Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 3,763 )

Teema: Lapsetoetuse tõstmine

Postitas:
Kägu

Jah, ja kui pärast esimest last kaksikud sünnivad, siis on ka oma viga, et pead tööle ei pannud.

Kui need kaksikud napilt aasta pärast esimest last sünnivad siis võib küll öelda, et liiga kiiresti planeerisite uue lapse.

Naljatilk, lapsed on turvatoolis koolini!
Mis aastasest vahest sa räägid… nagu 3 a vahe aitaks antud olukorras.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ukrainas on madalam iive kui Eestis ja põgenike hulgas on valdavalt vist 1-2 lapsega emad?

Ongi äriidee siis kolmas juurde teha mõnele kohalikule jorsile ja võtta vastu 1000 eurot pluss elatisraha jorsilt. Saab selle raha eest kõik kolm last üleval peetud.

See on juba nagu mõne EKRE poliitiku sõnavõtt. Mina küll niimoodi ukrainlastesse ega Eesti meestesse ei suhtu.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe näha et varsti valimised tulemas, kõik tahavad selle nii öelda keskmisele inimesele populaarse otsuse valguses ppünele pääseda.

Eks me siis näeme, kust seda raha võetakse, kas tõstavad kõigi kaupade kõibemaksu 20 lt 22 le,, või saame kinnisvara või automaksu. Aktsiise ei julgeta ehk puutuda praegu. Riigi raha ei ole umbmäärane kusagil tekkinud raha vaid ikka seesama mida meie läbi oma tulumaksu kõibemaksu ja kõige muu riigile maksame.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigi raha ei ole umbmäärane kusagil tekkinud raha vaid ikka seesama mida meie läbi oma tulumaksu kõibemaksu ja kõige muu riigile maksame.

Tegelikult arvestades hindade ja kõige muud kiiremat tõuse saab ka riik selle võrra rohkem käibemaksu jne.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu arvates tuleks tulumaksu soodustus ümber vaadata. Hetkel ju on nii, et kohe kui lapsed 18 saavad,  siis soodustus kaob, kuigi lapsed ju õpivad veel aasta.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin ju kogu aeg räägitakse, et kolmelapselistel on lisatoetused, mis neil viga. Ei ole neid midagi kõigil kolmelapselistel, ma pole ka kunagi ühtki lisatoetust saanud.

See summa ongi ju teistega võrreldes väga suur, palju neid toetusi teil vaja on siis.

Tule taevas appi! Meil ei olegi vaja neid lisatoetusi, aga ärge teie ka siis kogu aeg rääkige, et kolmelapselistel on mingid imelised lisatoetused!

see imeline toetus on 520 euri kuus, mõne inimese kuupalk on sellest võib olla mõnisada eurot kõrgem. nii et see toetus on teil piisavalt suur ja ei näe põhjust miks seda peaks veel tõstma.

Jah, ja kui pärast esimest last kaksikud sünnivad, siis on ka oma viga, et pead tööle ei pannud.

Kui need kaksikud napilt aasta pärast esimest last sünnivad siis võib küll öelda, et liiga kiiresti planeerisite uue lapse. Aga muidu on ikka hea hulk aega aega enne kaksikute sündi asjad paika sättida kui on teada, et ups nüüd tuleb korraga kaks last.

Kui korraga mitmikud sünnivad, siis see on tõesti keeruline, tavalises olukorras on siiski inimestel üks laps ja nende vanusevahesid annab vastavalt oma võimekusele planeerida. Kui on teada, et kolme turvatooliga korraga nõkerdamine on üle jõu, siis tasub küll vanusevahed suuremad planeerida.

Juba vanema lapse ja ka enda vaimse tervise huvides võiks mitte liiga ruttu uusi peale teha, väikese lapsega on ikka palju rohkem vaja tegeleda kogu aeg kui suuremaga. Korraga kolm pisikest last, ma arvan, et siin pannakse rohkem proovile vanemate endi jõud ja tervis, mitte otseselt rahakott.

Tead, on paare, kus on ees kaksikud ja kolme aasta pärast saadakse juurde kolmikud või kaksikud. Mitmike paaride puhul on  päris suur see %, et isad jätavad pere maha.

Aga tegelikult võiks riik meile hoopis kodaniku palga määrata.

+4
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin ju kogu aeg räägitakse, et kolmelapselistel on lisatoetused, mis neil viga. Ei ole neid midagi kõigil kolmelapselistel, ma pole ka kunagi ühtki lisatoetust saanud.

See summa ongi ju teistega võrreldes väga suur, palju neid toetusi teil vaja on siis.

Tule taevas appi! Meil ei olegi vaja neid lisatoetusi, aga ärge teie ka siis kogu aeg rääkige, et kolmelapselistel on mingid imelised lisatoetused!

see imeline toetus on 520 euri kuus, mõne inimese kuupalk on sellest võib olla mõnisada eurot kõrgem. nii et see toetus on teil piisavalt suur ja ei näe põhjust miks seda peaks veel tõstma.

Jah, ja kui pärast esimest last kaksikud sünnivad, siis on ka oma viga, et pead tööle ei pannud.

Kui need kaksikud napilt aasta pärast esimest last sünnivad siis võib küll öelda, et liiga kiiresti planeerisite uue lapse. Aga muidu on ikka hea hulk aega aega enne kaksikute sündi asjad paika sättida kui on teada, et ups nüüd tuleb korraga kaks last.

Kui korraga mitmikud sünnivad, siis see on tõesti keeruline, tavalises olukorras on siiski inimestel üks laps ja nende vanusevahesid annab vastavalt oma võimekusele planeerida. Kui on teada, et kolme turvatooliga korraga nõkerdamine on üle jõu, siis tasub küll vanusevahed suuremad planeerida.

Juba vanema lapse ja ka enda vaimse tervise huvides võiks mitte liiga ruttu uusi peale teha, väikese lapsega on ikka palju rohkem vaja tegeleda kogu aeg kui suuremaga. Korraga kolm pisikest last, ma arvan, et siin pannakse rohkem proovile vanemate endi jõud ja tervis, mitte otseselt rahakott.

Tead, on paare, kus on ees kaksikud ja kolme aasta pärast saadakse juurde kolmikud või kaksikud. Mitmike paaride puhul on päris suur see %, et isad jätavad pere maha.

Aga tegelikult võiks riik meile hoopis kodaniku palga määrata.

Kust kohast see raha siis võetakse? Oled valmis maksma 1000 eurot auto omamise eest aastas, teleka maksu 100 eurot iga teleka pealt, oma kogu kinnisvara turuväärtuselt mingi protsendi kinnisvara maksuks

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teie arvates on lapsetoetuse tõstmine 60 eurolt 100 eurole esimese ja teise lapse eest vajalik?

Jah on küll vajalik. Ammu oleks aeg tõsta seda.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingis analüüsis oli, et kuigi riigi sissetulekud suurenevad hindade tõusuga, siis riik peab omad kulutused ka kallima hinnaga tegema – st kulud ka suurenevad riigi jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me mehega pidevalt tõstsime lapse tooli ühest autost teise. Pole kunagi kahe auto jaoks oma turvatooli olnud.

Küsimus on pigem selles, et isa läheb kella 6ks tööle. Ema viib lapsed lasteaeda 8ks ja läheb ise tööle. Isa lõpetab 16 ja läheb järgi. Küsimus nüüd selles, et mis hetkel siis toolid ümber tõstetakse? Variant on jah, et isa läheb siis ema töö juurde, tõstab toolid enda autosse ja lastele järgi.

Mitte küsimus on pigem selles, vaid selles just küsimus ongi. Täpselt sellest ma rääkisin ja tæpselt nõnda meil asi mõlema lapsega on toiminud. Millisel hetkel toimub vahetus, on orgunni küsimus. Ja tegelikult saab ka tööelu ise organiseerida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskilt peab see raha riigi rahakotti tulema, et toetusi tõsta. Ma ise (2 lapse ema) pigem tahaks odavamaid huviringe, mitte et otseselt minu pangaarvele iga kuu nüüd 120 euro asemel 200 kukuks (mis oleks muidugi tore).

Aga teisalt on see muidugi oluline, et 1-2-lapselised suurperede varjust välja saaks on, et ei läheks riigi tähelepanu kõik 3+ lastega peredele. Paljud ei julgegi ju kuludele mõeldes teist lastki saada, just selle pärast ei julgegi, et kahelapseline pere ei ole riigi silmis veel piisavalt väärtuslik.

Miks käärid 1-2-lasteliste ja 3+ lapsega perede toetuste vahel nii suured on, on küll arusaamatu.  Näen tuttavategi seas, kuidas see 3+ perede suurem toetamine muudab mugavaks, kui 1-2-lapseliste perede emad tormavad esimesel võimalusel tööle, siis 3+ lastega viivitavad viimseni ja mõni ei lähegi, saab niigi hakkama.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin ju kogu aeg räägitakse, et kolmelapselistel on lisatoetused, mis neil viga. Ei ole neid midagi kõigil kolmelapselistel, ma pole ka kunagi ühtki lisatoetust saanud.

See summa ongi ju teistega võrreldes väga suur, palju neid toetusi teil vaja on siis.

Tule taevas appi! Meil ei olegi vaja neid lisatoetusi, aga ärge teie ka siis kogu aeg rääkige, et kolmelapselistel on mingid imelised lisatoetused!

see imeline toetus on 520 euri kuus, mõne inimese kuupalk on sellest võib olla mõnisada eurot kõrgem. nii et see toetus on teil piisavalt suur ja ei näe põhjust miks seda peaks veel tõstma.

Jah, ja kui pärast esimest last kaksikud sünnivad, siis on ka oma viga, et pead tööle ei pannud.

Kui need kaksikud napilt aasta pärast esimest last sünnivad siis võib küll öelda, et liiga kiiresti planeerisite uue lapse. Aga muidu on ikka hea hulk aega aega enne kaksikute sündi asjad paika sättida kui on teada, et ups nüüd tuleb korraga kaks last.

Kui korraga mitmikud sünnivad, siis see on tõesti keeruline, tavalises olukorras on siiski inimestel üks laps ja nende vanusevahesid annab vastavalt oma võimekusele planeerida. Kui on teada, et kolme turvatooliga korraga nõkerdamine on üle jõu, siis tasub küll vanusevahed suuremad planeerida.

Juba vanema lapse ja ka enda vaimse tervise huvides võiks mitte liiga ruttu uusi peale teha, väikese lapsega on ikka palju rohkem vaja tegeleda kogu aeg kui suuremaga. Korraga kolm pisikest last, ma arvan, et siin pannakse rohkem proovile vanemate endi jõud ja tervis, mitte otseselt rahakott.

Tead, on paare, kus on ees kaksikud ja kolme aasta pärast saadakse juurde kolmikud või kaksikud. Mitmike paaride puhul on päris suur see %, et isad jätavad pere maha.

Aga tegelikult võiks riik meile hoopis kodaniku palga määrata.

Ja maksumaksja peab vastutustundetu jorsi toimetamised kinni maksma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaatan Tallinna tänavate automöllu, siis vot ei saa küll aru miks meil automaksu ei ole või suuremad parkimistasud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaatan Tallinna tänavate automöllu, siis vot ei saa küll aru miks meil automaksu ei ole või suuremad parkimistasud.

Nii, Tallinnas on tasuta ühistransport ja kõik on linnas olemas. Mina maksan samuti makse ja mitte vähe (paljulapselisena ei saa madalapalgaliseks olemist endale lubada), aga mina ja teised maainimesed ei pea ometi tallinlaste autostumise pärast automaksu kukile saama. Meil pole mitte ühtegi maksu tehtud nii, et arvestataks piirkondlikke või muid eripärasid. Elan tegelikult üsna tihedalt asustatud kohas, suur linn ka lähedal ja ühistransport on ka olemas. Aga sellest hoolimata on ühistranspordiühendus nagu on ja mul on peatuseni paar kilomeetrit külavaheteed, mis on käruga liiklemiseks osa aastast läbimatu. Ma kasutan võimalusel ühistransporti ja ei tee tarbetuid käike, ei sõida üldse igapäevaselt, aga maal elades lihtsalt peab endal auto olema ja kui vähegi võimalik, siis lausa kaks. Miks mina peaksin Tallinna autostumise pärast auto omamise maksu maksma? Vahel on tunne, et iga kodanik peaks saama sõna sekka öelda, kes meie pealinna võiks valitseda. Seal tekib mingi probleem ja kohe tahetakse ülejäänud Eesti kah vastutama panna. Minu teha oleks, siis teeks Tallinna ametites korraliku tuulutuse.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kolmanda kuldame üle.

Oh, Merilin, Merilin, et sa ka ei väsi. Kas see loll väljend ei lõppegi?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

maainimesed ei pea ometi tallinlaste autostumise

Mitte tallinlased ei ole autostunud, vaid need ongi need maainimesed, kes on kõik Tallinnasse kokku roninud tööd tegema, aga siit esimesel võimalusel jälle jalga lasevad. Reedel kõik rodus minema, tule vaata nädalavahetuse tallinna liiklust, siis kui linlased on linna jäänud ja maakad ära sõitnud.

Ja ära tule rääkima, et tallinlastel on “maakodud”, siin on ikka reaalselt suur hulk maakaid, kellel on pere maal. Linlane kui maakoju läheb, siis pakib oma pere kokku ja läheb pikemaks ajaks korraga.

Meil on riigisisene pendelränne ja see käib suures osas autodega. Tean küll ka neid, kes rongiga pendeldavad, aga ega igasse linnavälisesse kohta rong ei vii.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reedel kõik rodus minema, tule vaata nädalavahetuse tallinna liiklust, siis kui linlased on linna jäänud ja maakad ära sõitnud.

Sa mõtled, et Peetri, Saku, Saue, Kiili jne elanikud on maakad? Neil kõigil on küll olemas kohalik hea ühistranspordiühendus Tallinnaga, parem kui minul oma suurema linnaga. Ja isegi mina saan aega-ajalt ühistranspordiga tööl käia, aga väikelapsi ja nädala toidukraami ma ühistranspordiga tuua ei jaksa. Kohalikust keskusest saab piima ja leiva ning muud hädapärast, aga valik on väike ja kõike vajalikku polegi. Tallinna ümber asuvates väikese linna mõõtu külades ja alevikes on juba olemas nii suuremad poed kui koolid. Meil siin, nagu mujal päris maakohtades, on paarikümne km raadiuses üks põhikool. Hea, et põhikool ja mitte algkool.

Linlane kui maakoju läheb, siis pakib oma pere kokku ja läheb pikemaks ajaks korraga.

On igasuguseid. Mu Tallinnas elav tädi on aastakümneid igal nädalavahetusel maal käinud. On terve hulk neid tallinlasi ka, kes on viimasel ajal linnast välja kolinud.

Meil on riigisisene pendelränne ja see käib suures osas autodega. Tean küll ka neid, kes rongiga pendeldavad, aga ega igasse linnavälisesse kohta rong ei vii.

Eks see ole paratamatus, kui regionaalpoliitika on selline, et ainult Tallinn ja Harjumaa. Kaugema kandi rahvas pole süüdi, kui teil seal autosid liiga palju. Kui soovite, tehke automaks endile.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaugema kandi rahvas pole süüdi, kui teil seal autosid liiga palju.

Ma räägin, et vähemalt pooled Tallinnas liikuvatest autodest ongi justnimelt selle kaugema rahva omad.  Linnas saab täiesti rahulikult ilma autot omamata elada ja ka toidukauba endale koju tellida. Enamik inimesi vajab autot peamiselt selleks, et saaks ka linnast välja, mitte ilmtingimata linnasisesteks sõitudeks.  Paljud autoomanikud linnas kasutavad ka ühistransporti, ei ole päris nii, et kui auto on olemas, siis igale poole minnakse ainult autoga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kus need linnast väljas elavad inimesed siis tööl peaksid käima? Maakohtades ei ole ju tööd, ikka linna tuleb siis käia.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kus need linnast väljas elavad inimesed siis tööl peaksid käima? Maakohtades ei ole ju tööd, ikka linna tuleb siis käia.

Mõte on selles, et kui töötad linnas, elad linnas.

Kui töötad maal või saad teha kaugtööd, siis ela maal.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kus need linnast väljas elavad inimesed siis tööl peaksid käima? Maakohtades ei ole ju tööd, ikka linna tuleb siis käia.

Aga looge endale sinna Peetrisse, Sauele, Kiili jm. töökohad või tehke kaugtööd.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me mehega pidevalt tõstsime lapse tooli ühest autost teise. Pole kunagi kahe auto jaoks oma turvatooli olnud.

Küsimus on pigem selles, et isa läheb kella 6ks tööle. Ema viib lapsed lasteaeda 8ks ja läheb ise tööle. Isa lõpetab 16 ja läheb järgi. Küsimus nüüd selles, et mis hetkel siis toolid ümber tõstetakse? Variant on jah, et isa läheb siis ema töö juurde, tõstab toolid enda autosse ja lastele järgi.

Mitte küsimus on pigem selles, vaid selles just küsimus ongi. Täpselt sellest ma rääkisin ja tæpselt nõnda meil asi mõlema lapsega on toiminud. Millisel hetkel toimub vahetus, on orgunni küsimus. Ja tegelikult saab ka tööelu ise organiseerida.

Meie peres on ema ainuke autojuht. Ja kui kolmas laps aeda läks, siis ta kaksikutega samasse lasteaed ei saanud. Ja siis õhtul sõitsin kõige nooremale järgi, siis vanematele järgi ja siis tagasi sinna kanti kus noorem lasteaias oli. Isa laekus enamast 21 paiku koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui riik selleks vajaliku raha ka kuskilt välja võlub, siis võiks see raha minna hoopis koolivõrku, et ei suletaks pealinnast või teistest suurematest linnadest kaugemal väikseid koole, et lapsed saaks põhihariduse ikkagi kodu lähedal. Koolide sulgemine tapab elu Eestimaal.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik, kus aborditakse aastas 6000-7000 inimest muretseb iibe pärast. Naerukoht. Ei usu, et need kôik vägistamised olid, pigem ikka lubamatu lohakus ja “omg just sain oma elu elama hakata” mulin.

Lastetoetusteks pole raha, vōidurelvastumiseks on. Prioriteedid. Ükski relv ei kaitse, kui seal taga sõdurit ei seisa.

Maksud peale haukuvate koerte pidajatele, kihutajatele, suitsetajatele.

+2
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lastetoetusteks pole raha, vōidurelvastumiseks on.

Kui süsteem on selline, et kolmelapselistele kuhjaga juurde, samas üksivanematele mitte midagi ja 1-2 lapselistele näpuotsaga, siis see ei ole mingi mõistlik lastetoetuste tõstmine, kus tõepoolest aidataks KÕIKI lapsi.

Pigem aitaks kõiki lapsi mitte see, kui keegi nende vanematele mingi raha peo peale laob, vaid näiteks lasteaia kohatasu kaotamine, huviringide tegevuse suurem kompenseerimine (reformierakond, muuseas, tõmbas neid toetusi vähemaks). Kui ainuüksi need kaks asja tehtaks, jättes kõik lastetoetused samaks, siis see oleks palju suurem toetus kui see, mida praegu plaanitakse. Eriti oluliseks pean just seda, et laps saaks ka lasteaias tasuta käia, nagu kooliski. Ja võiks olla ka mõni tasuta huviring rohkem ka väljaspool kooli. Ma tean, et näiteks Kullos on üks tasuta huviring, loodusring ja rohkem nagu ei tule ettegi.

See, et tahetakse see lastetoetuse lõhe laste arvu pealt nii hiiglaslikuks ajada, ei ole kuskilt otsast mõistlik, raha pärast paljunevad ainult väga vaesed ja lollimad inimesed, rikkamad seda toetust nagunii hädasti ei vaja ja raha pärast endale viit last ei tee. Nii et kui ajada paljulapseliste toetus lakke, siis saame iibeliselt juurde vaid vallavaeseid, kelle puhul pole üldse kindel, et nad ka tulevikus sotsiaaltoetustest elada ei taha.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on. Ega 100 eurotki ei kompenseeri lapsele kuluvaid hinnatõuse, sh lasteaiamaksu ja lasteaia toidumaksu tõusu, kuid on väikeseks abiks siiski.

Lähtudes elatiseteemades jutuks olnud summadest siis alla 500 euro on jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kui kahelapseline just seetõttu järgmistel valimistel Reformierakonda toetangi, kuna minu jaoks tundub selline suur vahe kahe ja kolme lapsega ebaõiglane. 2 lapsega 200€ ja kolmega 1000. Ma ei hakka seepärast kolmandat tegema, aga ma ei ole ka nõus sellist lollust kinni maksma. Praegugi juba kolme lapselised saavad märkimisväärselt suuremat lasteraha ja see vahe tahetakse veelgi suuremaks teha. Lõpuks kannatavad 0-2 lapselised, kes selle pulli peavad kinni maksma.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kui kahelapseline just seetõttu järgmistel valimistel Reformierakonda toetangi, kuna minu jaoks tundub selline suur vahe kahe ja kolme lapsega ebaõiglane. 2 lapsega 200€ ja kolmega 1000. Ma ei hakka seepärast kolmandat tegema, aga ma ei ole ka nõus sellist lollust kinni maksma. Praegugi juba kolme lapselised saavad märkimisväärselt suuremat lasteraha ja see vahe tahetakse veelgi suuremaks teha. Lõpuks kannatavad 0-2 lapselised, kes selle pulli peavad kinni maksma.

lõpuks kannatavad lastetud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vaatan Tallinna tänavate automöllu, siis vot ei saa küll aru miks meil automaksu ei ole või suuremad parkimistasud.

Tallinnas on parkimine niigi kallim kui Monacos või Barcelonas:) Sa vist pole muus maailmas väga autot juhtinud ega parkinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kui kahelapseline just seetõttu järgmistel valimistel Reformierakonda toetangi, kuna minu jaoks tundub selline suur vahe kahe ja kolme lapsega ebaõiglane. 2 lapsega 200€ ja kolmega 1000. Ma ei hakka seepärast kolmandat tegema, aga ma ei ole ka nõus sellist lollust kinni maksma. Praegugi juba kolme lapselised saavad märkimisväärselt suuremat lasteraha ja see vahe tahetakse veelgi suuremaks teha. Lõpuks kannatavad 0-2 lapselised, kes selle pulli peavad kinni maksma.

No just. Mul on kolmas laps juba nii suur, et pean maksma tema ülikoolis käimise kulud, aga lastetoetus on 2 lapse eest 60+60 eurot. Teine laps nüüd lõpetab kooli, meesteosakonnast ülikond ja kingad on hoopis teine teema kui lasteaialapse mängupüksid. Samas loetakse laps vanemate leibkonna liikmeks, kuni ta saab 25a. Enne ei saa vajaduspõhist õppetoetust ega midagi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 3,763 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsetoetuse tõstmine