Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

On

Kas teie arvates on lapsetoetuse tõstmine 60 eurolt 100 eurole esimese ja teise lapse eest vajalik?

Loomulikult on. Ega 100 eurotki ei kompenseeri lapsele kuluvaid hinnatõuse, sh lasteaiamaksu ja lasteaia toidumaksu tõusu, kuid on väikeseks abiks siiski.

No ei pea kõike riik kompenseerima.

 

3 lapse toetust 1000 küll ei poolda absoluutselt. Tean nii mõndagi, kes ongi endale kärgpere kokku keevitanud nii. Miks see piir 3 lapse pealt on ja slline hüpe. Tõesti juba praegugi on päris suur vahe.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see piir 3 lapse pealt on ja slline hüpe.

Piir on 3. lapse juures sellepärast, et alates 3. lapsest toimub rahvastiku taastootmine.

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegugi on vahe juba päris suur. Kas tõesti hakkab see veel suurem olema, et 1 laps 100 eurot ja 3 last 1000 eurot?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks see piir 3 lapse pealt on ja slline hüpe.

Piir on 3. lapse juures sellepärast, et alates 3. lapsest toimub rahvastiku taastootmine.

Kuidas see võimalik on, et üks ega kaks last ei taadtooda rahvastikku, aga just see kolmas taastoodab?

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

da haridus ning elukoht. Lapse teise linna õppima saatmine on perekonnale lisakulu ning sam

Makse ju tõstetaksegi kogu aeg! Pärast viimast tulumaksuseaduse muudatust oli alampalk tulumaksuvaba, täna on maksustatud 4% tulumaksuga. Keskmise palgaga sai kasutada kogu tulumaksuvabastust, täna vähendatakse tulumaksust vabastatud summat juba mediaanpalga teenijail. Inimeste sissetulekud kasvavad, maksud, mida sellelt kogutakse, kasvavad veel kiiremini, ainult toetused jäävad aastateks samaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Makse ju tõstetaksegi kogu aeg! Pärast viimast tulumaksuseaduse muudatust oli alampalk tulumaksuvaba, täna on maksustatud 4% tulumaksuga. Keskmise palgaga sai kasutada kogu tulumaksuvabastust, täna vähendatakse tulumaksust vabastatud summat juba mediaanpalga teenijail. Inimeste sissetulekud kasvavad, maksud, mida sellelt kogutakse, kasvavad veel kiiremini, ainult toetused jäävad aastateks samaks.

Vale tsitaat sattus kuidagi. Hoopis alljärgnevat oli plaanis tsiteerida:

Kõige nõmedam oleks see, kui lastetoetuste tõstmise pärast makse tõstetaks. Kuskilt see raha peab ju tulema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Makse ju tõstetaksegi kogu aeg! Pärast viimast tulumaksuseaduse muudatust oli alampalk tulumaksuvaba, täna on maksustatud 4% tulumaksuga. Keskmise palgaga sai kasutada kogu tulumaksuvabastust, täna vähendatakse tulumaksust vabastatud summat juba mediaanpalga teenijail. Inimeste sissetulekud kasvavad, maksud, mida sellelt kogutakse, kasvavad veel kiiremini, ainult toetused jäävad aastateks samaks.

Vale tsitaat sattus kuidagi. Hoopis alljärgnevat oli plaanis tsiteerida:

Kõige nõmedam oleks see, kui lastetoetuste tõstmise pärast makse tõstetaks. Kuskilt see raha peab ju tulema.

Jah, esialgu oli Reform sellise lolli süsteemi vastu, aga kui ise võimule sai, ei muuda midagi, sest väga hästi tuleb makse nii sisse. Varsti ei saa juba keskmise palga pealtki sentigi tulumaksuvabastust.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil abikaasaga on 3 last. Olen väga tänulik riigile praegu makstava toetuse eest. Selle raha eest saab ära maksta kolme lapse huviringid ja pakkuda vahel ka meelelahutust- nt teater, kino, restoranis käimine.  Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:)  Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Kui kolme lapsega peredele toetus tõuseks, oleks mul selle üle ka väga hea meel. Mul on kõigile kolmele lapsele tehtud kontod kuhu võimaluse piires raha kogun. Sooviksin, et saaksin neile tulevikus võimaldada head haridust või aidata oma kodu sissemaksu rahaga. Kahjuks viimasel ajal pole võimalik enam sinna midagi juurde lisada, elu on nii kalliks läinud.

 

 

+5
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil abikaasaga on 3 last. Olen väga tänulik riigile praegu makstava toetuse eest. Selle raha eest saab ära maksta kolme lapse huviringid ja pakkuda vahel ka meelelahutust- nt teater, kino, restoranis käimine. Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:) Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Kui kolme lapsega peredele toetus tõuseks, oleks mul selle üle ka väga hea meel. Mul on kõigile kolmele lapsele tehtud kontod kuhu võimaluse piires raha kogun. Sooviksin, et saaksin neile tulevikus võimaldada head haridust või aidata oma kodu sissemaksu rahaga. Kahjuks viimasel ajal pole võimalik enam sinna midagi juurde lisada, elu on nii kalliks läinud.

Su lapsetoetus on ju 3x suurem kui 1 lapsega perel. Sul lihtsalt lisaks kingitus 700 eurot. Milleks? Kas kahe lapsega peredele on meelelahutus odavam? Ma pole aru saanud et mulle soodukaid tehtaks.
maul ei tohiks küll mingeid rahalisi probleeme olla.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks last kahelapselises peres käivad muide täpselt sama hea meelega restoranis. Ja sissemaksurahast ka ei ütleks ära.

Me pole majanduse tõusulainel praegu, et saaks jagada raha kogumiseks, investeerimiskoolituseks jms. See raha tuleks hetkel millegi muu arvelt.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Aga ma olen valitsuses ja seal tuleb teha ka ebapopulaarne osa võrrandist, et kust see raha tuleb,” nentis Kallas. Tema sõnul on kaks võimalust: kas eelarvest jäetakse mingi teine sama suur kulurida ära või tõstetakse makse.”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:) Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Aga sina saad ju lapse kohta juba niigi 173 eurot, minul on kaks last ja minu lapsed “maksavad” 60 eurot. Minu arust on see niigi juba ebaõiglane. Igale lapsele peaks maksma sama palju ja kui sul on neid viis, siis saad lihtsalt viie lapse eest rohkem raha. Kas minu laste meelelahutus või talveriided on kuidagi odavamad. Niigi saavad paljulapselised praegu teistega võrreldes ebaproportsionaalselt palju toetatud ja mingit põhjust pole seda veel kahekordistada. Pigem suunata lisaraha sinna, kus kõik lapsed saavad kasu, näiteks haridus, huviringid, kõrgharidus. Oleks ka ühiskonna vaatest mõistlikum rahakasutus.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil abikaasaga on 3 last. Olen väga tänulik riigile praegu makstava toetuse eest. Selle raha eest saab ära maksta kolme lapse huviringid ja pakkuda vahel ka meelelahutust- nt teater, kino, restoranis käimine. Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:) Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Kui kolme lapsega peredele toetus tõuseks, oleks mul selle üle ka väga hea meel. Mul on kõigile kolmele lapsele tehtud kontod kuhu võimaluse piires raha kogun. Sooviksin, et saaksin neile tulevikus võimaldada head haridust või aidata oma kodu sissemaksu rahaga. Kahjuks viimasel ajal pole võimalik enam sinna midagi juurde lisada, elu on nii kalliks läinud.

Su lapsetoetus on ju 3x suurem kui 1 lapsega perel. Sul lihtsalt lisaks kingitus 700 eurot. Milleks? Kas kahe lapsega peredele on meelelahutus odavam? Ma pole aru saanud et mulle soodukaid tehtaks.

maul ei tohiks küll mingeid rahalisi probleeme olla.

Ega ma ei vaidle, lapse kasvatamine ongi kallis…olgu teda üks või kolm. Me abikaasaga saaksime 1 lapse kasvatamisega väga hästi hakkama. Kuid  kolme lapsega (kui puuduks praegune toetus 520 eurot) peaksime hakkama juba laste huvialadelt ja meelelahutuselt kokku hoidma…kuna muud eluks vajalikud kulutused on nii palju kallinenud. Tõesti olen riigile tänulik.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:) Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Aga sina saad ju lapse kohta juba niigi 173 eurot, minul on kaks last ja minu lapsed “maksavad” 60 eurot. Minu arust on see niigi juba ebaõiglane. Igale lapsele peaks maksma sama palju ja kui sul on neid viis, siis saad lihtsalt viie lapse eest rohkem raha. Kas minu laste meelelahutus või talveriided on kuidagi odavamad. Niigi saavad paljulapselised praegu teistega võrreldes ebaproportsionaalselt palju toetatud ja mingit põhjust pole seda veel kahekordistada. Pigem suunata lisaraha sinna, kus kõik lapsed saavad kasu, näiteks haridus, huviringid, kõrgharidus. Oleks ka ühiskonna vaatest mõistlikum rahakasutus.

No täpselt. Kas üks või kaks last ei taha samu asju endale lubada. Tahavad ju.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil abikaasaga on 3 last. Olen väga tänulik riigile praegu makstava toetuse eest. Selle raha eest saab ära maksta kolme lapse huviringid ja pakkuda vahel ka meelelahutust- nt teater, kino, restoranis käimine. Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:) Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Kui kolme lapsega peredele toetus tõuseks, oleks mul selle üle ka väga hea meel. Mul on kõigile kolmele lapsele tehtud kontod kuhu võimaluse piires raha kogun. Sooviksin, et saaksin neile tulevikus võimaldada head haridust või aidata oma kodu sissemaksu rahaga. Kahjuks viimasel ajal pole võimalik enam sinna midagi juurde lisada, elu on nii kalliks läinud.

Su lapsetoetus on ju 3x suurem kui 1 lapsega perel. Sul lihtsalt lisaks kingitus 700 eurot. Milleks? Kas kahe lapsega peredele on meelelahutus odavam? Ma pole aru saanud et mulle soodukaid tehtaks.

maul ei tohiks küll mingeid rahalisi probleeme olla.

Ega ma ei vaidle, lapse kasvatamine ongi kallis…olgu teda üks või kolm. Me abikaasaga saaksime 1 lapse kasvatamisega väga hästi hakkama. Kuid kolme lapsega (kui puuduks praegune toetus 520 eurot) peaksime hakkama juba laste huvialadelt ja meelelahutuselt kokku hoidma…kuna muud eluks vajalikud kulutused on nii palju kallinenud. Tõesti olen riigile tänulik.

Kas kahelapselisel perel on huviringid odavamad?

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tooksin ka välja veel selle, et kolme lapsega kuskil hotellis ööbides, kas reisil või kodumaises spaas nädalavahetust veetes, on väga raske leida tuba 5-le inimesele. Tihtipeale tuleb võtta 2 tuba.

Ka eluase tuleb tihtipeale suurem soetada, et lastel piisavalt ruumi oleks. Kaks last mahutad ka ühte tuppa kui on väiksem korter, aga kolmega on see tihtipeale võimatu.

+6
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil abikaasaga on 3 last. Olen väga tänulik riigile praegu makstava toetuse eest. Selle raha eest saab ära maksta kolme lapse huviringid ja pakkuda vahel ka meelelahutust- nt teater, kino, restoranis käimine. Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:) Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Kui kolme lapsega peredele toetus tõuseks, oleks mul selle üle ka väga hea meel. Mul on kõigile kolmele lapsele tehtud kontod kuhu võimaluse piires raha kogun. Sooviksin, et saaksin neile tulevikus võimaldada head haridust või aidata oma kodu sissemaksu rahaga. Kahjuks viimasel ajal pole võimalik enam sinna midagi juurde lisada, elu on nii kalliks läinud.

Su lapsetoetus on ju 3x suurem kui 1 lapsega perel. Sul lihtsalt lisaks kingitus 700 eurot. Milleks? Kas kahe lapsega peredele on meelelahutus odavam? Ma pole aru saanud et mulle soodukaid tehtaks.

maul ei tohiks küll mingeid rahalisi probleeme olla.

Ega ma ei vaidle, lapse kasvatamine ongi kallis…olgu teda üks või kolm. Me abikaasaga saaksime 1 lapse kasvatamisega väga hästi hakkama. Kuid kolme lapsega (kui puuduks praegune toetus 520 eurot) peaksime hakkama juba laste huvialadelt ja meelelahutuselt kokku hoidma…kuna muud eluks vajalikud kulutused on nii palju kallinenud. Tõesti olen riigile tänulik.

Kas kahelapselisel perel on huviringid odavamad?

Vb üldised kulud on madalamad, väiksema laste arvuga pere ei pea omama suurt eluaset, kulub vähem vett, elektrit, kütust. Toidule kulub kindlasti palju vähem raha.

Mina olin pikalt kahe lapse vanem, vanima ja noorima lapse vanusevahe on 13 aastat.  Ma ei öelnud muud, et mida rohkem on lapsi, seda suuremad on kulutused. Tänavu annavad need kulutused eriti tunda.

Loomulikult võiks olla kõigile lastele sama suur toetus, kõik lapsed on ühtviisi olulised.  Aga kui seda ei ole, siis mina ei saa sinna midagi ette võtta.  Senikaua kuniks saan nautida 3 lapse kasvatamist (vanim varsti 18), kavatsen sellest toetusest ilma häbita rõõmu tunda. Eks raske aeg alles tulebki siis, kui lapsed juba täisealiseks saavad ning riigilt enam toetust ei saa- siis on 3 “täiskasvanu” vanemal kindlasti palju raskem..loodan, et tasuta haridus siiski jääb!

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida rohkem on lapsi, seda suurem on lastetoetus tavaarvutuse kohaselt. Nii see nüüd ka ei ole, et kahe lapsega saad kahetoalises hakkama, aga kolmanda tulekuga on kolmekordset maja vaja või et see kolmas on mingi eriline veeloom. Selle 3+ toetuse tõstmisega võib asi hakata vastupidi tööle – selle tõstmisega nõustujate poolt nt valimiste ajal häält ei anta. Ai kui palju on neid nö kokkuklopsitud 3+ lapsega kärgperesid, mis riigi jaoks mingi omette eesmärk ei tohiks olla. Või siis et – soodsam on juba sel juhul lapsi saada, kui et tööl käia.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tooksin siis selle välja, et ka ühe- või kahelapselise pere puhul tuleb tihtilugu mitu tuba võtta, sest reeglid ei lase lõputu vanuseni ühte tuppa panna.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem raha on alati tore saada. Mina jään küll koduseks kui 3 lapse eest hakatakse iga kuu 1000 eurot minu kontole kandma. Ei näe enam põhjust tööd rabada, saan rahulikult kodus lapsi kasvatada.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tooksin siis selle välja, et ka ühe- või kahelapselise pere puhul tuleb tihtilugu mitu tuba võtta, sest reeglid ei lase lõputu vanuseni ühte tuppa panna.

lõputu vanuseni???

Millised reeglid keelavad kahe lapsega perel ühes toas ööbida?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samasugused reeglid, mis teatud kohtades arvestavad mingist vanusest perepiletist välja (ja see pole mitte 20-aastase, vaid märksa varem).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rohkem raha on alati tore saada. Mina jään küll koduseks kui 3 lapse eest hakatakse iga kuu 1000 eurot minu kontole kandma. Ei näe enam põhjust tööd rabada, saan rahulikult kodus lapsi kasvatada.

On sul need 3-last olemas? Oled kindel, et 1000ga kolm last ja ennast ära majandad? Tundub see tõesti suur/piisav raha?

Tavaliselt on inimestel prioriteedid suuremad, aga kindlasti oleks sellest kasu, et vanemad julgevad tihedamini hoolduslehte võtta ja ei vea haigeid lapsi lasteaeda/kooli jne. 1000€ kolme lapse eest, et selle eest koduseks jääda on tõesti pigem teise? kolmanda? Eesti pärusmaa, kes seda ka 500€ teeb.

Ütleks ka nii, et vähemalt 3-last saanud naine on üldjuhul siiski ka päris pikalt pidanud tööst eemal olema ja tema väljavaated tööturul tihti pole ka nii head.

Aga mõistlikum oleks küll toetused siduda tööpanusega (tulumaksutagastus) kui lihtsalt laste olemasolu eest maksta. Iga aasta oodatakse ju tulumaksutagastust ja arvutatakse palju saadakse ilma, et üldse mingit sissetulekutki oleks aasta jooksul olnud. Ehk inimesel oleks hüve saada pigem tagasi oma panuselt.

Ja need, kes tahavadki kolme või enama lapsega niisama kodused olla siis pigem ongi olemas vajaduspõhised toetused – kui lihtsalt see, et maksame kolme lapse olemasolu eest kõigile.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samasugused reeglid, mis teatud kohtades arvestavad mingist vanusest perepiletist välja (ja see pole mitte 20-aastase, vaid märksa varem).

ega 3 lapse toetust ka 20.aastastele ei maksta

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil abikaasaga on 3 last. Olen väga tänulik riigile praegu makstava toetuse eest. Selle raha eest saab ära maksta kolme lapse huviringid ja pakkuda vahel ka meelelahutust- nt teater, kino, restoranis käimine. Kolme lapsega väljas käimine on väga kallis, kolm korda kallim kui ühe lapsega:) Kolmele lapsele talveriided ja talvesaapad osta on ka märkimisväärne väljaminek.

Kui kolme lapsega peredele toetus tõuseks, oleks mul selle üle ka väga hea meel. Mul on kõigile kolmele lapsele tehtud kontod kuhu võimaluse piires raha kogun. Sooviksin, et saaksin neile tulevikus võimaldada head haridust või aidata oma kodu sissemaksu rahaga. Kahjuks viimasel ajal pole võimalik enam sinna midagi juurde lisada, elu on nii kalliks läinud.

Su lapsetoetus on ju 3x suurem kui 1 lapsega perel. Sul lihtsalt lisaks kingitus 700 eurot. Milleks? Kas kahe lapsega peredele on meelelahutus odavam? Ma pole aru saanud et mulle soodukaid tehtaks.

maul ei tohiks küll mingeid rahalisi probleeme olla.

Ega ma ei vaidle, lapse kasvatamine ongi kallis…olgu teda üks või kolm. Me abikaasaga saaksime 1 lapse kasvatamisega väga hästi hakkama. Kuid kolme lapsega (kui puuduks praegune toetus 520 eurot) peaksime hakkama juba laste huvialadelt ja meelelahutuselt kokku hoidma…kuna muud eluks vajalikud kulutused on nii palju kallinenud. Tõesti olen riigile tänulik.

Kas kahelapselisel perel on huviringid odavamad?

  • Vb üldised kulud on madalamad, väiksema laste arvuga pere ei pea omama suurt eluaset, kulub vähem vett, elektrit, kütust. Toidule kulub kindlasti palju vähem raha.

    Mina olin pikalt kahe lapse vanem, vanima ja noorima lapse vanusevahe on 13 aastat. Ma ei öelnud muud, et mida rohkem on lapsi, seda suuremad on kulutused. Tänavu annavad need kulutused eriti tunda.

    Loomulikult võiks olla kõigile lastele sama suur toetus, kõik lapsed on ühtviisi olulised. Aga kui seda ei ole, siis mina ei saa sinna midagi ette võtta. Senikaua kuniks saan nautida 3 lapse kasvatamist (vanim varsti 18), kavatsen sellest toetusest ilma häbita rõõmu tunda. Eks raske aeg alles tulebki siis, kui lapsed juba täisealiseks saavad ning riigilt enam toetust ei saa- siis on 3 “täiskasvanu” vanemal kindlasti palju raskem..loodan, et tasuta haridus siiski jääb!

Tee 1 laps juurde.
mida rohkem inimesi peres seda suuremad on kulud. Loogiline ju, aga lastetoetus peaks olema ikka vastavalt laste arvule ju. Vôi on kolmas laps kohe ekstra kulukas, suure söömisega saarmas.

  • Loomulikult naudis, aga jutt on kas ka sellised toetused väikeses Eestis on môistlikud. Äkki oleks rohkem vaja toetada tôelisi abivajajaid näiteks puuetega lapsi ja nende vanemaid.
    valimised tulemas, lubadused ja panused on kôrged. Miks Ratas lapsetoetusi ei tôstnud kôrgustesse oma peaministeriks olemise ajal? Aga sellepärast et raha ei olnud, laenu vôtta püsikuludeks ei ole tôesti môistlik.
  • +4
    -5
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Samasugused reeglid, mis teatud kohtades arvestavad mingist vanusest perepiletist välja (ja see pole mitte 20-aastase, vaid märksa varem).

    • ega 3 lapse toetust ka 20.aastastele ei maksta

    Muide pole vôimatu. Täna kuskilt kuulsin,et kolme lapse toetus lôpeb kui noorim laps saab täisealiseks. Kui noorima ja vanema lapse vahe on 15 aastat siis ka 30 aastane saab lastetoetust!!!

    0
    -7
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    #3993583: #3993580: Samasugused reeglid, mis teatud kohtades arvestavad mingist vanusest perepiletist välja (ja see pole mitte 20-aastase, vaid märksa varem). ega 3 lapse toetust ka 20.aastastele ei maksta Muide pole vôimatu. Täna kuskilt kuulsin,et kolme lapse toetus lôpeb kui noorim laps saab täisealiseks. Kui noorima ja vanema lapse vahe on 15 aastat siis ka 30 aastane saab lastetoetust!!!

    30-aastane laps saab lapsetoetust 🙂 🙂

    Loe ikka veelkord üle see seadus!

    +6
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    #3993583: #3993580: Samasugused reeglid, mis teatud kohtades arvestavad mingist vanusest perepiletist välja (ja see pole mitte 20-aastase, vaid märksa varem). ega 3 lapse toetust ka 20.aastastele ei maksta Muide pole vôimatu. Täna kuskilt kuulsin,et kolme lapse toetus lôpeb kui noorim laps saab täisealiseks. Kui noorima ja vanema lapse vahe on 15 aastat siis ka 30 aastane saab lastetoetust!!!

    30-aastane laps saab lapsetoetust ???? ????

    Loe ikka veelkord üle see seadus!

    See on eelnôu alles, riigikogu infotunnis täna käis see läbi. Ise ka imestasin, et mida asja.

    0
    -2
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    Tegin lahti esimese juhusliku SPA lehe ja 15-aastane jääb juba perepiletist välja. Rohkem, kui laste arvust, sõltuvad kulutused laste vanusest, elukohast jms. Ka sellest, mis soost või pikkuses on ühe pere lapsed üheks aastaajaks (kas saan sama talvekomplekti kasutada mitmel lapsel) jms.

    +3
    0
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Postitas:
    Kägu

    See on ikka jõhkralt ebaaus, kui ühe ja kahe lapsega perede lastetoetus tõuseb 60% aga kolmelapseliste toetus 100%

    ja seejuures üksikvanema lapse toetuse tõus on 0%…

    +6
    -7
    Please wait...
    To report this post you need to login first.
    Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 3,763 )


    Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine