Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanem ei järgi eriolukorra reegleid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Lapsevanem ei järgi eriolukorra reegleid

Postitas:

Heauskselt lubasin lapsed isa juurde, suhtluskorra alusel. Lugesin sōnad peale ja täna isa läks lapsega vanavanematele külla, kus elab ka riakigrupis vanur.
Mul pole sōnu…

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ja sa ei saa midagi teha kui loota parimat. Teise inimese võimet arusaada, mis toimub ja reageerida nii, et teisi säästaks, enamasti enne voodisse minekut ei kontrolli keegi. Aga tegelikult ju peaks. Seksida võid nagu igaühega, kes meeldib. Aga siis selgus, et ei pea sõna, käitub nagu tahab ja eluks enam ei kõlbagi. Tegudel on tagajärjed. Seksid mehega, kes on sobimatu ja oled läbi lapse sellest sobimatust käitumisest eluaeg mõjutatud. Ja kusjuures häiritud on veel teised, mitte inimene ise. Nii et kui ta on selline, siis on selline. Sina ei ole selle mehe ema, et loed sõnad peale ja loodad ÄKKI kuulab. Sina pead käituma sellejärgi nagu mees tegelikult käitub. Kui ei pea sõna, tuleb sellega arvestada, ongi kõik. Selline see täiskasvanute maailm on. Reaalne, mitte lootused ja ootused ja EHK läheb kõik hästi… seisundid.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem oht on vanavanavanaemale, kui sinu lastele. Ei ole keelatud oma pere külastada, see on mittesoovituslik. Laste isa ei rikkunud ühtki reeglit, lihtsalt see ei olnud mõistlik käik.

Ja see, et 10 km oli koroonasurm, on paanika. Surnu pole rohkem nakkav kui elav.

Olukord Eestis pole nii hull, et peaks paanikas olema. Kõvasti suuremal osal elanikkonnast siiski pole viirust.

+5
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole keelatud oma pere külastada…

Peret!!!

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täna tuli mingi uudis, et vanureid ei tohiks aasta lõpuni välja lubada – kas sellisel juhul jäävadki nad pea aastaks isolatsiooni?
hiljuti kirjutas keegi vanem inimene (äkki oli lauristin), et see isolatsioon on märksa hullem kui koroona ning et see lastest ja lastelastest eemalolek on väga kurnav, ning et ta ei saa aru, miks seda propageeritakse?
ise ka pigem riskiks haigusega (ega koroona pole ainus haigus, kõik viirused on alati vanuritele ohtlikud), kui oleks kuude viisi lastes(laste)st eemal. üksindusse võib ka surra ning märksa piinarikkamalt

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:12; 17.04 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isolatsioon hoiab mu isa ja mu mehe vanemad elusatena, siis ei roni sinna, kuni eriolukorra lõpuni. Minu isale viime süüa, räägime kord nädalas üle aia juttu ka. Isa käib palju jalutamas, toimetab aias, räägib üleaia naabritega juttu, hoides piisavat vahemaad, suhtleb telefoni teel. Mehe vanemad elavad meist kaugel – aga samuti helistame, räägime juttu. Kevad tuleb – askeldavad peenramaal.
Lastele olen ka rääkinud, et võtke kord nädalas üks kõne vanavanematele.
Kahju on neist, kelle lapsi, lapselapsi ei ole, neile on kindlasti see olukord raske.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isolatsioon hoiab mu isa ja mu mehe vanemad elusatena, siis ei roni sinna, kuni eriolukorra lõpuni. Minu isale viime süüa, räägime kord nädalas üle aia juttu ka. Isa käib palju jalutamas, toimetab aias, räägib üleaia naabritega juttu, hoides piisavat vahemaad, suhtleb telefoni teel. Mehe vanemad elavad meist kaugel – aga samuti helistame, räägime juttu. Kevad tuleb – askeldavad peenramaal.

Lastele olen ka rääkinud, et võtke kord nädalas üks kõne vanavanematele.

Kahju on neist, kelle lapsi, lapselapsi ei ole, neile on kindlasti see olukord raske.

Aga tead kui paljud pensionärid elavad kortermajades, ei oma aiamaad? Mina ei kujutaks ette aastast isolatsiooni, kui see võib niikuinii olla mu viimane aasta. Olen igati nõus sellega, et kuude pikkune üksindus ja eraldatus on hullem igast haigusest selles vanuses.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et mees läks oma vanematele külla? Kuna olete lahus, siis miks sa muretsed selle pärast, mida nende perekond teeb või ei tee?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jääb arusaamatuks- kui on üldine soovitus, et PÜSIGE KODUS, siis suhtluskord või mitte, miks peavad lapsed kahe vanema vahet trampima? Saab see periood mööda, käidagu siis. Seni võiks telefoni ja interneti teel oma suhtlused suheldud saada.
Loomulikult kui see isa siis oma vanematele või vanavanematele koos selle lapsega külla lähevad, ongi nad neile ohtlikud.

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jääb arusaamatuks- kui on üldine soovitus, et PÜSIGE KODUS, siis suhtluskord või mitte, miks peavad lapsed kahe vanema vahet trampima? Saab see periood mööda, käidagu siis. Seni võiks telefoni ja interneti teel oma suhtlused suheldud saada.

Loomulikult kui see isa siis oma vanematele või vanavanematele koos selle lapsega külla lähevad, ongi nad neile ohtlikud.

See on juba päris rumal jutt. Vanemad on mõlemad lapsele, elagu koos või eraldi. Ja üldse, et kelle pärast sa seal kardad siis nüüd kui vanemad pole kumbki pensionieas.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme hakanud ka oma 90 (vana)vanavanemat külastama, sest isolatsioon paistab teda rängemalt murdma, kui sõda või koroona ise.
Midagi pole teha, eks iga pere peab ise otsustama, kuidas toimib aga kui ma näen, kuidas muidu terve ja elujõus inimene niisama närtsib ja nutab mulle tunde telefoni, siis ma lihtsalt lähen. Ja lapsed võtan ka kaasa.

Minu jaoks pole ka reaalne, et eakad istuvad nüüdsest kuid seitsme riivi ja luku taga. Minu oma vanemad käivad täitsa tööl, kuigi penskarid. Mina ja mees istume tööandja korraldusel kenasti kodukontoris lastega ja tarbime vaid e teenuseid.

Arutasime teema kenasti pereringis läbi, hoiame meeles ohutust ja viimase paari nädala külastused, on memme vaimset tervist silmnähtavalt turgutanud. Minu igapäevaselt linnas ringi taidlevad vanemad teda siiski ei külasta.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täna tuli mingi uudis, et vanureid ei tohiks aasta lõpuni välja lubada – kas sellisel juhul jäävadki nad pea aastaks isolatsiooni?

hiljuti kirjutas keegi vanem inimene (äkki oli lauristin), et see isolatsioon on märksa hullem kui koroona ning et see lastest ja lastelastest eemalolek on väga kurnav, ning et ta ei saa aru, miks seda propageeritakse?

ise ka pigem riskiks haigusega (ega koroona pole ainus haigus, kõik viirused on alati vanuritele ohtlikud), kui oleks kuude viisi lastes(laste)st eemal. üksindusse võib ka surra ning märksa piinarikkamalt

Kas sa skypeda ei oska ja pidu pidada õues ka nii mitte, et sina riskivanuses istud näiteks verandal ja teised, kes on üks pere, sinust 8 m eemal? Jutt saab räägitud, pappnõud ja puust kahvlid-noad saavad põletatud. Nagu kätetud ja jalutud oleksid kõik, ausõna. Lapsi käppima aga sa ei pea, elad selle aasta üle. Üaljud, kele lapselapsed on üldse teispool maakera, saavad hakkama, saad sa ka.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 15:31; 13.04 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täna tuli mingi uudis, et vanureid ei tohiks aasta lõpuni välja lubada – kas sellisel juhul jäävadki nad pea aastaks isolatsiooni?

hiljuti kirjutas keegi vanem inimene (äkki oli lauristin), et see isolatsioon on märksa hullem kui koroona ning et see lastest ja lastelastest eemalolek on väga kurnav, ning et ta ei saa aru, miks seda propageeritakse?

ise ka pigem riskiks haigusega (ega koroona pole ainus haigus, kõik viirused on alati vanuritele ohtlikud), kui oleks kuude viisi lastes(laste)st eemal. üksindusse võib ka surra ning märksa piinarikkamalt

Kas sa skypeda ei oska ja pidu pidada õues ka nii mitte, et sina riskivanuses istud näiteks verandal ja teised, kes on üks pere, sinust 8 m eemal? Jutt saab räägitud, pappnõud ja puust kahvlid-noad saavad põletatud. Nagu kätetud ja jalutud oleksid kõik, ausõna. Lapsi käppima aga sa ei pea, elad selle aasta üle. Paljud, kele lapselapsed on üldse teispool maakera, saavad hakkama, saad sa ka.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 15:31; 13.04 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole keelatud oma pere külastada…

Peret!!!

Siin lehel on veel mitu kirjaviga. Kas leiad? Mitte keegi ei ole kommenteerinud. Huvitav!

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 15:50; 13.04 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heauskselt lubasin lapsed isa juurde, suhtluskorra alusel. Lugesin sōnad peale ja täna isa läks lapsega vanavanematele külla, kus elab ka riakigrupis vanur.

Mul pole sōnu…

Suhtluskorra alusel käitusid väga õigesti. Tubli.

Et mees lapse oma vanemate juurde viis, siis sellega on nii ja naa.

Mul ka ei ole vahest sõnu, sest olge värskes õhus, aga ärge õue minge.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 15:50; 13.04 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on teismelised. Nende lahus elav isa on diabeetik ja tal on uus pere. Eriolukorra ajal suhtlevad lapsed isa perega telefonis ja arvutis. Külaskäigud pole hetkel teemaks tulnud. Kuna mina ega lapsed pole riskigrupp, siis ma ei keelaks külla minna. Õnneks tundub, et isal on endal piisavalt mõistust, et pole neid külla kutsunud,

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin sōnad peale ja täna isa läks lapsega vanavanematele külla, kus elab ka riakigrupis vanur.
Mul pole sōnu…

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme perega üldiselt kodus püsinud. Veidi enne karantiini sai mu isa insuldi ja viidi haiglasse. Siis karantiin ja külastada ei saa. Mobiili isa ei kasuta. Üks hooldaja paar korda nädalas sundis teda helistama. Nüüd sai isa uue insuldi ja mälu enam pole. Ikka ei lasta vaatama. Jube kurb, sest kardame tema surma ja ei saa temaga aega veeta. Ema oli ka üksi kodus ja murdumise äärel. Lõpuks palus, et talle külla läheksime ja nii käimegi tal mitu korda nädalas külas, sest pere on ainus, mis raskel ajal aitab.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Prillid annavad olla lõputult roosad. Inimesed on elanud koos sarimõrtsukaga, sest ega ta nende nähes ei mõrvanud ja neid ta kohtles kenasti. Inimesed on elanud koos isegi sellistega, kes ei kohtle neid sugugi kenasti, kohtlebki väga jubedalt, aga mitte ju kogu aeg, vahepeal kohtleb hästi ju ka. Aga see pole praegu teema.
Osa inimesi ei võta koroonat tõsiselt, sest nad ei taha selle teemaga tegeleda. Nad elavadki nii, nagu siiani on elanud. Kõik ju ei sure. Kõigil ju ei ole seda. Neid ei huvita, mis kõige hullemal juhul võib juhtuda, nad loodavad ikka parimat. Sa võid neile näkku karjuda, nii et süljepritsmeid lendab, aga nad ütlevad ikka, et näe, see ja see said ju terveks ja grippi surrakse ka jne. Nii et eks neid roosasid prille ole igasuguseid.
Teemaalgatajal on 3 valikut, ei tee midagi, jätkab samamoodi. Kui mehel teisi lapsi teiste naistega pole, keda ta sinna koroonavanemate juurde veaks, siis ehk ei saa keegi koroonat ja läheb õnneks. Muidugi on võimalus, et kuna mees ja tema vanemad ei paista nendest soovitustest suuremat hoolivat, siis võib see nakatumine hoopis teistpidi tulla lastele ja kuigi lapsed pigem põevad kergemalt, et ole see absoluutne.
Teine variant on öelda mehele, et kui ta nii veel teeb, kuni eriolukord pole läbi, siis sa lapsi sinna ei saada. Ja loota, et mõjub. Aga pigem juhtub, et mees õpetab lastele, et ei tasu emale rääkida, mis nad omavahel teevad, ja teeb ikka nii, nagu tahab. Kui valitsuse manitsus talle ei loe, siis vaevalt eksnaise oma loeb.
Kolmas variant on lihtsalt kohe lapsi sinna mitte saata, sest mees ei täida eriolukorra reegleid.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Mismoodi see retrospektiivne tänitamine siin aitama peaks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme hakanud ka oma 90 (vana)vanavanemat külastama, sest isolatsioon paistab teda rängemalt murdma, kui sõda või koroona ise.

Midagi pole teha, eks iga pere peab ise otsustama, kuidas toimib aga kui ma näen, kuidas muidu terve ja elujõus inimene niisama närtsib ja nutab mulle tunde telefoni, siis ma lihtsalt lähen. Ja lapsed võtan ka kaasa.

Minu jaoks pole ka reaalne, et eakad istuvad nüüdsest kuid seitsme riivi ja luku taga. Minu oma vanemad käivad täitsa tööl, kuigi penskarid. Mina ja mees istume tööandja korraldusel kenasti kodukontoris lastega ja tarbime vaid e teenuseid.

Arutasime teema kenasti pereringis läbi, hoiame meeles ohutust ja viimase paari nädala külastused, on memme vaimset tervist silmnähtavalt turgutanud. Minu igapäevaselt linnas ringi taidlevad vanemad teda siiski ei külasta.

Minu ema (80a) ütles ka, et ta parem elab need viimased kuud või aastad, kui end ülejäänud elupäevadeks elusalt maha matab. Praegu on veel jõudu kuskil käia ja midagi teha.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA see on mehe vanaema, kes haigeks jääb ja ära sureb, kui vaba läbikäimise tulemusel viirus sinna perre viiakse. Ära sina mehe sugulaste pärast muretse! Tehke teie oma suguvõsas, nagu teile õige tundub. Oleks vastupidi, et see viirus ohustaks eelkõige alaealisi ja vanemaealised oleks sümptomiteta viirusekandjad, siis ma saaks su pahameelest aru.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle jääb arusaamatuks- kui on üldine soovitus, et PÜSIGE KODUS, siis suhtluskord või mitte, miks peavad lapsed kahe vanema vahet trampima? Saab see periood mööda, käidagu siis. Seni võiks telefoni ja interneti teel oma suhtlused suheldud saada.

Lapsevanemad on võrdsed! Kas olukord, kui laps läheks kuuks ajaks (või kauemaks) teise lapsevanema juurde elama ja Sulle öeldakse, et suhtle telefoni teel, oleks aktsepteeritav? Arvan, et mitte. Miks üks lapsevanem (statistiliselt tõenäolisemalt ema) arvab, et tema on rohkem lapsevanem ja tavaolukorrast erineval ajal võib ta üksinda otsuseid vastu võtta.

Jah, ütlen juba etteruttavalt, enne kui keegi jõuab mainida, on erinevaid olukordi. Kui isa soovib ainult nüüd järsku oma last näha või on teada, et isa on haige, kuid vaatamata sellele nõuab lapse külastust… Minu esmane seisukoht räägib tavaolukorrast, kus on määratud või kokkulepitud suhtluskord. See peaks toimima edasi. Tagada tuleb lapse ohutu liikumine kahe lapsevanema vahel.

Olen ema, ning mul oleks hea meel, kui laps vähem selle vaimse vägivalduriga kokku puutuks aga lapse ja isa vaheline suhtlus ei ole ainult minu otsustada. Seega on laps hetkel vastavalt kokkulepetele isa juures.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isolatsioon hoiab mu isa ja mu mehe vanemad elusatena, siis ei roni sinna, kuni eriolukorra lõpuni. Minu isale viime süüa, räägime kord nädalas üle aia juttu ka. Isa käib palju jalutamas, toimetab aias, räägib üleaia naabritega juttu, hoides piisavat vahemaad, suhtleb telefoni teel. Mehe vanemad elavad meist kaugel – aga samuti helistame, räägime juttu. Kevad tuleb – askeldavad peenramaal.

Lastele olen ka rääkinud, et võtke kord nädalas üks kõne vanavanematele.

Kahju on neist, kelle lapsi, lapselapsi ei ole, neile on kindlasti see olukord raske.

Just – isolatsioon hoiab vanainimesed elusatena. Kelle või mille jaoks? Kui lapsi ei näe, kui pead istuma oma niigi valutavate puusadega päevade kaupa nelja seina vahel. Mis see siis ellu rõõmu toob? Kas vanainimesed ikka ihkavad nii väga üldse elada? Kas sa tõesti arvad, et nad elavad igavesti? Keegi neist võib iga hetk saada insuldi näiteks ja mida sa siis tunned, kui pole neil mitu kuud külas käinud?
Jah, on mõistlik hoiduda eemale rahvarohketest kohtadest, kuid pere on pere. Kui vanaema elaks meie perega koos, siis me teda ju ei väldiks. Miks peaks siis vältima kui ta elab näiteks üksi?
Valitsuse korraldusel põhjustate oma lähedastele hingepiinu mitte ei pääasta neid surma eest. Me sureme ühel hetkel kõik. Kõik! Elada tuleb praegu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isolatsioon hoiab mu isa ja mu mehe vanemad elusatena, siis ei roni sinna, kuni eriolukorra lõpuni. Minu isale viime süüa, räägime kord nädalas üle aia juttu ka. Isa käib palju jalutamas, toimetab aias, räägib üleaia naabritega juttu, hoides piisavat vahemaad, suhtleb telefoni teel. Mehe vanemad elavad meist kaugel – aga samuti helistame, räägime juttu. Kevad tuleb – askeldavad peenramaal.

Lastele olen ka rääkinud, et võtke kord nädalas üks kõne vanavanematele.

Kahju on neist, kelle lapsi, lapselapsi ei ole, neile on kindlasti see olukord raske.

Just – isolatsioon hoiab vanainimesed elusatena. Kelle või mille jaoks? Kui lapsi ei näe, kui pead istuma oma niigi valutavate puusadega päevade kaupa nelja seina vahel. Mis see siis ellu rõõmu toob? Kas vanainimesed ikka ihkavad nii väga üldse elada? Kas sa tõesti arvad, et nad elavad igavesti? Keegi neist võib iga hetk saada insuldi näiteks ja mida sa siis tunned, kui pole neil mitu kuud külas käinud?

Jah, on mõistlik hoiduda eemale rahvarohketest kohtadest, kuid pere on pere. Kui vanaema elaks meie perega koos, siis me teda ju ei väldiks. Miks peaks siis vältima kui ta elab näiteks üksi?

Valitsuse korraldusel põhjustate oma lähedastele hingepiinu mitte ei pääasta neid surma eest. Me sureme ühel hetkel kõik. Kõik! Elada tuleb praegu.

Kui see haigete puusadega vanainimene nüüd koroona saab, siis üsna tõenäoline, et ta ei näe enam kunagi oma lapsi ega lapselapsi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole keelatud oma pere külastada…

Peret!!!

Siin lehel on veel mitu kirjaviga. Kas leiad? Mitte keegi ei ole kommenteerinud. Huvitav!

On vigu, mis harja punaseks ajavad.
Kui ma seda “pere” nägin oli ka minu esimene reaktsioon kommenteerida – peret!
aga keegi oli ette jõudnud 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isolatsioon hoiab mu isa ja mu mehe vanemad elusatena, siis ei roni sinna, kuni eriolukorra lõpuni. Minu isale viime süüa, räägime kord nädalas üle aia juttu ka. Isa käib palju jalutamas, toimetab aias, räägib üleaia naabritega juttu, hoides piisavat vahemaad, suhtleb telefoni teel. Mehe vanemad elavad meist kaugel – aga samuti helistame, räägime juttu. Kevad tuleb – askeldavad peenramaal.

Lastele olen ka rääkinud, et võtke kord nädalas üks kõne vanavanematele.

Kahju on neist, kelle lapsi, lapselapsi ei ole, neile on kindlasti see olukord raske.

Just – isolatsioon hoiab vanainimesed elusatena. Kelle või mille jaoks? Kui lapsi ei näe, kui pead istuma oma niigi valutavate puusadega päevade kaupa nelja seina vahel. Mis see siis ellu rõõmu toob? Kas vanainimesed ikka ihkavad nii väga üldse elada? Kas sa tõesti arvad, et nad elavad igavesti? Keegi neist võib iga hetk saada insuldi näiteks ja mida sa siis tunned, kui pole neil mitu kuud külas käinud?

Jah, on mõistlik hoiduda eemale rahvarohketest kohtadest, kuid pere on pere. Kui vanaema elaks meie perega koos, siis me teda ju ei väldiks. Miks peaks siis vältima kui ta elab näiteks üksi?

Valitsuse korraldusel põhjustate oma lähedastele hingepiinu mitte ei pääasta neid surma eest. Me sureme ühel hetkel kõik. Kõik! Elada tuleb praegu.

Kui see haigete puusadega vanainimene nüüd koroona saab, siis üsna tõenäoline, et ta ei näe enam kunagi oma lapsi ega lapselapsi.

aga kui haigete puusadega vanainimene 2 kuu pärast üksindusse ja vanadusse sureb, siis pole ta üle 3 kuu lapsi ega lapselapsi näinud ja ei näe neid samuti kunagi. paljude vanurite elu mõte ongi (lapse)lapsed.
selle külastamise osas tasuks siiski vanurite soovi kuulda võtta. ka 100aastased on koroonast paranenud, ei pruugi see nakatumine vanureid alati tappa. paljudel tundub, et praegu on hea olukorda ära kasutada ja senised tüütud külastusvisiidid ametliku põhjusega ära jätta. vanurile külla minnes võib ju maski kasutada, samuti käed ära pesta ja/või desinfitseerida jne. paljud vanurid käivad siiski jalutamas, korteris elades tuleb selleks trepikoda kasutada, sealt võib ta ka nakkuse saada

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:12; 17.04 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis üksindusse suremisest siin muudkui räägitakse?! Tänapäeval on igaühel telefon, nii vanavanematel kui lastelastel. Kodudes on internet, samuti toimib vana hea postiteenus, mis siis et teosammul. Kuidas on võimalik, et nüüd nende paari kuu jooksul kõik vanavanemad üksinduses kuhtuvad ja närtsivad nagu keegi siin kirjutas!

Väga süüdimatu on see jutt, et muidugi ma lähen vanaema vaatama ja lapsed võtan ka kaasa. Lapsed ei oska piirangutest kinni pidada, poes ja tänaval on seda pidevalt näha. Tehke parem videokõne, las lapsed kirjutavad-joonistavad vanaemale-vanaisale või leidke mõni muu võimalus näidata, et kedagi pole unustatud ega hüljatud.

Mind ajab see enesekeskne suhtumine leili just seepärast, et asi pole ju ainult teis ja teie lähedastes! Ükski inimene pole saar, on nii! Piirangute eiramine nakatab ka teisi, nii tuttavaid kui võõraid teie ümber. Ja nii see läheb. Reeglite karmistamist ei taha ju keegi, aga mõistust ja loogikat nii palju ei ole, et ise midagi selleks ära teha. Oi nii vihale ajab!! Sel moel jätkates istume terve suve tubades kinni; kas see oleks parem??

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand mis vahet seal on! Mul ema on meil käinud kahe kuu jooksul kokku 2-3 nädalat juba ja käime nii minu kui ka mehe vanemate juures tihti oma kolme lapsega. Ära olete peast tinistatud oma koroonafoobiaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabalt saab kommenteerida vanemaid kui 2 aastat teemasid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanem ei järgi eriolukorra reegleid