Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

eluülikooli kraadiga toimetulematuteks ja madalapalgalisteks, kes lastele midagi peale sooja toidu anda ei suuda.

Paraku ei anna ülikooliharidus ja teaduskraad sugugi automaatselt sellist sissetulekut ja toimetuleku oskust, et diplomi olemasolu oleks kinnituseks sellele, et niisuguse lapsevanema laps elab paremini kui nn eluülikool.

Diplomiga võib olla see madalapalgaline ja eluülkooliga hoopis kõrgema sissetulekuga tollest haritust. Nii et kraadi puhul on see küll vaidlemise koht, kas see nüüd automaatselt argieluga toimetulekut näitab. Ära halvusta ilma kõrghariduseta inimesi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiharidusega, mitme lapse ema ja ma ei ela valla najal. Mul on äärmiselt kahju, et suurpered on kõik ühte patta pandud. Minu haridustee jäi pooleli aga ma ei pea vajalikuks võõrastele isikliku põhjust avaldada! Olles elus nii mõndagi läbi elanud ja näinud, tean mille poole püüelda, et lapsed näegsid paremat elu. Hetkel riigipoolt saadav peretoetus on suureks abiks ei vaidle absoluutselt vastu AGA hetkel tõsta poleks seda vaja. Parem oleks riigil vaja sekkuda energia ja kütuse hinnatõusule. Palk ei jõua nii ruttu järele, kui on hinnad tõusnud.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmanda lapse eest 1000 on küll selline summa, mis paneb kolmanda lapse saamise peale mõtlema, eriti kui see veel ära ka indekseeritakse. Ma küll mõtlen õudusega tagasi laste beebieale, kohe üldse ei tahaks kogu öiseid toitmisi, koolikuid, hammaste tulekut, titemänge jms uuesti läbi teha, aga 1000 euro eest annaks pooleaastasele juba hoidja palgata ja 1,5selt võetakse juba sõime ja siis tõstaks see raha kogu pere elujärge märgatavalt.

Siin üks teine kolmelapseline ka rääkis supertublidest emmedest, kes juba 1,5 a kõrvalt ikka tööl suudavad käia. Supertublid küll kes juba aastased lapsed maksumaksja kulul sõime kasvatada saadavad. Eks see suur  rahaline abi, mis meie taskust tuleb, seda kasutavad paljud oma suurte kodulaenude tasumiseks.

+5
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Põhiharidusega, mitme lapse ema ja ma ei ela valla najal. Mul on äärmiselt kahju, et suurpered on kõik ühte patta pandud. Minu haridustee jäi pooleli aga ma ei pea vajalikuks võõrastele isikliku põhjust avaldada! Olles elus nii mõndagi läbi elanud ja näinud, tean mille poole püüelda, et lapsed näegsid paremat elu. Hetkel riigipoolt saadav peretoetus on suureks abiks ei vaidle absoluutselt vastu AGA hetkel tõsta poleks seda vaja. Parem oleks riigil vaja sekkuda energia ja kütuse hinnatõusule. Palk ei jõua nii ruttu järele, kui on hinnad tõusnud.

aga selle tõusuga saaks need kallid puud osta ahjule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole vajalik. Minu pere see raha ei mõjutaks.

Mina sain lapsed endale, mitte riigile. Ja tean oma võimeid, seega kahest lapsest mulle piisab. Ei näe sellel kõigile raha andmisest kõigile peo peale mõtet. Teine asi on, kui toetatakse lapsi muud moodi, nt lasteaiatasuga, huviringide maksmisega, abivajajate toetamisega vms. Pered, kus on 3 või rohkem lapsi saavad niigi heldelt igakuiselt toetust.

hmm.  mul on kolm last aga iga kuu lisatoetusi ei saa.Hea meelega läheks toidupanka vahest pakki saama, kui süsteem oleks nagu Soomes. Eesti süsteemiga ma sinna toiduabisse ei kõlba.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vanasti oli kolme lapse pealt kokku toetus 3x 19, hetkel vist 60+60+100+400, see on juba 10 korda rohkem. varem oli see tõesti liiga väike, hetkel on minu meelest piisav. miks seda vaja tõsta on? sellised inimesed ei hakkagi enam tööle minena kui niisama rahasid jagatakse

vale tehe…. 60+60+100+300=520

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hmm. mul on kolm last aga iga kuu lisatoetusi ei saa.Hea meelega läheks toidupanka vahest pakki saama, kui süsteem oleks nagu Soomes. Eesti süsteemiga ma sinna toiduabisse ei kõlba.

Mis toetusi siis veel vaja on? Kahe lapsega ei elaks siis üldse ära? 520 eurot on liiga vähe?

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hmm. mul on kolm last aga iga kuu lisatoetusi ei saa.Hea meelega läheks toidupanka vahest pakki saama, kui süsteem oleks nagu Soomes. Eesti süsteemiga ma sinna toiduabisse ei kõlba.

Mis toetusi siis veel vaja on? Kahe lapsega ei elaks siis üldse ära? 520 eurot on liiga vähe?

No siin ju kogu aeg räägitakse, et kolmelapselistel on lisatoetused, mis neil viga. Ei ole neid midagi kõigil kolmelapselistel, ma pole ka kunagi ühtki lisatoetust saanud.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin ju kogu aeg räägitakse, et kolmelapselistel on lisatoetused, mis neil viga. Ei ole neid midagi kõigil kolmelapselistel, ma pole ka kunagi ühtki lisatoetust saanud.

See summa ongi ju teistega võrreldes väga suur, palju neid toetusi teil vaja on siis.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin ju kogu aeg räägitakse, et kolmelapselistel on lisatoetused, mis neil viga. Ei ole neid midagi kõigil kolmelapselistel, ma pole ka kunagi ühtki lisatoetust saanud.

See summa ongi ju teistega võrreldes väga suur, palju neid toetusi teil vaja on siis.

Tule taevas appi! Meil ei olegi vaja neid lisatoetusi, aga ärge teie ka siis kogu aeg rääkige, et kolmelapselistel on mingid imelised lisatoetused!

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhiharidusega, mitme lapse ema ja ma ei ela valla najal. Mul on äärmiselt kahju, et suurpered on kõik ühte patta pandud. Minu haridustee jäi pooleli aga ma ei pea vajalikuks võõrastele isikliku põhjust avaldada! Olles elus nii mõndagi läbi elanud ja näinud, tean mille poole püüelda, et lapsed näegsid paremat elu. Hetkel riigipoolt saadav peretoetus on suureks abiks ei vaidle absoluutselt vastu AGA hetkel tõsta poleks seda vaja. Parem oleks riigil vaja sekkuda energia ja kütuse hinnatõusule. Palk ei jõua nii ruttu järele, kui on hinnad tõusnud.

Näegsid???

Oled kindel, et põhiharidus sul ikka on?

Minu esimese klassi laps enam selliseid vigu emakeele õigekirjas ei tee.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan tähelepanu juhtimast minu kirjaveale! 🙂

Sul on väga tubli laps sellisel juhul 🙂

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin ju kogu aeg räägitakse, et kolmelapselistel on lisatoetused, mis neil viga. Ei ole neid midagi kõigil kolmelapselistel, ma pole ka kunagi ühtki lisatoetust saanud.

See summa ongi ju teistega võrreldes väga suur, palju neid toetusi teil vaja on siis.

Tule taevas appi! Meil ei olegi vaja neid lisatoetusi, aga ärge teie ka siis kogu aeg rääkige, et kolmelapselistel on mingid imelised lisatoetused!

see imeline toetus on 520 euri kuus, mõne inimese kuupalk on sellest võib olla mõnisada eurot kõrgem. nii et see toetus on teil piisavalt suur ja ei näe põhjust miks seda peaks veel tõstma.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust ei pea kõik vanemad lapsetoetust saama, minul on ükskõik kas saan see 60 või siis 100 eurot, kindlasti on teisigi kõrgepalgalisi, kellel seda vaja ei ole. Samas on peresid, kelle jaoks jääb see 60/100 eurot väheseks, eriti vaadates hinnatõusu,

Sama siin, aga pakun, et üks osa neid tahtjaid on vanemad, kes suurenenud toetuse eest tasuvad kiirlaene või shoppavad mingeid mõttetusi kokku. No nagu deklaratsiooni- või pensionisamba rahadega oli.
Mina leian, et prioriteet nr.1 on igasuguste – IGASUGUSTE! – kaitsekulutuste kompenseerimine. Kui seda ei ole, pole neid lapsi ka kuskil turvaliselt kasvatada. Meie riigis on ikka metsikult igasuguseid abi- ja toetusprojekte lastele – tuleks olemasolevaga rahul olla, mitte oihud laiali muudkui juurde tahta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie riigis on ikka metsikult igasuguseid abi- ja toetusprojekte lastele – tuleks olemasolevaga rahul olla,

Projekte on küll palju, aga kui kõrvale jätta lapsetoetus ja peretoetus, siis tegelikult on neid lapsi vähe, kes paljudest abi- ja toetusprojektidest reaalselt osa saavad. Ja veel vähem on neid, kes päriselt ka aidatud saavad. Mina küll projektipõhiste “abidega” rahul ei ole, sest näen, et abi ei jõua abivajajateni, projektid pole piisavalt hästi läbi mõeldud, mõni projekt võib olla suurimaks abiks selle tegijale endale. Raha läheb palju, aga kasu on vähe. Mina suudan kinni maksta oma laste huvihariduse ja mis neil veel arengu toetamiseks tarvis, aga õpetajana näen, et siiski on palju neid lapsi, kes vajaksid abi ja tuge, aga ei saa, sest raha ei jagu ja kui kuskil mõni kasulik projekt selle lapse jaoks ongi, siis kes selle üles leiab? KOV sotsiaalosakonda tunnen ma liialt vähe, et võiksin nende tööd kritiseerida, aga riigipoolse toega abivajavatele lastele (ja täiskasvanutele) küll rahul ei saa olla. Arenguruumi on väga palju. Selles valguses muidugi ei ole mõistlik tõsta peretoetusi mitmekordseks kõigile, kõik lasterikkad seda ei vaja ja on 1-2 lapselisi peresid, kes vajavad senisest palju rohkem tuge.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldjuhul on ka kolmelapselisel perel ntx lasteaia maksust vabastus jne. Kahelapseline pere maksab kõike täie rauaga ja hetkel 120€ kokku lastetoetus. Minu arvates need käärid toetuste vahel ikka liiga suured.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldjuhul on ka kolmelapselisel perel ntx lasteaia maksust vabastus jne. Kahelapseline pere maksab kõike täie rauaga

Vabastus on ainult siis, kui kõik kolm last käivad lasteaias. Tavaliselt kui noorem läheb lasteaeda, siis vanem laps läheb juba kooli.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldjuhul on ka kolmelapselisel perel ntx lasteaia maksust vabastus jne. Kahelapseline pere maksab kõike täie rauaga ja hetkel 120€ kokku lastetoetus. Minu arvates need käärid toetuste vahel ikka liiga suured.

See ikka oleneb kov ja sellest mitu last on lasteaias.

Tallinnas on, et kui kaks last aias on noorem tasuta.

Seega, kui peres 3 last, aga 2 koolis/kodus ja 1 aias, maksad kõik ise.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldjuhul on ka kolmelapselisel perel ntx lasteaia maksust vabastus jne. Kahelapseline pere maksab kõike täie rauaga ja hetkel 120€ kokku lastetoetus. Minu arvates need käärid toetuste vahel ikka liiga suured.

See ikka oleneb kov ja sellest mitu last on lasteaias.

Tallinnas on, et kui kaks last aias on noorem tasuta.

Seega, kui peres 3 last, aga 2 koolis/kodus ja 1 aias, maksad kõik ise.

harku vallas vabastatase kohatsust ntx: paljulapseline pere (kolm või enam 0-16 aastast last, 19 aastast õppimise korral).

Tln-s on ühel lapselgi poole odavam lasteaias käia, kui harku vallas. Aga see ongi kõik erinev jah.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks autot kuhu mahub 3 turvatooli ja 2 täiskasvanut.

Kolm last nii väikese vahega, et kõik peavad turvatoolides istuma?

Enamikul nendel peredel, keda mina tunnen, on nagunii majapidamises kaks autot. Kui pole autot, siis pole üldse. Ja kui on, siis on mõlemal vanemal, sest neil on ka oma eraldi sõidud ja tegemised, pluss nii on lihtsam ka laste sõidutamisi jagada. Hommikul üks viib, õhtupoole teine toob näiteks.

Jah, aga sellisel juhul peaks peres olema 6 turvatooli, või võimalus need lasteaeda päevaks jätta. Kuidas sa muidu korraldad vedamise logistikat turvaliselt?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks autot kuhu mahub 3 turvatooli ja 2 täiskasvanut.

Kolm last nii väikese vahega, et kõik peavad turvatoolides istuma?

Enamikul nendel peredel, keda mina tunnen, on nagunii majapidamises kaks autot. Kui pole autot, siis pole üldse. Ja kui on, siis on mõlemal vanemal, sest neil on ka oma eraldi sõidud ja tegemised, pluss nii on lihtsam ka laste sõidutamisi jagada. Hommikul üks viib, õhtupoole teine toob näiteks.

Jah, aga sellisel juhul peaks peres olema 6 turvatooli, või võimalus need lasteaeda päevaks jätta. Kuidas sa muidu korraldad vedamise logistikat turvaliselt?

Me mehega pidevalt tõstsime lapse tooli ühest autost teise. Pole kunagi kahe auto jaoks oma turvatooli olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me mehega pidevalt tõstsime lapse tooli ühest autost teise. Pole kunagi kahe auto jaoks oma turvatooli olnud.

Küsimus on pigem selles, et isa läheb kella 6ks tööle. Ema viib lapsed lasteaeda 8ks ja läheb ise tööle. Isa lõpetab 16 ja läheb järgi. Küsimus nüüd selles, et mis hetkel siis toolid ümber tõstetakse? Variant on jah, et isa läheb siis ema töö juurde, tõstab toolid enda autosse ja lastele järgi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kui kõik lapsed ei ole korraga päris väikesed, siis suurematele saab panna lihtsalt istmekõrgendused, 20€ tk.

Ma saan aru, et kolme lapsega on hirmus raske ja kallis siis kui need kolm kõik korraga sünnivad. Muul juhul tasuks pea enne lapsesaamist tööle panna, et kas saab logistikaga hakkama. Kui kolme lapse sündide vahed on piisavalt suured, siis ei ole vaja korraga kolme suure turvatooliga jamada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muul juhul tasuks pea enne lapsesaamist tööle panna, et kas saab logistikaga hakkama. Kui kolme lapse sündide vahed on piisavalt suured, siis ei ole vaja korraga kolme suure turvatooliga jamada.

Jah, ja kui pärast esimest last kaksikud sünnivad, siis on ka oma viga, et pead tööle ei pannud.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ja kui pärast esimest last kaksikud sünnivad, siis on ka oma viga, et pead tööle ei pannud.

Kui need kaksikud napilt aasta pärast esimest last sünnivad siis võib  küll öelda, et liiga kiiresti planeerisite uue lapse. Aga muidu on ikka hea hulk aega aega enne kaksikute sündi asjad paika sättida kui on teada, et ups nüüd tuleb korraga kaks last.

Kui korraga mitmikud sünnivad, siis see on tõesti keeruline, tavalises olukorras on siiski inimestel üks laps ja nende vanusevahesid annab vastavalt oma võimekusele planeerida. Kui on teada, et kolme turvatooliga korraga nõkerdamine on üle jõu, siis tasub küll vanusevahed suuremad planeerida.

Juba vanema lapse ja ka enda vaimse tervise huvides võiks mitte liiga ruttu uusi peale teha, väikese lapsega on ikka palju rohkem vaja tegeleda kogu aeg kui suuremaga. Korraga kolm pisikest last, ma arvan, et siin pannakse rohkem proovile vanemate endi jõud ja tervis, mitte otseselt rahakott.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks huvitav aspekt verl ja sooviks kommentaare eelkõige EKRE toetajatelt. See partei teatavasti on immigratsioonivastane ning on avaldanud arvamust, et ka ukrainlasi on siin juba liiga palju. Samas need toetused laienevad ju kõigile, kel elamisluba. Kas ei peaks kartma, et kui meil nii heldelt lastetoetusi makstakse, kas siis ei hakata meile siia rohkem elama trügima ja äkki ukraina põgenikud ei kiirustagi koju tagasi? Et saavutame iibe kasvu küll, aga mitte eestlaste iibe?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba vanema lapse ja ka enda vaimse tervise huvides võiks mitte liiga ruttu uusi peale teha, väikese lapsega on ikka palju rohkem vaja tegeleda kogu aeg kui suuremaga

Turvatooli kasutamise aeg on küllaltki pikk. Kui on väiksemat kasvu lapsed, siis veel 7-9 aastased istuvad turvatoolis. Selleks, et lapsed saaksid koos lapsepõlve nautida ja vanemad saaksid ühe eluetapi pisikestele lastele pühendada, hiljem aga ka muu eluga edasi minna, ei ole hea, kui laste vanusevahed on nii suured. 2-3 aastat on paras, selle ajaga jõuab keskmine naine kindlasti füüsiliselt taastuda ja samuti on siis võimalik mitme lapsega saada sama vanemahüvitist. Enamasti on niimoodi laste planeerimisel vanemahüvitis kõrgem kui 4-5aastaste vahedega lapsi saades.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks huvitav aspekt verl ja sooviks kommentaare eelkõige EKRE toetajatelt. See partei teatavasti on immigratsioonivastane ning on avaldanud arvamust, et ka ukrainlasi on siin juba liiga palju. Samas need toetused laienevad ju kõigile, kel elamisluba. Kas ei peaks kartma, et kui meil nii heldelt lastetoetusi makstakse, kas siis ei hakata meile siia rohkem elama trügima ja äkki ukraina põgenikud ei kiirustagi koju tagasi? Et saavutame iibe kasvu küll, aga mitte eestlaste iibe?

Pole just EKRE toetaja, aga olen minagi selle peale mõelnud. Muidugi on oht, et tulevad igasugu muulased siia elama suurte toetuste tõttu. Aga EKRE ju ongi immigratsioonivastane ja nende nägemus ongi selline, et siia ei tohiks palju võõramaalasi elama lasta. Lapsetoetuste tõstmine polnud nende idee, aga kui nad seda toetavad, siis ju oma Eesti inimestele. Ukraina põgenikud said kaitse vist esialgu ainult 1 aastaks? Või kolmeks? Pealegi tulid põgenikena siia emad-lapsed-vanurid, sekka mõned mehed, keda sõjaväkke ei võetud või kes idas vene sõjaväkke sundimise eest minema said. Paljudel jäi osa perest Ukrainasse maha. EKRE seisukohti ma ei tea, aga mina ei usu, et ukrainlased massiliselt raha pärast mehe maha jätaksid ja võõrsil uue leiaksid. Ja kust nad neid mehi leiaksid? Ukrainas on madalam iive kui Eestis ja põgenike hulgas on valdavalt vist 1-2 lapsega emad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainas on madalam iive kui Eestis ja põgenike hulgas on valdavalt vist 1-2 lapsega emad?

Ongi äriidee siis kolmas juurde teha mõnele kohalikule jorsile ja võtta vastu 1000 eurot pluss elatisraha jorsilt. Saab selle raha eest kõik kolm last üleval peetud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no kui kõik lapsed ei ole korraga päris väikesed, siis suurematele saab panna lihtsalt istmekõrgendused, 20€ tk.

neid istmekõrgendusi ei soovitata ja pole ka väga turvalised

http://turvatool.blogspot.com/2016/11/seadusandlikud-muudatused.html

nagu arusaan, siis on sinu jaoks arusaamatu kuidas 12-13a veel turvatoolis saavad olla (sest on alla 150cm, seega seaduse järgi peavad).

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 3,763 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine