Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsepuhkuse hüvitis 2022

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Lapsepuhkuse hüvitis 2022

Postitas:
Kägu

Tere

Netist otsides leian ma palju infot uuest süsteemist, mis alates 01.04.2022 rakendus, kuid hüvitise suuruse osas ei leia täpset infot. Kas keegi oskaks mulle selgitada mille alusel käib hüvitise päevamäära arvutamine? Saan aru, et see on nüüd seotud sissetulekuga kuid täpne arvutamisskeem jäi tabamata.
Kui tuua näiteks ümmargune summa fikseeritud 2000eur brutopalk kuus viimase aasta jooksul, siis kuidas siin arvutuskäik kujuneks?

Ette tänades

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kuidas küll ei leia? Kui otsid foorumitest, mitte vastava asutuse lehelt, siis ehk tõesti

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-pered/muudatused-perehuvitiste-seaduses/lapsepuhkus-ja-puudega-lapse-vanema-lapsepuhkus

Lapsepuhkuse hüvitise suurus on uue regulatsiooni alusel 50% lapsepuhkusele jäämise päevast kolmele kalendrikuule eelnenud 12 kuu keskmine sotsiaalmaksuga maksustatud tulu (st puhkuse kasutamisest arvutatakse tagasi kolm kuud ja sellele eelnenud 12 kuud loetakse hüvitise arvestusperioodiks). Sellel perioodil saadud tulu liidetakse kokku ja selle põhjal leiame päevatasu. Lapsepuhkuse korral jagatakse saadud tuli 30-ga, puudega lapse vanema lapsepuhkuse korral keskmise tööpäevade arvuga (2022. aastal on selleks 21,25). Lapsepuhkuse osas võtame saadud summast 50%, mis ongi lapsepuhkuse tasu; puudega lapse vanema puhkusetasu aluseks võtame 100% summast.

+1
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsepuhkuse hüvitis 2022