Esileht Pereelu ja suhted Lapsepõlvetraumad, mis mõjutavad tänaseni

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )

Teema: Lapsepõlvetraumad, mis mõjutavad tänaseni

Postitas:

Väga kurvad lood. See paneb taas mõtlema, et kui keegi nõmedalt käitub, siis iial ei või teada, mis temaga tegelikult juhtunud on, et ta selline on.

Mind ahistas lapsena üks vanamees, ajas kätt püksi, suudles keelega ja kabistas. Oli perekonnatuttav ja elas suvekodu lähedal, nii et aegajalt käisin väikse tüdrukuna seal loomi vaatamas ja siis see juhtuski. Vanematel polnud aimugi, siiani ei ole. Minu seksuaalsusele ja enesehinnangule see aga positiivselt pole mõjunud, kui suuremaks saades sellest aru sain, mis toimus. Lisaks pidas ka minu muidu üliarmas ja hoolitsev ema kõike seksiga seonduvat häbiväärseks ja nii vähe, kui ta vihjamisi üldse nendel teemadel sõna võttis, oli alatoon alati hukkamõistev.

Lisaks on mul enesekeskne ning ema alandav ja häbistav isa, kes seadis pidevalt enda vajadused esiplaanile ja ema pidi lihtsalt kõigega leppima. Mäletan lapsepõlvest samuti unistust, et mu vanemad lahku läheksid ja lõputu psühhoterror näägutamiste ja süüdistamiste näol läbi saaks. Lastega oli isa samuti külm ning sarkastiline, head sõna naljalt tema suust ei kuulnud. Pidime pidevalt kuulama kiidulaule teistele lastele, keda eeskujuks seati. Endale jäi selline paraja ebaõnnestuja tunne, kes on isale suure pettumuse valmistanud, kuigi olime tegelikult täiesti tublid lapsed – õppisime hästi, tegime sporti, aitasime kodutöödes.

Isa heitis mulle väiksest peale ette kehakaalu, kuigi ma isegi ei olnud tegelikult ülekaaluline. Minu kehaehitus on selline, et vöökoht kipub tavapärasest suurem olema ja teismelisena põdesin seetõttu niigi. Taas tõi isa mulle eeskujuks kiitsakaid sõbrannasid ja rõhutas sageli minu ebatäiuslikkust. Söögilauas kommenteeris ta mu suutäisi ja seda ka võõraste juuresolekul. Tundsin end paksu ja koledana, alles gümnaasiumis sain noormeestelt kinnitust, et tegelikult olen väga kena tütarlaps.

Hetkel olen 40-aastane, pealtnäha rõõmsameelne ja muretu hing. Mul on kaks last, kelle isa juurest mõni aasta tagasi lahkusin, kuna ta osutus sarnaseks despoodiks nagu mu enda isa. Saan eluga hakkama, mul on palju armsaid inimesi ümberringi, huvitav töö ja ilus kodu. Olen tänulik ja õnnelik, samas ka üksildane ja katki. Olen siiamaani buliimia küüsis, kehakaal ja toitumine on mulle kinnisideeks. Samuti satuvad mu teele nartsissistlike kalduvustega mehed, keda usinasti eemale puksin. Teised iseloomustavad mind sõnadega särav, atraktiivne, positiivne, vaimukas… eks see ongi vist see naeratav depressioon.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurvad lood. See paneb taas mõtlema, et kui keegi nõmedalt käitub, siis iial ei või teada, mis temaga tegelikult juhtunud on, et ta selline on.

Mind ahistas lapsena üks vanamees, ajas kätt püksi, suudles keelega ja kabistas. Oli perekonnatuttav ja elas suvekodu lähedal, nii et aegajalt käisin väikse tüdrukuna seal loomi vaatamas ja siis see juhtuski. Vanematel polnud aimugi, siiani ei ole. Minu seksuaalsusele ja enesehinnangule see aga positiivselt pole mõjunud, kui suuremaks saades sellest aru sain, mis toimus. Lisaks pidas ka minu muidu üliarmas ja hoolitsev ema kõike seksiga seonduvat häbiväärseks ja nii vähe, kui ta vihjamisi üldse nendel teemadel sõna võttis, oli alatoon alati hukkamõistev.

Lisaks on mul enesekeskne ning ema alandav ja häbistav isa, kes seadis pidevalt enda vajadused esiplaanile ja ema pidi lihtsalt kõigega leppima. Mäletan lapsepõlvest samuti unistust, et mu vanemad lahku läheksid ja lõputu psühhoterror näägutamiste ja süüdistamiste näol läbi saaks. Lastega oli isa samuti külm ning sarkastiline, head sõna naljalt tema suust ei kuulnud. Pidime pidevalt kuulama kiidulaule teistele lastele, keda eeskujuks seati. Endale jäi selline paraja ebaõnnestuja tunne, kes on isale suure pettumuse valmistanud, kuigi olime tegelikult täiesti tublid lapsed – õppisime hästi, tegime sporti, aitasime kodutöödes.

Isa heitis mulle väiksest peale ette kehakaalu, kuigi ma isegi ei olnud tegelikult ülekaaluline. Minu kehaehitus on selline, et vöökoht kipub tavapärasest suurem olema ja teismelisena põdesin seetõttu niigi. Taas tõi isa mulle eeskujuks kiitsakaid sõbrannasid ja rõhutas sageli minu ebatäiuslikkust. Söögilauas kommenteeris ta mu suutäisi ja seda ka võõraste juuresolekul. Tundsin end paksu ja koledana, alles gümnaasiumis sain noormeestelt kinnitust, et tegelikult olen väga kena tütarlaps.

Hetkel olen 40-aastane, pealtnäha rõõmsameelne ja muretu hing. Mul on kaks last, kelle isa juurest mõni aasta tagasi lahkusin, kuna ta osutus sarnaseks despoodiks nagu mu enda isa. Saan eluga hakkama, mul on palju armsaid inimesi ümberringi, huvitav töö ja ilus kodu. Olen tänulik ja õnnelik, samas ka üksildane ja katki. Olen siiamaani buliimia küüsis, kehakaal ja toitumine on mulle kinnisideeks. Samuti satuvad mu teele nartsissistlike kalduvustega mehed, keda usinasti eemale puksin. Teised iseloomustavad mind sõnadega särav, atraktiivne, positiivne, vaimukas… eks see ongi vist see naeratav depressioon.

Jah, see mis välja paistab, on hoopis muu. Mind peetakse ka hästi tugevaks ja humoorikaks inimeseks. Reageerin palju musta huumoriga, seisan enda ja veendumuste eest.
Kuid tegelikult arvan endast väga halvasti, käin tihti tööl WC-s nutmas (sest kriitika- ja konfliktitaluvus on 0), emotsioonid äärmusest-äärmusesse, tunnen, et ma olen halvem kui teised.
Aga mehega on mul vedanud- on väga tore, usaldusväärne ja hea inimene. Tema hoiab mind kuidagi maapeal, hoiab mu muidu väga kõikuvat keset stabiilsena (ei oska seletada paremini).

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 18:41; 06.03 18:50; 09.03 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks palju kirjutada, aga see pole see koht. Sellist kohta polegi olemas.

Aga lühidalt- seksuaalset ahistamist ja seksuaalset vägivalda terve teismeea.

Keerulised vanematevahelised suhted, omajagu koolikiusamist, vaesuses kasvamine.

Mõjud- olemas, elu on pärsitud. Ei vihka kedagi. Püüan olla.

Mõistan sind täielikult. Nagu enda juttu loeks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.03 08:45; 06.03 11:59; 06.03 14:51; 06.03 18:25; 07.03 22:19; 09.03 11:38; 09.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsena elasin üle laupkokkupõrke veokiga. Aga täiskasvanuna autokoolis ei saanud hakkama – platsil ja kõrvaltänavatel oli ok sõita, aga kui läksime maanteele, siis tundus, et iga vastutulev veok sõidab otsejoones minu poole ja kohe lömastab mu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algusest peale?

Ema oli alkohoolik. Ega ma päris väiksena aru ei saanudki, et midagi valesti oli, sest ta oli väga hea inimene. Tema mulle liiga ei teinud, aga eks ma ripakil olin. Arusaamine, et midagi on valesti, tuli siis, kui ühel päeval naabrite asjaajamise peale oli miilitsaauto väravas, põhimõtteliselt selleks, et mind ära võtta. Vanaema ei lasknud seda siiski toimuda. Ja siiski oli mul varane lapsepõlv tore. Koolis keeras kõik ära. Mu klassijuhataja ütles päris algul kogu klassile, et ärge M peale viltu vaadake, tal ema joob ja pole, kes hoolitseks. Sellega olin ära nullitud kõigi silmis. Lisandusid veel naabritüdruku kõiketeadvad kommentaarid ja põhimõtteliselt olin kiusatav kusagil 7.klassini välja. Siis asi rahunes, aga ega ma seltskonda ei sulanudki. Ei olnud midagi hullu: asjade sodimine igasugu vaimukustega, pliiatsite-joonlaudade katkimurdmine, vahetusjalatsite peitmine, nõmedad kommentaarid, tühjaks kohaks pidamine. Sellele aitas kindlasti kaasa kodune materiaalne olukord. Ega mul peale koolivormi ja mõne koduse hilbu midagi polnud, vanaema trööpas katkiläinud riided kuidagi kokku (pruunide sukkpükste tagumik lapiti erkkollase froteeriidega – kes seda näeb…), kandsin tihti ema tuttavatelt saadud teise ringi riideid. Pesemisvõimalusi polnud, vahel naabrite saunas, vahel pesukausis. Riideid pesti mõni kord aastas… Mingi perearsti kontroll, olime klassi tüdrukutega kõik kabinetis sees ja mind kuulates ütles arst valjusti: sul on nii must alussärk, pane ikka homme puhas. Mul polnudki teist…

Ema vedas koju erinevaid sõpru, küll joomakaaslasi, küll oli tal mõni peika. Kui olin 11, vägistas üks ta joomakaaslane mind mu oma voodis. Kui emale ja vanaemale rääkisin, hakkasid mõlemad naerma: kes sinusugust asja nüüd vägistab, ära mõtle välja! Ja pole siis vaja meeste nina all tiirutada ka! Mäletan seda meeletut hirmu, et võin rasedaks jääda, päevad olid paar kuud tagasi just alanud.

Aastake hiljem oli ema oma asjadega nii hunnikus, et kodused tööd olid kõik minu kaelas. Loomad, aiamaa, heinategu… mäletan, et võtsin veel detsembri algul kartuleid… Sel aastal sain täiskasvanuks.

Veel paar aastat ja ema sai vähidiagnoosi. Kool jäi pooleli, läksin tööle. Olin 16 aastane.

Siiamaani ei oska ma võõrastega suhtlema hakata, kardan, et teen midagi valesti. Ma ei taha kunagi minna mööda mingitest pubekate kampadest, sest äkki nad ütlevad midagi vastikut. Selleks, et olla märkamatu, mitte silma jääda, olen end alateadlikult paksuks söönud. Oma lastele olen üritanud anda kõik, mis võimalik, kuigi see pole lihtne olnud.

Kui valus. Kallid Sulle.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaesus ja alaväärsuskompleks. Ema ei teinud seda tahtlikult, kuid andis mulle mõista seda, mida tema omakorda õppinud oli. Ta sisendas mulle terve mu lapsepõlve alateadlikult, et me oleme kõigist kõige väetimad ja viletsamad. Et meie elus, sh minu elus, pole mõtet mingeid sihte seada, sest ma nagunii ei jõua mitte kuhugi. Seega on alati parem mitte kuhugi pürgida, see hoiab pettumuse ära. Selline lootusetu, rõhuv ja ambitsioonitu õhkkond oli kodus. Iga tavaline väljakutse oli nagu maailmalõpp. Ma ei pingutanud koolis ka seetõttu, et ei tulnud selle peale, et minuga tegelikult ei ole midagi valesti ja ma olen täpselt sama hea kui kõik teised.

Isa alkoholism mõjus laastavalt. Aga see oli nii tavaline ja tollal(2000. aastad) igal pool üsna aktsepteeritud asi. Keegi ei tunnistanud, et sellel võiks peale alkohooliku enda ka mingi mõju veel olla.

Koolikiusamine praktiliselt terve põhikooli aja. Mäletan, et mõtlesin alguses, et peaksin kooli vahetama. Paar aastat hiljem mõtlesin juba, et mis see aitaks – teises koolis asi jätkuks ju samast kohast kus siin pooleli jäi! Ma ei tulnud selle peale, et ma ei ole sellist kohtlemist kuidagi ära teeninud.

Ahistamine. See algas üsna hiilivalt, nii et ma ei osanudki selle osas midagi ette võtta. Emal tundus olevat üsnagi ükskõik, stiilis et ära lase ja mida sa ronid sinna. Ta vist ei taibanud asja ulatust ja mõju. See tunduski tol ajal üsna kahjutu tegevusena, aga ma kasvasin sellesse rolli, et minu soovidel ei ole kaalu. Hiljem, teismeeas, jätkasin seda mustrit.

Tänapäeval on kohati väga keeruline olla. Omandan kõrgharidust, aga sisimas ei ole sellest idioodi staatusest kõrgemale roninud. Ma saan aru küll, et objektiivselt võttes ei paista kuskilt, et oleksin halvem kui teised. See on kõik mu enda peas. Samuti on keeruline näiteks kursakaaslastega suhelda. Imestan alati, kui nad mu tervitusele vastavad või minuga bussipeatuses rääkima tulevad. Ma olen üldiselt üsna ärev inimestega suheldes ja üritan liiga palju eemale hoida. Aga inimesed, kes tausta ei tea, arvavad vist, et ma ei soovigi nendega rääkida. Mis omakorda jätab minust ebasõbraliku mulje ja aitab nõiaringile kaasa.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oeh.. siinsed lood on tõesti.. uh. Rasked. Nende kõrval mu enda lapsepõlv oli väga okei.. aga kummalisi väikeseid asju mis omavad arvatust suuremat mõju on siiski jalaga segada. Üldiselt oli pere heal järjel, kõik vajalik enamvähem olemas ja elu hea.
Mis oli jube, oli vanematevaheline läbisaamine – nad karjusid üksteise peale, PALJU. Eriti ema. Käis ringi ja tänitas kui miski oli segi või valesti (ise olen nüüd selliste asjade suhtes täielik pohhuist. Ükski vedelev sokk ei ole hääle tõstmist väärt). Aga väiksena sain ikka palju karjumist ja see mõjus enesehinnangule väga… alati olen olnud vaikne klassikaline “hall hiir”. “Ahhaa-hetk” et karjumisest on tõsine jälg jäänud, toimus alles täiskasvanuna ülikooli lõpuaastatel. Üks õppejõud oli väga karjuva ja valju tooniga (aine ise oli samas huvitav ja õppejõud tegelikult hea) ja ma vihkasin seda ainet ja ei suutnud mitte midagi talletada, karjumine lihtsalt halvab kogu mu olemuse. Kunagi hiljem lugesin artiklit hädolukorra reaktsioonide kohta – lisaks flight ja fight (põgene/võitle) reaktsioonile on ka freeze (tardumine). Ja järsku meenus, kuidas neil kordadel kui ema mu peale karjus olin.. seljaga surutud vastu seina, täiesti ära nutnuna kujutasin väikse lapsena ette et olen elektriline seade. Ja tõmban end vooluvõrgust välja. Lihtsalt, vaimusilmas tõmban end stepslist välja ja ei tunne enam midagi, ei kuule enam midagi, miski ei tee haiget. Sest siis oli see ainuke asi mis aitas.
Nüüd ei suuda ma karjuvate (või lihtsalt valjuhäälsete) inimestega eriti suhelda, väga raske on mitte tühja koha pealt nutma hakata. Asi paraneb, aga aeglaselt.

Teine asi oli terror vanema õe poolt, aastatepikkune igahommikune mõnitamine, paksuks sõimamine jne (mida jäingi uskuma, kuigi olin normaalkaalus noorena). Eks üritasin vastu ka panna nii kuis oskasin, aga see oli jube ja ma ei usalda oma vanemat õde siiani. Suhtlen minimaalselt, viisakusest. (Noorema vennaga see-eest ülihea klapp, oleksin tema nimel valmis minema läbi tule ja vee).

Õeliku terrori ja vanemate karjumise tõttu meeldiski rohkem aega veeta koolis, olin küll tagasihoidlik ja arg aga mingihetk tekkis oma kamp keda ka pereks pidada. Niiet üks vastupidine näide siia koolikiusamise juttude vahele. Kuna olin nõrguke siis üritati küll kiusata, aga minu puhul toimis strateegia et “ole nähtamatu” ja “ära tee välja”. Põhikooli lõpuks kasvasid suuremad kiusajad sellest välja ja gümnaasiumiaeg oli isegi nauditav ka nohikutele 🙂

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks on nii, et mõne inimese puhul, talle öeldu läheb nii hinge, tekitab eluks ajaks trauma ja eneseusu kadu.
teise puhul aga tekitab võitluse, tahtmise tõestada vastupidist, paneb tegutsema ja näitama ütlejale vastupidist-ma suudan, sa eksid.
nt võtame paksuse. kellegile tundud paks ja nii ta ütleb. üks inimene nutab ja solvub ja see ütlus saadab teda terve elu.
teine võtab end kokku, see paneb teda tegutsema parema vormi poole.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 08:51; 10.04 10:53; 10.04 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nt võtame paksuse. kellegile tundud paks ja nii ta ütleb. üks inimene nutab ja solvub ja see ütlus saadab teda terve elu.
teine võtab end kokku, see paneb teda tegutsema parema vormi poole.

Sinu viimases lauses kahtlen küll sügavalt. Teise poolt öeldud märkus võib tekitada võibolla vastupidise reaktsiooni, st inimesest saab anorektik, buliimik, või isegi veel rohkem stressi-ahmija. Aga ei mäleta, et oleksin kuulnud, et halvustav lause oleks inimese pannud oma kehassse positiivselt suhtuma ja ennast “vormi ajama”. Mahategemine ei saa üldiselt tekitada positiivseid, edasiviivaid tundeid ja mõttemustreid.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:29; 10.04 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui selles ütluses on tõde sees? nt ma pole loomu poolest korralik. juba ema õiendas. töökaaslased õiendavad. ma ei märkagi et must jäävad asjad laiali. aga kui nii üks ütleb ja teine ütleb ja kolmas ütleb, siis ilmselt peab end kokku võtma, mitte solvuma. no solvuda võib ka, vihata neid kes ei lase mul olla sellised nagu ma olen. aga äkki on neil õigus?
nii ka paksusega. üks ütleb, teine ütleb. kas neil ei või olla õigus?

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 08:51; 10.04 10:53; 10.04 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei märkagi et must jäävad asjad laiali. aga kui nii üks ütleb ja teine ütleb ja kolmas ütleb

nii ka paksusega. üks ütleb, teine ütleb. kas neil ei või olla õigus?

Täiesti sobimatu võrdlus. Ütled ise oma esimeses näites, et sa “ei märkagi, et jätad asjad laiali”. Nii, aga näita mulle nüüd ühte paksu, kes “pole märganudki”, et ta on paks? Kas sa tõesti arvad, et sa ütled paksule midagi, mida ta juba ei tea, mis avab ta silmad seni märkamata jäänud faktile?

Paksusel on väga tihti mingid emotsionaalsed tagamaad. Ka siit teemast käis juba läbi fakt, et lapsepõlves toimunud seksuaalse ahistamise tõttu sööb inimene end paksuks, sest siis ta muutub nö nähtamatuks, talle ei pöörata enam seksuaalse alatooniga tähelepanu. Seda nähtust esineb palju rohkem kui inimestele meeldiks mõelda. Nii et enne kui lähed järgmine kord kuulutama mõnele paksule üllatavat ja ootamatut tõde, et ta on paks, mõtle järgi, kas sa ei ründa sellega tema ainukest kaitserüüd, mille kandmise taga on väike ahistatud laps või segaduses nooruk, kes ei osanud temaga toimunuga kuidagi teistmoodi hakkama saada kui enesessetõmbumine ja kaitsemüüri ehitamine tema ja maailma vahele.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:29; 10.04 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti sobimatu võrdlus

arvad. laps ei arva oma paksusest eriti midagi, kuni talle seda ei ole öeldud. arvad et paksud peaks väga põdema seepärast.
ja laps võib vabalt öelda ka kellegi teise kohta paks, kui see seda on. ilma et ta midagi halba sellega mõtleks. pikk, paks, kõhn, kõik need on omadussõnad.
meil on ka suguvõsas pakse, kel pole muud tagamaad kui lihtsalt see, et naine/ema teeb väga head süüa kodus. ja magus meeldib ka. nt on meil suguvõsas üks poiss, kes meie tulles sööb ära kõik mis meil on “midagi head” nime all. või peaks uurima et neil kodus toimub, milline vägivald.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 08:51; 10.04 10:53; 10.04 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks on nii, et mõne inimese puhul, talle öeldu läheb nii hinge, tekitab eluks ajaks trauma ja eneseusu kadu.

teise puhul aga tekitab võitluse, tahtmise tõestada vastupidist, paneb tegutsema ja näitama ütlejale vastupidist-ma suudan, sa eksid.

nt võtame paksuse. kellegile tundud paks ja nii ta ütleb. üks inimene nutab ja solvub ja see ütlus saadab teda terve elu.

teine võtab end kokku, see paneb teda tegutsema parema vormi poole.

Sest inimesed on erinevad, sünnist alates. Paksus ja paksus. Inimestel on ka muid vigu, mida lapsesuu tahab välja öelda, lapsesuu on mõnel eluaeg peas ehk põiki lahti ka. Inimesel võib olla üks jalg lühem, kui teine, suurem pea või kõnedefekt, o-jalad või väljakukkunud juuksed, mida tahes. Ja talle aga lapsesuud ütlevad. Mida see muudab?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, kõik paksukesed on elanud üle raske lapsepõlve, vägistamised, ahistamised ja nende ema ei armastanud neid. KÕIK. Mitte ükski paksuke ei ole paks pelgalt sellepärast, et ta ongi laisk inimene, kes ei suuda oma isu kontrollida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht paksukest, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

+3
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 08:37; 11.04 14:06; 22.04 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, kõik paksukesed on elanud üle raske lapsepõlve, vägistamised, ahistamised ja nende ema ei armastanud neid. KÕIK. Mitte ükski paksuke ei ole paks pelgalt sellepärast, et ta ongi laisk inimene, kes ei suuda oma isu kontrollida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht paksukest, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Jajah, kõik irisejad on tegelikult mures paksude tervise pärast ja teevad seda siirast murest maksumaksja raha pärast. KÕIK. Mitte üks inimene ei mõnita sellepärast, et ongi sisemiselt mäda, ja kasutab paksu lihtsa saagina, kellele oma sappi näkku pritsida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht irisejat, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, kõik paksukesed on elanud üle raske lapsepõlve, vägistamised, ahistamised ja nende ema ei armastanud neid. KÕIK. Mitte ükski paksuke ei ole paks pelgalt sellepärast, et ta ongi laisk inimene, kes ei suuda oma isu kontrollida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht paksukest, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Jajah, kõik irisejad on tegelikult mures paksude tervise pärast ja teevad seda siirast murest maksumaksja raha pärast. KÕIK. Mitte üks inimene ei mõnita sellepärast, et ongi sisemiselt mäda, ja kasutab paksu lihtsa saagina, kellele oma sappi näkku pritsida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht irisejat, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Ja ometi ei ole sa suuteline tunnistama, et oled paks oma laiskusest ja õgardlusest. MOTT.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 08:37; 11.04 14:06; 22.04 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasuguseid probleeme on mul palju. Ema oli väga kontrolliv, ilmselt seepärast olen hästi enesekriitiline ja mitte kuigi iseseisev. Isa meiega koos ei elanud ja minu vastu väga huvi üles ei näidanud, seetõttu madal enesehinnang ja meessuhted on nagu nad on… Mind ei julgustatud piisavalt, kritiseeriti palju… Sellest kõigest võiks rääkima jäädagi ja muidugi olen tänaseni üsna ebafunktsionaalne ja õnnetu inimene.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen pealtnäha tavalisest perest. Lihtsalt minu vanemad olid väga noored ja oma vanemate tõttu rikutud psüühikaga. Puudusid oskused omavahel tsiviliseeritult suhelda.Vägivalda nende vahel oli palju- sõim, kisa, süüdistused, etteheited, riiud mis võisid minna nende vahel vägivaldseks. Üks polnud nõrgem ega rohkem ohver kui teine. Kuulasin seda läbi seina terve oma elu. umbes 10 aastaselt kuulsin ma sõimu kuminat läbi seina siis ka, kui seda tegelikult ei olnud. Elasin vanaemaga samas toas. Ta ei sekkunud kunagi vaid ka kannatas ja kuulas ära. Suitsetas öösel toas ja oli vait. Mina olin ka lihtsalt vait.
Väiksest peale olin väga vaikne ja ebakindel. Halva isuga ja väga peenike. Kartsin kõike ja kõiki. Lasteaias ainult nutsin. Kooli minnes hakati mind kiusama. Ilmselt kuna olin paras äbarik, ebakindel ja kartlik. Nii kestis see vähemalt keskoolini. Meie klassis käis paar erilist idiooti poissi, kes oma kodus saamata tähelepanu koolis välja elasid. Tüdrukud olid normaalsed. Samade poiste eestvedamisel kujunes nii, et mind mõnitati koolis igapäevaselt igal pool, kuhu läksin. Alati keegi ütles midagi mahlakat, kui möödusin. Tänavatel valisin ja valin siiani sellise tee, kus oli lootust mitte kohata teatud inimesi. Häbenesin seda kohutavalt ja häbenen siiani. Ma ei räägi sellest kunagi ja keegi minu oma peres ei oskaks seda isegi arvata.
Kodus oli ühesõnaga stabiilne sõjaolukord ja koolis mõnitati. Kohta, kus oleksin tundnud end turvaliselt, ei olnud. Otsisin väga heakskiitu ja tähelepanu. 14 aastaselt tekkis 1 boyfrined. Olin väga armunud. Ometi oli keegi, kes ei pidanud mind mingiks hälvikus. Ise ma ju pidasin ja vihkasin end kogu südamest. Isa, sellest kuuldes, pani mu koduaresti, kus istusin sisuliselt 18 aastaseni. Lubas iga kuti trepist alla visata, kellega isegi räägin. Vanemad lahutasid, kui olin 12. Elu muutus veel ebastabiilsemaks. Mind tõmmati vanemate intriigide keskele ja mõjutati iga nurga alt. Ainult selles suudeti kokkuleppele jõuda, et fikseerida, mis kell ma ühe juurest liikuma hakkan, et siis 10 min hiljem teise uksest sisse astuksin ja juma eest ei omaks kontakti mingite kuttidega ja ei omaks mingit meelelahutust.
Ema juures küll muutus elu pisut lõdveks, tekkisid mingid sõbrad uued ja olin pisut rõõmsam. Samas koolis mõnitamine jätkus. Pidev häbi tunne saatis mind…
Unistasin 14 aastasest peale, et saan 18 ja kolin välja. Ja uskuge või ei – seda ma ka tegin ja kunagi enam vanematelt midagi ei küsinud, abi ei palunud. Suutsin nende ähvardustele vastu astuda ja hakkasin oma elu elama. Kool jäi pooleli, läksin tööle, tegin load….Elasin ühe kuti juurest teise kuti juurde. Sain 20 aastaselt lapse…läksin lahku loomulikult. Lõpuks lõpetasin siiski keska ära ja hiljem ka ülikooli. Abiellusin 20ndate esimeses pooles ja olen sama mehega abielus tänaseni. Olen ligi 40. Mul on 4 last, väga rahulik ja hea mees ja ma olen oma elu saanud rööpasse. Näen hea välja, hoolitsen enda eest, olen julge ja hea suhtleja, särav ja ilus naine. Teiste arvates tugev, jõuline ja enesekindel….Keegi aga ei tea, kust ma tulen, kuidas end tegelikult tunnen.
Olen ennast palju ületanud ja kuidagi alateadlikult alati arvanud, et olla õnnelik ja omada sõpru ja seltskodna enda ümber, on minu õigus. Ma ei tea, kuidas ma olen suutnud selle kõik selja taha jätta ja elada täpselt nii head elu, nagu mul praegu on. Kuidas mul jätkus julgust ja enesekindlust normaalsus välja võidelda…tõesti ei tea.
Samas negatiivsed mõjud on vägagi alles. Mõtlen väga sageli sellele kuidas kodus tehti mind ebakindlaks ja selle tõttu kiusati ka koolis. Kuidas vaneamd mind kontrollisid ja selle asemel, et mind toetada, ähvardasid sageli minu häbistamisega ja alla surumisega. Kuidas mind murti pidevalt ja püüti oma käe järgi voolida….Kuidas mu vanemad mu elu esimesed 18 aastat mu elust põrguks tegid ise sellest ilmselt aru saamata. Mulle ei olnud huvisid, mul polnud trenne – mitte midagi, mis oleks enesekindlust pakkunud. Ma olin üksi ja mitte keegi kes oleks pidanud, ei pakkunud mulle tuge ega lohutust.
Oma vanematega ma tänaseks ei suhtle enam. Emaga selle pärast, et vanusega on ta üha rohkem muutunud ebastabiilseks ja hakanud jooma. Paljud suhtlevad ka siis, aga mul on elu jooksul palju hinge kogunenud ja ma ei lase endale enam mitte kellelgi öelda mitte midagi. Isaga ei suhtle, sest ma kolisin Eestist minema ja talle ei meeldinud see. Nii et ta ei helista mulle enam ja süüdistab olukorras minu abikaasat. Aga ma ei lase tal öelda sõnagi oma pere, ega valikute kohta. Seega ma ei helista ja ka tema ei tee seda.
Mõtlen vist pea iga päev, kuidas elu on läinud ja milliseks ma olen saanud. Olen tänulik. Ma ei teagi millele – ilmselt enda mingile sisemisele jõule.
Ei maksa muidugi arvata, et see pole jätnud endast negatiivset jälge. Olen kaunis võimukas, ei lase endale midagi öelda, võin olla kergesti konfliktne ja öelda halvasti. Usaldan ainult ennast ja tahan, et kõik oleks nii nagu mina ütlen (mitte nagu teised ütkevad). Olen võimukas ja ülbe kohati – nagu mu mees mulle vahest ütleb. Ütleb ka seda, et proovi nüüd natuke vähem oma isa moodi olla. Püüangi. Olen ka, aga vahepeal lööb kuskilt midagi välja. Oma lapsi kuulan palju, annan neile palju (liigagi) vabadust ja toetan nende soove ja valikuid. Olen murdnud palju mustreid. Aga olen väga ebakindel teatud asjades, ei julge küsida abi ega pakkuda kellelegi midagi. Arvan alati, et tüütan inimesi ja hoian parem madalat profiili.

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kartsin koolis käia, hästi palju oli narrimist ja kiusamist. Ma ei saa ka öelda, et oleksin olnud kohe eriti kiusatav, aga mingiks toredaks kohaks kooli ja koolikaaslasi pidada ei saanud. Ei olnud sõbralikke suhteid peale paari lähema sõbranna.

Läks aastaid, kui ma õppisin inimesi päriselt ligi laskma ja sain aru, et meie kool oli mingi tobe erand ja üldjuhul inimesed ei otsi su puudusi, et neid osatada.

Nüüd ma enam ei tunneta, et see jätkuvalt mu elu segaks, aga kui koolis vilistlaste kokkutulek on, siis need teated kustutan ma alati muiates ära, sest mu ellu ei kuulu kindlasti need tollased kaaslased, kes ei osanud olla toetavad ega need töötajad, kes ei osanud märgata ja midagi parandamiseks ette võtta. Mida on mul seal teha!?

Täpselt nagu minu elu.

Olin kooli minnes vaikne, aga siiski üsna aval laps. Põhikooli lõpuks oli mul “tänu toredatele klassikaaslastele” välja kujunenud midagi, mida tänapäeval nimetataks ilmselt sotsiaalfoobiaks. Õnneks ülikoolis ja tööl kohtusin toredate inimestega ja leidsin ennast taas üles.

Kooli kokkutulekul käisin ühe korra ja tundsin end täpselt samamoodi kui põhikoolis.

Kõik olid viisakad, aga mul tulid vanad emotsioonid meelde ja ma tõesti ei taha neid inimesi rohkem näha. Eriti veel kambakesti koos.

Iga kokkutuleku eel küsib mu kooliaegne parim sõbranna, et kas ma ikka lähen. Ja ma tahaks karjuda, et KAS SA TÕESTI EI MÄLETA.

Mõlema käo jutu alguse kohta võin öelda, et ka minul oli midagi sarnast, olin üldjoontes heatahtlik ja vaikne laps. Koolis algklassides toimus asju, mille kohta võib öelda, et kiusamine, hiljem otseselt ei kiusatud – aga samas, “lahedamate” ringi ma ilmselgelt ei kuulunud. Ja need popimad kippusid ikka olema ka ülbemad ja teravkeelsemad, et oma popi poisi või tüdruku positsiooni hoida, ikka juhtus, et mingis olukorras midagi nähvati jne. Seetõttu tundus õhkkond ikka pingelisevõitu ning kool mitte eriti kerge ega mõnus koht (kuigi õppeedukus oli mul hea). Vahelduva eduga oli paar sõbrannat ja siis mingil mulle arusaamatul põhjusel suhete jahenemisi, kus ei olnudki nagu kedagi, kellega oleks lähemalt läbi käinud ning oli perioode, kus veetsin koolipäevi endamisi vaikides ja teisi vaid vaadates.

Aga klassi kokkutulekutesse on mul küll risti vastupidine suhtumine – alati käin kohal. Ah et mida mul seal teha? Eks seda, mis teistelgi – rääkida muidugi, igaüks on ju eluga eri suunas läinud, mõni tegutseb sellises valdkonnas näiteks, millega minul muidu mingit kokkupuudet pole (igal inimesele kipub ikka kujunema mingi oma ringkond). Ongi silmaringi mõttes hea. Lõdvalt räägitakse aeg täis, igav nagu küll ei ole.

Minu meelest oleks jabur veel nüüd, juba täiskasvanuna, ikka veel selle või tolle klassikaaslase peale viha kanda sellepärast, mis me kunagi “lollide lastena” (viisakamalt öeldes: noorte ja elukogenematutena) tegime või kuidas olime. Minu meelest siiamaani enda liigitamine “heaks”, et ma olin kooliajal tagasihoidlikum, vaiksem ja oskamatum ennast kehtestada ning teiste, kuna nemad olid sõnakamad ja väljakutsuvamad “pahadeks”, kellega ei ühel kokkutulekul viibida ega vesteldagi, oleks üsna lapsik. Eks tegelikult meile kõigile oli kool ja sõprussuhted laste vahel paras “oled vette visatud ja upu või uju” olukord (tol ajal ei olnud mingeid õpetusi ega nõustamisi ju ka) ja igaüks lahendas seda siis, kuidas oskas. Ning vastavad olukorrad tekkisid, kuna minu sünnipärased omadused olid natuke nii (aga analüüsida/parandada ma lapsena veel ei osanud) – ja klassikaaslastel olid isikuomadused jälle natuke teistmoodi ja lõid ka kuidagi välja (ega nemadki ennast lastena kõige paremini analüüsida/valitseda pruukinud osata). On see nüüd piisav alus, miks ennast paremaks ja teisi elu lõpuni pahadeks pidada? Teistel võivad olla teised traumad, mida minul jällegi pole – näit. mõnel oli õppimine/õpetajetega läbisaamine raske (lapsevanem survestas ühelt poolt, samas koolis õpetajaga olid suhted sassis ja stress laes – mille peale võin kergendatuslt ohata, sest mul õppimine kerge, head hinded tulid, mingeid selleteemalisi raskeid läbielamisi meenutada pole).

Mina näiteks ei kanna viha, viha on väga tugev emotsioon. Mul on lihtsalt sellest seltskonnast täielikult ükskõik, absoluutselt ei huvita, mida need inimesed praegu teevad.

Olgu ja tehku mida iganes oma eluga, ma ei soovi neile paha, aga ma ei soovi olla nendega ühes seltskonnas, ühes majas ja rääkida toredasti juttu, nagu poleks midagi olnud.

Sest oli, oli igapäevane süsteematiline sadistlik kius. Olen näiteks saanud koolis rusikaga näkku, põsk pärast potisinine (lööja on muidugi hetkel vangis, selline kontingent oli meil…), olin siis 11a.

Mulle tundub, et sa ei ole päris kiusamise ohver olnud, kui üldse aru ei saa, miks kiusatu kooli kokkutulekule minna ei soovi…

Väheke empaatiat ????

Paari klassiõega olen siiani sõbranna ehk kellest soovin teada ja kellega suhelda, teen seda niikui nii.

Minul sama, et mind lihtsalt ei huvita nendega suhtlemine. Kuigi mind otseselt ei kiusatud aga olid omad kambad ja mina nendesse populaarsetesse kampadesse ei kuulunud. Mul olid 2 sõbrannat koolis ja nendega oleme siiani head sõbrannad. Ja ma tõesti ei näe mõtet kohtuda inimestega, kellega ma kooli ajal ei rääkinud, et mida ma nüüd nendega rääkima peaks. Võlts käitumine mu jaoks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin teismeline, kui igasugu messengerid (Yahoo Messenger, MSN) populaarseks said ning samuti jututoad. Elasin kõrvalises kohas ja ikka oli huvitav uurida, mis maailmas toimub ning inglise keelt praktiseerida, seetõttu käisin palju Yahoo jututubades. Vahel hakkas kellegagi jutt jooksma, siis läksime jututoast messengeri üle ja sealt vahel ka videovestlusesse, mis oli vist küll ainult pilt, häält mitte, tuli trükkida.

Aga päris mitu inimest, kes jututubades olid täiesti tavalised huvitavad tegelased, muutusid videochatis sõna otseses mõttes perverdiks. Vahel oli kaamerapildi käivitudes juba kaamera vööst allapoole suunatud, see oli minu jaoks väga ootamatu (ja väga vastik, mind ei huvita suvalise tüübi karvane mõttetu inetu peenis ega masturbeerimine). Sulgesin kaamera kohe, aga mälupilti nii lihtsalt ei kustuta.

Pärast paari-kolme korda taolist juhtumit (muidugi oli ka paar-kolmkümmend korda normaalset viisakat suhtlust, mis oli minu jaoks põnev) loobusin jututubadest igaveseks ja tänapäevani ma ei suuda teha ühtegi videokõnet, ei mehega, ei lastega, ei emaga, ei sõpradega, ei töökaaslastega, ei võõrastega. Ei suuda ja kõik, psüühiline tõrge. Kuigi ma ju mõistusega tean, et nt emalt või töökaaslastelt ilmselt pole midagi “ootamatut” oodata ju ometigi?

Tundub küll tühine mure paljude teiste siinkirjutajatega võrreldes, aga vastikustunne videokõnede suhtes on nii suur, et isegi seda teemat siia kirja pannes tuleb kananahk peale. Sellest ei saa ma vist kunagi üle.

Sama siin! Ma mäletan MSNi aegadest kui suhtlesin ühe väidetavalt u 15-16a kutiga. No võisin mingi 12?! Olla. Isegi rate.ee’s olime sõbralistis ja nii edasi. Isiklikuks ei lainud kunagi, aga ükskord tegi ettepaneku, et teeks videovestluse. No ok. Ja mingi peenis vaatas vastu lihtsalt. No rõve! Miks mehed arvavad, et selline asi ok on? Vastik.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 23:15; 20.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, kõik paksukesed on elanud üle raske lapsepõlve, vägistamised, ahistamised ja nende ema ei armastanud neid. KÕIK. Mitte ükski paksuke ei ole paks pelgalt sellepärast, et ta ongi laisk inimene, kes ei suuda oma isu kontrollida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht paksukest, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Miks need paksud kõigile ette jäävad!?
ei sega sind anorektikud, buliimikud, enese lõikujad, rahustite tarbijad, alkohoolikud, vägivallatsejad.
PAKSUD on kõiges süüdi. Nemad ainsana teevad kahju tervele maailmale.
Ei ole paks, aga olen olnud anorektik, buliimik ja lõikuja ja tulen väga raskest lapsepõlvest. Kuidas kurat ma vihkan inimesi kes mind eeskujuks toovad, et kui hästi ma pärast ‘kõike seda’ hakkama saan! Sest nemad näevad et mõni on pärast rasket lapsepõlve paks ja mõni teine ei ole. ja see loeb ainsana!
ma annaks üks kõik mis et olla paks aga et mul oleks terved käed ja jalad ja hambad

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, kõik paksukesed on elanud üle raske lapsepõlve, vägistamised, ahistamised ja nende ema ei armastanud neid. KÕIK. Mitte ükski paksuke ei ole paks pelgalt sellepärast, et ta ongi laisk inimene, kes ei suuda oma isu kontrollida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht paksukest, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Mine ja tõmba see rist nüüd seinale ära ja ole õnnelik. Mina olen paks, sest ma olen laisk ja mulle meeldib süüa.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas just trauma, aga 5.-9. klassini oli mul matemaatikas maaailma kõige jubedam õpetaja, kes on elanud enne ja pärast Hitlerit.
Tänaseni tekib mul külm higi tuka alla, kui näen füüsiliselt sarnast naist tänaval.
Kui kuulen sõna algebra, siis kerkib mul iiveldus kurku.
Kui mõtlen Pythagorose teoreemile, siis hakkan üle kere judisema.
Aga muus osas pole midagi – head vanemad, hea kodu, toredad koolikaaslased, vahvad sõbrad, hobid jms.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kolme aastane kui ema suri jättes maha 5 last. Isa andis mind lapsendamisele.
Minu kasuvanemateks sai abielupaar kes polnud väikelapsega iial kokku puutunud. Emaga oli raske kasvada, tundsin terve lapsepõlve kabuhirmu, alles nüüd olles 40a sain teada, et see mida kogesin lapsena oli vaimne vägivald. Varem ei osanud kogetule nimetust anda. Rasket koolikiusu tundsin samuti koolis. Kord kaks vanemat poissi sülitasid terve tunni mulle selga õpetaja nähes, keegi ei sekkunud. Milline alandus oli seal kõigi ees seal istuda ning kuulda seljataga naeru, mõnitust ning selga sülitamist. Läksin koju shokis seisus, helistasin emale kuid suurema shoki sain kuuldes korraldust et vaheta täissülitatud riided ja mine kooli tagasi.
Ka on lapsena üritatud mind seksuaalselt ahistada, üks meestest oli isa lapsepõlvesõber.
Kogu kasvukeskkond sundis mind kodust lahkuma esimese mehe juurde kes vähegi soojemaid sõnu ütles. Loomulikult jäi ka haridustee pooleli.
Nii sünnitasingi noores eas kaks last, kes on praegu kogu mu elu.
Lühidalt siis mu elus on olnud neli suhet, nendest kõik mehed on mind vaimselt väärkohelnud ning kolm ka füüsiliselt löönud.
Hetkel värskelt üksik ning katkine. Tahan rahu kõigest.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 09:51; 22.04 02:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvevaheaeg oli just läbi saanud ja septembris algas kool. Esimene asi, mida klassijuhataja terve klassi ees mainis, oli, et x (ehk siis mina) on küll suvel kaalus juurde võtnud. See oli see suvi, kui lapsest hakkas sirguma noor naine ja mul hakkasid kumerused tekkima. Õpetaja reageering tekitas mul arusaama, et ma olen paks, mistõttu hakkasin noorelt pidama igasuguseid arulagedaid dieete, et ma samas kaalus oleks kui eelteismelisena. Ma sain alles gümnaasiumi lõpus aru, et ma polnud kunagi paks olnudki.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, kõik paksukesed on elanud üle raske lapsepõlve, vägistamised, ahistamised ja nende ema ei armastanud neid. KÕIK. Mitte ükski paksuke ei ole paks pelgalt sellepärast, et ta ongi laisk inimene, kes ei suuda oma isu kontrollida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht paksukest, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Jajah, kõik irisejad on tegelikult mures paksude tervise pärast ja teevad seda siirast murest maksumaksja raha pärast. KÕIK. Mitte üks inimene ei mõnita sellepärast, et ongi sisemiselt mäda, ja kasutab paksu lihtsa saagina, kellele oma sappi näkku pritsida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht irisejat, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Ja ometi ei ole sa suuteline tunnistama, et oled paks oma laiskusest ja õgardlusest. MOTT.

Saad aru, ükski paks ei ole sulle midagi võlgu! Mis asjapulk sina enda arvates õige oled, et isiklikult sulle peaks midagi tunnistama. Igaüks tunnistab vajadusel endale. Iga inimese kaal ei ole lihtsalt sinu asi, sa igavene urgitseja ja paikapanija.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ometi ei ole sa suuteline tunnistama, et oled paks oma laiskusest ja õgardlusest. MOTT.

Saad aru, ükski paks ei ole sulle midagi võlgu! Mis asjapulk sina enda arvates õige oled, et isiklikult sulle peaks midagi tunnistama. Igaüks tunnistab vajadusel endale. Iga inimese kaal ei ole lihtsalt sinu asi, sa igavene urgitseja ja paikapanija.

Mina olin paks laiskusest ja õgardlusest. Natuke panustavad ilmselt ka geenid, aga 99% oli asi ikka minus kinni.

Nii. Kas sellel õelutsejal on kuidagi kergem? Ma ei tea ühtki paksu, kes süüdistaks selles ainult väliseid asjaolusid. Kuna aga olin ka ise 15 aastat oma elust ülipaks, ma tean palju praegusi ja endisi paksusid.

PS ma ei võtnud kaalust maha tahtejõu ega spordiga. Õgin ikka nagu loom. Igal öösel kell 4 käin söömas, joon klaasi täispiima ja söön kaks moosisaia. Kui piim on otsas, siis ma nutan. Täna hommikul tegin kaks grillkana. Üks on perele. Teisest on hetkel alles 1 koib. Ülejäänu sellest kanast sõin ma täna ära. Rasvast ujuvana, majoneesi, võisaia, paprika ja tomatiga.

Puhas ainevahetus ja tõbi. Ei, ei, ma ei oksenda. See kõik toit jääb minu sisse kuni seedeprotsessi lõpuni. Ma ei tee mingit sporti peale kahe ujumiskorra nädalas, mu päevane sammude hulk jääb 3000 ja 9000 vahele.
Kui see, et ma praegu parimatel päevadel kaalun 42 kilo oma 171-172 cm juures, tundub sulle kuidagi parem, kui olla paks, siis sa eksid. See on JÄLK. Ma oleksin suurima heameelega pigem jälle 114 kilo.

See saleduse kultus, mida sa propageerid, on nõme, haiglane ja vastik.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 09:50; 22.04 15:38; 22.04 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ometi ei ole sa suuteline tunnistama, et oled paks oma laiskusest ja õgardlusest. MOTT.

Saad aru, ükski paks ei ole sulle midagi võlgu! Mis asjapulk sina enda arvates õige oled, et isiklikult sulle peaks midagi tunnistama. Igaüks tunnistab vajadusel endale. Iga inimese kaal ei ole lihtsalt sinu asi, sa igavene urgitseja ja paikapanija.

Mina olin paks laiskusest ja õgardlusest. Natuke panustavad ilmselt ka geenid, aga 99% oli asi ikka minus kinni.

Nii. Kas sellel õelutsejal on kuidagi kergem? Ma ei tea ühtki paksu, kes süüdistaks selles ainult väliseid asjaolusid. Kuna aga olin ka ise 15 aastat oma elust ülipaks, ma tean palju praegusi ja endisi paksusid.

PS ma ei võtnud kaalust maha tahtejõu ega spordiga. Õgin ikka nagu loom. Igal öösel kell 4 käin söömas, joon klaasi täispiima ja söön kaks moosisaia. Kui piim on otsas, siis ma nutan. Täna hommikul tegin kaks grillkana. Üks on perele. Teisest on hetkel alles 1 koib. Ülejäänu sellest kanast sõin ma täna ära. Rasvast ujuvana, majoneesi, võisaia, paprika ja tomatiga.

Puhas ainevahetus ja tõbi. Ei, ei, ma ei oksenda. See kõik toit jääb minu sisse kuni seedeprotsessi lõpuni. Ma ei tee mingit sporti peale kahe ujumiskorra nädalas, mu päevane sammude hulk jääb 3000 ja 9000 vahele.

Kui see, et ma praegu parimatel päevadel kaalun 42 kilo oma 171-172 cm juures, tundub sulle kuidagi parem, kui olla paks, siis sa eksid. See on JÄLK. Ma oleksin suurima heameelega pigem jälle 114 kilo.

See saleduse kultus, mida sa propageerid, on nõme, haiglane ja vastik.

Kas tervislikkuse propageerimine on kuidagi halb? Kui ma propageeriks alakaalu või kõhnust, siis oleks see kindlasti ebaeetiline, aga ma toon lihtsalt välja, et ülekaal on ebatervislik.
Olgugi et klišee, aga teada ju on, et terves kehas, terve vaim! Ma saan su postitusest aru, et sul on terviseviga või haigus, mida sa ise võib-olla ei saa ravida (võib-olla ei saa ka arstid), aga ma ei räägi ju nii äärmuslikest juhtudest, vaid tavalisest laiskusest ja õgardlusest, mida paksud harrastavad, leides ülesöömiseks sadu põhjusi(ema ei armastanud, mees oli vägivaldne, vend kiusas ja õpetaja sõimas). Kusjuures ka minu kohta on öeldud paks, nagu heinasaad, tünn jne. Muidugi võtsin hinge teismelisena ja nutsin ahastades, et miks just mina pean see paks olema (kusjuures täpselt nagu enamus kägusid siin, ma ei olnudki paks, vaid normaalkaalu ülemises osas).

Aga siis ma sain täiskasvanuks ja sain aru, et nutmine ja halamine ei tee mind peenemaks. Õpetaja süüdistamine ei tee mind peenemaks. Vägivaldse mehe süüdistamine ei tee mind peenemaks. Õigustuste ja vabanduste otsimine ei tee mind peenemaks. Ainus, mis mind peenemaks ja tervislikumaks teeb, on vähem söömine ja rohkem liikumine. Ja ma ei mõtle peenikese all alakaalu, vaid normaalkaalu, et riided ei pitsitaks ja inimesel oleks hea ja mugav olla.

Nii et kui inimesel just äärmuslikku terviseviga või haigust pole, siis inimene saab palju ise ära teha. Kõige raskem on esimene samm, sest saan aru, et toit on maitsev ja kõht on tühi, aga inimene peaks end oskama ka piirata. Aga ma saan aru, et paksul on häbi tunnistada, et ta on nii nõrk, et ei suuda end piirata ja seepärast süüdistabki nõmedaid naabreid, tobedat ülemust, vastikuid vanemaid ja ma ei tea keda kõike veel oma ülekaalus.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 08:37; 11.04 14:06; 22.04 17:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma saan aru, et paksul on häbi tunnistada, et ta on nii nõrk, et ei suuda end piirata ja seepärast süüdistabki nõmedaid naabreid, tobedat ülemust, vastikuid vanemaid ja ma ei tea keda kõike veel oma ülekaalus.

Ei, ei süüdista. Miks sa seda arvad. Ei tea ühtki paksu, kes esimese põhjusena ei nimetaks kas liiga sageli või liiga valesti või koguseliselt liiga palju söömist ning teisena vähest või valet liikumist. Kolmandana heidetakse ette endale iseloomunõrkust, et kui töö pakutakse kommi või torti, ei suuda ära öelda.

Jah, lisapõhjusena ehk mainitakse, et nii ema, tädid kui ka õed ja vanaemad on ülekaalulised, aga keegi ei süüdista naabreid, ülemust ega Trumpi ega nimeta geneetikat määravaks teguriks. Selle oled sa oma peas välja mõelnud või oled sa nii ebameeldiv, et kui sa järjekordset paksu ründad, siis sinust lahtisaamiseks öeldaksegi üle õla: jaaajah, ma olen paks, sest seened on pruunid ja Aafrikas on konnad.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.03 09:50; 22.04 15:38; 22.04 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3414833:
#3414818:
Jajah, kõik paksukesed on elanud üle raske lapsepõlve, vägistamised, ahistamised ja nende ema ei armastanud neid. KÕIK. Mitte ükski paksuke ei ole paks pelgalt sellepärast, et ta ongi laisk inimene, kes ei suuda oma isu kontrollida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht paksukest, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Jajah, kõik irisejad on tegelikult mures paksude tervise pärast ja teevad seda siirast murest maksumaksja raha pärast. KÕIK. Mitte üks inimene ei mõnita sellepärast, et ongi sisemiselt mäda, ja kasutab paksu lihtsa saagina, kellele oma sappi näkku pritsida. MITTE ÜKSKI. Kui ma kohtaks üht irisejat, kes seda viimast tunnistaks, siis tõmbaksin küll seinale risti.

Ja ometi ei ole sa suuteline tunnistama, et oled paks oma laiskusest ja õgardlusest. MOTT.

Vat kui mõni paksuke teeb pidevalt juttu, kuidas ta ei taha paks olla, aga samal ajal suu käib omal kogu aeg – vat siis ma saan aru, et ma ütlen talle, et aga söö siis vähem.
Aga kui inimene on paks, no las ta olla siis kui ta tahab – miks ta ei või paks olla? Keda see segab? Mõnel peenikesel on kole vaadata või?
No ma ise olen peenike, aga mul on probleeme näonahaga. Ei taha tõesti, et seda lapsesuuga kommenteeritakse. Ei muuda kuidagi asja teistsuguseks. Või kui on kellelgi suured kõrvad, kas on vaja kommenteerida? Kõrvad lähevad väiksemaks või? Või miks on vaja kommenteerida üliõhukeste juustega naist, et issand kui kole. Ta teab ise ka ju. Ja ega sinu elu ju tema juuksed ei mõjuta kuidagi.

Vat see kommenteerimisvajadus on mõnel mingisuguse lapsepõlvetrauma tagajärg. Mingi viis tunda end teisest paremana.
Kas maailm oleks kommenteerija jaoks parem koht kui pakse poleks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 95 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsepõlvetraumad, mis mõjutavad tänaseni