Esileht Koolilaps Lapsevanema töökoht ja haridus

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Lapsevanema töökoht ja haridus

Postitas:
Kägu

Ei ole see midagi iidamast-aadamast jäänud igand. Kool tahab teada, kes on laste vanemad.

Kool peab kirjalikult ja ammendavalt suutma ära selgitada, miks need andmed on neile hädavajalikud. See, et kool midagi teada tahab, ei puutu üldse asjasse. Uus andmekaitsemäärus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul peab väljasõitudel kaasas olema telefon, mul on tuleohutuse eeskirjades nõue, et ohu märkamisel olen kohustatud helistama direktorile. Arvake millega, või arvake kas õpetajale on ette nähtud telefonikompensatsioon? Tutkit. Maksa ise ja jaga nagu ühiskondlikku omandit

Mina ütleks mingi hetk, et telefon läks katki ja uut ei plaani osta.
Lapse lasteaias oli küll igas rühmas rühmatelefon (mobiil) olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlesin ka, et iseenesest pole ju selles midagi halba, kui lasteaed/kool on kursis lapsevanemate ametikohtadega. Kuni ma sain teada, et üks õpetajatest teeb vahet nii lastel kui peredel – just vanemate positsiooni järgi. Kui on lihttöölised ja mitte eriti jõukad, siis lastest ei tehta lihtsalt välja. Kui aga vanemad on jõukad ja prestiižsetel positsioonidel, siis lapsed saavad muidagi ka rohkem tähelepanu. Ma olin seda teada saades šokeeritud ja siiani ei taha hästi uskuda, et selline asi üldse võimalik on – et minu töökoht justkui määrab selle, kuidas minu lapsesse suhtutakse…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõlema lapse koolis on küsitud ja oleme alati kenasti kirja pannud. Põhjuseks ongi see, et teaks alternatiivseid võimalusi, kuidas vanemaga ühendust saada juhul kui kumbki lapsevanem ei vasta, samuti on oodatud lisalahtrisse koolitundidesse panustajad (majandus- ja kirjandustunnid, loodus- ja matemaatika jne) ning loovtööde retsensendid/juhendajad. Täielik hämming on see, et Perekoolis peab mõni kägu lapsevanema osalemist koolitöös niivõrd taunitavaks, et lajatab kohe miinuse… Aga lapse heaolu nimel oleks kasulik, et oleks teada ka vanema töökoht, seda just seetõttu, et erakorrlisel juhul (nagu eelnevalt toodud raske luumurd) saaks kuidagi teist moodi lapsevanema kätte. Ka mul on loengu andmise ajal telefon väljas, kuid osakonna sekretäri oma on toodud töökoha andmetes.

Haridustase ja töökoht/amet korraga võivad anda ka viite sellele, et ehk osaleb kool mingis uurimistöös? Olen ise tudengitelt (magister ja kõrgem) sellist infot küsitluses küsinud, kui uuringu tulemused artiklis kajastamist vajasid. Loomulikult ei olnud sellisel juhul ühtegi isikutuvastusvahendit (ei nime ega isikukoodi, ainult uuringu käigus antud number a`la 0123).

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Esileht Koolilaps Lapsevanema töökoht ja haridus