Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lapsetoetus.

Postitas:

Tere! Küsimus teadjatele..Kui laps on 16 a.ja põhikooli lõppedes lapsetoetust enam ei maksta ,siis millal hakkatakse uuesti maksma juhul kui ta jätkas õpinguid gümnaasiumis?Kas peab esitama avalduse ,või läheb automaatselt? Kas saamata jäänud kuude eest makstakse ka tagantjärgi? Ette tänades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, juba aastaid ei pea mingit avaldust esitama.

Septembri alguses (oli see 10. või 15.kuupäeva seisuga) fikseeruvad koolide nimekirjad
ja
seejärel näeb Pensioniamet ise, kes jätkab õpinguid.

Oktoobris saab nii oktoobri eest kui ka vahepeal puudu jäänu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, mina ka küsisin seda..huvitav, tüdruk käis mul üleeelmine aasta detsembrini kutsekas ja eelmine aasta novembrini( on lohe-jättis pooleli)-aga ma ei saanud tema pealt mitte mingit raha….nüüd tuleb välja, et peaks saama, seega ootan huviga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks oleks pidanud saama?
Kui laps oli üle 16a vana ja ei õppinud, siis pole õigust lapsetoetusele.

Millal ta siis õppis kas üleeelmise aasta detsembrini või eelmine aasta novembrini?

Kui ta jättis pooleli, olles üle 16a vana, siis ta midagi saama ei peagi.

Või vahepeal jättis pooleli ja pärast asus uuesti õppima?

Pole võimalik sinu postitusest aru saada.
Üldjuhul, kui septembri 15. kuupäeva seisuga pole last kooli nimekirjas, siis sel õppeaastal(september 2012 kuni august 2013) ta lapsetoetust ei saa.

Kui septembris on aga mingil ajal katkestab, tuleb Pensioniametit teavtada ja enam see laps katkestamisest alates lapsetoetust ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin oma konto väljavõtet. Mul sai vanem laps 16-aastaseks 2009 aastal ning konto väljavõttel kajastus, et vahepeal välja maksmata summad tulid oktoobris, mitte septembris.
Nii ongi, nagu kohalik ütleb, et koolide nimekirjad ei ole veel kinnitatud ja sots.kind.ametil ei ole veel infot edasi õppijate kohta.

Oktoobris saab raha. Avaldust esitama ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsed 2a. (juuli) ja 8a. (veebruar) ja see kuu tuli peretoetuse summa väiksem. Varem sain 95 EURi nüüd 76 EURi, ei tea millest see vahe tekkis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates septembrist st uuest õppeaastast ei saa vanem laps (8a) enam lapsehooldustasu, sellest tulebki vahe.

Seni 8a laps sai lapsehooldustasu ka, 19,18/kuus(makstakse 3-8a lapsele, kui peres on veel alla 3a lapsi) ja seda saab pärast 8a saamist juhul, kui 8a saadi I klassis, siis saab õppeaasta lõpuni(õppeaasta lõpp on 31.august).

Nüüd saate
I(8a) lapsetoetus 19,18
II(2a) lapsetoetus 19,18 + lapsehooldustasu 38,35

lht nooremal kaob, kui ta saab 3a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka mure lastetoetusega:
1.laps 17a ja õpib keskkooli 11 ndas klassis
2.laps 13
3.laps 7a ja läks esimesse klassi
4. laps on 1a ja 7 kuune
viimase emapalga sain juuni kuus.
Täna kanti lasteraha üle 153,43 EURi
Minu arust peaks olema rohkem aga seadused nii segased,et ei julge kuskile kisama ka minna…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad tagantjärele oktoobris, sesty hetkel Pensioniamet veel ei teadnud, et 17a jätkab õppimist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:55; 09.09 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 17 a. poiss jättis 10 kl. pooleli mais… helistasin pensioniametisse…suvekuude eest ei saanud lapsetoetust.
Koolist tookord aga kui tokumente välja võtsin siis öeldi,et läks kirja ikka nagu lõpetas klassi(eks nii oli koolile parem) aga juuni alguse kuupäevaga võttis paberid välja…
nüüd õpib kutsekas ja pensioniametist öeldi,et kui kool andis andmed,et lõpetas siis saab ka suvekuude eest tagantjärgi..kui aga jättis pooleli siis ei saa, saab alates sept. eks see ole oktoobris näha palju tuleb aga et siis pensioniamet vaatab alati kas lõpetas klassi või jättis pooleli???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul 17 a. poiss jättis 10 kl. pooleli mais… helistasin pensioniametisse…suvekuude eest ei saanud lapsetoetust.
Koolist tookord aga kui tokumente välja võtsin siis öeldi,et läks kirja ikka nagu lõpetas klassi(eks nii oli koolile parem) aga juuni alguse kuupäevaga võttis paberid välja…
nüüd õpib kutsekas ja pensioniametist öeldi,et kui kool andis andmed,et lõpetas siis saab ka suvekuude eest tagantjärgi..kui aga jättis pooleli siis ei saa, saab alates sept. eks see ole oktoobris näha palju tuleb aga et siis pensioniamet vaatab alati kas lõpetas klassi või jättis pooleli???[/tsitaat]

Õieti ikka öeldakse, et ega käbi kännust kaugele ei kuku: tokumente…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa sellest aru, et kui laps on gümnaasiumi 11.klassis (17-aastane), siis kas tõesti nad iga september jätavad maksmise vahele ja ootavad koolilt andmeid?
küsimus ajendatud sellest, et me saime ka septembri eest ca ¤60 vähem (peres lapsed 2, 7 ja 17)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Õieti ikka öeldakse, et ega käbi kännust kaugele ei kuku: tokumente…[/tsitaat]

saan kah norida, see sõna peaks õigesti ikka olema, mitte õieti, ega teine kägugi kuku kännust kaugemale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, pärast 16a saamist(kuni 19a) ongi nii, et oodatakse koolide nimekirjad ära ja siis saad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:55; 09.09 19:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.