Esileht Väikelaps lapsetervisemure

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: lapsetervisemure

Postitas:
Kägu

Vabandan, et teema pealkirjas pole suuri tähti ega tühikuid, millegipärast ei lasknud mul teisiti pealkirja kirjutada.

 

Minu 6.aastane tütar on juba 10 päeva kummalise haiguste jada käes vaevelnud.

Kõik algas reede õhtul, 17.12 peale lasteaia jõulupidu. Laps oli tegelikult juba reede hommikul veidi kahvatu ja kehvema isuga kui tavaliselt, kuid kuna väitis, et tunneb end hästi, siis viisin ikka lasteaeda. Arvasin lihtsalt, et laps väsinud ja sellest veidi näost ära. Õpetajale veel kirjutasin lõuna ajal ja küsisin, et kuidas laps end tunneb, ütles, et kõik on muidu ok, aga sõi vähem kui tavaliselt. Õhtul peale jõulupidu tulime koju ja laps vajus kohe diivanile pikali, küsisin, et kas sul on paha olla, ütles et jah, kõht  on punnis ja süda paha. Õhtust ta süüa ei tahtnud, tegin kummeliteed ja varsti peale seda läkski magama, selleks ajaks olin juba arusaamisel, et ilmselt hakkab haigeks jääma ja olin valmis, et öösel võib miskit toimuma hakata. Aga ometigi öö möödus rahulikult, käisin teda pidevalt vaatamas ja korra ka kraadisin, palavikku ei olnud. Hommikul ärkas laps peavalu ja  kinnise ninaga, lõunaks lisandus ka väike palavik ja üldine halb enesetunne. Õhtuks oli palavik juba üle 38 ja laps kurtis, et kõhus keerab ja püsti seista ei jaksa. Öösel tõusis palavik juba üle 39 ja laps hakkas värisema, enne kui palavik lõpuks alanes, näitas digitaalne termomeeter juba 39,7 kraadi. Hommikul ärgates palavikku ei olnud, kuid nina kinnisusest oli saanud suur paks tatt ja laps kurtis endiselt, et süda paha. Lõuna ajal peale kerget lõunasööki (lapsel isu ikka kehva) lõi lapsel kõhu lahti ja korra ka oksendas. Peale seda tõusis jälle palavik ja püsis stabiilselt tõusu teel. Öösel ikka üle 39 ja sinna 39+ jäi ta peale seda kolmeks päevaks. Ehk siis alates pühapäeva õhtust kuni kolmapäevani, 22.12 oli lapsel pidev 39+ palavik. Suur nohu lõi kõrva ja perearst diagnoosis kolmapäeval kerge kõrvapõletiku+noroviiruse. Tänaseks on nohu ja kõrvavalu peaaegu kadunud, aga endiselt lapsel süda paha, aegajalt kurdab suurt kõhuvalu, on nõrk, isutu ja lisaks ei taha kaduda palavik, peale AB peale saamist on palavik küll väiksem, kuid alla 37,5 pole veel kordagi langenud. Täna käisime perearsti juures, kes kuulas kopse, vaatas kõrvu- kurku, võttis põletikunäidu, mis oli 20, enne oli 38. Ütles, et põletik organismis alles ja, et pulss liiga kiire ja laps näost väga lahja. Kutsus järgmisel esmaspäeval tagasi ja lisaks AB kuuri veel viieks päevaks. Ütles, et kui järgmisel korral ka pulss kiire on, siis teeb EKG ja määrab lisauuringud.

Nüüd õhtul hakkas laps kurtma, et tal on kõhus nii valus, kui ta püsti tõuseb. Ei oska sellest midagi arvata, homme võtan uuesti arstiga ühendust.

Kuidagi nii pikale on see haigus läinud ja lisaks kõigele on endiselt lapsel süda paha ja tahab ainult pikali olla.

Lisaks olen nüüd nii mures, mis ma peaksin sellest pulsi kiirenemisest arvama, lapsel südamega varasemalt probleeme ei ole olnud.

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis arst täna pakkus raviks? Kui ikka eriti mitte midagi, siis ma viiks emosse, ütleks nt et kahtlustad pimesoolt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laseksin igaksjuhuks koroona proovi teha ja kui see neg. läheksin EMOsse.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pimesoolt ka kontrolliti?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas koroonatesti ei tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps lapsetervisemure