Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 2,461 kuni 2,490 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

eilse uudise artikli kommentaaris kirjutas keegi hästi. et kolm last on otsustanud saada tublid, endaga hakkama saavad inimesed ja siis teine kontingent, eluheidikud. esimesel juhul ei vajataks seda toetust, teisel juhul tegelikult ei peaks riik panema raha eest selliseid peresid sünnitama. mõlemaid toetatakse, kuigi seda ei peaks tegema. mõistlik mõttekäik. inflatsioon saab vaid hoogu juurde

  1. Jeee,jeee, jeee, ära tegime!!!!! 1-2 lapsega mingu küsigu omale suuremat elatist kui nad sellised eluheidikud on ja muidu hakkam ei saa. Jee, jeee, jee, tantsime!

Ära unist, pole ennem kerjanud ja ei kerja ka homme sinu rôômuks. Saame ise hakkama. Loodetavasti jääb see jôuludeaegne kerjamine ka ära.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära unist, pole ennem kerjanud ja ei kerja ka homme sinu rôômuks. Saame ise hakkama. Loodetavasti jääb see jôuludeaegne kerjamine ka ära.

Me ei ole ka kerjanud, aga ole hea ja sulle tehakse head. See on elu 1 põhireeglitest. Sina ussita ja vastu saad ussitamist. nr 2 elureegel. Muidugi saate ise hakkama, seda käisite ka telkus ju rääkimas. Milles siis probleem on. Jee, jee,jee.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt on selle seadusemuduatusega ületatud väikeste perede valulävi. Aga eks arusaadav ka – diskrimineerimise tulemus: väiksed pered ei tõsta ju iivet, pole väärtuslikud maksumaksjad, pole ju “pere” jne.

  1. Me oleme nõus teile nüüd vihkuid ostma, aga pidage meeles, sõimu saate ka,seda sama viha, mida te vastu ootate. Mitmeid kordi öeldi, lõpeta see sõimamine, aga sa ei kuula. Tasuta tantsu teeme ka.

Tänan. Ei vaja, sain oma lastele ennem vihikud ostetud ja ostan ise ilma sinu kui kerjuse abita ka edadpidi. Vaata et sa selveris jälle jôulukinke ja toitu ei kerja. Ehk nüüd läheb rahulikumaks kaubanduskeskustes.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See virisemine on tõesti niivõrd ebameeldiv lihtsalt. Lisaks see mahategemine mis käib mitmelapseliste perede kohta. Noore inimesena, sooviksin ka ehk tulevikus teise lapse juurde saada või ehk ka kolmandagi. Kuid seda lugeda mis te siin kirjutate… no tulge mõistusele. Täiskasvanud inimesed.

Nõustun. Ei mäleta, et oleks sellist hädaldamist olnud kui vanemahüvitist maksma hakati. Ja ometi oli see ka ebaõiglane nende suhtes, kes olid oma lapsed varem saanud. Elu ongi teatavasti ebaõiglane.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära unist, pole ennem kerjanud ja ei kerja ka homme sinu rôômuks. Saame ise hakkama. Loodetavasti jääb see jôuludeaegne kerjamine ka ära.

Me ei ole ka kerjanud, aga ole hea ja sulle tehakse head. See on elu 1 põhireeglitest. Sina ussita ja vastu saad ussitamist. nr 2 elureegel. Muidugi saate ise hakkama, seda käisite ka telkus ju rääkimas. Milles siis probleem on. Jee, jee,jee.

Loomulikult oled kerjus, kes elab almustest. Ise hakkama ju sa ei saa.

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

eilse uudise artikli kommentaaris kirjutas keegi hästi. et kolm last on otsustanud saada tublid, endaga hakkama saavad inimesed ja siis teine kontingent, eluheidikud. esimesel juhul ei vajataks seda toetust, teisel juhul tegelikult ei peaks riik panema raha eest selliseid peresid sünnitama. mõlemaid toetatakse, kuigi seda ei peaks tegema. mõistlik mõttekäik. inflatsioon saab vaid hoogu juurde

  1. Jeee,jeee, jeee, ära tegime!!!!! 1-2 lapsega mingu küsigu omale suuremat elatist kui nad sellised eluheidikud on ja muidu hakkam ei saa. Jee, jeee, jee, tantsime!

Ära unist, pole ennem kerjanud ja ei kerja ka homme sinu rôômuks. Saame ise hakkama. Loodetavasti jääb see jôuludeaegne kerjamine ka ära.

Ikka kerjad edasi? Arvata on

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan. Ei vaja, sain oma lastele ennem vihikud ostetud ja ostan ise ilma sinu kui kerjuse abita ka edadpidi. Vaata et sa selveris jälle jôulukinke ja toitu ei kerja. Ehk nüüd läheb rahulikumaks kaubanduskeskustes.

Vaata kus kerjusematsakas tuleb mulle näkku sülitama. Vaata et sina ei kerja siis, kui mina möödun uhkelt oma lastega ja uue Gucci käekotiga sinust. Vaata et sa kerjus siis kodus laua alla püsid. Täpselt sama valemiga tuleb vastu anda! Tahad, et sind kerjuseks kutsume, noo teeme ära, kutsume siis. Jee, jee, jee.

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tänan. Ei vaja, sain oma lastele ennem vihikud ostetud ja ostan ise ilma sinu kui kerjuse abita ka edadpidi. Vaata et sa selveris jälle jôulukinke ja toitu ei kerja. Ehk nüüd läheb rahulikumaks kaubanduskeskustes.

  1. Vaata kus kerjusematsakas tuleb mulle näkku sülitama. Vaata et sina ei kerja siis, kui mina möödun uhkelt oma lastega ja uue Gucci käekotiga sinust. Vaata et sa kerjus siis kodus laua alla püsid. Täpselt sama valemiga tuleb vastu anda! Tahad, et sind kerjuseks kutsume, noo teeme ära, kutsume siis. Jee, jee, jee.

Su suur eluunistus on täitunud, saadki Gucci mucci koti. Kerjusel nii väike unistus ongi. Vaata et sa seda varastama ei lähe. Ole niipalju inimene. Vaata et su kuldmunad ikka söödetud on, kellele ma annetan. Arvata on et esialgu läheb asi hullemaks sul, aga elu ôpetab.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see, kellele seda kirjutasid aga mis täpsemalt haige on?

Ma küll ei ole see, kes kirjutas, et jutt on haige, aga ma võin öelda, et inimestele tundub see ülekohtune, et keegi kolmelapseline läheb sügisel poodi ja lihtsalt ostab lastele 700€ eest uued riided. Asi pole otseselt uutes riietes, vaid et kõigile kolmele ostetakse uued riided sügisel, keset hooaega, mil hinnad on kallid. See näitab seda, et kolmelapseline ei peagi üldse mõtlema sellele, kuidas raha kokku hoida, ostma midagi ette allahindlustelt jms.

Mul on endal üks laps ja ma ei lähe keset sügist poodi, et osta pauh kogu talvevarustus. Ühed talvepüksid on veel eelmisest aastast, trööpamiseks, veidi lühikesed, uued aga ostsin juba suvel, juulikuus. Pidevalt sõelun ja vaatan veebilehti, kus soodukaid on, uudiskirjad on tellitud, jälgin hindu. Aga näe, kolmelapseline selle peale üldse ei pea mõtlema.

Lisaks ma arvan, et see pikk päevakirjeldus ei puutu üldse asjasse, sest see, et kolme lapse peale kulub rohkem aega ja energiat kui ühe või kahe lapse peale, on ju ette teada. Palju oleneb siiski ka lapsest. Kui sul on üks laps, aga tal on mingi kergegi puue, siis see üks võib olla sul kolme eest. Kui kõik kolm last on terved ja loomult rahulikud, siis võib vabalt veelgi neid juurde teha. Eks see laste tervis ja iseloom, nendele kuluv energia ja tähelepanu on suur loterii, sama pere lapsedki võivad väga erinevad olla. Ja see võib olla põhjus, miks kolmandat ei saada, mitte raha.

Kui inimene kirjutas eile, et ta ostis eelmisel päeval, siis see tähendab et ta sihtis teadlikult E-esmaspäeva peale, kus tehaksegi suuremaid soodukaid. Ise ostsin sel päeval nt Lennelt talvekomplekti -40% ja Bredeni mütsi samuti -27% soodsamalt. Ette varumist kunagi proovisin, aga talve alguses pidin need rõivad kahjudega maha müüma ja kallimalt uued ostma. Lisaks ei ütleks, et ette varumisel suuremad allahindlused oleks kui nüüd esmaspäeval olid või mustadel reedetel tavaliselt on.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see, kellele seda kirjutasid aga mis täpsemalt haige on?

Ma küll ei ole see, kes kirjutas, et jutt on haige, aga ma võin öelda, et inimestele tundub see ülekohtune, et keegi kolmelapseline läheb sügisel poodi ja lihtsalt ostab lastele 700€ eest uued riided. Asi pole otseselt uutes riietes, vaid et kõigile kolmele ostetakse uued riided sügisel, keset hooaega, mil hinnad on kallid. See näitab seda, et kolmelapseline ei peagi üldse mõtlema sellele, kuidas raha kokku hoida, ostma midagi ette allahindlustelt jms.

Mul on endal üks laps ja ma ei lähe keset sügist poodi, et osta pauh kogu talvevarustus. Ühed talvepüksid on veel eelmisest aastast, trööpamiseks, veidi lühikesed, uued aga ostsin juba suvel, juulikuus. Pidevalt sõelun ja vaatan veebilehti, kus soodukaid on, uudiskirjad on tellitud, jälgin hindu. Aga näe, kolmelapseline selle peale üldse ei pea mõtlema.

Lisaks ma arvan, et see pikk päevakirjeldus ei puutu üldse asjasse, sest see, et kolme lapse peale kulub rohkem aega ja energiat kui ühe või kahe lapse peale, on ju ette teada. Palju oleneb siiski ka lapsest. Kui sul on üks laps, aga tal on mingi kergegi puue, siis see üks võib olla sul kolme eest. Kui kõik kolm last on terved ja loomult rahulikud, siis võib vabalt veelgi neid juurde teha. Eks see laste tervis ja iseloom, nendele kuluv energia ja tähelepanu on suur loterii, sama pere lapsedki võivad väga erinevad olla. Ja see võib olla põhjus, miks kolmandat ei saada, mitte raha.

Kui inimene kirjutas eile, et ta ostis eelmisel päeval, siis see tähendab et ta sihtis teadlikult E-esmaspäeva peale, kus tehaksegi suuremaid soodukaid. Ise ostsin sel päeval nt Lennelt talvekomplekti -40% ja Bredeni mütsi samuti -27% soodsamalt. Ette varumist kunagi proovisin, aga talve alguses pidin need rõivad kahjudega maha müüma ja kallimalt uued ostma. Lisaks ei ütleks, et ette varumisel suuremad allahindlused oleks kui nüüd esmaspäeval olid või mustadel reedetel tavaliselt on.

Kas neid 700 euroseid rôivaid ka päriselt tarvis oli?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su suur eluunistus on täitunud, saadki Gucci mucci koti. Kerjusel nii väike unistus ongi. Vaata et sa seda varastama ei lähe. Ole niipalju inimene. Vaata et su kuldmunad ikka söödetud on, kellele ma annetan. Arvata on et esialgu läheb asi hullemaks sul, aga elu ôpetab.

Ohh ei, sa eksid kullake. Vaata nagu elatisteemades, mina olen nüüd  see ema lastega, kes moodustab sulle tabeli, mida ma iga kuu sooviksin. Ja sina oled selles näidendis see kerjus isa, kes hakkab otsima võimalusi selleks, et minu soove rahuldada. Mida sinu kuldmunad see aeg söövad- aga selle peale oleksid sa pidanud ju varem mõtlema.

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Su suur eluunistus on täitunud, saadki Gucci mucci koti. Kerjusel nii väike unistus ongi. Vaata et sa seda varastama ei lähe. Ole niipalju inimene. Vaata et su kuldmunad ikka söödetud on, kellele ma annetan. Arvata on et esialgu läheb asi hullemaks sul, aga elu ôpetab.

  1. Ohh ei, sa eksid kullake. Vaata nagu elatisteemades, mina olen nüüd see ema lastega, kes moodustab sulle tabeli, mida ma iga kuu sooviksin. Ja sina oled selles näidendis see kerjus isa, kes hakkab otsima võimalusi selleks, et minu soove rahuldada. Mida sinu kuldmunad see aeg söövad- aga selle peale oleksid sa pidanud ju varem mõtlema.

Sa vist lolliks end sünnitanud. Mis isadest sa unistad? Ma pole kellegile elatist siiani maksnud ega maksa ka edadpidi. Suudan ise oma lapsi kasvatada armastusega ilma Gucci mucci kotita. Mis näidismehest sa unustad? Täitsa segi ennast kamminud suurest eufooriast.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa vist lolliks end sünnitanud. Mis isadest sa unistad? Ma pole kellegile elatist siiani maksnud ega maksa ka edadpidi. Suudan ise oma lapsi kasvatada armastusega ilma Gucci mucci kotita. Mis näidismehest sa unustad? Täitsa segi ennast kamminud suurest eufooriast.

Nüüd sina oled nagu näidisisa, sina maksad, mina toimetan rahaga. Aitähh, aitähhh ????????????

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa vist lolliks end sünnitanud. Mis isadest sa unistad? Ma pole kellegile elatist siiani maksnud ega maksa ka edadpidi. Suudan ise oma lapsi kasvatada armastusega ilma Gucci mucci kotita. Mis näidismehest sa unustad? Täitsa segi ennast kamminud suurest eufooriast.

Nüüd sina oled nagu näidisisa, sina maksad, mina toimetan rahaga. Aitähh, aitähhh ????????????

Hangi omale elu, ära enam sünnita seda teist Eestit pole vaja. Raha tuleb sulle piiks piiks seinast.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nüüd hakkavad rahasid saama need kolmelapselised kel vanemad lapsed 20+ ja peretoetus lõppenud, kodus aga kasvamas noorim?

Ikka

Ei hakka. Kuni 19a-seid peab olema kolm või enam.

Muudatuse kohaselt makstakse 1. jaanuarist 2023 lasterikka pere toetust kuni noore 19-aastaseks saamiseni. 

Samuti hakkab kehtima noore 19-aastaseks saamisel toetuse nö sujuv ehk etapiviisiline vähenemine. Kolmelapselise pere näitel: kolmest lapsest vanima 19-aastaseks saamisel väheneb toetuse summa 1/3 võrra, keskmise lapse 19-aastaseks saamisel väheneb toetuse summa jälle ja viimase lapse 19-aastaseks saamisel toetuse maksmine lõpeb). 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära peksa segast. Kui sa nii hunnik ônnetust oled, siis tôesti ei peaks sul lapsi olema. Mis tööd sa rohkem teed kui kahe kapsega pere? Riiete kulu ei ole sul ka suurem.

Täpselt sellise jutuga naised 1-2 lapselisi esindasidki. Vaata videot uuesti, seal on sulle sületäis vastuseid, miks just nii teha otsustatud on.

Kui inimese enda väärtus on habras, tunnetab ta teisi inimesi endale ohuna. Pidevalt võitleb, et teisi kukutada. Inimesest tuleb pahatahtlik, hakkab teisi alla tõmbama. Sina esindad paha inimese kultuuri. Heatahtlik oleksid sa siis kui sa sooviksid teisele head, juba aitaksid kaasa selle hea tekkimisele. Sa halvustad 3+ lastega inimesi, aga kas nemad halvustavad sind selle pärast, et sul on 1-2 last või ei ole üldse lapsi. Küll põhjuseid leiaks, aga ei lange ju nii madalale ainult selleks, et tõusta hetkeks oma paksus vihas teisest kõrgemale. Head arenemist ja küpsemiteed sulle.

Sulle samuti head arenemist! Mu küsimusele sa siiski oma suurest “headusest “ ei suutnud vastata.

Ma võin ise vastata. Lapsed vanuses 4-10 ja neid on kolm, elame maapiirkonnas nö põldude-metsade keskel. Alustan varahommikust. Ärkan 6.30, et poole tunniga lastele toit valmis teha. 7.00 äratan lapsed. Mitte kaks last, vaid kolm. Väiksematele vaatan riided valmis ja aitan riietuda, suuremal kontrollin riietuse korrektsuse üle ja vaatan, kas kõik kooliasjad said kaasa. Siis laua taha ja hoian silma peal, et ükski neist ei tegeleks kõrvaliste tegevustega, ei mindaks kaklema jne, kuna aeg väga piiratud. Kui oli kaks last, olid hommikud selles osas palju stressivaesemad. Peale sööki hambapesu ja kiirelt kaks last vaja sõidutada lasteaeda ja üks kooli. Kui vanimal koolitunnid läbi saavad, siis peab tema koju tooma, talle peab olema selleks ajaks valmis soe söök. Õhtul lasteaiast teised lapsed koju tuua, vanim laps trenni viia-tuua ja siis on õhtusöök ning vaja kontrollida vanima lapse koolitöid, vahel teda nendega aidata. Lapsed pessu, jälle tegeleda nääklemistega õhtu jooksul. Kui on uneaeg, siis kõigile lugeda unejuttu, aga väiksemad ja suurem ei soovi enam samasuguseid unejutte kuulata, seega kõigepealt väiksemad magama, mis võtab vähemalt pool tundi ja siis suuremale lisaks umbes sama kaua. Ise saame magama alles 23 ajal ja seda siis kui endale muud vaba aega peale töö nädala sees ei võtagi st läheme magama kohe peale lapsi ja enda pesemist.

Lisaks mida rohkem lapsi, seda suurem tõenäosus, et keegi neist kodus haige on ja siis on kogu graafik sassis, kaotad sissetulekutes jne. Ega ma ka kahe lapse emana arvanud, et kolmas laps mingi erilise vahe sisse toob, aga on ikka lisatöö küll. Iga järgnev laps on suur vastutus, kes vajab vanematega ka 1:1 aega ja armastust, juhendamist. Mida rohkem lapsi, seda keerulisem neid ressursse leida.

Mis riietesse puutub, siis loomulikult kulub rohkem. Võib-olla koduriideid ei kulu, neid saab pärandada, vahet pole kui mõni pisikene augukene. Korralikke ja oma omadusi säilitanud õueriideid (eriti just talveperioodiks) aga naljalt ei päranda, kuna need kaotavad pesus oma omadusi ja ei pruugi ka suurus klappida kui järgmine laps seda vajab. Kevad-sügis riided ja vihmariided on veidi andestavamad, aga see suuruse osa jääb. Eile just ostsin kõigile lastele talveriided sh mütsid, kindad ja ühele ka saapad ja kokku läks peaaegu 700eur. See ei ole veel kogu talvevarustus, kahele lapsele on saapad ostmata ja paar paari meriinosokke peaks ka ostma. Loodan muidugi, et saan neid pärandada ja ei pea järgmine aasta kõiki uusi ostma, aga siiamaani on läinud nii, et õiges suuruses talvekombekasse kasvab järgmine laps suvel ja hilissügiseks on see talle väike või väikseks jäämas. Kevad-sügis riided on õnneks natukene odavamad, vihmariided ka. Aga kindlasti kulub neid rohkem kui kahe lapsega kulus.

Jutust tuleb välja, et tööl sa ei käi, eks. Kujuta nüüd ette, et sul on 3 asemel 2 last, üks lasteaialaps ja teine siis koolis. Kõik toomised – viimised jäävad samaks, aga raha saad 120 eurot lastetoetust ja kõik. Saaksid siis ikka kodune ema olla  ? Kui peaksid ise ka tööl käima,  siis saaks laps koolibussiga ka käidud,  eks.

 

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas tundub, et paljulapselised pole pelgalt peast lihtsad, vaid vajaks juba tõsisemat vaimse tervise abi. Üks lällamine ja ülbitsemine käib. Maaendav kaader.

+6
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma pole küll see, kellele seda kirjutasid aga mis täpsemalt haige on?

Ma küll ei ole see, kes kirjutas, et jutt on haige, aga ma võin öelda, et inimestele tundub see ülekohtune, et keegi kolmelapseline läheb sügisel poodi ja lihtsalt ostab lastele 700€ eest uued riided. Asi pole otseselt uutes riietes, vaid et kõigile kolmele ostetakse uued riided sügisel, keset hooaega, mil hinnad on kallid. See näitab seda, et kolmelapseline ei peagi üldse mõtlema sellele, kuidas raha kokku hoida, ostma midagi ette allahindlustelt jms.

Mul on endal üks laps ja ma ei lähe keset sügist poodi, et osta pauh kogu talvevarustus. Ühed talvepüksid on veel eelmisest aastast, trööpamiseks, veidi lühikesed, uued aga ostsin juba suvel, juulikuus. Pidevalt sõelun ja vaatan veebilehti, kus soodukaid on, uudiskirjad on tellitud, jälgin hindu. Aga näe, kolmelapseline selle peale üldse ei pea mõtlema.

Lisaks ma arvan, et see pikk päevakirjeldus ei puutu üldse asjasse, sest see, et kolme lapse peale kulub rohkem aega ja energiat kui ühe või kahe lapse peale, on ju ette teada. Palju oleneb siiski ka lapsest. Kui sul on üks laps, aga tal on mingi kergegi puue, siis see üks võib olla sul kolme eest. Kui kõik kolm last on terved ja loomult rahulikud, siis võib vabalt veelgi neid juurde teha. Eks see laste tervis ja iseloom, nendele kuluv energia ja tähelepanu on suur loterii, sama pere lapsedki võivad väga erinevad olla. Ja see võib olla põhjus, miks kolmandat ei saada, mitte raha.

Ootasin meelega, et tuleksid sügisesed suured allahindlused e-smaspäev ja black friday) et siis osta, kuna siis tean laste suurust ja saan osta sobivas suuruses riided. Raha suuremateks ostudeks paneme kõrvale iga kuu ja suurem osa sellest tuligi sealt. Ei olnud nii, et pauh ja ostma, vaid oli läbimõeldud ja kaalutletud.

Sinu jaoks on võib-olla ette teada, et kolme lapse jaoks kulub energiat ja aega rohkem, aga see pikk tekst oligi vastuseks kellelegi, kes väitis, et kolme lapse kasvatamine pole kahe lapse kasvatamisest raskem töö. Ka meie peres on üks laps puudega, tean hästi, mida see tähendab, aga meelega sellega seonduvaid asju siia ei lisanud, vaid ainult neid, mis üleüldiselt laste arvuga kaasnevad. Nt rehabilitatsiooniteenusele sõidud 3x nädalas 50km üks ots jätsin välja, samuti öised ärkamised ja hommikuni üleval püsimised ning mähkmevahetused lapsel, kel vanuse tõttu seda ammu tegema ei peaks, võimlemine, logopeedilised harjutused jne. Need võivad lisanduda ja meil on lisandunud, aga ei pruugi.

Mis mind hämmastab, on see, et kui varem siunati, kuidas nüüd eluheidikud hakkavad lapsi tegema ja sellest toetusest elatuma, siis kärgpered ka. Nüüd jäävad juba igasugused pered hambusse. Oleme abikaasaga koos pea 20a, meil on vaid need kolm last ja need on ühised, teenime head palka aga mitte nii, et saaksime igal aastal reisi lubada või kallis majas elada. Mõlemad teeme tööd, lisaks ka vabatahtlikku tööd, maksame makse, lapsed on tublid. Aga ikka millegi kallal on vaja nokkida. Näe, ostis talveriided valel ajal ja korraga, järelikult ei kõlba. See võiks nüüd küll inimese enda otsustada jääda, kas ta otsustab raha koguda ette ja siis korraga rõivad ära osta või seda raha vaikselt kulutada. Lõpuks teeb sama välja.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära peksa segast. Kui sa nii hunnik ônnetust oled, siis tôesti ei peaks sul lapsi olema. Mis tööd sa rohkem teed kui kahe kapsega pere? Riiete kulu ei ole sul ka suurem.

Täpselt sellise jutuga naised 1-2 lapselisi esindasidki. Vaata videot uuesti, seal on sulle sületäis vastuseid, miks just nii teha otsustatud on.

Kui inimese enda väärtus on habras, tunnetab ta teisi inimesi endale ohuna. Pidevalt võitleb, et teisi kukutada. Inimesest tuleb pahatahtlik, hakkab teisi alla tõmbama. Sina esindad paha inimese kultuuri. Heatahtlik oleksid sa siis kui sa sooviksid teisele head, juba aitaksid kaasa selle hea tekkimisele. Sa halvustad 3+ lastega inimesi, aga kas nemad halvustavad sind selle pärast, et sul on 1-2 last või ei ole üldse lapsi. Küll põhjuseid leiaks, aga ei lange ju nii madalale ainult selleks, et tõusta hetkeks oma paksus vihas teisest kõrgemale. Head arenemist ja küpsemiteed sulle.

Sulle samuti head arenemist! Mu küsimusele sa siiski oma suurest “headusest “ ei suutnud vastata.

Ma võin ise vastata. Lapsed vanuses 4-10 ja neid on kolm, elame maapiirkonnas nö põldude-metsade keskel. Alustan varahommikust. Ärkan 6.30, et poole tunniga lastele toit valmis teha. 7.00 äratan lapsed. Mitte kaks last, vaid kolm. Väiksematele vaatan riided valmis ja aitan riietuda, suuremal kontrollin riietuse korrektsuse üle ja vaatan, kas kõik kooliasjad said kaasa. Siis laua taha ja hoian silma peal, et ükski neist ei tegeleks kõrvaliste tegevustega, ei mindaks kaklema jne, kuna aeg väga piiratud. Kui oli kaks last, olid hommikud selles osas palju stressivaesemad. Peale sööki hambapesu ja kiirelt kaks last vaja sõidutada lasteaeda ja üks kooli. Kui vanimal koolitunnid läbi saavad, siis peab tema koju tooma, talle peab olema selleks ajaks valmis soe söök. Õhtul lasteaiast teised lapsed koju tuua, vanim laps trenni viia-tuua ja siis on õhtusöök ning vaja kontrollida vanima lapse koolitöid, vahel teda nendega aidata. Lapsed pessu, jälle tegeleda nääklemistega õhtu jooksul. Kui on uneaeg, siis kõigile lugeda unejuttu, aga väiksemad ja suurem ei soovi enam samasuguseid unejutte kuulata, seega kõigepealt väiksemad magama, mis võtab vähemalt pool tundi ja siis suuremale lisaks umbes sama kaua. Ise saame magama alles 23 ajal ja seda siis kui endale muud vaba aega peale töö nädala sees ei võtagi st läheme magama kohe peale lapsi ja enda pesemist.

Lisaks mida rohkem lapsi, seda suurem tõenäosus, et keegi neist kodus haige on ja siis on kogu graafik sassis, kaotad sissetulekutes jne. Ega ma ka kahe lapse emana arvanud, et kolmas laps mingi erilise vahe sisse toob, aga on ikka lisatöö küll. Iga järgnev laps on suur vastutus, kes vajab vanematega ka 1:1 aega ja armastust, juhendamist. Mida rohkem lapsi, seda keerulisem neid ressursse leida.

Mis riietesse puutub, siis loomulikult kulub rohkem. Võib-olla koduriideid ei kulu, neid saab pärandada, vahet pole kui mõni pisikene augukene. Korralikke ja oma omadusi säilitanud õueriideid (eriti just talveperioodiks) aga naljalt ei päranda, kuna need kaotavad pesus oma omadusi ja ei pruugi ka suurus klappida kui järgmine laps seda vajab. Kevad-sügis riided ja vihmariided on veidi andestavamad, aga see suuruse osa jääb. Eile just ostsin kõigile lastele talveriided sh mütsid, kindad ja ühele ka saapad ja kokku läks peaaegu 700eur. See ei ole veel kogu talvevarustus, kahele lapsele on saapad ostmata ja paar paari meriinosokke peaks ka ostma. Loodan muidugi, et saan neid pärandada ja ei pea järgmine aasta kõiki uusi ostma, aga siiamaani on läinud nii, et õiges suuruses talvekombekasse kasvab järgmine laps suvel ja hilissügiseks on see talle väike või väikseks jäämas. Kevad-sügis riided on õnneks natukene odavamad, vihmariided ka. Aga kindlasti kulub neid rohkem kui kahe lapsega kulus.

Jutust tuleb välja, et tööl sa ei käi, eks. Kujuta nüüd ette, et sul on 3 asemel 2 last, üks lasteaialaps ja teine siis koolis. Kõik toomised – viimised jäävad samaks, aga raha saad 120 eurot lastetoetust ja kõik. Saaksid siis ikka kodune ema olla ? Kui peaksid ise ka tööl käima, siis saaks laps koolibussiga ka käidud, eks.

Igal pool ei käi koolibusse.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas tundub, et paljulapselised pole pelgalt peast lihtsad, vaid vajaks juba tõsisemat vaimse tervise abi. Üks lällamine ja ülbitsemine käib. Maaendav kaader.

Nii muide ongi. On tavalised heal härjel haritud suurpered ja on need kes teevad lapsi raha pärast. Ja need viimased on tôesti probleemsed. Üks juba hüppas et läheb Gucci kotti ostma. No see pole ju normaale.

+8
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ära peksa segast. Kui sa nii hunnik ônnetust oled, siis tôesti ei peaks sul lapsi olema. Mis tööd sa rohkem teed kui kahe kapsega pere? Riiete kulu ei ole sul ka suurem.

Täpselt sellise jutuga naised 1-2 lapselisi esindasidki. Vaata videot uuesti, seal on sulle sületäis vastuseid, miks just nii teha otsustatud on.

Kui inimese enda väärtus on habras, tunnetab ta teisi inimesi endale ohuna. Pidevalt võitleb, et teisi kukutada. Inimesest tuleb pahatahtlik, hakkab teisi alla tõmbama. Sina esindad paha inimese kultuuri. Heatahtlik oleksid sa siis kui sa sooviksid teisele head, juba aitaksid kaasa selle hea tekkimisele. Sa halvustad 3+ lastega inimesi, aga kas nemad halvustavad sind selle pärast, et sul on 1-2 last või ei ole üldse lapsi. Küll põhjuseid leiaks, aga ei lange ju nii madalale ainult selleks, et tõusta hetkeks oma paksus vihas teisest kõrgemale. Head arenemist ja küpsemiteed sulle.

Sulle samuti head arenemist! Mu küsimusele sa siiski oma suurest “headusest “ ei suutnud vastata.

Ma võin ise vastata. Lapsed vanuses 4-10 ja neid on kolm, elame maapiirkonnas nö põldude-metsade keskel. Alustan varahommikust. Ärkan 6.30, et poole tunniga lastele toit valmis teha. 7.00 äratan lapsed. Mitte kaks last, vaid kolm. Väiksematele vaatan riided valmis ja aitan riietuda, suuremal kontrollin riietuse korrektsuse üle ja vaatan, kas kõik kooliasjad said kaasa. Siis laua taha ja hoian silma peal, et ükski neist ei tegeleks kõrvaliste tegevustega, ei mindaks kaklema jne, kuna aeg väga piiratud. Kui oli kaks last, olid hommikud selles osas palju stressivaesemad. Peale sööki hambapesu ja kiirelt kaks last vaja sõidutada lasteaeda ja üks kooli. Kui vanimal koolitunnid läbi saavad, siis peab tema koju tooma, talle peab olema selleks ajaks valmis soe söök. Õhtul lasteaiast teised lapsed koju tuua, vanim laps trenni viia-tuua ja siis on õhtusöök ning vaja kontrollida vanima lapse koolitöid, vahel teda nendega aidata. Lapsed pessu, jälle tegeleda nääklemistega õhtu jooksul. Kui on uneaeg, siis kõigile lugeda unejuttu, aga väiksemad ja suurem ei soovi enam samasuguseid unejutte kuulata, seega kõigepealt väiksemad magama, mis võtab vähemalt pool tundi ja siis suuremale lisaks umbes sama kaua. Ise saame magama alles 23 ajal ja seda siis kui endale muud vaba aega peale töö nädala sees ei võtagi st läheme magama kohe peale lapsi ja enda pesemist.

Lisaks mida rohkem lapsi, seda suurem tõenäosus, et keegi neist kodus haige on ja siis on kogu graafik sassis, kaotad sissetulekutes jne. Ega ma ka kahe lapse emana arvanud, et kolmas laps mingi erilise vahe sisse toob, aga on ikka lisatöö küll. Iga järgnev laps on suur vastutus, kes vajab vanematega ka 1:1 aega ja armastust, juhendamist. Mida rohkem lapsi, seda keerulisem neid ressursse leida.

Mis riietesse puutub, siis loomulikult kulub rohkem. Võib-olla koduriideid ei kulu, neid saab pärandada, vahet pole kui mõni pisikene augukene. Korralikke ja oma omadusi säilitanud õueriideid (eriti just talveperioodiks) aga naljalt ei päranda, kuna need kaotavad pesus oma omadusi ja ei pruugi ka suurus klappida kui järgmine laps seda vajab. Kevad-sügis riided ja vihmariided on veidi andestavamad, aga see suuruse osa jääb. Eile just ostsin kõigile lastele talveriided sh mütsid, kindad ja ühele ka saapad ja kokku läks peaaegu 700eur. See ei ole veel kogu talvevarustus, kahele lapsele on saapad ostmata ja paar paari meriinosokke peaks ka ostma. Loodan muidugi, et saan neid pärandada ja ei pea järgmine aasta kõiki uusi ostma, aga siiamaani on läinud nii, et õiges suuruses talvekombekasse kasvab järgmine laps suvel ja hilissügiseks on see talle väike või väikseks jäämas. Kevad-sügis riided on õnneks natukene odavamad, vihmariided ka. Aga kindlasti kulub neid rohkem kui kahe lapsega kulus.

Jutust tuleb välja, et tööl sa ei käi, eks. Kujuta nüüd ette, et sul on 3 asemel 2 last, üks lasteaialaps ja teine siis koolis. Kõik toomised – viimised jäävad samaks, aga raha saad 120 eurot lastetoetust ja kõik. Saaksid siis ikka kodune ema olla ? Kui peaksid ise ka tööl käima, siis saaks laps koolibussiga ka käidud, eks.

Igal pool ei käi koolibusse.

Kôik lapsed saavad kooli koolibussiga. Kool on kohustuslik ja kov peab hoolitsema, et laps kooli saad

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas tundub, et paljulapselised pole pelgalt peast lihtsad, vaid vajaks juba tõsisemat vaimse tervise abi. Üks lällamine ja ülbitsemine käib. Maaendav kaader.

Ega need teised ka paremad pole. Lugesin ja aru ei saa, kas kadedus teeb tõesti nii segaseks või on see nende loomulik olek.

Aga vähemalt on suudetud jälle rahvast lõhestada, siis kergem valitseda.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Kôik lapsed saavad kooli koolibussiga. Kool on kohustuslik ja kov peab hoolitsema, et laps kooli saad”

Teoorias peaksid KOV’id palju asju võimaldama, mida nad praktikas ei tee. Koolitranspordi probleemile on tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler. Loodan et selleks ajaks kui minu laps peab kooli minema on selles osas positiivseid arenguid. Praegu peatub koolibuss meie kodunt ca 4km kaugusel ja lihtsam on 7km kaugusele kooli ise viia. Juhul muidugi kui ka see maakool selleks ajaks suletud pole.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Igal pool ei käi koolibusse.

[/quote]

Iga vald on kohustatud tagama oma valda sissekirjutatud lapsele transpordi elukohajärgsesse põhikooli. Kui soovid kuhugi teise kooli või on laps nt linna sisse kirjutatud, on oma asi, kuidas ta sinna saab. Muidugi, kui kõik lapsevanemad veavad lapsi ise, ega vald ei sunni koolibussiga sõitma ning tühjalt käima ei pane. Sageli sõidavad koolibussiga ka suuremad lasteaialapsed.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal pool ei käi koolibusse.

Iga vald on kohustatud tagama oma valda sissekirjutatud lapsele transpordi elukohajärgsesse põhikooli. Kui soovid kuhugi teise kooli või on laps nt linna sisse kirjutatud, on oma asi, kuidas ta sinna saab. Muidugi, kui kõik lapsevanemad veavad lapsi ise, ega vald ei sunni koolibussiga sõitma ning tühjalt käima ei pane. Sageli sõidavad koolibussiga ka suuremad lasteaialapsed.

[/quote]

Iga vald on sunnitud tagama ka lasteaiakoha või kompenseerima erahoiuga vahe. Ometigi isegi rikkaimate valdade vastu peavad lapsevanemad kohtusse pöörduma, et vald neid kohustusi täitma hakkaks.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Kôik lapsed saavad kooli koolibussiga. Kool on kohustuslik ja kov peab hoolitsema, et laps kooli saad”

Teoorias peaksid KOV’id palju asju võimaldama, mida nad praktikas ei tee. Koolitranspordi probleemile on tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler. Loodan et selleks ajaks kui minu laps peab kooli minema on selles osas positiivseid arenguid. Praegu peatub koolibuss meie kodunt ca 4km kaugusel ja lihtsam on 7km kaugusele kooli ise viia. Juhul muidugi kui ka see maakool selleks ajaks suletud pole.

Praegu ei peagi koolibuss teile lähemale sõitma – sinu laps ei käi ju koolis. Kui läheb laps kooli, teeb kov ka koolibussi marsruuid ümber vastavalt selle õppeaasta vajadustele. Tehakse ka poole õppeaasta pealt, kui mõni laps seda vajab.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Kôik lapsed saavad kooli koolibussiga. Kool on kohustuslik ja kov peab hoolitsema, et laps kooli saad”

Teoorias peaksid KOV’id palju asju võimaldama, mida nad praktikas ei tee. Koolitranspordi probleemile on tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler. Loodan et selleks ajaks kui minu laps peab kooli minema on selles osas positiivseid arenguid. Praegu peatub koolibuss meie kodunt ca 4km kaugusel ja lihtsam on 7km kaugusele kooli ise viia. Juhul muidugi kui ka see maakool selleks ajaks suletud pole.

Praegu ei peagi koolibuss teile lähemale sõitma – sinu laps ei käi ju koolis. Kui läheb laps kooli, teeb kov ka koolibussi marsruuid ümber vastavalt selle õppeaasta vajadustele. Tehakse ka poole õppeaasta pealt, kui mõni laps seda vajab.

Meist kaks maja eemal elavast perest käib kaks last koolis, neid lapsi on siinkandis veel ja kuigi nad on koolibussi taodelnud, seda meie ja naaberkülla ei käi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmelapselised laovad kõik ritta oma ületamatuid kulusid – 30-eurosed kindad (alla selle kuidagi ei saavat ja vaja vähemalt 2 paari), keset hooaega vaja osta täiskomplekt talveriideid ilmtingimata. Kui ma kahelapselisena ütleks, et mu laps käib hetkel Rimi 1.50 kinnastes ja Lindexist uuena ostetud 7-euroses jopes (lisaks on kaks 8 aastat vanema õe tollal allahindluselt ostetud jopet) ja lisaks keset suve ostetud 17-eurostes gore-tex saabastes, siis öeldaks, et nojah-sa ju kahelapseline-sinul ju selliseid kulutusi pole, kui kolmelapselistel.

Laste arv peaks nagu õpetama paremini ostma asju, aga kolmelapselistel nagu täiesti puuduks see võime, kui vaadata ära toodud kulutuste nimekirju. Et ainult kahelapselistele müüakse kevadel kindaid -70% allahindlustel.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Kôik lapsed saavad kooli koolibussiga. Kool on kohustuslik ja kov peab hoolitsema, et laps kooli saad”

Teoorias peaksid KOV’id palju asju võimaldama, mida nad praktikas ei tee. Koolitranspordi probleemile on tähelepanu juhtinud ka õiguskantsler. Loodan et selleks ajaks kui minu laps peab kooli minema on selles osas positiivseid arenguid. Praegu peatub koolibuss meie kodunt ca 4km kaugusel ja lihtsam on 7km kaugusele kooli ise viia. Juhul muidugi kui ka see maakool selleks ajaks suletud pole.

Praegu ei peagi koolibuss teile lähemale sõitma – sinu laps ei käi ju koolis. Kui läheb laps kooli, teeb kov ka koolibussi marsruuid ümber vastavalt selle õppeaasta vajadustele. Tehakse ka poole õppeaasta pealt, kui mõni laps seda vajab.

Meist kaks maja eemal elavast perest käib kaks last koolis, neid lapsi on siinkandis veel ja kuigi nad on koolibussi taodelnud, seda meie ja naaberkülla ei käi.

Ah ära jama. Kas elad tsivilisatsioonist väljaspool?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma kahelapselisena ütleks, et mu laps käib hetkel Rimi 1.50 kinnastes ja Lindexist uuena ostetud 7-euroses jopes (lisaks on kaks 8 aastat vanema õe tollal allahindluselt ostetud jopet) ja lisaks keset suve ostetud 17-eurostes gore-tex saabastes, siis öeldaks, et nojah-sa ju kahelapseline-sinul ju selliseid kulutusi pole, kui kolmelapselistel.

Siis pead sa kas ise pöörduma lastekaitsesse või kohtusse, et kohus saaks sult välja mõista elatise lastele. Laste õigus, peab olema. Otsid võimalusi, et lastel oleks. Ja nii on, sina pead tagama lastele elatismaksud mitte kolmele, vaid kahele. Lisaks kui ei ole, tuleks eemaldada reisidokumendid, juhiload jne.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 2,461 kuni 2,490 (kokku 3,763 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine