Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsepuhkusel ja teine laps sünnib

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Lapsepuhkusel ja teine laps sünnib

Postitas:
Kägu

Kui sünnib uus beebi on suurem 2a. Lisaks olen teinud ka aasta tööd lisaks vanemahüvitisele ja peale selle lõppu lihtsalt siis palk olnud. Kuna teine laps sünnib selle nö 3a sees, aga olen ju ka tööd teinud lisaks. Kuidas siis arvestatakse dekreedirahad ja vanemahüvitis? Kõik nagu enne? See aasta, mis töötasin nüüd lisaks ei anna uuele vanemahüvitisele juurde?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

vau, ise ka aru saad sellest sogast?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sünnib uus beebi on suurem 2a. Lisaks olen teinud ka aasta tööd lisaks vanemahüvitisele ja peale selle lõppu lihtsalt siis palk olnud. Kuna teine laps sünnib selle nö 3a sees, aga olen ju ka tööd teinud lisaks.

2,5 aastat on see piir, täpselt 2 aastat ja 6 kuud. Kui uus laps sünnib enne seda, hakatakse võrdlema – saad vanemahüvitist selle järgi, kumb on kõrgem – kas varasem VH või uue palga järgi teenitud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna su laste vanusevahe jääb alla 2.5 a, siis vanemahühvitist saad sama, mis eelmisega. Kui just su palk ei olnud ulmeliselt suurem vahepeal. Uue seaduse järgi arvutatakse vanemahüvitist lapse tähtajast miinus 9 kuud ja sealt edasi võetakse arvesse 12 kuu palk. Kui see tuleb suurem, siis hakkad seda saama. Kui mitte jääb vana vanemahüvitis.
Dekreedirahad sõltuvad sellest, millal dekreeti jääd. Kui järgmine aasta, siis arvutatkse 2019 a järgi. Kui sel aastal, siis 2018 a järgi.
Vanemahüvitist nende arvestamisel arvesse ei võeta.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnitushüvitis (dekreediraha): rsp algusele eelnenud kalendriaasta keskmine TÖINE sotsmaksustatud tulu st kui rsp algus 2019.a võetakse aluseks 2018.a (siis saadud palk+puhkusetasu+preemia, kui neid on jagatakse 12 kuuga…VH arvesse ei lähe, lhp aeg välja ei jää). Kui keskmine puudub või väike(alla hetke miinimumpalga), saad miinimumpalga alusel st 540 bruto/kuus.

Kui laste sünnivahe on kuni 2a6k on võimalik saada eelmisega sama VH.
VH kas eelmisega sama või uuesti arvutatud (st rasedusele eelnenud 12k keskmine TÖINE sotsmaksustatud tulu, jälle VH arvesse ei lähe ja lhp välja ei jää).
St
saad kas eelmisega sama või uuestiarvutatut, kumb on sulle soodsam. Ei, eelmist VH ei suurenda vahepeal teenitu st keskmist arvutades ei liideta saadud vanale VH palka.

Kui dekreediraha/kuus on väiksem kui VH/kuus siis komp. sünnituse järgsed dekreedipäevad VH suuruseni
st
kasulik minna dekreeti viimasel võimalusel, et komp. pikem periood: minnes juba 70p enne jääb miinimumi 70p ja komp. 70, minnes 30p enne jääb miinimumi 30p ja komp. 110p.

Kui sünnivahe suurem, saad vaid uuesti arvutatud VH. Aluseks saadud keskmine palk nende 12k jooksul mis eelnesid 9 kuule rasedusele.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsepuhkusel ja teine laps sünnib