Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanem “mulle ei meeldi minu laps” …

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lapsevanem “mulle ei meeldi minu laps” …

Postitas:
Kägu

Tulnud teemast “isa nagu jaanalind peidus peaga” raha foorumist.
Sealsed kommentaarid, kui sulle ei meeldi inimene, kuidas saab sind sundida.
Reaalselt, hämmastavalt jube millised inimesed elavad meie ümber.
Kui mulle ei meeldi minu alaealine laps, kes saab mind sundida temaga suhtlema, temale majanduslikult kohustusi kandes ja veel vähem, tegeleda kasvatusega.
Selline mõtteviis ajab oksele .. sa tahaksid ise olla selle lapse asemel?
Kohutav .. inimesed – mis kuradi inimene sa oled, kes niiviisi mõtleb. Milles seee laps süüdi on.

+18
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imeliku loogikahüppe tegid. Loomulikult on vanemal seaduslik kohustus lapse eest hoolitseda, kas laps meeldib või mitte, see ei huvita kedagi ja selle järgi kohustusi ei vähendata, kui järelkasv “ei kukkunud hästi välja”. Ja seal teemas oli jutt vastutusvõimetutest täiskasvanutest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen siis see paha kägu, kes sinna selle kommentaari kirjutas ja tunnistan ausalt, et ei saa aru, miks nüüd MIND on vaja sõimata. Kõikjal ümberringi on isasid (ja tõe huvides, küllap ka emasid), kes oma alaealiste lastega ei suhtle, ei toeta rahaliselt, ei tunne huvi, ei soovi kokku saada, ei kasvata, ei hooli jne jne.
Palun selgita siis mulle jubedale inimesele, mis küll võiks olla sellise käitumisviisi põhjuseks, kui et EI MEELDI, EI HUVITA, EI HOOLI. Jah, raha saab kohtuga välja mõista, aga armastust mitte. On jah hirmus, minu meelest ka.
Aga maha laseme ikka sõnumitooja, eks ole?

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Antud loos oli ka tunda mõlema vanema poolset kiirustamist lapse saamisega: 5st koosoldud aastast oli koos lapsega 3, seega laps saadi suhtes siis, kui kõik oli väga värske, kiirustades, võimalik, et ise alles lapsekingades olles. Ja neid lapsekingi andis ka ema enda suhtumine tunda: tal on kohustus, ta peab maksma raha, võtma last ja temaga tegelema, TA PEAB! Just kisades, mitte kainelt mõeldes ja argumenteerides. Ja sellist emotsioonipõhist lähenemist oli veel seal nii mõnegi kommenteerija poolt, kuni selleni välja,  et meelevaldselt tembeldati mees lapse hooletussejätjaks, kel polevatki mingit õigust eeldada, et last emaga jättes lapse turvalisus tagatud oleks. Ühesõnaga, nii praeguse kui ka tolle teema algatajale: rahunege! Raha last ei kasvata. Kui vead on tehtud ja laps on olemas, siis tuleb tegeleda lapse huvides. Räuskav ja kohtuid-politseid pidi karjuv-süüdistav ema lapse huvides ei käitu. Tee elatisenõudega seonduvalt täpselt niipalju, et tõestatud oleks see, et nõuti, kuid ei maksnud ja mine oma eluga edasi! See võimaldab lapsel tulevikus ära näidata selle, et isa pole tema kasvatamisel osalenud ja vabastab tulevikus isa eest hoolitsemiskohustusest. Usu, ei ole sinu ega lapse huvides see, et see mees maksma hakkaks! Eraldi teema on hooldusõigused ja ka selle pead sa ise korda ajama. Seega veelkord: rahunege! Mõelge selgelt ja käituge vastavalt lapse huvidele!

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt, hämmastavalt jube millised inimesed elavad meie ümber.

Jah, nii ta paraku on, vaata juristide ja kohtute töödki, üks laps saab kasvava elatise 18-21 aastaks, teine laps mitte. Ainult üks suu sööb, teine suu ei söö.  On see sinu jaoks päriselt õigusasutus? Miks toimub ühe vanema ja teiste laste väärkohtlemine, seda ma sulle öelda ei oska. Kuid küll on hea, kasvatava vanemana ei pea sa midagi tõestama, ei armastust ega rahahoolimist, ei mingit muret, ja muidugi meeldib.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulnud teemast “isa nagu jaanalind peidus peaga” raha foorumist.

Sealsed kommentaarid, kui sulle ei meeldi inimene, kuidas saab sind sundida.

Reaalselt, hämmastavalt jube millised inimesed elavad meie ümber.

Kui mulle ei meeldi minu alaealine laps, kes saab mind sundida temaga suhtlema, temale majanduslikult kohustusi kandes ja veel vähem, tegeleda kasvatusega.

Selline mõtteviis ajab oksele .. sa tahaksid ise olla selle lapse asemel?

Kohutav .. inimesed – mis kuradi inimene sa oled, kes niiviisi mõtleb. Milles seee laps süüdi on.

MIks sa peaksid oksendama kellegi teise tegude või tegemata jätmiste pärast. Kui sa nii reageerid, sa ju mürgitad oma lapsi ise sellest arusaamata. Alati on olnud vanemaid, kes ei kasvata oma lapsi. EGa lastekodud ikka niisama olemas pole.  Kui nad muuks pole võimelised, siis vähemalt rahaliselt saavad panustada oma lapse arengusse ja selleks on hulgaliselt sunnivõimalusi, et rahalised kohustused oleks täidetud. Mürgitada oma lähedasi aga sellistele inimestele mürgiselt reageerides on minu meelest sama jabur kui mitte hoolida oma lastest.  Mis sul viga on, et mürgitad oma lähedasi ainult seetõttu, et keegi kusagi ei hooli lastest ?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes sulle saba peale astus? Selles mõttes, et miski pidi selles teemas sind sügavalt puudutama, kui võhivõõraste inimeste teemas nii hüsteeriliselt reageerid ja ei saa ka veel rahu, peab eraldi sõimuteema tegema, mis jubedad inimesed… Mis teema sul endal sellega siis on? Maailmas pole sugugi vähe inimesi, kes ei kasvata, ei oska-taha-suuda oma laste eest korralikult hoolt kanda, sulle ei tule see ometi üllatusena, täiskasvanud inimesele?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nad muuks pole võimelised, siis vähemalt rahaliselt saavad panustada oma lapse arengusse ja selleks on hulgaliselt sunnivõimalusi, et rahalised kohustused oleks täidetud.

Mine hakka kodunurga sunnivõimalusi kasutama, rahalised kohustused täitmata!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus, TA.
See on kohutav ning empaatiavõimetu, aga ennekõike laastav noorele hingele, kui vanemale oma laps ei meeldi.

Kasvasin sellises kohas, oma vanema vastu austust nüüdseks peale ise emaks saamist enam ei ole.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest kägu 15.18 on tervemõistuslik kommentaar.

Kui teine vanem ütleb lapse kasvatamisest lahti – misiganes põhjuse ta siis toob, kasvõi: “Mulle ei meeldi minu laps”, siis ahhetada-ohhetada selle ümber ju võib, aga ei ole võimalik kedagi sunniviisiliselt oma lapsest teistmoodi mõtlema panna või sunniviisiliselt oma last kasvatama panna. See on absurd, sest selline pealesunnitud “kasvatamine” oleks ju lapse jubedasse olukorda panek.

Tee elatisenõudega seonduvalt täpselt niipalju, et tõestatud oleks see, et nõuti, kuid ei maksnud ja mine oma eluga edasi! See võimaldab lapsel tulevikus ära näidata selle, et isa pole tema kasvatamisel osalenud ja vabastab tulevikus isa eest hoolitsemiskohustusest. Usu, ei ole sinu ega lapse huvides see, et see mees maksma hakkaks! Eraldi teema on hooldusõigused ja ka selle pead sa ise korda ajama. Seega veelkord: rahunege! Mõelge selgelt ja käituge vastavalt lapse huvidele!

Jah, ongi nii, raha (erinevalt kasvatamisest, hoolimisest jne.) on asi, mida saab nõuda ka sellelt, kellele “ei meeldi tema laps”. Aga siingi on ilmselt mingi piir, kuhumaani tasub oma närve kulutada – ja kust alates muutub ka raha nõudmine juba mõttetuks. Mingit punktist alates võib olla tunduvalt mõttekam ja ennast ja last säästvam meeleheitliku “võitjaks jäämise” püüdluse asemel minna edasi nö. 0:0 viigiga – kui tema panus on olnud 0 (ja see on tõestatud), siis on ka lapse kohustus tema vastu tulevikus 0.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel peab laskma teha oma valikuid. Aga kui need valikud mulle ei meeldi? Ta võib suhtuda asjadesse oma moodi. Aga kui mulle see ei meeldi? Nii et olkes nagu hea vanem, kes laseb lapsel teha ja olla sellune nagu ta tahab, ei pruugi tulemus olla sellune mus mulle meelsib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen siis see paha kägu, kes sinna selle kommentaari kirjutas ja tunnistan ausalt, et ei saa aru, miks nüüd MIND on vaja sõimata. Kõikjal ümberringi on isasid (ja tõe huvides, küllap ka emasid), kes oma alaealiste lastega ei suhtle, ei toeta rahaliselt, ei tunne huvi, ei soovi kokku saada, ei kasvata, ei hooli jne jne.

Palun selgita siis mulle jubedale inimesele, mis küll võiks olla sellise käitumisviisi põhjuseks, kui et EI MEELDI, EI HUVITA, EI HOOLI. Jah, raha saab kohtuga välja mõista, aga armastust mitte. On jah hirmus, minu meelest ka.

Aga maha laseme ikka sõnumitooja, eks ole?

Ehk sul on siis hea laps olnud, aga kõigil ei ole ja kas alati on see lapsevanem süüdi? Kui laps ei taha käia koolis, tahab hoopis varastada või kedagi peksta ja lõpuks maandub kusagile erikooli, mida lapsevanem siis teha saab? Kindlasti on ka selliseid lapsevanemaid kelle saadud laps on vanema meelest tema elu rikkunud, nö võimalusi ahendada. Selliseid lapsi kasvatavad näiteks vanaemad ja vanaisad.

Pigem on tänapäeval selle silmakirjaliku armastusega liiale mindud, kõik peavad nagu lapse eest kasvõi tanki alla hüppama, kuigi see laps saab suureks, teismelisena võib-olla haugub vastu nagu ketikoer. Siis pühib üldse nelja tuule poole.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jäi sealt jaanalinnu-teemast mulje, et laps oli veel üsna väike. Kuidas selline laps saab mitte meeldida? Kui ei meeldi, siis osaled aktiivselt kasvatuses ja kasvatad last nii, et ta sulle meeldiks. Kui sa oma lapsega ei kohtu, siis sa ju ei tunnegi teda ja ta on sulle võõras. Sageli visatakse lause, et vägisi armsaks ei saa, aga tegelikult on ju nii, et armsaks just “vägisi” ehk pidevalt suheldes saadaksegi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

silmakirjaliku armastusega liiale mindud

Jah, ega mingeid erilisi nõudmisi ei ole küll.  Üks suur jutt, kuidas ainult mina oskan hoolida ja ainult mina oskan armastada. Tundub, et tegemist on siiski kultuuri eripäraga.  Ei tunne, et ühiskond on perekonda liitev ja toetav, ääretult kompromissitu. Imetlen Põhjamaade teatud rangust, see ei ole ainult jutu tasemel, vaid tulemuslik, näiteks lapse suutervis on lapsevanema vastutada.

 

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapsevanem “mulle ei meeldi minu laps” …