Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1,171 kuni 1,200 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

Kes neid kolmelapselisi siis kinni hoiab, mingu teenigu ise, mitte ärgu oodatu riigilt mingit rahaga ülekülvamist.

Aga teenivadki ju! Miks nad siis ei teeni. Lastetud ootavad küll, et neid tulevus ülalpeetakse.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teenivadki ju! Miks nad siis ei teeni. Lastetud ootavad küll, et neid tulevus ülalpeetakse.

Lastetud maksavad oma elus nii palju makse, et neist jõuaks mitu inimest üleval pidada. Lisaks ei tarbi nad lastele mõeldud teenuseid: lasteaed, kool, hambaravi jne, nende “au” on ainult plekkida.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isamaa ei suudaks oma väheste kohtadega riigikogus üksi midagi sellist läbi suruda, ikka kogu koalitsiooni nõusolek peab olema. Reform minu silmis sama palju selles eelnõus süüdi.

Kui Reform ei oleks sel ajal, kui need kõnelused toimusid, sellega nõus olnud, ei oleks sellist koalitsiooni moodustatud ja ma ei taha mõeldagi, mis siis saanud oleks. See oli lihtsalt mitmest halvast valikust Eesti jaoks siiski loodetavasti kõige vähem halb, eriti just julgeolekut silmas pidades, mis on ilmselgelt praegu prioriteet.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurendada oluliselt puudega laste toetusi

Kas abivahendite ja teenuste eest tuleb ise tasuda?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma lootsin, et uuest aastast muutub kaksikute kõrgkoolitamine kergemaks. Pole hullu, saab hakkama, kuid okas on hinges küll. Naabrinaine mahub peretoetusealuseks küll, just käis mul kohvitamas ja kilkas, et saab edaspidi  kaua lisaraha, aga minu lapsed on lihtsalt valel ajal kooli lõpetanud, sorri, sündinud. Oleksid pidanud muidugi ühekaupa ka sündima 😀

Mehega teenime täpselt nii palju, et lastele vajaduspõhist stippi ei anta, no ja tulemusstippi saab 10% õppuritele maksta.

 

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastetud maksavad oma elus nii palju makse, et neist jõuaks mitu inimest üleval pidada. Lisaks ei tarbi nad lastele mõeldud teenuseid: lasteaed, kool, hambaravi jne, nende “au” on ainult plekkida.

Mula, lastetud ei pea tulumaksu kõrgendatult maksma.  Lastetutel ei oleks töödki kui lapsi ei tehtaks. Lapse kasvatamine on topeltkoormus nagu teine töökoht. Kui lastetu töövõimetuks jääb, saab ka tema teistelt ülalpidamist.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub ebaõiglane. Minu meelest tuleks selle asemel:

1) Suurendada oluliselt puudega laste toetusi

2) Suurendada lapsetoetusi, näit. nii, et 1. laps 100 eur, 2. laps 150 eur, 3.+ laps 250 eurot.

3) Suurpere toetused kaotada üldse ära.

4) Lapsetoetust maksta ja lapsed lugeda lasteks kuni gümnaasiumi/kutsekooli lõpuni.

5) Gümnaasiumi/kutsekooli lõpetanud inimene lugeda täiskasvanud inimeseks, st eraldi leibkonnaks, kes saab taotleda toimetulekutoetust.

P. 4 ja 5 alternatiivina võiks ehk jah kõne alla tulla kuni 24-aastastele kõrgkoolis õppivate inimeste lugemine lasteks (st vanemate ülalpeetavateks) ja neile lapsetoetuse maksmine.

Täiesti pohh*i on ausalt üteldes, mida sinusugused kanad arvavad. Otsus on vastu võetud – leppige sellega vaesurid või otsige uus tasuvam töö, kui ka raha tahate.

Genofondi pärl on kõnelenud!

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teenivadki ju! Miks nad siis ei teeni. Lastetud ootavad küll, et neid tulevus ülalpeetakse.

Lastetud maksavad oma elus nii palju makse, et neist jõuaks mitu inimest üleval pidada. Lisaks ei tarbi nad lastele mõeldud teenuseid: lasteaed, kool, hambaravi jne, nende “au” on ainult plekkida.

Lastetud saavad ideaaljuhul ka midagi säästa pensionipõlveks. Aga need, kes on oma vanemad lapsed praeguseks ilma märkimisväärsete toetusteta juba täiskasvanuks kasvatanud (seejuures tööl käies ja makse makstes), pole selle kõrvalt tavaliselt säästa suutnud.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse kasvatamine on topeltkoormus nagu teine töökoht

Väga suur hulk lapsevanemaid ei kasvata oma lapsi ise ja elatise maksmisel ütlevad, et see kasvatamine on puhas rõõm, mitte mingi koormus, mis elatist siin tarvis. Kahe lapse kasvatamist ei peeta ka mitte millekski, ainult kolmandast lapsest ongi see täistöökoht, mille eest peab maksma spaasid ja maju võimaldavat tasu.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav jah, et teiste puhul räägime toidupangast ja toimetulekutoetusest, aga kolmelapseliste puhul spaadest, reisimistest, autodest ja majadest, mida nemad peavad toetuste eest lubada saama.

No kui 1-2 lapsega Soomest Eestisse  lapsetoetust maksti , siis ei küsinud keegi, kelle raha siin nüüd siis jagatakse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav jah, et teiste puhul räägime toidupangast ja toimetulekutoetusest, aga kolmelapseliste puhul spaadest, reisimistest, autodest ja majadest, mida nemad peavad toetuste eest lubada saama.

No kui 1-2 lapsega Soomest Eestisse lapsetoetust maksti , siis ei küsinud keegi, kelle raha siin nüüd siis jagatakse.

Mis see siia puutub?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmelapselised pered maksavad ka tulumaksu. Lapsed maksavad põhimõtteliselt kinni oma vanemate pensioni. Väga lihtsustatult öeldes üks laps ühe inimese oma, kaks last kahe inimese oma, kolm last kolme inimese oma. Selleks riik tekitabki rahalise lisatoe kolme lapse saamiseks, et oleks tulevikus rohkem maksumaksjaid. Kulud kolmele lapsele kuus on ju tegelikult ikkagi suuremad kui see 700-800 eurot, mis kõigi toetustega kokku makstakse.

27 000 eurot kuus teeniv kolmelapseline maksab nii palju tulumaksu, et sellest saab õige mitme kolmelapselise pere toetused kinni maksta.

Kõik üle 2100 euro kuus teenivad inimesed maksavad kinni selle, et alampalgaga töötavad inimesed üldse ei peaks tulumaksu maksma.

Ja neid näiteid saab tuua veel ja veel.

Need “maksumaksja” argumendid minu arust eriti ei päde, kuna mitte kuidagi pole võimalik ette ennustada, millistest peredest pärit lapsed on tulevikus riigile väärtuslikumad maksumaksjad. Laps 1-lapselises perest võib tulevikus olla väärtusllikum maksumaksja kui lapsed 4-liikmelisest, kellest pooled on kas välismaal tööl või ise toetustest elatujad. Selletõttu peaks riik kohtlema lapsi kui tuleviku maksumaksjad enam-vähem võrdselt ning ei tohiks ära unustada lisaks “masstootmise” soodustamisele ka kvaliteeti, millises keskkonnas meie lapsed kasvavad nagu näiteks lastele tagatud kvaliteetne haridus.

Lisaks on siin juba korduvalt välja toodud, et tõenoliselt ei suuda niikuinii 3+ lapselised pered rahvastikku enam nö taastoota, kuna 1. ja 2. laste sünd on suuremas languses.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Petitsioon on hea mõte. Kindlasti annaksin allkirja.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurendada oluliselt puudega laste toetusi

Kas abivahendite ja teenuste eest tuleb ise tasuda?

Mul on raske puudega laps. Ravimeid apteegist tasuta ei saa, isegi 90% soodustusega tuleb ise teatud osa juurde maksta, toidulisandid (mis on mõeldud kõrvaltoimete leevendamiseks) ei ole soodustusega, need tuleb täishinna eest osta. Teraapia ja rehabilitatsioon on kõik tasulised teenused – on võimalik SKA-le avaldus teha, et riik võtaks nende eest tasumise enda kanda, aga sealgi on piirmäär (hüvitatakse ainult teatud summani). Mõnes kohas ka KOV toetab – aga sama – neilgi on limiit (ja kui raha otsas, siis ostad teenust oma raha eest või oled ilma). Mõnes kohas saab soodustusi (nt ühistransport poole hinnaga), mõned kohad aga võtavad täishinna ka puudega lapse eest (nt trenn, kuigi trenni suudab ta vaid üksikutel kordadel minna). Minu lapsele on ka eritoitu vaja (koolitoitu ta ei ole võimeline sööma) – selle ostan kõik ise (ja ka eritoidu hind on tõusnud).

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei kuulu ühtegi sihtgruppi, sest üks laps ei ole riigi silmis mitte keegi. Isegi tulumaksutagastust ma tema pealt ei saa. Samas minu pealt makstav maksuraha võetakse rõõmuga vastu: palgafond on 4550 ja kätte saan sellest 2600, ülejäänu läheb riigile. Ja sellest kättesaadust läheb iga ostuga veel 20% riigile. Arvuta ise, mitut 40-aastast last mu panuse eest üleval pidada saab.

Palk on 4550, mehel kindlasti sama palju ja ei suuda ühte last üles kasvatada?

kolmelapseline perekond võib teenida kuus 20 tuhat, aga kvalifitseerub ikkagi toetuse saajaks? normaalne?

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehega teenime täpselt nii palju, et lastele vajaduspõhist stippi ei anta, no ja tulemusstippi saab 10% õppuritele maksta.

Tulemusstipi jaoks eraldatud raha on nii vähe, et minu tütar ei saanud kahe aasta jooksul kordagi stippi hoolimata sellest, et keskmine hinne oli 5,0… kursuselt üks sai ja see oli siis tavaliselt kursusevanem ????

Või on mõnes kõrgkoolis selline kord, et kõik, kellel keskmine hinne ületab mingi lävendi, saavad stippi?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei kuulu ühtegi sihtgruppi, sest üks laps ei ole riigi silmis mitte keegi. Isegi tulumaksutagastust ma tema pealt ei saa. Samas minu pealt makstav maksuraha võetakse rõõmuga vastu: palgafond on 4550 ja kätte saan sellest 2600, ülejäänu läheb riigile. Ja sellest kättesaadust läheb iga ostuga veel 20% riigile. Arvuta ise, mitut 40-aastast last mu panuse eest üleval pidada saab.

Palk on 4550, mehel kindlasti sama palju ja ei suuda ühte last üles kasvatada?

kolmelapseline perekond võib teenida kuus 20 tuhat, aga kvalifitseerub ikkagi toetuse saajaks? normaalne?

Mis ta ei võiks saada, arvuta palju ta tulumaksu maksab. Maksab nii mõnegi ühe ja kahelapselise toetuse ka kaudselt kinni.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kolmelapseline perekond võib teenida kuus 20 tuhat, aga kvalifitseerub ikkagi toetuse saajaks? normaalne?

Eeldan, et vanemad on tohtrid Põhjamaades. Kahjuks eeldab selline palk norm. töötunde, seega ei ela nad Eestis ja Eesti toetused neile ei laiene.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on raske puudega laps. Ravimeid apteegist tasuta ei saa, isegi 90% soodustusega tuleb ise teatud osa juurde maksta, toidulisandid (mis on mõeldud kõrvaltoimete leevendamiseks) ei ole soodustusega, need tuleb täishinna eest osta. Teraapia ja rehabilitatsioon on kõik tasulised teenused – on võimalik SKA-le avaldus teha, et riik võtaks nende eest tasumise enda kanda, aga sealgi on piirmäär (hüvitatakse ainult teatud summani). Mõnes kohas ka KOV toetab – aga sama – neilgi on limiit (ja kui raha otsas, siis ostad teenust oma raha eest või oled ilma). Mõnes kohas saab soodustusi (nt ühistransport poole hinnaga), mõned kohad aga võtavad täishinna ka puudega lapse eest (nt trenn, kuigi trenni suudab ta vaid üksikutel kordadel minna). Minu lapsele on ka eritoitu vaja (koolitoitu ta ei ole võimeline sööma) – selle ostan kõik ise (ja ka eritoidu hind on tõusnud).

Hea, et räägid. Inimesed ei tea. Puudega lapse toetus on vist astmeline? sõltub puudest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurendada oluliselt puudega laste toetusi

Kas abivahendite ja teenuste eest tuleb ise tasuda?

Mul on raske puudega laps. Ravimeid apteegist tasuta ei saa, isegi 90% soodustusega tuleb ise teatud osa juurde maksta, toidulisandid (mis on mõeldud kõrvaltoimete leevendamiseks) ei ole soodustusega, need tuleb täishinna eest osta. Teraapia ja rehabilitatsioon on kõik tasulised teenused – on võimalik SKA-le avaldus teha, et riik võtaks nende eest tasumise enda kanda, aga sealgi on piirmäär (hüvitatakse ainult teatud summani). Mõnes kohas ka KOV toetab – aga sama – neilgi on limiit (ja kui raha otsas, siis ostad teenust oma raha eest või oled ilma). Mõnes kohas saab soodustusi (nt ühistransport poole hinnaga), mõned kohad aga võtavad täishinna ka puudega lapse eest (nt trenn, kuigi trenni suudab ta vaid üksikutel kordadel minna). Minu lapsele on ka eritoitu vaja (koolitoitu ta ei ole võimeline sööma) – selle ostan kõik ise (ja ka eritoidu hind on tõusnud).

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei kuulu ühtegi sihtgruppi, sest üks laps ei ole riigi silmis mitte keegi. Isegi tulumaksutagastust ma tema pealt ei saa. Samas minu pealt makstav maksuraha võetakse rõõmuga vastu: palgafond on 4550 ja kätte saan sellest 2600, ülejäänu läheb riigile. Ja sellest kättesaadust läheb iga ostuga veel 20% riigile. Arvuta ise, mitut 40-aastast last mu panuse eest üleval pidada saab.

Palk on 4550, mehel kindlasti sama palju ja ei suuda ühte last üles kasvatada?

kolmelapseline perekond võib teenida kuus 20 tuhat, aga kvalifitseerub ikkagi toetuse saajaks? normaalne?

Mis ta ei võiks saada, arvuta palju ta tulumaksu maksab. Maksab nii mõnegi ühe ja kahelapselise toetuse ka kaudselt kinni.

millise ühe ja kahelapselise toetuse? 2 x80 või? rohkem pole neil mingeid toetusi

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

Ossaaa rsk kus nüüd pani. (seda ütleb inimene, kes never ei ropenda). Aga ma soovitan sulle- ole parem kuss! Eesti riik on kasvatanud miljoneid eestlasi ja suur osa on neist mööda maailma laiali, ei maksa Eesti riigile pennigi. Peab ikka kööba mõistus olema, kes teisele inimesele puuet nina alla hõõrub. Vaata kui sind ennast mingi kole haigus ründab, tuleta oma perekooli kommentaari meelde. Kasva suureks juba.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

Ossaaa rsk kus nüüd pani. (seda ütleb inimene, kes never ei ropenda). Aga ma soovitan sulle- ole parem kuss! Eesti riik on kasvatanud miljoneid eestlasi ja suur osa on neist mööda maailma laiali, ei maksa Eesti riigile pennigi. Peab ikka kööba mõistus olema, kes teisele inimesele puuet nina alla hõõrub. Vaata kui sind ennast mingi kole haigus ründab, tuleta oma perekooli kommentaari meelde. Kasva suureks juba.

Lôpetage ära see jutt, kuidas suurem osa eestlaseid elab välismaal. Ei ela! Käivad tiiru ära ja jälle tagasi. Ei ole see eestlaste väljaränne kuidagi suurem, kui mujal riikides.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lôpetage ära see jutt, kuidas suurem osa eestlaseid elab välismaal. Ei ela! Käivad tiiru ära ja jälle tagasi. Ei ole see eestlaste väljaränne kuidagi suurem, kui mujal riikides.

Itsitan pihku, kas jälle tagasi tähendab, et tulid Eestisse maksu maksma. Kindel? Vaata lähiriikide statistikat, päris palju on eestlasi laiali. Kas siis kui varem on maksu maksnud, kuid nagu teame, ei ole vähktõbi mingi haruldus, kas siis peab ennast teiste ees halvasti tundma?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see tibide loogika näitab, et haiglaravi saab ka 2,50 eur/ ööpäevas. Ja seda peab ka maksma ainult 10 päeva. On isegi olukordi, kus tasuta saab.  No saabki, 2,50 euro eest: ravi saab, süüa saab, voodikoha saab. Kuid, mis on tegelikud kulud teistele maksumaksjatele kui meie täisväärtuslik maksumaksja peaks voolikute all lamama.  Ega ta ise sellest aru ei saa.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lôpetage ära see jutt, kuidas suurem osa eestlaseid elab välismaal. Ei ela! Käivad tiiru ära ja jälle tagasi. Ei ole see eestlaste väljaränne kuidagi suurem, kui mujal riikides.

Itsitan pihku, kas jälle tagasi tähendab, et tulid Eestisse maksu maksma. Kindel? Vaata lähiriikide statistikat, päris palju on eestlasi laiali. Kas siis kui varem on maksu maksnud, kuid nagu teame, ei ole vähktõbi mingi haruldus, kas siis peab ennast teiste ees halvasti tundma?

Itsita, itsita. Sama palju kui on ränne teistest riikidest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see tibide loogika näitab, et haiglaravi saab ka 2,50 eur/ ööpäevas. Ja seda peab ka maksma ainult 10 päeva. On isegi olukordi, kus tasuta saab. No saabki, 2,50 euro eest: ravi saab, süüa saab, voodikoha saab. Kuid, mis on tegelikud kulud teistele maksumaksjatele kui meie täisväärtuslik maksumaksja peaks voolikute all lamama. Ega ta ise sellest aru ei saa.

Aaa ja sa ise pead kuidagi rohkem maksma, kui 2.50?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aaa ja sa ise pead kuidagi rohkem maksma, kui 2.50?

Pean. Juhin tähelepanu sellele, et täisväärtuslik maksumaksja mõistaks, et kõik ei paista kohe välja. On olemas ka tegelikud kulud, millest paistab, et inimestel ei ole halli aimugi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisakulj riigile 163,7 miljonit, 2026. aastal on see juba 225,8 miljonit eurot.

Sotsiaalkaitseameti (SKA) ja tervise ja heaolu infosüsteemise keskuse (TEHIK) täiendavad tööjõukulud on järgmisel aastal 1 681 455 eurot ja 2026. aastal 562 372 eurot. Luuakse 26 täiendavat ametikohta.

https://www.err.ee/1608726268/peretoetuste-tostmine-toob-riigile-mitut-liiki-lisakulu

Mõistlik! Lisaks ESF toetus, mis tuleb tagasi maksta ja hiljem see raha riigieelarvest leida. Super töö! ????‍♀️

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Itsita, itsita. Sama palju kui on ränne teistest riikidest.

No näed, jõuame mõttetegevusega täiesti õigesse kohta. Kui palju on Eesti riik siis panustanud eelnevalt  sisserännanatule. Point oli selles, et kui Eesti riik kasvatab suureks, kuid makse minnakse teise riiki maksma, kas siis tuli Eesti riigile täisväärtuslik maksumaksja või mitte?  Õige, ei tulnud!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1,171 kuni 1,200 (kokku 3,763 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine