Esileht Hobinurk Lapsepõlve igavaimad tööd?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: Lapsepõlve igavaimad tööd?

Postitas:
Kägu

Millised tööd olid teie jaoks lapsepõlvest kõige ebameeldivamad ja tüütumad?

Vihikutele ja õpikutele ümbrispabaeri panemine täiesti kindlasti oli kõige tüütum, nõmedam ja kohutavalt mõttetu just vihikute puhul. No mida. Minu vihik, ega seda ei pea ju kellelegi edasi andma.

Seda ma väga armastasin, uued õpikud ja vihikud, veel ei ole koolis midagi tehtud ja veel on kõik uus.

Rohida oli alati vastik sõltumata ilmast ja kõigest mis pärast lubati.  Samuti oli vastik punaseid sõstraid korjata, korja ja korja korv täis ei saa. Pärast veel puhasta ka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot mis oli tüütu ja mida ma hiljemgi pole sallinud – seente puhastamine. Korjata meeldib, metsas suurema sodi võtan ka ära, sisse teha meeldib, süüa meeldib. Aga vat kodus neid puhastada ei meeldi, selle delegeeriks heameelega teistele 🙂

Saagimine oli tüütu, maakaevamine oli tüütu, lõputu veetassimine 200 m kauguselt oli samuti hirmus tüütu (ja kaevu pole seal siiani). Tegelikult põõsast marjade korjamine ei olnud tüütu, aga metsas küll. Kartulikoorimine ja pärmitaigna sõtkumine polnud ka just kõige inspireerivamad tegevused, samuti kausis nõudepesu, kui meil veel kraanist sooja vett ei tulnud, samuti käsitsi pesupesu.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik aiatööd meeldisid. Kõik, mis oli toidu kasvatamisega seotud, meeldis. Seda aga ainult kodus. Pidime käima seda kõike ka vanaema-vanaisa juures tegemas ja seal ei meeldinud kohe üldse samu töid teha. Seal meeldis vaid heina tallata, sigu sööta ja lehmi karjatada. Mitte et neid oleks raske olnud karjatada, pidin vaid avama/sulgema väravad-aiad ja lehma teadsid ise, kuhu minna 🙂

Puid meeldis ka saagida kreissaega. Meie isa oli selline võrdõiguslane ja pani tüdrukud puid saagima ja lõhkuma ning poisid nõusid pesema ja nõeluma.

Ei meeldinud tegutseda lillepeenras. Ema pidas suurt lilleaeda ja alati oli vaja midagi lõigata, kärpida, ümber istutada, katta ja rohida. Ma ei näinud sellel mingit mõtet, kui seda süüa ei saa 😀

Tegelt metsas marjul-seenel ka eriti käia ei tahtnud. Tegevus kui selline mulle meeldis, aga katsu sa rõõmu tunda, kui kogu aeg hoiatatakse  – karu, hunt, kärbseseen, laugas, pime, ära eksi ära…

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kartulite kõplamine. Need vaod ulatusid ikka silmapiiri taha minu mäletamist mööda. Vanaemal oli linnas suur aed, aga kartulid-kapsad-kaalid-porgandid kasvatati linnast väljas rendipõllul. Eks ilmselt osa neist saadustest läks ikka müügiks ka, ei usu, et sellise koguse ise oma perega ära oleks tarbinud.

Sõstarde korjamine oli ka päris vaevaline. Oleks öeldud, et korja see pesukauss täis, siis oleks see olnud vastuvõetav. Aga kontseptsioon, et korja põõsas tühjaks ei olnud arusaadav, sest pealevaadatavat mõõdikut, mille järgi hinnata, et palju tehtud ja palju veel teha, ei olnud. Suured põõsad olid ka. Samas kui vanaema appi korjama tuli, siis oli täitsa tore, sest sai omavahel mõnusalt juttu veeretada.

Turbabriketi kuuri ladumine ei olnud ka teab mis tore töö – palav ja tolmune ja pärast veel mitu päeva nuuskasid tumedat tatti ninast välja.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Turbabriketi kuuri ladumine ei olnud ka teab mis tore töö – palav ja tolmune ja pärast veel mitu päeva nuuskasid tumedat tatti ninast välja.

Kindlasti oli see ka räigelt kahjulik tervisele, imelik, et laps pandi taolist tööd tegema, tollal vist ikka üldse ei mõeldud.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti oli see ka räigelt kahjulik tervisele, imelik, et laps pandi taolist tööd tegema, tollal vist ikka üldse ei mõeldud.

No tundub, et too kägu on täitsa elus ja terve…

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind lapsepõlves tööle ei pandud. Oma toa koristamine oli praktiliselt ainus töö. Nojah, seenel käisime küll, aga see oli lõbus ja sai vanematega juttu puhuda. Ahjaa, õhtune koerajalutamine oli ka ainult minu töö, kui muidugi kodus olin, mitte teatris näiteks. Vähemalt 45 minutit oli reegel, ka -25 kraadiga. See polnud ka eriti meeldiv juba kaheksa-aastasena, just sügiseti ja kevadel. Porine, pime, libe, sajab jne. Tegema aga pidi, sest minu koer oli ja hommikul käis niikuinii ema ja lõunal isa. Õnneks oli kodu lähedal valgustatud park, seal lasin koera lahti, jooksis ise, viskasin toigast näiteks, jooksin ise ka või saime mõne sõbraga kokku, kel ka koer. Kaugele oli näha, kui keegi võõras tuleb ja koer oli väga kuulekas, tuli esimese hüüde peale rihma. (Jah, ma koristasin juba ka tollal koer järel hunniku).
Näiteks põrandat pühkima õppisin ma alles teismelisena ega tegelikult ei oska seda nagu siiani korralikult. Põrandat käpuli penud pole seni kunagi.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära tehtavad tööd olid ok. Tüütud olid need, mida pidevalt meeles pidi pidama ja tegema. Vastik oli kui pidevalt küsiti: kas jänesed (sõna küülik ei tuntud) on söödetud? No ei olnud. Laual pidi alati karahviniga vesi olema ja selle krd-i karahvini pesemine oli minu tüütu töö.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ära tehtavad tööd olid ok. Tüütud olid need, mida pidevalt meeles pidi pidama ja tegema. Vastik oli kui pidevalt küsiti: kas jänesed (sõna küülik ei tuntud) on söödetud? No ei olnud. Laual pidi alati karahviniga vesi olema ja selle krd-i karahvini pesemine oli minu tüütu töö.

Meil olid ka jänesed. No suvel neile rohtu ette visata oli kukepea, aga ma pidin ka talvel ülepäeviti ja kasvõi 30-kraadise pakasega maale sõitma bussiga, siis veel kilomeetri bussipeatusest jala kõmpima, ja siis külmunud toauksega maadlema, siis lakka ronima ja sealt heinu alla ajama. Siis puure puhastama ja vett vahetama (palju ei saanud panna, see külmus ära, natukese aga jõid nad kohe ära. Köök ja laut olid huntkülmad, ma ei hakanud seal ju selleks tunniks ajaks tuld alla tegema. Vat see oli tõesti ebameeldiv.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No tõesti ei saa aru, kes või mis sundis teid sellisel moel neid küülikuid pidama.

+8
-3
Please wait...
Postitas:

No tõesti ei saa aru, kes või mis sundis teid sellisel moel neid küülikuid pidama.

Minul võttis ema nad ja eks siis me teised pidime ka (loe: peamiselt mina) aitama. Neid oli vahepeal ikka oma kolm tosinat, neid andis ikka sööta ja situtada. Väike toidulisa nõuka-ajal. Nahad oleks ka ära kulunud, aga need jäidki lõpuks parkimata, koid ja hiired närisid raamide peal ära, millest oli kahju. Ema tegi kahjuks enamikku asju poolikult, ei mõtelnud korralikult läbi. Elik nagu Panso ütles: Kuidas seda lavastada?! No vaat seda “lavastamise” osa ta ei mõtelnudki, ja kuna ta ka midagi ei rääkinud, siis virises pärast, et keegi teda ei aita. Ei tea, kas me oleks pidand hiromant Pastellid olema või mis. Aga mingil hetkel ta vist ise ka tundis, et ei viitsi, ei jaksa, ja kui mina ülikooli läksin, siis polnudki enam eriti kedagi neid talvel söötmas käimas (vend ka ei läinud, paar korda käis minuga enne kaasas ja siis oli kõik). Kartuleid veel me mõne aasta panime, viimaks jäi seegi soiku.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

siis polnudki enam eriti kedagi neid talvel söötmas käimas (vend ka ei läinud, paar korda käis minuga enne kaasas ja siis oli kõik).

Kes neid siis toitis? Suridki nälga sinna või?

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei meeldinud tegutseda lillepeenras. Ema pidas suurt lilleaeda ja alati oli vaja midagi lõigata, kärpida, ümber istutada, katta ja rohida. Ma ei näinud sellel mingit mõtet, kui seda süüa ei saa ????

Milleks sina seda tegema pidid, kui ema oma mõttetut peenart pidada tahtis? Jabur ju. Ma oleks pikalt saatnud, milleks sellise jamaga tegeleda või kui tahab tegeleda, tehku ise.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

No tõesti ei saa aru, kes või mis sundis teid sellisel moel neid küülikuid pidama.

Minul võttis ema nad ja eks siis me teised pidime ka (loe: peamiselt mina) aitama. Neid oli vahepeal ikka oma kolm tosinat, neid andis ikka sööta ja situtada. Väike toidulisa nõuka-ajal. Nahad oleks ka ära kulunud, aga need jäidki lõpuks parkimata, koid ja hiired närisid raamide peal ära, millest oli kahju. Ema tegi kahjuks enamikku asju poolikult, ei mõtelnud korralikult läbi. Elik nagu Panso ütles: Kuidas seda lavastada?! No vaat seda “lavastamise” osa ta ei mõtelnudki, ja kuna ta ka midagi ei rääkinud, siis virises pärast, et keegi teda ei aita. Ei tea, kas me oleks pidand hiromant Pastellid olema või mis. Aga mingil hetkel ta vist ise ka tundis, et ei viitsi, ei jaksa, ja kui mina ülikooli läksin, siis polnudki enam eriti kedagi neid talvel söötmas käimas (vend ka ei läinud, paar korda käis minuga enne kaasas ja siis oli kõik). Kartuleid veel me mõne aasta panime, viimaks jäi seegi soiku.

Jõhker loomapiinamine ja laste ahistamine. Mis neist vaestest jänesest sai?

+3
0
Please wait...
Postitas:

Ei surnud nälga, tapeti ära ja söödi ära. Loomapiinamist ei olnud, neil olid korralikud avarad puurid ja söök täiesti olemas. Eks ema ise käis seal siis, aga jube hea oli ju lapse kaela kõike ajada. Ma olen juba väiksest peale pidanud niimoodi tööd rabama, et seda nägu, suviti olin tädi juures ja seal sai nii lehmi lüpsta, sitta rookida kui vasikaid sööta (kolhoosilaudas). Vend käis küll paar suve malevas, eks kartuleid võttis vahel ka, aga üldiselt lõi pidevalt lulli ja teda keegi niimoodi taga ei ajanud kui mind. Isegi ülikooli ajal ei saanud puhata, siis olin suvel kaks kuud ema juures haiglas tööl, kabinetis ja osakonnas  (alates 15. eluaastast), tegin ka öiseid valveid. Selle eest vähemasti sain raha 🙂 Aga tõesti oli tüütu kogu aeg sedasi rakkes olla, “puhata ja mängida” õieti ei saanudki. Mitte, et ma sellest nüüd eluaegse trauma oleks saanud, aga lihtsalt ebaõiglane oli kogu see värk.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja nüüd ongi nii, et ausat tööd polegi ta teinud, müüb aga peale neegrile päevituskreemi ja eskimole lund.

See nali ei ole kuidagi asjakohane. Neegrid kasutavad päevituskreemi regulaarselt ja sageli. Liigu maailmas ja saad teada.

+5
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

No sorri, toona tegidki lapsed ka tervistkahjustavaid koduseid töid.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tõesti oli tüütu kogu aeg sedasi rakkes olla, “puhata ja mängida” õieti ei saanudki. Mitte, et ma sellest nüüd eluaegse trauma oleks saanud, aga lihtsalt ebaõiglane oli kogu see värk.

Mind ei olnud võimalik niimoodi tööle panna. Ma midagi ikka tegin, aga hakkasin palju vastu ja osade asjade puhul juba teati, et pole mõtet üldse sundima hakatagi.

Näiteks ma keeldusin kategooriliselt oma nooremat venda hoidmast. Ma võisin ta lasteaiast ära tuua või näiteks tund aega temaga koos kodus olla, aga mingit sellist asja ei olnud, et oleksin nõustunud temaga hommikust õhtuni tegelema. Ütlesingi, et mina olen ka laps alles ja mina ei ole venna ema. Mina teda ei sünnitanud ja see ei ole minu kohustus talle ema eest olla. (Ema alguses üritas igasuguseid asju minu peale veeretada).

Siis käisid vanaema ja tädi meil abiks, mis ongi normaalne. Ma olin ise ka tõesti alles mingi 10-12 aastane, päris laps alles. Ei ole lapse kohustus hoolitseda mingi 2-4 aastase tite eest.

Siis ema rääkis mulle, et ei tema tea, mis inimene mina selline olen või kust mina tulnud olen, nii egoistlik ja jäärapäine. Ma siis ütlesin talle veel kord, et ma olen alles laps ja mind ei saa võtta kui täiskasvanut ja ma ei ole oma venna ema ega oma ema abikaasa. Ei pea vist lisama, et ma ei saanud oma emaga hästi läbi. Õnneks oli vanaema normaalne (isa ema) ja tema käiski abiks siis kui ema ja isa olid lahku läinud. Ühtlasi oli ka vanaema see, kes mulle ütles, et sa oled laps alles, sa ei peagi kõike tegema, sul on see veel ees. Teine vanaema elas maal ja oli rohkem selline, et künna põld ära ja löö kanal pea maha, enä-asja-nüüd et ei saa tehtud. Seal meil olid ka kanad ja jänesed, aga loomade eest hoolitsemist ei üritatud ainuisikuliselt minu peale panna. Sööki käisin mõnikord panemas, kanamune korjasin.

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütlesingi, et mina olen ka laps alles ja mina ei ole venna ema. Mina teda ei sünnitanud ja see ei ole minu kohustus talle ema eest olla. (Ema alguses üritas igasuguseid asju minu peale veeretada). Siis käisid vanaema ja tädi meil abiks, mis ongi normaalne. Ma olin ise ka tõesti alles mingi 10-12 aastane, päris laps alles. Ei ole lapse kohustus hoolitseda mingi 2-4 aastase tite eest.

Kõik sul muidu õige, kuid vaidlen vastu ses osas, et vanaema ja tädi abiskäimine oli kuidagi normaalsem. Ka nemad ei olnud kumbki sinu venna emad. Sinu ema ja isa kohus oli oma lapsi kasvatada aga mitte mingeid sugulasi tasuta ära kasutada. Kui ise tööl, pidanuks leidma tasulise hoidja vmm variandi.

+5
-2
Please wait...
Postitas:

Tegelikult, kui hakkan mõtlema, siis kõige tüütum oli hoopis see igasügisene kolhoosipõllul kartulite võtmine. Vahel sai lõket tehtud ja seal kartuleid küpsetatud, aga sageli ei saanud, kui kaks ja isegi kolm traktorit vahedega lasid. Võisid ju loota, et vahel mõni traktor katki läks, ja eks neid läks ka, kui rootori vahele kivi sattus. Ja siis sumpa seal poris ja mudas, tiri neid raskeid kartulikaste ja poriseid sõrmikuid kätte ja käest ära. Pissil käimine oli ka problemaatiline, käibis isegi nali, et “parem häbi silmis kui valu põies”. Nojah, tolle aja ja olude naljad …

+1
0
Please wait...
Postitas:

Ja nüüd ongi nii, et ausat tööd polegi ta teinud, müüb aga peale neegrile päevituskreemi ja eskimole lund.

See nali ei ole kuidagi asjakohane. Neegrid kasutavad päevituskreemi regulaarselt ja sageli. Liigu maailmas ja saad teada.

Hea soovitus muidugi invaliidile. Oma karkudega liigun ma ainult surma poole. Aga mis sinu puue on, et sa ei saa aru, et see on piltlikult öeldud. Metafoor, noh.

Üldiselt, katsu vähem vahetpidamata viriseda igas teemas. Usu mind, maailm on siis palju rõõmsam paik ka sinu jaoks, kui sul pole seda pidevat kiunu ja hala.

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea soovitus muidugi invaliidile. Oma karkudega liigun ma ainult surma poole. Aga mis sinu puue on, et sa ei saa aru, et see on piltlikult öeldud. Metafoor, noh.

Üldiselt, katsu vähem vahetpidamata viriseda igas teemas. Usu mind, maailm on siis palju rõõmsam paik ka sinu jaoks, kui sul pole seda pidevat kiunu ja hala.

Sa ise kiunud siin lõputult tööde, venna ja vanemate üle.

+1
-7
Please wait...
Postitas:

Ei kiunu, vaid lihtsalt konstateerisin fakti. Sellestki sa aru ei saanud, vaid virised aga edasi asjade üle, mis absoluutselt sinusse ei puutu.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kiunu, vaid lihtsalt konstateerisin fakti. Sellestki sa aru ei saanud, vaid virised aga edasi asjade üle, mis absoluutselt sinusse ei puutu.

Sa ise laotad oma nime all mitte ainult oma pereelu, vaid ka pereliikmete elu laiali. Pidevalt.

Jah, kiunud küll. Lõputult. Tunnista seda lõpuks iseendale.

+3
-10
Please wait...
Postitas:

Äkki sa vaataksid peeglisse 🙂

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki sa vaataksid peeglisse ????

Mina pole väitnudki, et ma ei kiunu. Sina väidad, et sina ei kiunu. Sa ainult kiunud ja õiendad teiste kallal.

+2
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole väitnudki, et ma ei kiunu. Sina väidad, et sina ei kiunu. Sa ainult kiunud ja õiendad teiste kallal.

Kas pead kohe kõik teemad ära solkima, sina vaimselt invaliid?

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas pead kohe kõik teemad ära solkima, sina vaimselt invaliid?

Mida see vaimselt invaliid tähendab? Sa oled nii veneaegne, et isegi solvangud ei tule välja.

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik sul muidu õige, kuid vaidlen vastu ses osas, et vanaema ja tädi abiskäimine oli kuidagi normaalsem. Ka nemad ei olnud kumbki sinu venna emad. Sinu ema ja isa kohus oli oma lapsi kasvatada aga mitte mingeid sugulasi tasuta ära kasutada. Kui ise tööl, pidanuks leidma tasulise hoidja vmm variandi.

Nõuka ajal ma küll ei tea, et kellelgi oleks olnud tasuline lastehoidja. Olidki oma sugulased või suuremad õed-vennad need hoidjad. Enamasti ikka vanaemad.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu teada võivad isegi karkudega inimsed teinekord raamatuid lugeda, telekat  vaadata ja arvutis surfata. Siis saaks ka ju teada, mis ja kuidas mujal elatakse. Kargud küll kitsast silmaringi ei õigusta – tänapäeval igatahes mitte.

+2
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Esileht Hobinurk Lapsepõlve igavaimad tööd?