Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsepäevad graafikuga tööl

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Lapsepäevad graafikuga tööl

Postitas:
Kägu

Kuna googlist õiget vastust ei saanud siis ehk oskab siit keegi vastata.
Töötan graafiku alusel. Graafiku koostajale ütlesin, et soovin 2 lapsepäeva välja võtta ja nv enne puhkust vaba olla. Eeldasin, et lapsepäevad lähevad tp arvelt, aga läksid nn soovi päevade arvelt, ehk kui mul oleks nagunii olnud vaba.
Kas see on õige?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vastavalt TLSile saab lapsepuhkuse päevi kasutada ainult tööpäevadel (ka graafikuga töötajate puhul).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõte nendel lapsepäevadel on siis, kui sul niikuinii vaba oli. Muidugi peavad nad tööpäevadel olema ja sinu normtundidest maha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

https://www.tooelu.ee/et/uudised&nID=2062

Sinu tööpäevadest saab lapsepäevi võtta, mitte puhkepäevadest.

Teemaalgatajal oli ilmselt selline olukord, et graafiku järgi oleks ta pidanud tööl olema nädalavahetusel enne puhkust, aga teemaalgataja soovis oma tavapäraseid töövabasid päevi sellele nädalavahetusele ja lisaks lapsepäevi enne nädalavahetust. Graafiku koostaja ei saanud sellest aru või ei tahtnud aru saada.

Teemaalgatajal on summeeritud tööaja arvestus ka? Kas see viimane nädal enne puhkust töölepingu seaduses sätestatud töö- ja puhkuseaja kooskõlla jääb? Arvestades, et töötad oma selle nädala tööaja ära 5 päeva jooksul.
§ 52. Iganädalane puhkeaeg

(1) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb seitsmepäevase ajavahemiku jooksul vähem kui 48 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

(2) Kokkulepe, mille kohaselt töötajale jääb summeeritud tööaja arvestuse korral seitsmepäevase ajavahemiku jooksul vähem kui 36 tundi järjestikust puhkeaega, on tühine, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti https://www.riigiteataja.ee/akt/112072014146?leiaKehtiv

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele: nii palju graafiku koostaja ütles, et nv-l lapsepäevi võttes ei vähene kuu norm tunnid.

Jah, mul on summeeritud tööajagraafik. Sel nädalal oli(e)n tööl nii- E, T mõlemal päeval 12h, K vaba, N ja R 11h.

Aga mis edasi? Kas juhin sellele tähelepanu või raamatupidaja ise juhib sellele tähelepanu?

Ma ju ei eksi, igaksjuhuks räägin üle. Kuu norm tunnid 184,puhkust 2 nädalat, järgi jääb 104. Ja sellest 104 tunnist peaks maha minema 2 tp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimasele: nii palju graafiku koostaja ütles, et nv-l lapsepäevi võttes ei vähene kuu norm tunnid.

Mismõttes ei vähene? Lapsepäevade mõte on, et nende päevade võrra saad vähem töötada, neid tunde ei tehta tagant järgi ega ette ära, nende võrra peaks normtunnid ikkagi vähenema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ju ei eksi, igaksjuhuks räägin üle. Kuu norm tunnid 184,puhkust 2 nädalat, järgi jääb 104. Ja sellest 104 tunnist peaks maha minema 2 tp.

Ma oletan, et sellest 104 tunnist ei lähe maha mitte 2 tööpäeva (ehk siis teemaalgataja graafiku puhul 2x11t) vaid ainult 2x8h.
Töötan ka graafiku alusel pikki päevi, meil on õigus kasutada 3 tervisepäeva aastas täistöötasu eest (kui oled ise haige või laps on haige) ja need tervisepäevad arvestatakse 8h, kui tööpäev on tegelikult pikem, siis pole üldse kasulik võtta, lööb tunniarvestuse sassi ja pead puuduvad tunnid millalgi järele tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma oletan, et sellest 104 tunnist ei lähe maha mitte 2 tööpäeva (ehk siis teemaalgataja graafiku puhul 2x11t) vaid ainult 2x8h.

Töötan ka graafiku alusel pikki päevi, meil on õigus kasutada 3 tervisepäeva aastas täistöötasu eest (kui oled ise haige või laps on haige) ja need tervisepäevad arvestatakse 8h, kui tööpäev on tegelikult pikem, siis pole üldse kasulik võtta, lööb tunniarvestuse sassi ja pead puuduvad tunnid millalgi järele tegema.

vale oletus, maha lähevad 2 graafikujärgset tööpäeva, olgu siis vahetuse pikkuseks 4 või 24 tundi ning need tunnid lähevad ka selle kuu normist niimoodi maha

teemaalgataja, saada oma küsimus tööinspektsiooni meilile jurist@ti.ee ja siis näita vastust tööandjale, vastavad tavaliselt 1-2 päevaga

Please wait...
Postitas:
Kägu

vale oletus, maha lähevad 2 graafikujärgset tööpäeva, olgu siis vahetuse pikkuseks 4 või 24 tundi ning need tunnid lähevad ka selle kuu normist niimoodi maha

teemaalgataja, saada oma küsimus tööinspektsiooni meilile jurist@ti.ee ja siis näita vastust tööandjale, vastavad tavaliselt 1-2 päevaga

Meil läheb ka alati 8 h maha, kuigi tööpäev on 10.5h. Kui keegi siin mingi vastuse saab, pange siia ka. Puhkusepäev läheb ka ju 8h.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MInul on küll eelnevalt alati läinud ikkagi terve tp,mitte mingid kindlad tunnid.
Kirjutasin tööinspektsiooni meilile, vaatan mis nad vastavad. Jube totter küll nüüd hakata vaidlema :/

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kuu normtunde arvutatakse ju kõigil 8h tööpäeva järgi. Hoolimata sellest, et sa käid 10h või 6h etc. Ja kui sa võtad 3 lapsepäeva, siis need 3 päeva ju normtundidest maha…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil läheb ka alati 8 h maha, kuigi tööpäev on 10.5h. Kui keegi siin mingi vastuse saab, pange siia ka. Puhkusepäev läheb ka ju 8h.

vahe tuleb sellest, et puhkust antakse kalendripäevades, lapsepäevad on tööpäevades
kalendripäevade puhul arvestatakse 40h nädal ehk 8 h päev

artikkel on küll vana, aga seadust pole vahepeal muudetud:
Lihtsustatuna on perepuhkuste andmise kontekstis tööpäevaks kalendripäev, millal töötaja tööülesandeid täidab. Kuna töötajad võivad töötada väga erineva ajaraami alusel, võib ühe töötaja tööpäev olla 8-tunnine, teisel aga 2- või 24-tunnine.
https://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/kas-lapsepuhkust-voib-saada-ainult-toopaevadel?id=55736542

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsepuhkust arvestatakse töötaja tööpäevades ning see ei sõltu tööpäeva pikkusest. Näiteks juhul, kui inimene töötab graafiku alusel laupäeval 12 tundi, siis võib ta lapsepuhkust kasutada laupäeval ning ka tema töötundide norm väheneb vastavalt 12 tundi, mitte keskmise tööpäeva jagu, nt täistööaja korral 8 tundi (osalise tööaja korral võib see number olla ka 4, 5, 6 vmt). Kindlasti ei tohi tööandja sellisel juhul nõuda töötajalt nö puuduoleva nelja tunni järgitegemist. Graafikujärgselt töötades ei saa lapsepuhkust välja võtta oma vabal päeval.
https://www.tooelu.ee/et/uudised&nID=2062

teemaalgataja, saada see link oma tööandjale

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii. TI andis mulle sama vastuse mis teie siin.

Aga personalijuht väidab, et lapsepäevad on puhkuse pikendus ja selle võrra minu normtunnid ei vähene kuna lapsepäevad on järjestikku tavapuhkusega. ja et minul ongi iga päev potensiaalne tööpäev.
Lihtsalt seadusest tuleb See et norm tunnid vähenevad E-R eest ainult.

Ma ei oskagi nüüd midagi kosta. Kirjutasin TI’i uuesti, aga sealt tuli eelnine vastus 4 päeva, vast seekord ka, lisaks nv.
Kes oskab kommenteerida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga personalijuht väidab, et lapsepäevad on puhkuse pikendus ja selle võrra minu normtunnid ei vähene kuna lapsepäevad on järjestikku tavapuhkusega. ja et minul ongi iga päev potensiaalne tööpäev.

Ma ei oskagi nüüd midagi kosta. Kirjutasin TI’i uuesti, aga sealt tuli eelnine vastus 4 päeva, vast seekord ka, lisaks nv.

Kes oskab kommenteerida?

soovita pesonalijuhil mõni koolitus läbida. seniks saada talle see minu 14.07.2019 17:38 link ja pakus kirjas olev tsitaat sellest. kui lugeda ei oska, siis helistagu TI juristi inftelefonile 640 6000 ja küsigu üle. või helista ise tema juures olles ja pane telefon kõlarile

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes oskab kommenteerida?

soovita pesonalijuhil mõni koolitus läbida. seniks saada talle see minu 14.07.2019 17:38 link ja pakus kirjas olev tsitaat sellest. kui lugeda ei oska, siis helistagu TI juristi inftelefonile 640 6000 ja küsigu üle. või helista ise tema juures olles ja pane telefon kõlarile

See jutt, et lapsepäevad on puhkuse pikendus jne, tundub nii absurdne, et ma ei saa aru, kuidas selline saab olla personalijuht. Ükski seaduse punkt seda ei ütle.
Kui TI mulle vastab (saatsin täpselt tema oma vastuse sinna),siis loen talle ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõte nendel lapsepäevadel on siis, kui sul niikuinii vaba oli. Muidugi peavad nad tööpäevadel olema ja sinu normtundidest maha.

Lapsepäevade tasu on nii mõttetu, jääb arusaamatuks, miks neid üldse realiseerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsepäevade tasu on nii mõttetu, jääb arusaamatuks, miks neid üldse realiseerida.

mina nt eelistan vaba päeva suuremale tasule ning ei jää nälga, kui 3 päeva palgas kaotan. olen kasutanud ka tasustamata lapsepuhkuse võimalust

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma töötan graafikuga, aga käsunduslepinguga, kas siis on ka õigust võtta lapsepuhkust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käsunduslepingule ei laiene TLS st kui te pole lepingus eraldi puhkuse võtmise õigust kokku leppinud siis ei mingit (tasulist) puhkust, ei põhipuhkust ega lapsepuhkust vms
St puuduvad Töölepinguseadusest tulenevad õigused nagu regulaarne töötasu, miinimumtasu, 4 nädalat tasulist puhkust, õppepuhkus, haigushüvitis, lahkumishüvitis, töötervishoiu reeglid jms.
Sinu lepingu seadus on Võlaõigusseadus.

https://pilvebyroo.ee/lepinguliigid/

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsepäevad graafikuga tööl