Esileht Hobinurk Lapsepõlve igavaimad tööd?

Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Teema: Lapsepõlve igavaimad tööd?

Postitas:
Kägu

Minu teada võivad isegi karkudega inimsed teinekord raamatuid lugeda, telekat  vaadata ja arvutis surfata. Siis saaks ka ju teada, mis ja kuidas mujal elatakse. Kargud küll kitsast silmaringi ei õigusta – tänapäeval igatahes mitte.

Kas sa idioot tõesti ei tea keda siin mõnitad?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada võivad isegi karkudega inimsed teinekord raamatuid lugeda, telekat vaadata ja arvutis surfata. Siis saaks ka ju teada, mis ja kuidas mujal elatakse. Kargud küll kitsast silmaringi ei õigusta – tänapäeval igatahes mitte.

Mida sa sõimad kõiki. Lõpeta ära.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Minu teada võivad isegi karkudega inimsed teinekord raamatuid lugeda, telekat vaadata ja arvutis surfata. Siis saaks ka ju teada, mis ja kuidas mujal elatakse. Kargud küll kitsast silmaringi ei õigusta – tänapäeval igatahes mitte.

Ah, las ta nüüd olla, see ka mõnitus või asi, ta lihtsalt ei tea asju. Psühhopaat on ka muide puudega inimene, kusjuures selliseks sündinud, ja see pole kahjuks ravitav. Kahju kohe teisest. Olgu tal siis see rõõm pidevalt igas teemas viriseda, ta ongi sihuke eitmees, mis teha. Ei ole meie võimuses teda aidata.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Villa näppimine: pestud ja kuivatatud lambavilla tordid tuli lahti tõmmata ja sinna külge jäänud takjanupud ja muu sodi välja noppida. Edenes aeglaselt ja villa lõhn polnud kõige meeldivam.

Teised tööd meeldisid, sest neist jäi selge tehtud töö jälg järele (riisutud ala, tühi marjapõõsas, kõrge puuriit jne).

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Keda siis, kust peaks keegi kägu siin seda teadma, kes mingi kasutajanime taga on? Kas selle mitteteadmine on kuritegu?

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Villa näppimine: pestud ja kuivatatud lambavilla tordid tuli lahti tõmmata ja sinna külge jäänud takjanupud ja muu sodi välja noppida. Edenes aeglaselt ja villa lõhn polnud kõige meeldivam.

Hanesulgede näppimine oli veel õudsem.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah, las ta nüüd olla, see ka mõnitus või asi, ta lihtsalt ei tea asju. Psühhopaat on ka muide puudega inimene, kusjuures selliseks sündinud, ja see pole kahjuks ravitav. Kahju kohe teisest. Olgu tal siis see rõõm pidevalt igas teemas viriseda, ta ongi sihuke eitmees, mis teha. Ei ole meie võimuses teda aidata.

Väljendid ‘psühhopaat’ ja ‘eitmees’,  mida kitah siin ühe käo kohta loobib, on kohe kindlasti mõnitavad.

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis puure puhastama ja vett vahetama (palju ei saanud panna, see külmus ära, natukese aga jõid nad kohe ära. Köök ja laut olid huntkülmad,

vaesed küülikud ????

+1
-2
Please wait...
Postitas:

Siis puure puhastama ja vett vahetama (palju ei saanud panna, see külmus ära, natukese aga jõid nad kohe ära. Köök ja laut olid huntkülmad,

vaesed küülikud ????

Küülik ei karda külma, tal on talvel paks kasukas seljas 🙂 Ja mitmekesi koos oli soojem ka.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hanesulgede näppimine oli veel õudsem.

Olen lapsepõlves palju erinevaid maatöid teinud, aga neid eelpoolnimetatuid mitte kunagi.

Seevastu olen pärast kanatappu sellelt kuuma triikraua abil sulgi kitkunud. Polnud just kõige meeldivam töö.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõuka ajal ma küll ei tea, et kellelgi oleks olnud tasuline lastehoidja. Olidki oma sugulased või suuremad õed-vennad need hoidjad. Enamasti ikka vanaemad.

Muidugi olid. Minul olid ja samas majas veel kahel perel. Nad muidugi olid rohkem pereliikmed, aga palgalised.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi olid. Minul olid ja samas majas veel kahel perel. Nad muidugi olid rohkem pereliikmed, aga palgalised.

Jama ajad.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jama ajad.

ei aja, meil oli ka palgaline lapsehoidja, mul polegi vanemat õde ega venda ja sugulased elasid kaugel ning käisid tööl.  Olin haiglane laps ja lasteaias peaaegu aasta ei käinud.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes see palgaline hoidja olla sai kui kõik inimesed ametlikult tööl pidid käima?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes see palgaline hoidja olla sai kui kõik inimesed ametlikult tööl pidid käima?

Paljudel “töötas” ametlikult vaid tööraamat, ise oldi kodused või käidi haltuurat tegemas.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelpool nimetet töödele lisaksin siia veel nõukaaegse maalapse tööde hulka lambavilla pesemise (jube rasvane, heinapepresid täis, haisev, kohati sõnnikune) ja seakartulite itestamine (pime kelder, rotid, vesi põrandal).

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil nimetati idutamine, seda ma palju teinud. Sügisel sorteerisime kartulid suuruse järgi ja kandsime nn koopasse. Oligi selline pooleldi maa sees koobas. Meil keldrit ei olnud, madal maa, vesi oleks sisse tulnud.

Ma olen kevadeti hanekarjas käinud. Olin kuskil 1.-2. klassis, pärast tunde saadeti nendega põllule. Need jubedikud susisesid minu peale, kartsin neid.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina nt koolilapsena.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljudel “töötas” ametlikult vaid tööraamat, ise oldi kodused või käidi haltuurat tegemas.

Minul oli samuti palgaline hoidja, oma tänavast üks hästi armas tädi. Naised said tol ajal 55selt pensionile, kel oma tööst siiber oli, jäigi koju, aega laialt käes.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised said siis sageli 52-55 aastaselt pensionile. Minu lapsehoidja oli veel noorem, ta oli 50, kui pensile jäi ja mind hoidma tuli. Kuna töötas tervistkahjustaval tööl (mürarikas metallitööstus pluss paljulapseline ema). Nn tervistkahjustva tööga said 50-aastaselt pensionile. Tuttavate juures käisid last hoidmas meditsiinikooli tudengid üksteise alla. Aga neil polnud vaja tervet E-R täistööpäeva, neil oli iga päev mõned tunnid.
Oi, paljudel olid lapsehoidjad, kellel vanavanemaid polnud appi võtta. Minul oli kuni 5. eluaastani lapsehoidja hommikust õhtuni tööpäevadel, siis läksin lasteaeda.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli lapsehoidjaks vanem tädi, ilmselt pensionär, hästi  armas ja hea oli. Küll ta oli kannatlik.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu tädi sai galvaanikatsehhis töötamise eest 45selt pensionile. Pidi teatud aja töötama, et saada, mitte 20 aastat, nagu tavaliselt pensionile minekuks tööstaaži vaja oli. Peeti väga tervistkahjustavaks tööks, anti iga päev ka pudel piima. Praegu ta on 90le lähenev kõbus vanaproua, mingit suuremat tervisehäda pole.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No näete, paljudel olid palgalised lapsehoidjad, aga mina ei teadnud sel ajal ühtegi, kellel oleks olnud. Ma sündinud 1970a.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need hoidjad olid ehk nõukaaja lõpul kui olid juba kooperatiivid ja igasugused ärikad.

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Need hoidjad olid ehk nõukaaja lõpul kui olid juba kooperatiivid ja igasugused ärikad.

no kui nõukaaeg lõppes 1969- 1971 siis küll.  Paljudel olid lapsehoidjad, jäta juba.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Neid vastuseid lugedes mõtlen, et mul on ikka lihtne lapsepõlv olnud. Olen sündinud 1973, aga elasime linnas, pealegi mugavustega korteris, kus ei olnudki eriti mingeid majapidamistöid teha. Meil oli küll aiamaa ja mingil ajal ka kapsapõld, aga meid õega ei sunnitud seal kunagi töötama. Vahel käisime vanematega kaasas ja vabatahtlikult aitasime moe pärast üht-teist teha, aga pigem mäletan seda, et mängisime vao vahel vihmaussidega või korjasime lilli, sel ajal kui vanemad töötasid. Kodus polnud meil ka mingeid kindlaid kohustusi, käisime hoopis oma muusikakoolides ja trennides ja kui vaba aega jäigi üle, siis lugesime ja mängisime. Vahel viisime prügi välja või pudeleid taara vastuvõtupunkti. Kui juba natuke vanem olin, nii 13-14, siis tahtsin ise vahel emale heameelt ja üllatust teha ja pesin koolist koju jõudes nõud või võtsin tolmu ära. Lihtsale lapsepõlvele vaatamata laisku ega saamatuid inimesi meist ei kasvanud, kui oma elu peale läksime, saime kõigega hakkama  – oleme õega mõlemad puhtad ja lahtiste kätega inimesed.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis ime pärast sa küll nii arvad? No ei olnud. Sügaval nõukaajal said naised varakult pensionile ja paljud võtsid lapsi hoida. Mind hoiti 1966. aastast alates kuni kooli minekuni iga päev hommikust õhtuni ja pärast seda kuni mu ca 12-aastaseks saamiseni paar-kolm tundi päevas pärast kooli. Vahel ka pikemalt, ka üleöö,  kui vanematel oli mingi üritus. Vaadati, et koolitööd oleks tehtud, saaksin sooja toidu ja jõuaksin trenni õigeks ajaks.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen 1957. aasta laps ja nii minul kui ka minu õel ja vennal, kes sündisid 1963 ja 1964, oli hoidja. Iga päev, mitte tunnikeseks.

+2
0
Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Esileht Hobinurk Lapsepõlve igavaimad tööd?