivatud. Rakvere brigaad hakkas alles Tallinnast sõitma. Rakvere-Tallinn on ca 100km. Sisuliselt tunni pärast jõudis alles abi kohale. Kõik, mida oleks saanud päästa, kustus selle tunniga. Jube lugemine tõesti.

Siiski sõitsid lõpuks väljakutsele kaks Rakvere kohalikku brigaadi. Lisaks neile juhendas ja alustas sõitu ka reanimobiil Tallinnast.

Muidugi sain ma ka aru, et tegemist oli juhtumiga Rakveres. Miks siis esmalt Jõhvist ja Tapalt brigaadid välja telliti? Seda enam, et Jõhvi ühel pool ja Tapa teisel pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.
Üks Kodutundes osalenud naine suri peale sünnitust – ka temal oli haruldane seisund, mida polnud põhjust varem otsidagi…

Ma küll ei mäleta, et oli haruldane haigus..
Ühel tean, et jäi osa platsentat sisse, mis tekitas põletiku ja muud hädad, ning nii kodus surigi. Oli vist 4 last tal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:52; 03.06 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tapa ja Jõhvi brigaadid olid hõivatud. Rakvere brigaad hakkas alles Tallinnast sõitma. Rakvere-Tallinn on ca 100km. Sisuliselt tunni pärast jõudis alles abi kohale. Kõik, mida oleks saanud päästa, kustus selle tunniga. Jube lugemine tõesti.

Siiski sõitsid lõpuks väljakutsele kaks Rakvere kohalikku brigaadi. Lisaks neile juhendas ja alustas sõitu ka reanimobiil Tallinnast.

Muidugi sain ma ka aru, et tegemist oli juhtumiga Rakveres. Miks siis esmalt Jõhvist ja Tapalt brigaadid välja telliti? Seda enam, et Jõhvi ühel pool ja Tapa teisel pool.

Rakveres on õebrigaadid, Tapal on arstibrigaad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te sogate oma preeklampsiast. Preeklampsia hakkab tekkima PÄRAST 20. rasedusnädalat. Artiklis on ju kirjas, et loode oli 5-kuune, seega ei saanud tal olla mingit preeklampsiat, mis jalapealt hauda viiks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 02:20; 08.06 18:03; 10.06 02:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te sogate oma preeklampsiast. Preeklampsia hakkab tekkima PÄRAST 20. rasedusnädalat. Artiklis on ju kirjas, et loode oli 5-kuune, seega ei saanud tal olla mingit preeklampsiat, mis jalapealt hauda viiks.

5 kuud ongi ju põhimõtteliselt 20 nädalat.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult võib varajane preeklampsia tekkida alles peale 27. rasedusnädalat. On väga-väga harv juhus kui preeklampsia üldse enne 34. rasedusnädalat tekib. Ja ega preeklampsia üleöö tule. Sellega kaasneb väga palju sümptomeid ja tänu sellele suudetakse naine ja laps alati päästa. Väljaarvatud juhtudel kus siis naine venitab haiglasse minekuga ja jõuab sinna liiga hilja.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 17:14; 08.06 20:12; 10.06 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult võib varajane preeklampsia tekkida alles peale 27. rasedusnädalat. On väga-väga harv juhus kui preeklampsia üldse enne 34. rasedusnädalat tekib. Ja ega preeklampsia üleöö tule. Sellega kaasneb väga palju sümptomeid ja tänu sellele suudetakse naine ja laps alati päästa. Väljaarvatud juhtudel kus siis naine venitab haiglasse minekuga ja jõuab sinna liiga hilja.

Jeesusmaria, no pane ometi paar sõna kasvõi guuglisse, kui muud allikad üle jõu käivad, enne kui soga kirjutad. Ma olen enneaegse lapse ema, laps sündis 25+1 raskest preeklampsiast tingitud platsenta irdumise tõttu. Selleks ajaks oli minu haigus u 3 nädala jooksul kujunenud raskeks. Tekkib peale 27. nädalat, üliharva enne 34., irw… Minusuguseid oli inkubaatorite ääres sel hetkel 5 naist. Kõigi rasedused lõppesid 2-ga algavate nädalate pealt.
5 kuud on jah 20 nädalat, aga preeklampsia ei ole selline haigus, et 20+0 oled terve ja 20+1 kukud surnult maha. See kujuneb nädalatega ja progesseerub.
22. mai on World Preeclampsia Awareness Day ehk selle haiguse kohta teadlikkuse tõstmise päev. Paistab, et ikka pikk tee on veel minna selles osas.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 02:20; 08.06 18:03; 10.06 02:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult võib varajane preeklampsia tekkida alles peale 27. rasedusnädalat. On väga-väga harv juhus kui preeklampsia üldse enne 34. rasedusnädalat tekib. Ja ega preeklampsia üleöö tule. Sellega kaasneb väga palju sümptomeid ja tänu sellele suudetakse naine ja laps alati päästa. Väljaarvatud juhtudel kus siis naine venitab haiglasse minekuga ja jõuab sinna liiga hilja.

Jeesusmaria, no pane ometi paar sõna kasvõi guuglisse, kui muud allikad üle jõu käivad, enne kui soga kirjutad. Ma olen enneaegse lapse ema, laps sündis 25+1 raskest preeklampsiast tingitud platsenta irdumise tõttu. Selleks ajaks oli minu haigus u 3 nädala jooksul kujunenud raskeks. Tekkib peale 27. nädalat, üliharva enne 34., irw… Minusuguseid oli inkubaatorite ääres sel hetkel 5 naist. Kõigi rasedused lõppesid 2-ga algavate nädalate pealt.

5 kuud on jah 20 nädalat, aga preeklampsia ei ole selline haigus, et 20+0 oled terve ja 20+1 kukud surnult maha. See kujuneb nädalatega ja progesseerub.

22. mai on World Preeclampsia Awareness Day ehk selle haiguse kohta teadlikkuse tõstmise päev. Paistab, et ikka pikk tee on veel minna selles osas.

Minul läks kõigest 4 päeva esimesest sümptomist kuni erakorralise keiserlõikeni – nii et võib tõesti kiiresti kulgeda. Mina olin haiglas arstide järelvalve all – esimene päev oli veel ok (uriinis peaaegu valku polnudki) ja siis hakkas päevadega halvemaks minema. Ravi ei mõjunud ja arstid otsustasid keiserlõike teha. Laps sündis enneaegsena, kuid jäi ellu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikult võib varajane preeklampsia tekkida alles peale 27. rasedusnädalat. On väga-väga harv juhus kui preeklampsia üldse enne 34. rasedusnädalat tekib. Ja ega preeklampsia üleöö tule. Sellega kaasneb väga palju sümptomeid ja tänu sellele suudetakse naine ja laps alati päästa. Väljaarvatud juhtudel kus siis naine venitab haiglasse minekuga ja jõuab sinna liiga hilja.

Jeesusmaria, no pane ometi paar sõna kasvõi guuglisse, kui muud allikad üle jõu käivad, enne kui soga kirjutad. Ma olen enneaegse lapse ema, laps sündis 25+1 raskest preeklampsiast tingitud platsenta irdumise tõttu. Selleks ajaks oli minu haigus u 3 nädala jooksul kujunenud raskeks. Tekkib peale 27. nädalat, üliharva enne 34., irw… Minusuguseid oli inkubaatorite ääres sel hetkel 5 naist. Kõigi rasedused lõppesid 2-ga algavate nädalate pealt.

5 kuud on jah 20 nädalat, aga preeklampsia ei ole selline haigus, et 20+0 oled terve ja 20+1 kukud surnult maha. See kujuneb nädalatega ja progesseerub.

22. mai on World Preeclampsia Awareness Day ehk selle haiguse kohta teadlikkuse tõstmise päev. Paistab, et ikka pikk tee on veel minna selles osas.

Ma olen aastaid erinevate haiglate sünnitusosakondades töötanud ja siiani olen näinud ainult 2 juhtu kus naisel tekib preeklampsia enne 30. nädalat (1 oli 28 ja teine 29 nädalat rase). Seega ära tule siia oma googlest jahuma. Mine käi aastaid arstiteaduakonnas, tee residentuuri ja siia tule tagasi oma googlega hüppama. Sinusugused naised on väsitavad. Nemad ja nende google tarkus. Löö statistika lahti ja vaata üle, siis tule karga edasi.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 17:14; 08.06 20:12; 10.06 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge siis, mina pole näinud, järelikult pole olemas… Google oli ikka sulle mõeldud, mina ja minu laps oleme selle haiguse päriselt üle elanud, sai juba korra kirjutatud ju. Küll on hea, et me ei sattunud mõnda sünnitusosakonda, kus sa parajasti töötasid, oleksime vist mõlemad surnud. Soovitaks sulle, et mine täienduskoolitusele, aga sa vist ei oska nii palju lugeda.
Mul pole sulle rohkem midagi öelda ja ma ei tule rohkem seda teemat lugema. Sinusugused naised ei peaks meditsiinis töötama.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 02:20; 08.06 18:03; 10.06 02:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No fakt on siiski see, et 20-nädalase raseduse juures on eklampsia tunduvalt ebatõenäolisem surmapõhjus kui nt KATE vm.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge siis, mina pole näinud, järelikult pole olemas… Google oli ikka sulle mõeldud, mina ja minu laps oleme selle haiguse päriselt üle elanud, sai juba korra kirjutatud ju. Küll on hea, et me ei sattunud mõnda sünnitusosakonda, kus sa parajasti töötasid, oleksime vist mõlemad surnud. Soovitaks sulle, et mine täienduskoolitusele, aga sa vist ei oska nii palju lugeda.

Mul pole sulle rohkem midagi öelda ja ma ei tule rohkem seda teemat lugema. Sinusugused naised ei peaks meditsiinis töötama.

Me räägime esinemissagedusest!!!
Ilmselgelt kui sinul ja su lapsel lõi varakult välja, siis lööb kindlasti teistel ka eks! Statistika!
Kui ma nii ebapädev oleks, siis ma ei töötaks selles valdkonnas! Vaata oma ninaotsast kaugemale! Siin ilmas ei ole ainult sina, sina, sina!
Kui 1 inimene saab välguga pihta ja sureb, siis saavad teised ka ja surevad samuti? 😀

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 17:14; 08.06 20:12; 10.06 18:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Lapseootel naise ootamatu surm