Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 2,341 kuni 2,370 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, 3. novembriks pidid otsustama kas läheb eelnõu läbi või ei? Siiani vaikus, eilse istungi vaatasin ka ära, aga mingit selgust sealt küll ei tulnud. Aasta saab varsti ümber ja jaanuarist peaks ju juba see tõus kehtima, seega kas kehtib siis või ei, või millisel kujul?!

(Ise olen kahelapseline[jään ka] ja mind see väga ei puuduta, aga selline komejant käib selle ümber, täna nii homme naa)

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel veel pole eelnõu kinnitatud ja eilse istungi lõpus öeldi, et tänu erinevate osapoolte kommentaare, on nad kindlad, et peretoetuste reform muutub veel paremaks. Seega mingid muutused ilmselt tulevad, aga millised täpsemalt, selgub lähiajal. Neil ongi üsna kiire sellega, kuna aeg saab otsa.

Ma ise loodan, et selle tulemusena saavad kõik lapsed samas summas lastetoetuse, suurpere toetus kindlasti suureneb, iseasi kui palju ja kuni 24a klausel ehk täieneb lisanõuetega (õppimine).

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

muudatus, et ka need saavad edasi, kes hetkel lastetoetust ei saa.

+5
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba ongi kallimaks läinud kõigi elu. Nende üle jõu käivate lubaduste pärast lastakse energiakriisil vohada, sest Eesti Energia ulmekasumid toovad riigile raha sisse. Meie enda käest kooritakse sada nahka, et siis mõnele grupile tagasi laiali laotada. Ettevõtted juba ei tule välja omadega, inimesi koondatakse. Huvitav, et just kolmelapselistel ei ole mingit laiemat pilti, andke aga raha.

+10
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et just kolmelapselistel ei ole mingit laiemat pilti, andke aga raha.

Just, kõik kolmelapselised läksid riigikokku kerjama, nii oligi. ????‍♀️

Kui järsku tuleb info, et saad mingit lisatoetust automaatselt, mida sa siis teed? Blokeerid oma konto?

+8
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

muudatus, et ka need saavad edasi, kes hetkel lastetoetust ei saa.

paljud ei andnud seetõttu sellele petitsioonile allkirja, sest nii võib kahjuks juhtuda küll. ollakse rahakülvi vastu ja siis järsku laiendatakse veelgi nende ringi kelledele raha jagatakse pikkadeks aastateks, nonsens

+7
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Fakt on see, et toetus tuleb igaljuhul. Küsimus on hetkel ainult selles, et mis kujul. Meie võime siin spekuleerida üht ja teistpidi, aga ega see lõpptulemust kahjuks või õnneks (kuidas kellelegi) enam ei muuda. Kõik asjapooled on oma sõna öelnud ja nüüd tuleb tulemust oodata.

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Fakt on see, et toetus tuleb igaljuhul. Küsimus on hetkel ainult selles, et mis kujul. Meie võime siin spekuleerida üht ja teistpidi, aga ega see lõpptulemust kahjuks või õnneks (kuidas kellelegi) enam ei muuda. Kõik osapooled on oma sõna öelnud ja nüüd tuleb tulemust oodata.

Osapooled*

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin mõne hetke ka seda ülekannet. Kõrvu jäi see, et kas seda siis üldse ei märgata, et toetused tõusevad väga paljudel ning ega siis sellega perede toetamise reform ei lõppe. Kuskilt tehakse ots lahti ning küll jõutakse ka teisteni…

Sellest tõenäoliselt ei olnud juttu, kust see raha tuleb? Mina näen ainult 2 varianti: 1) maksutõus ja 2) laen (mis tähendab veel suuremat maksutõusu tulevikus). Mina ei ole kindel, et kõik need kolmandad lapsed hakkavad usinasti tööle ja nende maksuraha ka minu pensioniks jätkub, seega tahaks pigem ise oma pensionipõlveks säästa.

Samamoodi nagu riik toetab madalapalgalisi väiksema tulumaksumääraga või võimalusega taotleda toimetulekutoetusi ja üldse on olemas igasuguseid toetusi, mida saab teatud sihtgrupp inimesi.

Mul ei ole midagi selle vastu, kui toetatakse neid, kes on hädas (ja soovitavalt mitte omal süül)- seetõttu tuleks praegu minu meelest suurendada eriti toetusi puudega inimestele, sh puudega lastele. Rohkem mõistlikult kasutatud raha tervishoidu ja haridusse tuleks ka kasuks.

Kas selle toetuse ärajäämise pärast läheb elu odavamaks? Ei lähe….

Ei lähe jah, aga selle toetuse rakendamisel läheb kallimaks. Isegi kui mitte kohe praegu, siis tulevikus kindlasti ja pikaks ajaks.

Kes sul keelab oma pensioniks säästa? Seda peaks iga mõistusega inimene nagunii tegema. Ma olen kahe puudega lapse ema – üks on raske ja teine sügava puudega. Tööl saan käia poole kohaga. Teenime abikaasaga kokku veidi üle eesti keskmise ja sellegipoolest suudame iga kuu III sambasse ja indeksfondidesse veidi kõrvale panna.
Suurperede toetuse suurenemise vastu ei ole, tore kui kellelgi kergemaks läheb. Suurem osa sellest rahast jõuab ju Eesti turule nö ja selle pealt makstakse makse. Küll kunagi suurendatakse ka teisi toetusi ja kindlasti on ka siis neid, kellele see ei sobi. Nagu praegu selle rahvaalgatuse algatajatest üks ise enam polnud võimeline lapsi saama ja teine vist ka. Mis nii viga viriseda. Saan aru, et inimene kes ise on toetuse sihtgrupp, algatab sellise rahvaalgatuse…

+7
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei paneks ühtegi inimest toetustest sôltuma. Kindel ei. Kolme lapsega vanemad saavad edukalt tööl käia. Kui ei saa siis miks ei saa. Kahe lapsega saab kolmega enam kuidagi ei saa????? Raha ei tule seina seest, seda peab môistma lapsevanem ja ka laps. Need mega toetused on muide teiste arvelt. Huviringid on väga kallid, koolis söögiraha on marginaalne, arsti järjekorrad megad, kuuldavadti ôpetajaid koolis ei jätku jne. Maksumaksja raha tuleb paigutada sinna kus saab kasu enamik maksumaksjatest.

+12
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei paneks ühtegi inimest toetustest sôltuma. Kindel ei. Kolme lapsega vanemad saavad edukalt tööl käia. Kui ei saa siis miks ei saa. Kahe lapsega saab kolmega enam kuidagi ei saa?????

Ma ei saa aru, kust tuleb see arvamus, et kolme lapse vanemad ei käi tööl???

+11
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei paneks ühtegi inimest toetustest sôltuma. Kindel ei. Kolme lapsega vanemad saavad edukalt tööl käia. Kui ei saa siis miks ei saa. Kahe lapsega saab kolmega enam kuidagi ei saa?????

Miks siis neil tarvis on seda hirmsuurt toetust?

+10
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

1. Miks siis neil tarvis on seda hirmsuurt toetust?

Pôhjenda palun, et miks on vaja kerjata ja teised jätta halvemasse olukorda

+3
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

1. Miks siis neil tarvis on seda hirmsuurt toetust?

Pôhjenda palun, et miks on vaja kerjata ja teised jätta halvemasse olukorda

Kes kerjab?

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, millal siis seaduseelnõu teine lugemine tuleb? Riigikogu nädala tööplaanist seda sel nädalal küll ei ole. Kuulati möödunud nädalal komisjonis allkirjadega vehkinud vanemad ära ja mõned kodanikuühendused ka, aga ikka pole suudetud nüüd siis edasi liikuda selle teemaga ja Riigikogu ette teisele lugemisele tuua.

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel nädalal on nii teisipäeval kui ka neljapäeval ettevalmistused teiseks lugemiseks. Mõlemad istungid algavad kell 14.00

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel nädalal on nii teisipäeval kui ka neljapäeval ettevalmistused teiseks lugemiseks. Mõlemad istungid algavad kell 14.00

Esimest vaatasid? jube ju, naised saunalaval klatsimas. Üks nokib küüsi, teisel palutakse ennast tutvustada. Ja siis hakkas pori loopimine, aga minu lapsed ju ei saa reisida, teised skeemitavad jne. Tsirkus maksumaksja raha eest. Jube oli vaadata.

+3
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimest vaatasid? jube ju, naised saunalaval klatsimas. Üks nokib küüsi, teisel palutakse ennast tutvustada. Ja siis hakkas pori loopimine, aga minu lapsed ju ei saa reisida, teised skeemitavad jne. Tsirkus maksumaksja raha eest. Jube oli vaadata.

Näide sellest, kui sisutühjal inimesel pole mitte midagi öelda ja ta pole isegi korralikult kuulanud. Reisiteemat puudutas ainsana vaid poliitik Kert Kingo, keda Vikerraadios nimetati ahviks ülikonnas.

+6
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Näide sellest, kui sisutühjal inimesel pole mitte midagi öelda ja ta pole isegi korralikult kuulanud. Reisiteemat puudutas ainsana vaid poliitik Kert Kingo, keda Vikerraadios nimetati ahviks ülikonnas.

Vaata uuesti ja tähelepanelikult. Mitu korda öeldi ja mitme inimese poolt, et kui sina oma eluga toime ei tule, siis sinu jaoks on sotsiaalosakond! Klatsimutid oskavad ainult teiste raha ja lapsi lugeda.

+5
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin muidugi. See skeemitamisele viide oli küll kohatu nagu. Kuidagi jube uina-muina, igaks juhuks allkirjade kogujad väga emotsioone välja ei lasknud paista, et muidu oleksid silmad vihast punaseks äkki läinud sellele mõeldes, et nii karjuv ebaõiglus on tulemas. Väga mannetu on, et kaas-eestlased koguvad toetuste tõstmise vastu allkirju, kui ometigi see aitaks nii paljusid, toetaks nii paljusid. Muidugi, rõhutame lõpetuseks ainult seda, kuidas siis kõik hakkavad skeemitama…

+8
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Emad sageli ikka ei käi küll.

+6
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin sulle suure HÄBI- plussi! See on eluvõhikule au-pluss.  Laste tõtte ei jää ühelgi emal tööl käimata. Samad põhjused, mis lastetutel ja/või 1-2 lapsega emadel.

+3
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata uuesti ja tähelepanelikult. Mitu korda öeldi ja mitme inimese poolt, et kui sina oma eluga toime ei tule, siis sinu jaoks on sotsiaalosakond! Klatsimutid oskavad ainult teiste raha ja lapsi lugeda.

mis siis keelab kolmelapselistel raskustes peredel sotsosakonda pöörduda? miks on neile vaja suured summad kandikul kätte anda, isegi kui seda ei vajata? kahelapselised kannavadki laste kulud ise, aga miks kolmelapselistel on lapsed põhimõtteliselt riiklikul ülalpidamisel?

+8
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks teil lapsed siis riiklikul ülalpidamisel peavad olema ja mis te oma töötasuga teete? Pidutdete, reisite jne.

+2
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks teil lapsed siis riiklikul ülalpidamisel peavad olema ja mis te oma töötasuga teete? Pidutdete, reisite jne.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

mis siis keelab kolmelapselistel raskustes peredel sotsosakonda pöörduda? miks on neile vaja suured summad kandikul kätte anda, isegi kui seda ei vajata? kahelapselised kannavadki laste kulud ise, aga miks kolmelapselistel on lapsed põhimõtteliselt riiklikul ülalpidamisel?

Loogiline, mida suurem pere, seda suuremad kulud. Ei ole vahet, kas seda raha makstakse otse või sotsiaalosakonna kaudu. Soodustustega standard pere on 2täiskasvanut+ 2 last, kõik raamist välja on lisa kulu. Reegel on lihtne ja loogiline. Sa ajad täiesti jaburat suust välja, kahesed saavad ise kolmestel ei ole vaja. Mis jutt see on selline! See et 3+ pered on riiklikul ülalpidamisel, oleks ka õige, teevad ju tunduvalt rohkem ka tööd!

+6
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Loogiline, mida suurem pere, seda suuremad kulud. Ei ole vahet, kas seda raha makstakse otse või sotsiaalosakonna kaudu. Soodustustega standard pere on 2täiskasvanut+ 2 last, kõik raamist välja on lisa kulu. Reegel on lihtne ja loogiline. Sa ajad täiesti jaburat suust välja, kahesed saavad ise kolmestel ei ole vaja. Mis jutt see on selline! See et 3+ pered on riiklikul ülalpidamisel, oleks ka õige, teevad ju tunduvalt rohkem ka tööd!

Ära peksa segast. Kui sa nii hunnik ônnetust oled, siis tôesti ei peaks sul lapsi olema. Mis tööd sa rohkem teed kui kahe kapsega pere? Riiete kulu ei ole sul ka suurem.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen uue otsusega nõus, et kuni 19a saavad, mitte kuni 24a, aga selle võrra saavad 50€ rohkem kui planeeritud lasterikka peretoetust. Samas ei ole kirjas eraldi lasteraha tõusu kohta, äkki see siis otsustatakse neljapäevasel istungil.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Link ka

https://www.delfi.ee/artikkel/120098740/uued-arengud-perehuvitiste-kokkuleppes-lasterikkad-pered-hakkavad-jaanuarist-saama-toetust

+2
-3
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 2,341 kuni 2,370 (kokku 3,763 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine