Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1,201 kuni 1,230 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

Lisakulj riigile 163,7 miljonit, 2026. aastal on see juba 225,8 miljonit eurot.

Sotsiaalkaitseameti (SKA) ja tervise ja heaolu infosüsteemise keskuse (TEHIK) täiendavad tööjõukulud on järgmisel aastal 1 681 455 eurot ja 2026. aastal 562 372 eurot. Luuakse 26 täiendavat ametikohta.

https://www.err.ee/1608726268/peretoetuste-tostmine-toob-riigile-mitut-liiki-lisakulu

Mõistlik! Lisaks ESF toetus, mis tuleb tagasi maksta ja hiljem see raha riigieelarvest leida. Super töö! ????‍♀️

See on ju tore, et luuakse uusi töökohti ja inimesed saavad tööd.

Kas muidu iga aasta riigieelarve koostamisele nii kaasa elad?

Riik teeb väga palju selliseid kulutusi, mis tunduvad mõttetud, aga jah muidugi, kui laste peale  kulutada see on liig, mis liig 🙂

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisakulj riigile 163,7 miljonit, 2026. aastal on see juba 225,8 miljonit eurot.

Sotsiaalkaitseameti (SKA) ja tervise ja heaolu infosüsteemise keskuse (TEHIK) täiendavad tööjõukulud on järgmisel aastal 1 681 455 eurot ja 2026. aastal 562 372 eurot. Luuakse 26 täiendavat ametikohta.

https://www.err.ee/1608726268/peretoetuste-tostmine-toob-riigile-mitut-liiki-lisakulu

Mõistlik! Lisaks ESF toetus, mis tuleb tagasi maksta ja hiljem see raha riigieelarvest leida. Super töö! ????‍♀️

See on ju tore, et luuakse uusi töökohti ja inimesed saavad tööd.

Kas muidu iga aasta riigieelarve koostamisele nii kaasa elad?

Riik teeb väga palju selliseid kulutusi, mis tunduvad mõttetud, aga jah muidugi, kui laste peale kulutada see on liig, mis liig ????

Iga aasta enam ei viitsi, aga see pakkus huvi. Olen “võidelnud”, et saada eelarvesse juurde u 1 miljon. Lastele. Oli tohutu probleem. Sa ei kujuta ettegi, milline tõmblemine see on, et vajalikes valdkondades tõestada, et raha on juurde vaja saada, sest inimeste arv, kes seda vajavad, aina kasvab. Ja kui ei anta, siis leia kokkuhoiu kohad, st võta inimestel vähemaks seda, mida nad juba niigi väha saavad, aga väga vajavad.

Riigiametnike arv on ju ka kõigil pidevalt hambus, et küll on palju, kiigutavad niisama jalgu, laseme lahti, saab raha muuks kasutada. Nüüd tuleb läbi suruda muudatus, et ca 20 inimest hakkaksid käsitsi seda tööd tegema, sest aastaid pole raha antud IT arendusteks. Ja Seeder imestab, et kuidas ei saa kiiremini kui 2 aastaga asja toimima kui ITs on riigiasutuses protsessid u 90 aastate tasemel (sest raha pole antud, see pole prioriteetne olnud, saab käsitsi ju teha küll). Okei, peab ütlema, et jah, SKAIS2 sai raha, sellega läks nii nagu läks, aga see pole ka ainus süsteem, mis arendamist vajab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurendada oluliselt puudega laste toetusi

Kas abivahendite ja teenuste eest tuleb ise tasuda?

Mul on raske puudega laps. Ravimeid apteegist tasuta ei saa, isegi 90% soodustusega tuleb ise teatud osa juurde maksta, toidulisandid (mis on mõeldud kõrvaltoimete leevendamiseks) ei ole soodustusega, need tuleb täishinna eest osta. Teraapia ja rehabilitatsioon on kõik tasulised teenused – on võimalik SKA-le avaldus teha, et riik võtaks nende eest tasumise enda kanda, aga sealgi on piirmäär (hüvitatakse ainult teatud summani). Mõnes kohas ka KOV toetab – aga sama – neilgi on limiit (ja kui raha otsas, siis ostad teenust oma raha eest või oled ilma). Mõnes kohas saab soodustusi (nt ühistransport poole hinnaga), mõned kohad aga võtavad täishinna ka puudega lapse eest (nt trenn, kuigi trenni suudab ta vaid üksikutel kordadel minna). Minu lapsele on ka eritoitu vaja (koolitoitu ta ei ole võimeline sööma) – selle ostan kõik ise (ja ka eritoidu hind on tõusnud).

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

Aga kui riik ei toeta selle puudega lapse vanemaid, siis ei jaksa vanemad kindlasti rohkem lapsi saada või on teiste, juba olemasolevate laste jaoks raha liiga vähe. Sama lugu on puudega täiskasvanute toetamisega. Kui nende abistamise koorem langeb täiel määral nende lähedastele, siis need lähedased ei saa oma peresse täiel määral panustada. Ja pole haruldane, kui lähedane suure hoolduskoorma tõttu ise varsti püsiva puude ja töövõimetuse saab.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

Ossaaa rsk kus nüüd pani. (seda ütleb inimene, kes never ei ropenda). Aga ma soovitan sulle- ole parem kuss! Eesti riik on kasvatanud miljoneid eestlasi ja suur osa on neist mööda maailma laiali, ei maksa Eesti riigile pennigi. Peab ikka kööba mõistus olema, kes teisele inimesele puuet nina alla hõõrub. Vaata kui sind ennast mingi kole haigus ründab, tuleta oma perekooli kommentaari meelde. Kasva suureks juba.

Kas tõesti ei jõudnud kohale, et edastan seaduseloojate mõtteviisi, mitte enda oma? Ise oled kööba mõistusega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurendada oluliselt puudega laste toetusi

Kas abivahendite ja teenuste eest tuleb ise tasuda?

Mul on raske puudega laps. Ravimeid apteegist tasuta ei saa, isegi 90% soodustusega tuleb ise teatud osa juurde maksta, toidulisandid (mis on mõeldud kõrvaltoimete leevendamiseks) ei ole soodustusega, need tuleb täishinna eest osta. Teraapia ja rehabilitatsioon on kõik tasulised teenused – on võimalik SKA-le avaldus teha, et riik võtaks nende eest tasumise enda kanda, aga sealgi on piirmäär (hüvitatakse ainult teatud summani). Mõnes kohas ka KOV toetab – aga sama – neilgi on limiit (ja kui raha otsas, siis ostad teenust oma raha eest või oled ilma). Mõnes kohas saab soodustusi (nt ühistransport poole hinnaga), mõned kohad aga võtavad täishinna ka puudega lapse eest (nt trenn, kuigi trenni suudab ta vaid üksikutel kordadel minna). Minu lapsele on ka eritoitu vaja (koolitoitu ta ei ole võimeline sööma) – selle ostan kõik ise (ja ka eritoidu hind on tõusnud).

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

Aga kui riik ei toeta selle puudega lapse vanemaid, siis ei jaksa vanemad kindlasti rohkem lapsi saada või on teiste, juba olemasolevate laste jaoks raha liiga vähe. Sama lugu on puudega täiskasvanute toetamisega. Kui nende abistamise koorem langeb täiel määral nende lähedastele, siis need lähedased ei saa oma peresse täiel määral panustada. Ja pole haruldane, kui lähedane suure hoolduskoorma tõttu ise varsti püsiva puude ja töövõimetuse saab.

Meie peres kasvab samuti raske puudega laps ja olen väga tänulik, et suurpere toetust tõstetakse. Kuna puuetega laste poole pealt nagunii midagi oodata pole, seal lähevad asjad pigem viimastel aastatel hullemaks – võetakse puuet ära, toetusmeetmeid vähendatakse, üha rohkem tuleb vanemate rahakotist, erikoole pannakse kinni jne, siis suurpere toetusest on veidikenegi abi.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

Kas tõesti ei jõudnud kohale, et edastan seaduseloojate mõtteviisi, mitte enda oma?

Kelle mõte oli täisväärtuslik maksumaksja? Milline punkt seadusest? Täisväärtuslik maksumaksja on sinu enda pea looming. Sa ei saa väita, et see oleks seaduse loojate mõtteviis. Sinu kontrollimatu pea näitab, kui lolliks ja hulluks võib inimene minna oma maksude tagaajamisega. Oii kui palju on neid “täisväärtuslikke maksumaksjaid”, kes kõhud püsti kodus magavad ja lillegi ei liiguta.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun mind kui sõnumitoojat mitte lüüa, aga sinu laps ei olegi riigi ja selle seaduse valguses prioriteet, kuna temast ei saa kunagi täisväärtuslikku maksumaksjat. Selline on lihtsalt antud eelnõu puhul selle loojate mõtteviis.

Kas tõesti ei jõudnud kohale, et edastan seaduseloojate mõtteviisi, mitte enda oma?

Kelle mõte oli täisväärtuslik maksumaksja? Milline punkt seadusest? Täisväärtuslik maksumaksja on sinu enda pea looming. Sa ei saa väita, et see oleks seaduse loojate mõtteviis. Sinu kontrollimatu pea näitab, kui lolliks ja hulluks võib inimene minna oma maksude tagaajamisega. Oii kui palju on neid “täisväärtuslikke maksumaksjaid”, kes kõhud püsti kodus magavad ja lillegi ei liiguta.

Olen lugenud poliitikute sõnavõtte, kes selle seaduse algatasid ja nad on selgitanud, mis on selle eesmärk. Soovitan sullegi end kurssi viia, mitte sulalollust suust välja ajada.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lugenud poliitikute sõnavõtte, kes selle seaduse algatasid ja nad on selgitanud, mis on selle eesmärk. Soovitan sullegi end kurssi viia, mitte sulalollust suust välja ajada.

Ära soovita midagi. Eemärk on mis???  Sellist asja ei ole olemas nagu täisväärtuslik  ja ebatäisväärtuslik maksumaksja.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lugenud poliitikute sõnavõtte, kes selle seaduse algatasid ja nad on selgitanud, mis on selle eesmärk. Soovitan sullegi end kurssi viia, mitte sulalollust suust välja ajada.

Ära soovita midagi. Eemärk on mis??? Sellist asja ei ole olemas nagu täisväärtuslik ja ebatäisväärtuslik maksumaksja.

Riigi jaoks paraku on, meeldib see sulle või mitte. Mõned kodanikud on elu lõpuni ülapeetavad ja sinna pole midagi teha.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist asja ei ole olemas nagu täisväärtuslik ja ebatäisväärtuslik maksumaksja.

Mis mõttes? Üks maksab makse ja teine ainult tarbib hüvesid, oma panust ei anna. Puudega inimesi peaks siiski toetama, sest nendega on seotud mitme teise inimese heaolu ja töövõime.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõttes? Üks maksab makse ja teine ainult tarbib hüvesid, oma panust ei anna. Puudega inimesi peaks siiski toetama, sest nendega on seotud mitme teise inimese heaolu ja töövõime.

Kas sa ära juba ei väsi väike riigi politzei. Sa ei tea teiste inimeste elust mitte kui midagi. Kus sa tead, eks annab, kes tarbib. Sa ei tea seda. Äkki nüüd ei andnud, mõne aasta pärast annab. Äkki varem andis, nüüd ei anna.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigi jaoks paraku on, meeldib see sulle või mitte. Mõned kodanikud on elu lõpuni ülapeetavad ja sinna pole midagi teha.

Mida on riigi jaoks? Hakaku see maksuriik oma kodanike, kes välismaal tööd ei tee ülalpidama. Vot siis räägime ülalpeetavatest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigi jaoks paraku on, meeldib see sulle või mitte. Mõned kodanikud on elu lõpuni ülapeetavad ja sinna pole midagi teha.

Mida on riigi jaoks? Hakaku see maksuriik oma kodanike, kes välismaal tööd ei tee ülalpidama. Vot siis räägime ülalpeetavatest.

Segast paned?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei tea seda.

Miks ma ei tea siis, olen piisavalt oma tuttavate eludega kursis. Selliseid kolmelapselisi on palju, kus kalla töötab Soomes, maksab maksud sinna, naine tööl ei käi või siis töötab mustalt, teeb küüsi või midagi taolist. Osad mehed on nüüd Soomest tagasi, sest siin saab veel lihtsamalt ehituses raha, jälle mustalt muidugi kõik. Ja tarbivad siin rõõmsalt kõiki riigi teenuseid, aga virin on taevani. Üks selline naisterahvas kurtis mulle, et näe, sina saad nii palju vanemahüvitist ja mina pean mingi miinumumiga leppima. Sellised esitavad siin ka pidevalt küsimusi, et palju dekreedirahasid saan, kuigi pole ametlikult tööl käinudki. Ja sellised kisavad ka kõige rohkem, kuidas peretoetusi peaks rohkem maksma.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei tea seda.

Miks ma ei tea siis, olen piisavalt oma tuttavate eludega kursis. Selliseid kolmelapselisi on palju, kus kalla töötab Soomes, maksab maksud sinna, naine tööl ei käi või siis töötab mustalt, teeb küüsi või midagi taolist. Osad mehed on nüüd Soomest tagasi, sest siin saab veel lihtsamalt ehituses raha, jälle mustalt muidugi kõik. Ja tarbivad siin rõõmsalt kõiki riigi teenuseid, aga virin on taevani. Üks selline naisterahvas kurtis mulle, et näe, sina saad nii palju vanemahüvitist ja mina pean mingi miinumumiga leppima. Sellised esitavad siin ka pidevalt küsimusi, et palju dekreedirahasid saan, kuigi pole ametlikult tööl käinudki. Ja sellised kisavad ka kõige rohkem, kuidas peretoetusi peaks rohkem maksma.

Sinu tutvusringkond näitab rohkem sinu enda kui paljulapseliste perede kohta. Ma ei tea ühtki sellist perekonda enda tutvusringkonnas. Isegi lihtsalt Soomes ehitajaid on vaid paar üksikut.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu tutvusringkond näitab rohkem sinu enda kui paljulapseliste perede kohta. Ma ei tea ühtki sellist perekonda enda tutvusringkonnas. Isegi lihtsalt Soomes ehitajaid on vaid paar üksikut.

Ehitusmehed ja iluteenindajad on valdavalt sellised. Ja muidugi käib asja juurde veel see, et ega need kolm last pole ühe isa või emaga, ikka kärgperendus vohab veel lisaks, mis ei takista kõiki nõkse ära kasutamast, et võimalikult palju raha välja pumbata.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehitusmehed ja iluteenindajad on valdavalt sellised. Ja muidugi käib asja juurde veel see, et ega need kolm last pole ühe isa või emaga, ikka kärgperendus vohab veel lisaks, mis ei takista kõiki nõkse ära kasutamast, et võimalikult palju raha välja pumbata.

Ja riiki kiruvad sellised veel kõige rohkem, kuigi riigi poolt makstavad toetused on nende ainuke stabiilne sissetulek, mida nad saavad vaatamata sellele, et pole ise sentigi makse maksnud.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa ära juba ei väsi väike riigi politzei. Sa ei tea teiste inimeste elust mitte kui midagi. Kus sa tead, eks annab, kes tarbib. Sa ei tea seda. Äkki nüüd ei andnud, mõne aasta pärast annab. Äkki varem andis, nüüd ei anna

Tundub, et sul endalgi on tugev vaimne puue.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et sul endalgi on tugev vaimne puue.

Tundub, et sinu poolt tsiteeritud poliitikud on hoopis vaimse puudega. Ei ole võimatu, see selgubki alles siis kui inimene suu lahti teeb.

Kuid ka sina pead mõistma, et ei tasu loopida, sul on elu ees ja kõike võib juhtuda. Hommikul oled maksumaksja, õhtul enam ei ole, ei pruugi enam iialgi olla.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehitusmehed ja iluteenindajad on valdavalt sellised.

Sa ei ela ju nende elu. Kus sa tead seda. Inimene, sul on suur kompleks küljes, vaata, et kadedusse ära ei sure.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei ela ju nende elu. Kus sa tead seda. Inimene, sul on suur kompleks küljes, vaata, et kadedusse ära ei sure.

Jah, sellise mentaliteediga inimestel on pidevalt see kadeduse jutt. Et kade vist oled, et mina olen nii tark, et susserdan, makse ei maksa ja proovin krabada igalt poolt, kust saan. Inimestel on lihtsalt erinevad tõekspidamised, selles on asi. Ja kui kõik oleks sinusugused, poleks sul kedagi koorida ka, seega hoia see kadedusejutt parem endale.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma ei tea siis, olen piisavalt oma tuttavate eludega kursis. Selliseid kolmelapselisi on palju, kus kalla töötab Soomes, maksab maksud sinna, naine tööl ei käi või siis töötab mustalt, teeb küüsi või midagi taolist. Osad mehed on nüüd Soomest tagasi, sest siin saab veel lihtsamalt ehituses raha, jälle mustalt muidugi kõik. Ja tarbivad siin rõõmsalt kõiki riigi teenuseid, aga virin on taevani. Üks selline naisterahvas kurtis mulle, et näe, sina saad nii palju vanemahüvitist ja mina pean mingi miinumumiga leppima. Sellised esitavad siin ka pidevalt küsimusi, et palju dekreedirahasid saan, kuigi pole ametlikult tööl käinudki. Ja sellised kisavad ka kõige rohkem, kuidas peretoetusi peaks rohkem maksma.

Tuli ikka musta raha asjatundja välja. Järelikult oled ise süsteemis sees ja keerutada ka musta raha. kuidas muidu tead neid nõkse.  Sulle ei räägi oma tegelikust pereelust küll mitte keegi mitte midagi.  Virised ja kidised ilma asjata siin. Ja sul ei ole ka vaja oma vanemahüvitise asju teistele pasandada. Mis sa pläkutada, onjuu.

Ma ei usu, et sa ise õnnelik oled ja head elu elad, algusest- lõpuni negatiivne on sinu diagnoos. Siin foorumis saavad noored lapsevanemad just kõike küsida, ka dekreedirahade arvutamist. Paljud kindlasti tudengid.

Ja tead, on sul mees veel kõrval veel sellise negatiivuse juures? Kui juhuslikult on, siis uhaa ka 3 last, kui sulle pereteotus nii elu ja surma küsimus on. Ütlen veelkord, peaasi, et sa kadedusest ära ei sure. Kes su titepurikat muidu suureks kasvatab?mõttekoht

+5
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, sellise mentaliteediga inimestel on pidevalt see kadeduse jutt. Et kade vist oled, et mina olen nii tark, et susserdan, makse ei maksa ja proovin krabada igalt poolt, kust saan. Inimestel on lihtsalt erinevad tõekspidamised, selles on asi. Ja kui kõik oleks sinusugused, poleks sul kedagi koorida ka, seega hoia see kadedusejutt parem endale.

Sinul on sinu elu, ja teistel on omad elud. Jõuab see sulle kohale? Sa ei saa üldistada, see on alusetu. Sa ei muuda teisi inimesi. Sa jääd lõpuks haigeks. Negatiivsus teeb su haigeks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinul on sinu elu, ja teistel on omad elud. Jõuab see sulle kohale? Sa ei saa üldistada, see on alusetu. Sa ei muuda teisi inimesi. Sa jääd lõpuks haigeks. Negatiivsus teeb su haigeks.

Mine tööle, maksa makse ja ära ela teiste seljas, siis oled ka lugupidamise ära teeninud. Mida rohkem selliseid muidusööjaid nagu sina siin ühiskonnas vegeteerib, seda vaesem see ühiskond kokkuvõttes on. Kas see ei jõua pärale.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine tööle, maksa makse ja ära ela teiste seljas, siis oled ka lugupidamise ära teeninud. Mida rohkem selliseid muidusööjaid nagu sina siin ühiskonnas vegeteerib, seda vaesem see ühiskond kokkuvõttes on. Kas see ei jõua pärale.

Sinusuguse mentaliteediga arvavad, et teised ei tööta, et ainult nemad töötad. Sa pead arstile mine, see ei ole normaalne, see on haigus. Kraakled ja tõmbled täiesti tühja kohapealt. Sa vajad meditsiinilist abi, päris tõsiselt.  Jõuab sulle pärale, et teised inimesed teevad ka tööd, kuid nad ei ussita, ja tao omale see pähe. Ei saa olla, et ajad botox musu rulli ja kaagutada teemal, millest sul ei ole õra aimugi. Ilmselgelt oled sa üle doseerinud ja vajad kõrvalist abi. Ära karda, sa saad vajaliku abi!

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma ei tea siis, olen piisavalt oma tuttavate eludega kursis. Selliseid kolmelapselisi on palju, kus kalla töötab Soomes, maksab maksud sinna, naine tööl ei käi või siis töötab mustalt, teeb küüsi või midagi taolist. Osad mehed on nüüd Soomest tagasi, sest siin saab veel lihtsamalt ehituses raha, jälle mustalt muidugi kõik. Ja tarbivad siin rõõmsalt kõiki riigi teenuseid, aga virin on taevani. Üks selline naisterahvas kurtis mulle, et näe, sina saad nii palju vanemahüvitist ja mina pean mingi miinumumiga leppima. Sellised esitavad siin ka pidevalt küsimusi, et palju dekreedirahasid saan, kuigi pole ametlikult tööl käinudki. Ja sellised kisavad ka kõige rohkem, kuidas peretoetusi peaks rohkem maksma.

Tuli ikka musta raha asjatundja välja. Järelikult oled ise süsteemis sees ja keerutada ka musta raha. kuidas muidu tead neid nõkse. Sulle ei räägi oma tegelikust pereelust küll mitte keegi mitte midagi. Virised ja kidised ilma asjata siin. Ja sul ei ole ka vaja oma vanemahüvitise asju teistele pasandada. Mis sa pläkutada, onjuu.

Ma ei usu, et sa ise õnnelik oled ja head elu elad, algusest- lõpuni negatiivne on sinu diagnoos. Siin foorumis saavad noored lapsevanemad just kõike küsida, ka dekreedirahade arvutamist. Paljud kindlasti tudengid.

Ja tead, on sul mees veel kõrval veel sellise negatiivuse juures? Kui juhuslikult on, siis uhaa ka 3 last, kui sulle pereteotus nii elu ja surma küsimus on. Ütlen veelkord, peaasi, et sa kadedusest ära ei sure. Kes su titepurikat muidu suureks kasvatab?mõttekoht

pasandada? titepurikas?

tõesti, mis sõnavara. kui selline on veel kolme lapse ema….hmm

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinusuguse mentaliteediga arvavad, et teised ei tööta, et ainult nemad töötad. Sa pead arstile mine, see ei ole normaalne, see on haigus. Kraakled ja tõmbled täiesti tühja kohapealt. Sa vajad meditsiinilist abi, päris tõsiselt. Jõuab sulle pärale, et teised inimesed teevad ka tööd, kuid nad ei ussita, ja tao omale see pähe. Ei saa olla, et ajad botox musu rulli ja kaagutada teemal, millest sul ei ole õra aimugi. Ilmselgelt oled sa üle doseerinud ja vajad kõrvalist abi. Ära karda, sa saad vajaliku abi!

No palun, harimatu sigija musternäide. Kõnepruuk ja mentaliteet näitavad hästi, mis kaadriga tegu on, keda siin toetama peab.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pasandada? titepurikas? tõesti, mis sõnavara. kui selline on veel kolme lapse ema….hmm

täpselt seda see on, ainult 1 “täisväärtuslik maksumaksja” leidis  nüüd koha, kus jalgu trampida. millal tuleb arusaamine, et sina ei ole teised inimesed. igaüks tegeleb oma asjadega. ei viitsi poliitikute arvamustesse süveneda, iga päev kui päevalehe avad, on mõni poliitik jälle midagi vaimukat välja mõelnud, juu siis  ongi normaalne, et maksumaksja kobisemata maksab. vaadake parem kui palju laste tegemine riigikassale tulu hakkab tooma. mis te arvate, et pereprobleemid kaovad kuskile, ei kao. üha rohkem kohtulugusid, üha rohkem elatist, üha rohkem võlglasi. kas see ei ole raha riigile.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No palun, harimatu sigija musternäide. Kõnepruuk ja mentaliteet näitavad hästi, mis kaadriga tegu on, keda siin toetama peab.

sa oled haritud väää? luba naerda!

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sigija

jaksa, jaksa- sa peadki rohkem tegema, kui sigida ei plaani.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1,201 kuni 1,230 (kokku 3,763 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine